صفحه 22 از 24 نخستنخست ... 12131415161718192021222324 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 235

موضوع: هزينه ي تحصيل و زندگي در سوئيس

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    اقتصاد کاربردی - بازل

پیش فرض پاسخ : هزينه ي تحصيل و زندگي در سوئيس

برای یک نفر (با خوش شانسی و صرفه جویی خیلی خوب) حدود 1300 فرانک در ماه تقریبا 5 میلیون تومان
    برای دو نفر (با خوش شانسی و صرفه جویی خیلی خوب) حدود 2000 فرانک در ماه تقریبا 8 میلیون تومان (نفری 4 میلیون)

راستش من خیلی در مورد بقیه رشته ها اطلاع ندارم، ولی خب معروفترین فیلد تو بازل داروسازی و مسائل مربوطه است (بیولوژی، و اخیرا مهندسی پزشکی و...).
    و خب ازونطرف مثلا تو هنر هم شهر معروفیه (ولی از لحاظ دانشگاهی نمیدونم).

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alidar نمایش پست ها
    برای یک نفر (با خوش شانسی و صرفه جویی خیلی خوب) حدود 1300 فرانک در ماه تقریبا 5 میلیون تومان
    برای دو نفر (با خوش شانسی و صرفه جویی خیلی خوب) حدود 2000 فرانک در ماه تقریبا 8 میلیون تومان (نفری 4 میلیون)

راستش من خیلی در مورد بقیه رشته ها اطلاع ندارم، ولی خب معروفترین فیلد تو بازل داروسازی و مسائل مربوطه است (بیولوژی، و اخیرا مهندسی پزشکی و...).
    و خب ازونطرف مثلا تو هنر هم شهر معروفیه (ولی از لحاظ دانشگاهی نمیدونم).
    خیلی ممنون برای جوابتون
    برای هنر کدوم شهر معروفه توی سوئیس؟

Junior Member

با سلام
    من دارای مدرک لیسانس کامپیوتر از دانشگاه آزاد با معدل 13.20 و مدرک فوق فناوری اطلاعات شاخه امنیت از دانشگاه تهران پردیس بین الملل کیش با معدل 17.5
    مدرک زبان B2 گوته دارم می خواستم بدونم شانسی برای گرفتن پذیرش دارم ونیاز حتما مدرک انگلیسی داشته باشم ؟
    آیا هزینه های سوییس از یک سال آلمان بیشتر چون آلمان مشخص کرده در یک سال 9000 یورو هزینه است اما سوییس مشخص نیست.
    پروسه گرفتن پذیرش تا ویزا چقذر طول می کشه؟

ممنون بابت راهنمایی

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Mechanical Engineering at EPFL

نقل قول نوشته اصلی توسط armit68 نمایش پست ها
    با سلام
    من دارای مدرک لیسانس کامپیوتر از دانشگاه آزاد با معدل 13.20 و مدرک فوق فناوری اطلاعات شاخه امنیت از دانشگاه تهران پردیس بین الملل کیش با معدل 17.5
    مدرک زبان B2 گوته دارم می خواستم بدونم شانسی برای گرفتن پذیرش دارم ونیاز حتما مدرک انگلیسی داشته باشم ؟
    آیا هزینه های سوییس از یک سال آلمان بیشتر چون آلمان مشخص کرده در یک سال 9000 یورو هزینه است اما سوییس مشخص نیست.
    پروسه گرفتن پذیرش تا ویزا چقذر طول می کشه؟

ممنون بابت راهنمایی
    هزینه زندگی در سویس از آلمان بیشتر هست حدود ۱۸۰۰۰ تا ۲۴۰۰۰ فرانک در سال (دانشجویی)

باسلام بیمه دانشج.یی درمقطع دکتری تاچه حد هزینه ماهانه دارویهای خاص مثل gleevece محصول شرکت نوارتیس سوییس را پوشش میدهد؟
    اصلا بیمه دانشجویی چه چیزهایی راپوشش میدهد؟

