صفحه 13 از 24 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 235

موضوع: هزينه ي تحصيل و زندگي در سوئيس

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هزينه ي تحصيل و زندگي در سوئيس

نقل قول نوشته اصلی توسط sarada نمایش پست ها
    بستگی داره کدوم دانشگاه میخواین بخونین... فکر نمیکنم رشته های زیادی به زبون انگلیسی برای لیسانس وجود داشته باشه . بستگی به شهر دانشگاهتون زبانش متفاوته میتونه فرانسوی آلمانی یا ایتالیایی باشه
    شما فکر کنم دانشگاه مورد نظرتون یا اقلا رشته تون رو بگین راحت تر بشه توضیح داد!
    ممنون از اینکه جواب دادید . دانشگاه EPFL در لوزان . مشکل زبان (فرانسه) و مالی ندارم و برای رشته ی فیزیک یا مکانیک .

Junior Member sarada آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hawrre نمایش پست ها
    ممنون از اینکه جواب دادید . دانشگاه EPFL در لوزان . مشکل زبان (فرانسه) و مالی ندارم و برای رشته ی فیزیک یا مکانیک .
    خواهش میکنم .
    برای لیسانس باید دیپلم 12 ساله داشته باشین اگه قبول شده کنکور (هرجایی) هم باشین و چند ترم گذرونده باشید که دیگه چه بهتر. ( فکر میکنم )باید دوره پیش دانشگاهی EPFL که اسمش CMS هست رو بگذرونین. این دوره یه ساله هستش ( البته دو ساله هم میتونین بگذرونینش!) برای اطلاعات بیشتر هم به اینجا http://bachelor.epfl.ch/page-42763-en.html مراجعه کنین .
    هرچقدرم معدل بالاتری داشته باشین و رزومه قوی تری داشته باشین پذیرش آسونتره. در کل فکر میکنم ای پی اف ال واسه لیسانس مخصوصا به ایرانی ها خیلی راحت پذیرش میده.

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

دوستان این شرایط دانشگاه های سوئیس to good to be trueهست انگار!
    چند تا دکترا در خود دانشگاه ژنو , و دوتا هم توی موسسه بسیار با پرستیژ Graduate Institute of International and Development Studies پیدا کردم که اولی شهریه 700 یورو در سال و این دومی هم 4000 یورو رو داره.هزینه زندگی در ژنو چقدر می شه دوستان؟بیشتر از 1200 یورو در ماه؟بازم در مجموع از شهریه ی فضایی انگلیس و سوئد کمتر دی میاد.
    دوستان با تجربه ی سوئیس مسئله ابعاد دیگه ای هم داره؟مثلا ویزاش سخته یا هزینه زندگی از اینی که من گفتم بالا تره؟
    استاد راهنمایه ایان نامه ی من هم فوق و هم دکترا و پست داکتش رو توی همین موسسه بوده،به من گفت اگر با همون استادی که خودش باهاش کار کرده بخواهی باشی مشکلی نیست چون اکثرا اونجا می شناسن استاد من توی دانشگاه تهران رو و حاضره ریکام خوبی هم بهم بده.
    در ضمن من قبلا 4 سال انگلستان و 6 ماه کانادا زندگی کردم، ویزاشون از اینا هم سخت تره؟

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط SirousFUM نمایش پست ها
    دوستان این شرایط دانشگاه های سوئیس to good to be trueهست انگار!
    چند تا دکترا در خود دانشگاه ژنو , و دوتا هم توی موسسه بسیار با پرستیژ Graduate Institute of International and Development Studies پیدا کردم که اولی شهریه 700 یورو در سال و این دومی هم 4000 یورو رو داره.هزینه زندگی در ژنو چقدر می شه دوستان؟بیشتر از 1200 یورو در ماه؟بازم در مجموع از شهریه ی فضایی انگلیس و سوئد کمتر دی میاد.
    دوستان با تجربه ی سوئیس مسئله ابعاد دیگه ای هم داره؟مثلا ویزاش سخته یا هزینه زندگی از اینی که من گفتم بالا تره؟
    استاد راهنمایه ایان نامه ی من هم فوق و هم دکترا و پست داکتش رو توی همین موسسه بوده،به من گفت اگر با همون استادی که خودش باهاش کار کرده بخواهی باشی مشکلی نیست چون اکثرا اونجا می شناسن استاد من توی دانشگاه تهران رو و حاضره ریکام خوبی هم بهم بده.
    در ضمن من قبلا 4 سال انگلستان و 6 ماه کانادا زندگی کردم، ویزاشون از اینا هم سخت تره؟
    سلام دوست عزیز

