صفحه 15 از 24 نخستنخست ... 56789101112131415161718192021222324 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 235

موضوع: هزينه ي تحصيل و زندگي در سوئيس

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : هزينه ي تحصيل و زندگي در سوئيس

نقل قول نوشته اصلی توسط physics1389 نمایش پست ها
    سلام
    من کمی عجله دارم ممنون میشم کسی جواب بده.
    کسی میتونه بگه مقدار فاند برای دکترا بر اساس استانداردهای SNSF چقدر هست؟ من هر چقدر توی سایتش میگردم چیزی پیدا نمیکنم.
    ممنون
    سلام دوست عزیز
    به طور میانگین حدود 40000 تا 60000 فرانک در سال.
    خیلی زیاده ؛ نگران نباشید
    .You can either have results or excuses; not both

سلام
    من کمی عجله دارم ممنون میشم کسی جواب بده.
    کسی میتونه بگه مقدار فاند برای دکترا بر اساس استانداردهای SNSF چقدر هست؟ من هر چقدر توی سایتش میگردم چیزی پیدا نمیکنم.
    ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط Omid_Adljuy نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    به طور میانگین حدود 40000 تا 60000 فرانک در سال.
    خیلی زیاده ؛ نگران نباشید
    سلام
    آخر سر پیدا کردم
    http://www.snf.ch/E/current/SNFInfo/...6-193D4DE8DC94
    موضوع اینه که با وجود بالا بودن فاندش هزینه های زندگی توی سوییس هم بسیار بالاست. کلا شک دارم بشه حتی پس انداز کرد.

سلام
    کسی میدونه یه دانشجوی مجرد که اهل تفریح هم نیست! در ماه چقدر میتونه با پولی که بهش میدن صرفه جویی کنه؟
    ممنون

سلام
    کسی میدونه یه دانشجوی مجرد که اهل تفریح هم نیست! در ماه چقدر میتونه با پولی که بهش میدن صرفه جویی کنه؟
    ممنون
    سلام دوست عزیز
    اگه حدود 50 هزار فرانک در سال بدهند (برای دکتری) ، بعد از کسر مالیات حدود 40 هزار فرانک باقی میمونه ؛ در شهر لوزان مثلا با 20 هزار فرانک یا فوقش 24 هزار تا میشه به خوبی زندگی کرد (مجرد) ؛ بقیش را میتونید پس انداز بکنید.
    البته مخارج زندگی در شهرهایی مثل ژنو ، زوریخ و برن بیشتر از لوزانه.
    موفق باشید

Smile پاسخ : هزينه ي تحصيل و زندگي در سوئيس

سلام دوست عزیز
    اگه حدود 50 هزار فرانک در سال بدهند (برای دکتری) ، بعد از کسر مالیات حدود 40 هزار فرانک باقی میمونه ؛ در شهر لوزان مثلا با 20 هزار فرانک یا فوقش 24 هزار تا میشه به خوبی زندگی کرد (مجرد) ؛ بقیش را میتونید پس انداز بکنید.
    البته مخارج زندگی در شهرهایی مثل ژنو ، زوریخ و برن بیشتر از لوزانه.
    موفق باشید :)
    ممنون
    به دانشجوی سال اول 42000 فرانک میدن. توی شهر برن اگر اشتباه نکنم مالیات بیست درصد هست که پس از کسر اون 33600 فرانک میمونه. از طرفی توی سایت دانشگاه برن گفته هزینه زندگی توی این شهر ماهی حداقل 1500 فرانک هست که میشه سالی 18000 فرانک. در نتیجه میشه هر سال حدود 15600 که به نظرم برای دانشجوی ایرانی بیش از حد ایده آل هست! ولی ظاهرا با گفته های شما توافق داره.
    آخه آقا ما به این زندگی بدبختی دانشجویی عادت کردیم ههههههههه میترسم برم اونجا برام خوب نباشه.

ممنون
    به دانشجوی سال اول 42000 فرانک میدن. توی شهر برن اگر اشتباه نکنم مالیات بیست درصد هست که پس از کسر اون 33600 فرانک میمونه. از طرفی توی سایت دانشگاه برن گفته هزینه زندگی توی این شهر ماهی حداقل 1500 فرانک هست که میشه سالی 18000 فرانک. در نتیجه میشه هر سال حدود 15600 که به نظرم برای دانشجوی ایرانی بیش از حد ایده آل هست! ولی ظاهرا با گفته های شما توافق داره.
    آخه آقا ما به این زندگی بدبختی دانشجویی عادت کردیم ههههههههه میترسم برم اونجا برام خوب نباشه.
    شما برای دانشگاه برن اقدام کردید !؟ چه رشته ای !؟ پذیرش با فاند گرفتید !؟
    امکان داره رزومه خودتان را بیان کنید !؟
    خیلی ممنون