سلام (من قصد دارم اگر انشاالله پذیرفته بشم برای مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه eth در رشته ریاضی کاربردی حالا هر کدام از گرایش ها اقدام کنم و آقا و 26 ساله هستم)
    1-لطفا بفرمایید شخصی که بخواد با ویزای دانشجویی به زوریخ بیاد میتونه روی روزی 2 ساعت کار داشنجویی حساب کنه ؟ یعنی به راحتی پیدا میشه ؟
    2-چه مشاغلی این امکان رو دارند ؟(با توجه به اینکه اینطور که متوجه شدم تا شش ماه اول فقط روزی 2 ساعت یا ماهی 60 ساعت میشه کار کرد و بعد از 6 ماه میشه تعطیلات رو تمام وقت کار کرد )
    3-در چه سایتهایی میتونم این مشاغل رو پیدا کنم ؟
    4-شخصی که پشتوانه مالی ندارد و فقط به نیت همین کار دانشجویی میاد تا بتونه هزینه تحصیل و اقامت و ... را تامین کند امکان پذیر است ؟ البته طبع افراد متفاوته من اهل تفریح و کافه و امثالهم نیستم و جای خواب کوچک ساده هم کفایتم میکند ؟ با کمترین هزینه ها
    5-و این مشاغل بین چه رنجی درامد دارند (ساعتی چند فرانک ؟)
    6-به کار دانشجویی هم مالیات تعلق میگیرد؟
    7-خود دانشگاه بیمه دانشجویی ارایه میدهد یا نیاز هست بیمه تهیه بشه ؟ بیمه ها گرون هستند ؟ (اینطور که جستجو کردم حدود ماهی 300 فرانک نیاز هست !؟)
    بسیار ممنونم از وقت شریف عزیزانی که میتونند من رو راهنمایی کنند لطفا با دانش دقیق بفرمایید چرا که میخوام روی این موضوع برنامه ریزی انجام بدم
    با تشکر فراوان مجدد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    اقتصاد کاربردی - بازل

نقل قول نوشته اصلی توسط shimaardehkhan نمایش پست ها
    باسلام بیمه دانشج.یی درمقطع دکتری تاچه حد هزینه ماهانه دارویهای خاص مثل gleevece محصول شرکت نوارتیس سوییس را پوشش میدهد؟
    اصلا بیمه دانشجویی چه چیزهایی راپوشش میدهد؟
    سلام.
    منظورتون از بیمه دانشجویی ر نمیفهمم.
    توضیحات در مورد بیمه سلامتی: داشتن بیمه سلامت در سوئیس اجباریه. دانشگاه برای شما بیمه سلامت نمیگیره و این وظیفه خود فرد هست.
    اگه دانشجوی ارشد یا دکترا (یا محقق موقت) باشین و حقوقتون از یک حدی کمتر باشه (تو بازل 2500 فرانک و کمتر) میتونین از بیمه های خارجی استفاده کنین که خیلی ارزونتره، ولی باز هم باید 500 فرانک هزینه پزشکی و دارویی اول هر سال ر خودتون باید پرداخت کنین. شاید منظورتون از بیمه دانشجویی این باشه! اگه اینطوریه، لینک زیر یک بیمه مناسب براتون معرفی میکنه. اونجا میتونین ببینین بیمتون شامل چه مواردی میشه
    https://swisscare.com/international-student-insurance/

اگه وضعیتتون اینطوری نیست، توضیح بیشتری بدین لطفا که منظورتون از بیمه دانشجویی چیه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    اقتصاد کاربردی - بازل

