صفحه 5 از 24 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 235

موضوع: هزينه ي تحصيل و زندگي در سوئيس

پیش فرض پاسخ : هزينه ي تحصيل و زندگي در سوئيس

سلام
    آیا هزینه فقط خورد و خوراک (بدون اجاره اتاق و بدون خرید پوشاک و لوازم تحریر و حمل و نقل) در لوزان بیش از 500 فرانک میشه؟؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amirkh نمایش پست ها
    سلام
    آیا هزینه فقط خورد و خوراک (بدون اجاره اتاق و بدون خرید پوشاک و لوازم تحریر و حمل و نقل) در لوزان بیش از 500 فرانک میشه؟؟
    به این صفحه یه نگاهی بندازید:
    http://sae.epfl.ch/cost-of-living
    نوشته 600 فرانک - ولی فکر می کنم با 500 تا هم بشه سر کرد.

سلام به همه دوستان
    می خواستم بدونم دانشگاههای فرانسه زبان در سوئیس در مقطع لیسانس رایگانه ؟ واینکه هزینه زندگی ماهیانه چقدر میشه؟
    ممنون میشم اگر پاسخ بدید.
    ارسال مدارک :21/07/10(TNT)
    دریافت مدارک توسط سفارت: 26/07/10
    تاریخ صدور فایل نامبر : 20/09/10
    دریافت از پست ایران: 29/09/10

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer & Information Sciences at the University of Delaware

سلام. من شنيدم كه تحصيل در سوييس مجاني است. درسته؟
    براي همين من مي خواستم به همراه همسرم برم اونجا بخونم. همسرم ليسانسه و من ارشد. من رزومه ام خوبه و در حال تكميله. مي خواستم براي fall 2013 اقدام كنم. اما خب هزينه ي زندگي را هم ندارم. حالا سوال: براي دكترا فاند ميدن؟ اگر فاند بدن ميشه من فاندش را بگيرم و خرج زندگي و مسكن و ... كنم و اون وقت هر دومون در داننشگاه درس بخونيم؟ من رزومه ام تكميل بشه خيلي خوب ميشه هان.
    مرسي

Junior Member

سلام. من لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه آزاد دارم با معدل 15.65 امکان اینکه بتونم ارشد رو در اونجا بخونم هست؟ کدوم دانشگاهها رشته منو دارن؟ و هزینه اش چقدر میشه؟ با سپاس

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط tesoke نمایش پست ها
    سلام. من شنيدم كه تحصيل در سوييس مجاني است. درسته؟
    براي همين من مي خواستم به همراه همسرم برم اونجا بخونم. همسرم ليسانسه و من ارشد. من رزومه ام خوبه و در حال تكميله. مي خواستم براي fall 2013 اقدام كنم. اما خب هزينه ي زندگي را هم ندارم. حالا سوال: براي دكترا فاند ميدن؟ اگر فاند بدن ميشه من فاندش را بگيرم و خرج زندگي و مسكن و ... كنم و اون وقت هر دومون در داننشگاه درس بخونيم؟ من رزومه ام تكميل بشه خيلي خوب ميشه هان.
    مرسي
    سلام
    بله برای دکترا فاند میدن و مبلغش به اندازه ای هست که هردوتون اینجا زندگی و تحصیل کنید (چون هزینه تحصیل کمه). البته میشه زندگی کاملا دانشچویی.

سلام
    این فاند 50هزار فرانکی که گفته شده، مربوط به دانشجویان دکترا تو همه ی دانشگاههاست یا فقط EPFL ؟؟؟؟
    ممنون اگر جواب بدید.

Senior Member

سلام

من حدود یک هفته هست که همراه همسرم اومدیم ژنو. دانشچوی دکترا هستم. راجع به هزینه زندگی توی ژنو پستهای زیادی ندیدم شاید این پست مفید باشه.

1. هزینه خونه:
    هزینه یک اتاق توی یک خونه در شهر ژنو از 800 تا 1000 (ممکنه گاهی پایینتر یا بالاتر) است.
    هزینه یک استودیو (یعنی یک اتاق + همه چی که میشه همونی که ما بهش میگیم سوئیت. یعنی یه آشپزخونه کوچک مستقل، دستشویی و حمام مستقل) توی شهر ژنو از 1100 تا 1600 (ممکنه گاهی پایینتر یا بالاتر) است.
    هزینه یه آپارتمان رو هم خودتون تخمین بزنید (معمولا بالای 1400).

چند تا نکته مهم:
    نکته اول: اینکه یه خونه ارزون تو اینترنت پیدا بشه، معنیش این نیست که شما میتونید اون رو اجاره کنید. متقاضی براش خیلی زیاده و احتمالا شما آخر صف هستید. چون:
    شما آسیایی هستید (اولویت با افراد سوییسی و بعد اتحادیه اروپاست)
    شما دانشجو هستید و حقوق پایینی دارید
    .....

نکته دوم: این قیمتها راجع به مرکز ژنوه. اگه از مرکز شهر دور بشید هم قیمتها کمتر میشه و هم متقاضی و با توجه به اینکه اینجا سیستم حمل و نقل خوبی دارند، میشه تو فاصله یک ساعتی از مرکز شهر، موقعیتهای بهتری داشت. هزیته ایاب ذهاب هم فرقی نمیکنه (البته مادامی که در استان ژنو هستید).

2. هزینه غذا
    توی ژنو (و احتمالا خیلی جاهای دیگه سوییس) دو تا سوپرمارکت زنجیره ای هست که ظاهرا از بقیه جاها ارزونتر هستند. اولی Migros و دومی Coop. تنوع قیمت زیادی وجود داره و گاهی بعضی اجناس هم قیمت تهران درمیان. به سایت leshop.ch که در واقع شعبه آنلاین Migros هست سر بزنید تا قیمت همه چیز رو پیدا کنید. معمولا اجناسی که روشون زده Budget بهترین قیمت رو دارند و با صرفه تر هستند.
    http://www.leshop.ch/leshop/Main.do?...OP_SUPERMARKET

3. سایر وسایل
    یه سوپر مارکت بزرگ دیگه تو خیلی از شهرهای سوییس هست به نام IKEA. اینجا هر چیز غیرخوراکی رو میشه پیدا کرد. از سه راهی برق گرفته تا انواع ظروف تا میز و مبل تا پتو و متکا. اینجا هم تنوع قیمت زیاده مثلا هم میشه لیوان شیشه ای یه فرانکی (و حتی کمتر) پیدا کرد و هم 10 فرانکی. سایتش هم میشه ikea.ch

در مورد پوشاک، هنوز ما راهمون نیفتاده تا قیمتها رو ببینیم.

فکر کنم از روی این سایتها و کمی حساب کتاب میشه هزینه زندگی رو حساب کرد.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fahimeh1984 نمایش پست ها
    سلام
    این فاند 50هزار فرانکی که گفته شده، مربوط به دانشجویان دکترا تو همه ی دانشگاههاست یا فقط EPFL ؟؟؟؟
    ممنون اگر جواب بدید.
    توی ژنو هم تقریبا همین قدره.

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

طبق سايت دانشگاه زوريخ يه چيزي حول و حوش 26000 فرانك هزينه ي زندگي سالانه در مي آد.
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)