صفحه 12 از 24 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 235

موضوع: هزينه ي تحصيل و زندگي در سوئيس

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هزينه ي تحصيل و زندگي در سوئيس

نقل قول نوشته اصلی توسط Omid_Adljuy نمایش پست ها
    در سوئیس معمولا میزان کسورات ( مالیات و بیمه و . . . ) حدود 20 % هست که اگه متاهل باشین ، کمتر هم میشه.
    یعنی از 50000 فرانک حدود 40000 فرانک خالص در سال
    ( البته خرج زندگی در سوئیس هم خیییییییلی زیاده !!! حدود 2000 فرانک در ماه )
    ببخشید یک سؤال خیلی مهم داشتم در Swiss Government Excellence Scholarships

مقدار فاند برای دکترا 1920 فرانک در ماه ذکر شده البته پس از کسر مالیات (در لینک زیر میتونید ببینید)
    http://www.sbf.admin.ch/htm/themen/b...esearch_en.pdf
    ولی در همه پست های قبلی این مقدار 5000 فرانک ذکر شده (این مقدار فاندی که ذکر شده نزدیک به پست داک هست) آیا اخیرا مقدار فاند کم شده؟من متأهل هستم نمیدونم میتونم با این میزان گفته شده در زوریخ زندگی کنم؟

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط daeichian نمایش پست ها

مقدار فاند برای دکترا 1920 فرانک در ماه ذکر شده البته پس از کسر مالیات (در لینک زیر میتونید ببینید)
    ولی در همه پست های قبلی این مقدار 5000 فرانک ذکر شده (این مقدار فاندی که ذکر شده نزدیک به پست داک هست) آیا اخیرا مقدار فاند کم شده؟من متأهل هستم نمیدونم میتونم با این میزان گفته شده در زوریخ زندگی کنم؟
    سلام دوست عزیز
    به Apply Abroad خوش اومدین
    واقعیتش ، من هر کسی را که دیدم از دکتری پذیرش گرفته ، فاندش همون 50000 در سال بوده. میتونید به بخش نتایج پذیرش هم سری بزنید و خودتون ببینید. البته در سایت خود دانشگاه های سوئیس مثل EPFL هم این را دیدم.
    برای پست دکتری فکر کنم حدود 80000 در سال میدن.
    زوریخ شهر خییییلی گرونیه ، و فکر نمیکنم بشه با 1900 فرانک در ماه متاهلی زندگی کرد.
    موفق باشید
    .You can either have results or excuses; not both

Senior Member

سلام

شما برای اینکه ببینید فاندتون چقدر هست باید به استاد یا دانشگاهی که ازش پذیرش گرفتید ایمیل بزنید و بپرسید. اگرچه همونطور که چند بار گفته شد طبق قانون فدرال سوئیس، حقوق محققین دکترا حدودا سالی 50000 فرانکه (تقریبا 4000 فرانک در ماه).
    این لینکی که شما گذاشتید، متفاوته. این در واقع scholarship هست (یعنی نوعی جایزه یا کمک مالی به دانشجو) در حالیکه پولی که ما میگیریم scholarship نیست و حقوق به حساب میاد.
    تفاوت دیگه اینکه این فقط برای یک ساله و طبیعتا نمیتونه یک دوره PhD رو پوشش بده.
    من موردای شبیه این رو دیدم. یعنی موردی که Scholarship به معنی "کمک هزینه" بود. مثلا یه دانشجویی اومد با استاد ما کار کنه (برا PhD). استاد بهش گفت من نمیتونم تمام حقوق تو رو پوشش بدم ولی یه فاندی هست برو اپلای کن (مثلا سالی 15000 تا - دقیقش رو نمیدونم). اگه اون اوکی شد، من هم باقیش رو میدم میشی محقق دکترا (یعنی مجموع حقوق میشه همون سالی 50000 فرانک). شاید این هم یه چیزیه شبیه به این.
    احتمال دیگه اینکه، این میتونه scholarship به معنی جایزه باشه. یه دانشجوی دیگه اینجا هست (دانشجوی دکترا) که چند وقت پیش برای یه فاندی اپلای کرد قبول شد. اون فاندش اینجوریه که مثلا 6 ماه میره امریکا هزینه هاش رو این فاند پوشش میده. یعنی حقوق ماهانه محقق دکترا رو میگیره. اون رو هم اضافه بر سازمان میگیره.