شما برای دانشگاه برن اقدام کردید !؟ چه رشته ای !؟ پذیرش با فاند گرفتید !؟
    امکان داره رزومه خودتان را بیان کنید !؟
    خیلی ممنون
    من برای رشته ی نوروساینس برن اقدام کرده بودم. برای مصاحبه انتخاب شده بودم که منتظر نتیجش هستم. اگر پذیرش بگیرم همراه با فاند هستش. مقدار فاند توی لینک زیر بیان شده.
    http://www.snf.ch/E/current/SNFInfo/...6-193D4DE8DC94
    لیسانس فیزیک با معدل 16.54 از دانشگاه ازاد
    فوق لیسانس فیزیک از شریف با معدل 15.84
    تافل 103
    البته باید بگم توی ارشد بیوفیزیک هم پاس کرده بودم با اینکه به گرایشم مربوط نبود که فکر میکنم یه نکته مثبت هست. علاوه بر اون دینامیک غیر خطی و آشوب هم پاس کرده بودم که باز به گرایش اصلیم ربطی نداره ولی به درد نوروساینس میخوره. کلا اگر نمره ی یه درس ارشدم رو حساب نکنید(یه درس اختیاری 4 واحدی بود) من معدلم 16.96 میشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    marketing

باسلام
    حدود هزینه تحصیل و زندگی در مقطع فوق لیسانس در سوییس چقدره؟ مثلا شهری مثل برن یا ژنو

آیا بورسیه و کمک هزینه تحصیلی و زندگی هم میدن؟؟؟

با سلام خدمت دوستان عزیز کل 15 صفحه رو خوندم و بسیار ممنونم از اطلاعات مفیدتون
    دو سوال مهم داشتم:
    1. من الان دانشجوی فوق لیسانس دانشگاه تهرانم و میخوام برای دکترا EPFL اقدام کنم رزومه خوبی دارم و معدلم نزدیک 17 هستش. همسرم سال آخر دوره لیسانسه از دانشگاه دولتی ولی معدل خوبی نداره میخواستم بدونم اگر با من بیاد اونجا میتونه برای EFPL با هزینه ای که من میگیرم فوق لیسانس بخونه یا قبولش نمیکنن؟! خیلی مهمه لطفا دقیق پاسخ بدید.
    2. آیا در صورت گرفتن پذیرش ویزا به همسرم همزمان با من میدن و میتونیم باهم بریم یا باید اول من برم بعد کارای همسرم رو جفت و جور کنم و اصلا کدوم حالت بهتره؟

یک سوال مهم دیگه هم داشتم اونم اینکه وسیله های اضافی مازاد بر حق بار رو چطور میشه به سوئیس انتقال داد پست خاصی برای اینکار وجود داره؟
    ویرایش توسط pApAr : May 15th, 2013 در ساعت 01:43 AM دلیل: مرتبط: ادغام

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_kzm نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز کل 15 صفحه رو خوندم و بسیار ممنونم از اطلاعات مفیدتون
    دو سوال مهم داشتم:
    1. من الان دانشجوی فوق لیسانس دانشگاه تهرانم و میخوام برای دکترا EPFL اقدام کنم رزومه خوبی دارم و معدلم نزدیک 17 هستش. همسرم سال آخر دوره لیسانسه از دانشگاه دولتی ولی معدل خوبی نداره میخواستم بدونم اگر با من بیاد اونجا میتونه برای EFPL با هزینه ای که من میگیرم فوق لیسانس بخونه یا قبولش نمیکنن؟! خیلی مهمه لطفا دقیق پاسخ بدید.
    2. آیا در صورت گرفتن پذیرش ویزا به همسرم همزمان با من میدن و میتونیم باهم بریم یا باید اول من برم بعد کارای همسرم رو جفت و جور کنم و اصلا کدوم حالت بهتره؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_kzm نمایش پست ها
    یک سوال مهم دیگه هم داشتم اونم اینکه وسیله های اضافی مازاد بر حق بار رو چطور میشه به سوئیس انتقال داد پست خاصی برای اینکار وجود داره؟
    سلام دوست عزیز
    1. همسر شما میتونه اونجا بره با اساتید حضوری صحبت بکنه و شانس خودش را برای پذیرش کارشناسی ارشد بالا ببره. البته دانشگاه EPFL شدیدا روی معدل و اسم دانشگاه حساسه. این را هم در نظر بگیرید. (البته برای دانشگاه لوزان هم میتونه اقدام بکنه که در همون شهره.)
    2. اگه شما فاند داشته باشید (که معمولا به دکتراها خوب حقوق میدن) ، همسر شما میتونه به عنوان همراه با شما بیاد. همزمان میرید و مشکلی نیست.
    3. جواب این سوال را باید در تاپیک های مربوط به انتقال بار و مسافرت بگردید. ولی نگران نباشید ؛ راههای مختلفی مثل جریمه اضافه بار ، فریت بار و . . . وجود داره.
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)