صفحه 20 از 24 نخستنخست ... 101112131415161718192021222324 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 235

موضوع: هزينه ي تحصيل و زندگي در سوئيس

پیش فرض پاسخ : هزينه ي تحصيل و زندگي در سوئيس

سلام
    من یه سوال داشتم
    اینکه هزینه ی سالانه ی یه زندگی معمولی چند فرانک هست سالیانه
    ممنون
    ویرایش توسط roya_nn62 : May 22nd, 2015 در ساعت 12:05 PM

Junior Member

سلام. تو یکی از پست ها دوستی درباره ی دکترای زبان و ادبیات فرانسه در دانشگاه ژنو پرسیده بود که آیا فاند بهش تعلق میگیره، و جواب مثبت بود. یک scholarship هم بود با مبلغ 1920 یورو که خودم قبلن لینکشو دیده بودم. چیزی که فهمیدم اینه که به همه ی دانشجوهای دکتری فاند میدن، و این که scholarship هم می تونه در کنار اون مدتی کمک خرج آدم باشه. یعنی در صورت پذیرفته شدن در مقطع دکتری نباید نگران مخارج بود؟ و نیازی به کار همزمان با درس و یا پس انداز قبلی نیست؟

Junior Member

سلام خیلی از اطلاعاتی که گذاشتین استفاده کردم
    سوالم رو به دو قسمت تقسیم میکنم:
    ۱ من لیسانسم مهندسی برق گرایش کنترل از دانشگاه صنعتی شاهرود با معدل ۱۴.۳۲ والان دانشجوی ارشد دانشگاه صنعتی مالک اشتر تهرانم.متاسفانه این دانشگاه نظامیه و حساس و ضمنا پروژم بالاجبار تو حوزه صنایع نظامیه و ضمنا منو از برق متنفر کردن.حالا میخام با همون لیسانسم برای رشته اقتصاد یا فاینانس یا مدریت سوییس اقدام کنم.به نظرتون با این معدل و شرایط چقدر امکانش هست؟
    ۲ با هزینه شخصی طبیعتا باید برم و البته تا ۲۰۰ میلیون هم مشکلی ندارم حالا با توجه به اینکه متاهل هستم آیا هزینه ها رو میتونیم باهاش کنار بیبیم دیگه باتوجه بهتخمین هایی که زدین اینجا؟ضمنا سختیش یه سال اوله به نظرم چون میشه بالاخره کاری تو دانشگاه پیدا کرد اینطور نیست؟
    دوست دارم با گرفتن ارشد از اونجا شرایطم رو برا ادامه تحضیل در موقعیت بهتر فراهم کنم ضمن اینکه چون شهریه زیادی نداره خانومم رو هم وارد ارشد اونجا کنم
    بنظرتون با توجه به نتیجه کار و پیشرفتی که حاصل میشه می ارزه؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Architecture

سلام ممنون از پستای خوب دوستان و اطلاعاتتون
    من دنبال دانشگاهی هستم که منو در رشته دکتری معماری بورس کنه . اما گویا اینجوری که من تحقیق کردم زیاد تو این رشته دانشجو نمیگیره البته برای بورس ( سالانه 4 نفر )
    خواستم ببینم شرایط غالب بورس شدن در دانشگاه های سوئیس به چه صورتیه ؟ از نظر مدرک زبان - سابقه کاری - مقالات - معدل و.......................
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

Junior Member

سلام
    دوستان یک فرد از زمان اپلای تا حضور در سوئیس ( بر فرض پذیرفته شدن) چقدر باید هزینه کنه؟ اگر پاسخ بدید ممنون میشم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک

سلام دوستان خوبین..من میخوام واسه دانشگاه epfl اپلی کنم تو رشته ارشد مکانیک قبلا کاردانی و کارشناسی رو تو دانشگاه علمی کاربردی با معدل 17 تمام کردم و 8 سال سابقه کار تو زمینه نفت و پتروشیمی دارم و دوره های دیگه ...به نظرتون بهم فاند میدن یا نه یا به طور متوسط سالیانه چقدر باید هزینه زندگیو... بدم .؟؟

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی, مهندسی نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط asadiakbar نمایش پست ها
    سلام
    من یه سوال داشتم
    اینکه هزینه ی سالانه ی یه زندگی معمولی چند فرانک هست سالیانه
    ممنون
    دوست عزیز ماهانه هزینه ها چیزی در حدود 1200 فرانکه و حتی ژنو و زوریخ پرهزینه تر هستند.
    نرخ لحظه ای ارز که من الان نگاه کردم فرانک سوئیس 3660... جالبه بدونی دلار امریکا 3555...
    و اینا هزینه های زندگیه مثل مسکن و خوراک و... و هزینه دانشگاه ها چیز دیگه ایه.
    اگر قصدتون ادامه تحصیله اینم بدونید که قبل از رفتن به سوئیس و برای رفتن به سفارت باید نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی داشته باشید که مبلغ آن برابر یک سال زندگی در سوئیس باشه!

سلام دوستان وقتتون بخیر من دانشجو دکتری مهندسی شیمی گرایش بیوتکنولوژی دانشگاه تربیت مدرسم بخاطر مشکلات مالی و پیدا نکردن کار می خوام اپلای کنم
    متاهلم ارشدم شریف بودم با معدل 16.04 و کارشناسی امیرکبیر با معدل 16.15 در ضمن دو تا مقاله هست که تقریبا در حال اتمامه به نظرتون اگه اون دو تا مقاله رو بدم و اپلای کنم فاندی که می دن قد یک زندگی متاهلی متوسط میشه؟ آیا اینکه من رتبه تک رقمی ارشد و دکتری هستم تاثیری داره؟دکتری خوندم به نظرتون گفتنش تاثیری داره تو فاند و پذیرشم؟در ضمن تافل هم ندارم ولی اونجوری که فهمیدم لازم نیست همه جا
    لطفا راهنماییم کنید

Banned

دوستان برای یه دوره 2 یا 3 ماهه اینترنشیپ در زوریخ، هزینه های ماهانه یه نفر (بدون ریخت و پاش!) حدودا چقدره؟
    ویرایش توسط roya_nn62 : November 24th, 2016 در ساعت 01:43 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط farbod900 نمایش پست ها
    دوستان برای یه دوره 2 یا 3 ماهه اینترنشیپ در زوریخ، هزینه های ماهانه یه نفر (بدون ریخت و پاش!) حدودا چقدره؟
    میتونید حدودش رو اینجا ببینید
    https://www.numbeo.com/cost-of-livin...ry=Switzerland
    البته مقداری که اینجا گفته بالاتر از یه زندگی دانشجویی هست.
    ویرایش توسط roya_nn62 : November 24th, 2016 در ساعت 01:43 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)