نهایتا اینکه با 1920 فرانک میشه تو سوئیس دو نفری زندگی کرد: حدود 1000 تا برا خونه، 200 تا بیمه و مابقی سایر هزینه ها. البته اون اولاش ممکنه کمی هزینه ها بیشتر باشه. مثلا هزینه شهروندی تو ژنو حدود 500 فرانکه یا برای لوزان 100 فرانکه (اینو فقط سال اول میدید). طبیعتا زندگی دانشجویی خواهد بود. من خودم با همسرم ژنو هستیم. ماهی 1200 فرانک برای خونه و بیمه میدیم و تقریبا ماهی 1500 فرانک ذخیره میکنیم (کل دریافتی حدود 3400 فرانکه). یعنی سایر هزینه ها میشه حدود 700 فرانک که میشه باز هم به راحتی کمترش کرد. اگرچه همیشه گفته میشه زوریخ و ژنو خیلی گرون هستند، ولی باید این رو بدونید که این فقط درباره خونه هستش. وگرنه مابقی هزینه ها همه جا ثابته. درباره خونه هم اگر کمی از مرکز شهر دور بشید، حتی اطراف زوریخ و ژنو اجاره کمتر میشه. اینکه میگم دور بشید هم، یعنی مثلا 5 کیلومتر دورتر. کل شهر زوریخ حدود 90 کیلومتر مربع و ژنو 16 کیلومتر مربعه. در نتیجه برای کسی که از ایران میاد 5 کیلومتر دورتر از محل کار خیلی خیلی عادیه. به خصوص اگر تو شهرهای بزرگ مثل تهران بوده باشید که حدود 1000 کیلومتر مربعه.

موفق باشید
    راست میگویند که سرد است،
    آن جا که وطن نیست

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil1986 نمایش پست ها
    سلام

شما برای اینکه ببینید فاندتون چقدر هست باید به استاد یا دانشگاهی که ازش پذیرش گرفتید ایمیل بزنید و بپرسید. اگرچه همونطور که چند بار گفته شد طبق قانون فدرال سوئیس، حقوق محققین دکترا حدودا سالی 50000 فرانکه (تقریبا 4000 فرانک در ماه).
    این لینکی که شما گذاشتید، متفاوته. این در واقع scholarship هست (یعنی نوعی جایزه یا کمک مالی به دانشجو) در حالیکه پولی که ما میگیریم scholarship نیست و حقوق به حساب میاد.
    من موردای شبیه این رو دیدم. یعنی موردی که Scholarship به معنی "کمک هزینه" بود. مثلا یه دانشجویی اومد با استاد ما کار کنه (برا PhD). استاد بهش گفت من نمیتونم تمام حقوق تو رو پوشش بدم ولی یه فاندی هست برو اپلای کن (مثلا سالی 15000 تا - دقیقش رو نمیدونم). اگه اون اوکی شد، من هم باقیش رو میدم میشی محقق دکترا (یعنی مجموع حقوق میشه همون سالی 50000 فرانک). شاید این هم یه چیزیه شبیه به این.
    احتمال دیگه اینکه، این میتونه scholarship به معنی جایزه باشه. یه دانشجوی دیگه اینجا هست (دانشجوی دکترا) که چند وقت پیش برای یه فاندی اپلای کرد قبول شد. اون فاندش اینجوریه که مثلا 6 ماه میره امریکا هزینه هاش رو این فاند پوشش میده. یعنی حقوق ماهانه محقق دکترا رو میگیره. اون رو هم اضافه بر سازمان میگیره.

