صفحه 16 از 24 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 235

موضوع: هزينه ي تحصيل و زندگي در سوئيس

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    accounting

پیش فرض پاسخ : هزينه ي تحصيل و زندگي در سوئيس

سلام. من داییم تو شهر زوگ زندگی میکنه. من اگه بخوام برای تحصیلات برم اونجا و با داییم زندگی کنم تقریبا هزینه هام ماهانه چقدر میشه ؟

Junior Member

سلام خسته نباشید.
    من این قسمت همشو خوندم و اطلاعات خوبی دستم اومد. چیزهایی که برداشت کردمو مینویسم و چند سوال هم دارم.
    اینطور که من فهمیدم یه آدم که همسر داره بعد از کسورات مربوط به مالیات چیزی حدود 3400 فرانک دستشو میگیره. هزینه های بیمه نوشته بودند متغیره ولی یکی از دوستان نوشته بود اگه میخاید بیمه بهتون خدمات بده باید حداقل 500 فرانک در ماه بدید!!! من نمیفهمم یعنی مثلاً با مقدار حداقل یا حالا متوسط اگه خودمونو بیمه کنیم بعد مریض شیم دکتر ویزیت نمیکنه؟
    دوستان عموماً حداقل اجاره مسکن را نوشته بودند(مربوط به سوییت) فقط یک وبلاگ بود که برای یک آپارتمان مبلغ 1400 فرانک نوشته بود. سوال دیگه من اینه اگه بخایم یه آپارتمان نسبتا خوب مثلا 50 متری اجاره کنیم(فکر میکنم حدود 1500 به بالا بشه) اونوقت این 3400 تا هزینه دونفر رو تامین میکنه؟ در این حالت میشه یه مقدار کمی سیو کرد که بتونیم بعد از چند ماه ایران بیایم؟!!!!(یعنی پول بلیت هواپیما رو داشته باشیم!!)
    موفق باشید

Junior Member

چرا کسی اینجا جواب نمیده؟ اگر مینیمم یا متوسط مقدار بیمه رو بدیم، توی بیماری نمیتونیم از پوشش اون بیمه استفاده کنیم؟

Junior Member

سلام دوستان من كل تاپيك رو خوندم و اطلاعات خوبي گرفتم ممنون از همگي.
    من قرار براي يك دوره شش ماهه براي فرصت مطالعاتي به EPFL برم.
    آيا بازم نياز به بيمه شدن داره؟
    آيا مخارج زندگي مثل آلمان ( برلين ) است. من آلمان با 1200 يورو ماهانه زندگي ميكردم. آيا در لوزان هم ميشه با همين مقدار زندگي كرد؟
    لطفا راهنمايي كنيد.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هزينه ي تحصيل و زندگي در سوئيسس

دوست عزیز دلیل هزینه های بالا در سوییس این میتونه باشه که شهرهاش جزء شهرهای گرون دنیاست. در سال 2010 زوریخ بعداز مسکو گرونترین شهر دنیا شناخته شد

Junior Member ahmadpeik آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, McGill University

Lightbulb پاسخ : هزينه ي تحصيل و زندگي در سوئيس

نقل قول نوشته اصلی توسط m_ali_8564 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید.
    من این قسمت همشو خوندم و اطلاعات خوبی دستم اومد. چیزهایی که برداشت کردمو مینویسم و چند سوال هم دارم.
    اینطور که من فهمیدم یه آدم که همسر داره بعد از کسورات مربوط به مالیات چیزی حدود 3400 فرانک دستشو میگیره. هزینه های بیمه نوشته بودند متغیره ولی یکی از دوستان نوشته بود اگه میخاید بیمه بهتون خدمات بده باید حداقل 500 فرانک در ماه بدید!!! من نمیفهمم یعنی مثلاً با مقدار حداقل یا حالا متوسط اگه خودمونو بیمه کنیم بعد مریض شیم دکتر ویزیت نمیکنه؟
    دوستان عموماً حداقل اجاره مسکن را نوشته بودند(مربوط به سوییت) فقط یک وبلاگ بود که برای یک آپارتمان مبلغ 1400 فرانک نوشته بود. سوال دیگه من اینه اگه بخایم یه آپارتمان نسبتا خوب مثلا 50 متری اجاره کنیم(فکر میکنم حدود 1500 به بالا بشه) اونوقت این 3400 تا هزینه دونفر رو تامین میکنه؟ در این حالت میشه یه مقدار کمی سیو کرد که بتونیم بعد از چند ماه ایران بیایم؟!!!!(یعنی پول بلیت هواپیما رو داشته باشیم!!)
    موفق باشید