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad2232 نمایش پست ها
    سلام (من قصد دارم اگر انشاالله پذیرفته بشم برای مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه eth در رشته ریاضی کاربردی حالا هر کدام از گرایش ها اقدام کنم و آقا و 26 ساله هستم)
    1-لطفا بفرمایید شخصی که بخواد با ویزای دانشجویی به زوریخ بیاد میتونه روی روزی 2 ساعت کار داشنجویی حساب کنه ؟ یعنی به راحتی پیدا میشه ؟
    2-چه مشاغلی این امکان رو دارند ؟(با توجه به اینکه اینطور که متوجه شدم تا شش ماه اول فقط روزی 2 ساعت یا ماهی 60 ساعت میشه کار کرد و بعد از 6 ماه میشه تعطیلات رو تمام وقت کار کرد )
    3-در چه سایتهایی میتونم این مشاغل رو پیدا کنم ؟
    4-شخصی که پشتوانه مالی ندارد و فقط به نیت همین کار دانشجویی میاد تا بتونه هزینه تحصیل و اقامت و ... را تامین کند امکان پذیر است ؟ البته طبع افراد متفاوته من اهل تفریح و کافه و امثالهم نیستم و جای خواب کوچک ساده هم کفایتم میکند ؟ با کمترین هزینه ها
    5-و این مشاغل بین چه رنجی درامد دارند (ساعتی چند فرانک ؟)
    6-به کار دانشجویی هم مالیات تعلق میگیرد؟
    7-خود دانشگاه بیمه دانشجویی ارایه میدهد یا نیاز هست بیمه تهیه بشه ؟ بیمه ها گرون هستند ؟ (اینطور که جستجو کردم حدود ماهی 300 فرانک نیاز هست !؟)
    بسیار ممنونم از وقت شریف عزیزانی که میتونند من رو راهنمایی کنند لطفا با دانش دقیق بفرمایید چرا که میخوام روی این موضوع برنامه ریزی انجام بدم
    با تشکر فراوان مجدد
    با سلام. من من مستر اومدم و نه زوریخ هستم، ولی چون فرد دیگه ای جوابتون ر نداده بود، اینجا جوابتون ر تا جایی که بتونم میدم (باز هم سرچ اینترنتی بکنین).
    1و 2- 15 ساعت میتونین در هفته کار کنین، ولی شش ماه اول فقط در دانشگاه و خارج از دانشگاه هم شرکت مد نظر باید براتون درخواست مچوز کار بده:
    https://www.ethz.ch/en/studies/inter...mployment.html

6- اگه برای شرکت یا دانشگاه کار کنین، با توجه به وضعیت اقامتتون، مالیات تعلق میگیره که قبل از پرداخت بهتون از حقوقتون کم میشه (مالیات از منبع). ولی در حقوقهای پایین خیلی درصدش کمه.
    7- نه. دانشگاه براتون بیمه نمیگیره. ولی به احتمال خیلی زیاد میتونین از بیمه اجباری سویسی معافیت بگیرین و یک بیمه ارزونتر ر بگیرین، که فکر کنم بین 60 تا 80 فرانک در ماهه:
    https://swisscare.com/international-student-insurance/

به طور کلی سوئیس کشور ارزونی نیست و بدون پشتوانه مالی خیلی توصیه نمیشه. فکر میکنم تو اروپا دانشگاهها و کشورهای خوب دیگه ای هم بتونین مد نظر بگیرین.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behroozf نمایش پست ها
    Salary of PhD student at ETH Zurich as well as University of Zurich is something between 43800-73000 CHF depending on
    the workload. living cost is about 25000-28000 CHF
    depending on lifestyle.
    there is almost no tuition fee for PhD studies (there is just a nominal fee of 75 CHF per semester
    سلام.شما سوئیس زندگی میکنید؟از هزینه ها و درآمد 2018 خبر دارید؟اینجا همه خیلی در مورد هزینه های بالای زندگی تو سوئیس گفتن و آدم میترسه .فاندی که از دکترا دریافت میشه برای زندگی کافی نیست یا فقط نمیشه پس انداز کرد؟

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Mechanical Engineering at EPFL

نقل قول نوشته اصلی توسط maghafari نمایش پست ها
    سلام.شما سوئیس زندگی میکنید؟از هزینه ها و درآمد 2018 خبر دارید؟اینجا همه خیلی در مورد هزینه های بالای زندگی تو سوئیس گفتن و آدم میترسه .فاندی که از دکترا دریافت میشه برای زندگی کافی نیست یا فقط نمیشه پس انداز کرد؟
    فاندی که از دکترا دریافت میشه برای زندگی کافی هست و پس انداز هم میشه کرد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)