نهایتا اینکه با 1920 فرانک میشه تو سوئیس دو نفری زندگی کرد: حدود 1000 تا برا خونه، 200 تا بیمه و مابقی سایر هزینه ها. البته اون اولاش ممکنه کمی هزینه ها بیشتر باشه. مثلا هزینه شهروندی تو ژنو حدود 500 فرانکه یا برای لوزان 100 فرانکه (اینو فقط سال اول میدید). طبیعتا زندگی دانشجویی خواهد بود. من خودم با همسرم ژنو هستیم. ماهی 1200 فرانک برای خونه و بیمه میدیم و تقریبا ماهی 1500 فرانک ذخیره میکنیم (کل دریافتی حدود 3400 فرانکه). یعنی سایر هزینه ها میشه حدود 700 فرانک که میشه باز هم به راحتی کمترش کرد. اگرچه همیشه گفته میشه زوریخ و ژنو خیلی گرون هستند، ولی باید این رو بدونید که این فقط درباره خونه هستش. وگرنه مابقی هزینه ها همه جا ثابته. درباره خونه هم اگر کمی از مرکز شهر دور بشید، حتی اطراف زوریخ و ژنو اجاره کمتر میشه. اینکه میگم دور بشید هم، یعنی مثلا 5 کیلومتر دورتر. کل شهر زوریخ حدود 90 کیلومتر مربع و ژنو 16 کیلومتر مربعه. در نتیجه برای کسی که از ایران میاد 5 کیلومتر دورتر از محل کار خیلی خیلی عادیه. به خصوص اگر تو شهرهای بزرگ مثل تهران بوده باشید که حدود 1000 کیلومتر مربعه.

موفق باشید
    سلام

بسیار از راهنمایی تمام دوستان ممنونم

حقیقتش من میخواستم قبل از ایمیل به اساتید از فاند مطمئن بشم که برداشتم این شد که فاند اصلی میبایست از طریق استاد باشه مبلغش هم همون حدود 5000 فرانکه

یه سوال دیگه داشتم آیا مانند این scholarship که ددلاین خاصی داره اپلای واسه دکترا هم ددلاین داره مثلا کسی میدونه ددلاین ETH ,EPFL کی هست؟
    کسی این دو دانشگاه درس میخونه میخوام بدونم با چه رزومه ای میشه این دوجا پذیرش گرفت؟

بسیار ممنون

ApplyAbroad Senior Veteran
    PILAPILA آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر/نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil1986 نمایش پست ها
    سلام

موفق باشید
    ممنون از اطلاعات کاملتون
    من هم چند تا سوال داشتم:
    اول این که خونه هایی که اطراف شهر هست امنیتش چطور هست؟ از نظر امن بودن در اطراف شهر که مشکلی نیست؟
    دوم اینکه اجاره این خونه ها چقدر هست؟ از 1000 تا کمتر هست؟
    سوم این که اگه از این خونه ها استفاده کنیم چطور به مرکز شهر دسترسی داریم منظورم وسایل حمل و نقل عمومی در خارج شهر است و از نظر حمل و نقل مشکلی نیست؟
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیام های خصوصی معذورم.

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

سلام

بسیار از راهنمایی تمام دوستان ممنونم

حقیقتش من میخواستم قبل از ایمیل به اساتید از فاند مطمئن بشم که برداشتم این شد که فاند اصلی میبایست از طریق استاد باشه مبلغش هم همون حدود 5000 فرانکه

یه سوال دیگه داشتم آیا مانند این scholarship که ددلاین خاصی داره اپلای واسه دکترا هم ددلاین داره مثلا کسی میدونه ددلاین ETH ,EPFL کی هست؟
    کسی این دو دانشگاه درس میخونه میخوام بدونم با چه رزومه ای میشه این دوجا پذیرش گرفت؟