در پاسخ به سوال شما، من همراه همسرم نزدیک ۴ سال پیش به زوریخ اومدیم و با همین شرایط شما می تونید از پس هزینه ها بربیایید، البته با کمی برنامه ریزی.
    در مورد بیمه، احتمالا منظور دوستمون این بوده که شما در هر سال باید فرانشیز بیمه را پرداخت کنید. شرکت های بیمه ارزان قیمتی هستند که تجربه ما نشون میده نه تنها مشکلی ایجاد نمیکنند، بلکه به نسبت منظم و مرتب پرداخت ها رو انجام می دهند. مثلا CSS ، تقریبا ماهی ۱۱۰ فرانک از دانشجوها میگیره و با ۱۰۰ فرانک در سال که در اولین مراجعه به پزشک پرداخت میکنید تمام هزینه ها پوشش داده خواهد شد. یعنی تقریبا ۱۴۰۰ فرانک در سال برای هر نفر. Swisscare هم همینطور، ولی ماهانه ۸۵ فرانک با فرانشیز ۳۰۰ فرانک در سال. به علاوه، در مواردی، دولت (sva prämienverbilligung) دانشجوهای متاهل یک حقوقه رو شناسایی میکنه و در مورد بیمه به اونها تخفیف میده تا ۷۰ درصد!

https://www.css.ch
    https://www.swisscare.ch

در مورد خانه، اگر بگردید شاید بتونید یک استودیو ۴۰ متری با ۸۰۰-۹۰۰ فرانک پیدا کنید، برای ۲ اتاقه ۵۰-۶۰ متری باید حدود ۱۲۰۰-۱۵۰۰ فرانک هزینه کنید.
    If there is a will, there is a way

Junior Member

یه سوال: با حقوق 9500$ در ماه میشه یه زوج متاهل میتونن به راحتی زندگی کنن؟
    خیلی ممنون میشم اگه کسی جواب بده

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط AMD63 نمایش پست ها
    یه سوال: با حقوق 9500$ در ماه میشه یه زوج متاهل میتونن به راحتی زندگی کنن؟
    خیلی ممنون میشم اگه کسی جواب بده
    سلام
    فکر کنم سوالتون را در یک تاپیک دیگه هم پرسیده بودین.
    هزینه ها بسته به شهر و همچنین نحوه زندگی افراد متفاوته.
    بصورت میانگین هزینه زندگی متاهلی در سوئیس 2000 - 3000 دلار در ماه است.
    این مقدار حقوقی که شما می فرمایید برای زندگی در هر کجای کره زمین کافی است !!!!
    موفق باشید
    .You can either have results or excuses; not both

Junior Member

ممنونم ازجوابتون.

راستش ذرمورد زوریخ صحبت میکنم.والا انقد که میگن TAX بالاس من شک کردم و گفتم شاید کافی نباشه. میشه بگید مثلا از 9000 ماهیانه به طور متوسط چقدر کم میشه.
    مرسی

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط AMD63 نمایش پست ها
    ممنونم ازجوابتون.

راستش ذرمورد زوریخ صحبت میکنم.والا انقد که میگن TAX بالاس من شک کردم و گفتم شاید کافی نباشه. میشه بگید مثلا از 9000 ماهیانه به طور متوسط چقدر کم میشه.
    مرسی
    خواهش میکنم.
    این 9000 دلار را شما از کجا دریافت میکنید !؟ به عنوان دانشجوی دکتری یا کارمند شرکت حقوق میگیرید !؟
    دقیقا نمیدونم مالیات چقدره. ولی اگه 33 درصد در نظر بگیرید ، 6000 دلارش باقی میمونه که همونطور که گفتم کاملا کافیه و حتی خیلی زیاد میشه پس انداز هم کرد.
    میزان مالیات خیلی متغیره. شما بهتره از جایی که شما را استخدام کرده بپرسید. البته در برگه قراردادتان هم اصولا باید نوشته بشه.
    موفق باشید
    .You can either have results or excuses; not both

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)