1200 یورو در ماه فکر کنم کافی باشه برای خرج و مخارج زندگی. ولی مسئله اینجاست که اولا پذیرش گرفتن از دانشگاه های سوئیس خیلی سخته. ثانیا اگه فاند نداشته باشین ، به احتمال بسیار زیاد بهتون ویزا نمیدن.
    در ضمن ، حتما چک بکنید ببینید این موسسه ای که گفتین توی لیست وزارت علوم مورد تایید هست یا نه ؛ چون بعدا اگه بخواهید برگردید ایران ممکنه براتون دردسر بشه و بگن اینجایی که درس خوندی اصلا معتبر نیست !!

همیشه موفق باشید
    .You can either have results or excuses; not both

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

موسسه مدارکش رو دانشگاه ژنو صادر می کنه پس مشکلی نیست فکر کنم.
    برای ویزا دوستان می گفتن اگر 24000 فرنک توی حساب داشته باشید و مدرکش رو از بانک بگیرید مشکلی نباید باشه،درست می گم یا نه؟

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط SirousFUM نمایش پست ها
    موسسه مدارکش رو دانشگاه ژنو صادر می کنه پس مشکلی نیست فکر کنم.
    برای ویزا دوستان می گفتن اگر 24000 فرنک توی حساب داشته باشید و مدرکش رو از بانک بگیرید مشکلی نباید باشه،درست می گم یا نه؟
    اگه مدارک مربوط به دانشگاه ژنو باشه هیچ مشکلی نیست ؛ خیلی هم عالیه !!
    در مورد ویزا اطلاعات خیلی ریز ندارم ؛ دوستان با تجربه لطفا در این مورد نظر بدن
    .You can either have results or excuses; not both

سلام
    اگه کسی مدرک ارشد داشته باشه و بخواد برای تقویت رزومه دوباره ارشد بخونه(در یک کشور اروپایی و دانشگاهی با رنک زیر 150) تا بتونه برای دکترا شرایط بهتری داشته باشه، امکان پذیره؟ (آیا کار عاقلانه ایه؟ و هزینه زندگی برای دو نفر در یکی از شهرهای سوئیس برای 2 سال حدودا چقدره؟) و برای ارشد در سوئیس آیا باید مدرک زبان خاصی داشت؟
    متشکرم از وقتی که میذارین.

Junior Member mdashti آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science / EPFL

سلام دوستان،

یه تحلیل واقعی که پس از چندین ماه زندگی توی شهر لوزان بدست اومده رو می‌تونید توی http://faranglog.blogfa.com/post/11 ببینید.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط yasmary نمایش پست ها
    سلام
    اگه کسی مدرک ارشد داشته باشه و بخواد برای تقویت رزومه دوباره ارشد بخونه(در یک کشور اروپایی و دانشگاهی با رنک زیر 150) تا بتونه برای دکترا شرایط بهتری داشته باشه، امکان پذیره؟ (آیا کار عاقلانه ایه؟ و هزینه زندگی برای دو نفر در یکی از شهرهای سوئیس برای 2 سال حدودا چقدره؟) و برای ارشد در سوئیس آیا باید مدرک زبان خاصی داشت؟
    متشکرم از وقتی که میذارین.
    سلام
    - میشه ولی معمولا میپرسن که برای چی میخوای دوباره ارشد بخونی.
    - هزینه زندگی برای دونفر، حواقل ماهی 1600-1700 فرانکه. البته طبیعتا توی ماه های اول هزینه ها یه مقدار بیشتره.
    - بعضی جاها میخواد بعضی نمیخواد: مثلا برن میخواد ژنو نمیخواد. بهتره سایت دانشگاه مقصد و رشته مورد نظرتون رو بررسی کنید.
    موفق باشید
    راست میگویند که سرد است،
    آن جا که وطن نیست

Junior Member

سلام دوستان من دانشجوی سال آخر لیسانس نقاشی از آکادمی هنرهای زیبا فلورانس هستم در شهر فلورانس میخواستم بدونم میتونم واسه فوق برم سوئیس؟
    در ضمن همسر من دانشجوی سال اول زبان بین الملل دانشگاه فلورانسه ما زبان ایتالیی میدونیم میشه ادامه داد؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)