بسیار ممنون
    بعضی از دانشگاه ها ددلاین خاصی برای دکتری ندارند ؛ ولی اونهایی هم که دارن مثل EPFL به نسبت رشته فرق میکنه و در سال 2-3 ددلاین دارند. عموما اواخر دسامبر و اواسط آوریل هست.
    دقیقش را میتونید از سایت خود دانشگاه به راحتی بدست بیارید.
    دکتری در EPFL
    دکتری در ETHZ
    در مورد رزومه هم بهتره به بخش نتایج پذیرش سر بزنید تا خودتون متوجه بشید.
    موفق باشید
    .You can either have results or excuses; not both

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط PILAPILA نمایش پست ها
    ممنون از اطلاعات کاملتون
    من هم چند تا سوال داشتم:
    اول این که خونه هایی که اطراف شهر هست امنیتش چطور هست؟ از نظر امن بودن در اطراف شهر که مشکلی نیست؟
    سوم این که اگه از این خونه ها استفاده کنیم چطور به مرکز شهر دسترسی داریم منظورم وسایل حمل و نقل عمومی در خارج شهر است و از نظر حمل و نقل مشکلی نیست؟
    سلام
    به اندازه کافی امن هستند. البته باز به خودتون بستگی داره. مثلا برای متاهلین، من دوستانی دارم که خانومشون گاهی ساعت 8 شب از دانشگاه تنها بر میگردن خونه ولی خود من و برخی دوستان دیگم، تو چنین ساعتی میریم دنبالشون. اگر هم منظورتون امنیت خود خونه هستش، باز هم خوبه و من مشکلی ندیدم.

اجاره خونه ها کمتر از 1000 تا هم پیدا میشه. ولی بهتره کسی که جدید میاد روی حول و حوش 1200 تا 1500 حساب کنه (تازه این هم سخت پیدا میشه - کلا خونه مصیبته) چون اون روزی که شما میرسید اینجا، برای پیدا کردن خونه کارتون یه کم سخته. ولی بعد از چند ماه روال کار رو یاد میگیرید و میتونید خونه های ارزونتر پیدا کنید.

در مورد حمل و نقل هم معمولا با یک اتوبوس/ترام/مترو شما به مرکز شهر میرسید. حالا بعضی جاها اتوبوس 5 دقیقه یه بار میاد بعضی جاها 20 دقیقه یکبار.
    راست میگویند که سرد است،
    آن جا که وطن نیست

Junior Member sarada آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط PILAPILA نمایش پست ها
    ممنون از اطلاعات کاملتون
    من هم چند تا سوال داشتم:
    در مورد سوال سومتون بگم که وقتی میخواین خونه رو بگیرین خیلی حواستون باشه که یه ایستگاه اتوبوسی مترویی چیزی کنارتون باشه... اینجوری نیست که هر خونه ای که بگیرین هرجایی باشه راحت بشه رفت و آمد داشت ... مخصوصا خونه هایی که اطراف شهر هست... ما حواسمون نبود یه سال کامل پدرمون در اومد واقعا...
    در مورد اجاره خونه ها هم این سایت ها رو نگاه کنیین هر مدل خونه ای چه رنج قیمتی داره دستتون میاد:
    http://www.homegate.ch/rent/real-estate-search

http://www.immostreet.ch/en/HomePage

http://www.immoscout24.ch/IS24Web/_V...FUJL3wod72vc_A

Junior Member

سلام . لطفا در مورد شرایط لیسانس هم توضیح بدید ؟

Junior Member sarada آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hawrre نمایش پست ها
    سلام . لطفا در مورد شرایط لیسانس هم توضیح بدید ؟
    بستگی داره کدوم دانشگاه میخواین بخونین... فکر نمیکنم رشته های زیادی به زبون انگلیسی برای لیسانس وجود داشته باشه . بستگی به شهر دانشگاهتون زبانش متفاوته میتونه فرانسوی آلمانی یا ایتالیایی باشه
    شما فکر کنم دانشگاه مورد نظرتون یا اقلا رشته تون رو بگین راحت تر بشه توضیح داد!
    ویرایش توسط sarada : December 1st, 2012 در ساعت 05:09 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)