صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 41

موضوع: تحصيل در دانشگاههاي درجه 3 آمريكا يا در بهترين دانشگاههاي ايران ؟؟

پیش فرض پاسخ : آيا تحصيل در دانشگاه هاي درجه 3 آمريكا يا تحصيل در بهترين دانشگاه هاي ايران ؟؟

درود بر دوستان،
    من برای 3 دانشگاه spring2011 قصد اپلای دارم. البته اپلای کرده ام دارم فقط باید مدارک رو تکمیل می کنم.
    رنکهاشون 164 ، 259 و 906 هست.
    می خواستم ارزش دکترای دانشگاه تهران و دانشگاه ( university of toledo با رنک 906) رو با همدیگه مقایسه کنم. اونای که انور هتسن آیا این دانشگاه ارزش رفتن رو داره؟
    اگه دوستان ازم بپرسن چی می خوای؟ میگم : آدمی ممکنه هوس کنه برگرده به مملکت خودش خدمت کنه. با دکترای این دانشگاه فردا میشه جایی مشغول شد؟
    ممنون
    درسته که نیستم ولی دلم همیشه پیش همه شماست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Texas A&M

پیش فرض پاسخ : آيا تحصيل در دانشگاه هاي درجه 3 آمريكا يا تحصيل در بهترين دانشگاه هاي ايران ؟؟

not worth it

خیلی ممنون از دوست عزیزم bigshot
    شما خیلی راحت و صریح جوابتو دادید. رنکهای 164و 259 چطور؟ اونهام ارزش رفتن ندارند؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط heisazadeh نمایش پست ها
    خیلی ممنون از دوست عزیزم bigshot
    شما خیلی راحت و صریح جوابتو دادید. رنکهای 164و 259 چطور؟ اونهام ارزش رفتن ندارند؟
    شما این اعداد رو از کجا آوردی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط سهیل نمایش پست ها
    شما این اعداد رو از کجا آوردی؟
    www.webometrics.info

ApplyAbroad Veteran
    hamman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering AmirKabir

از نظر من اگه اکسپت بشه و نری اشتباه بزرگی کردی.
    مطمین باش که حتی اگه رنکه 1000 رو هم داشته باشه از دکترای دانشگاه تهران بهتره.

ممنون، به چه دلیل بهتره؟ همانطور که گفتم آدمیه دیگه - نمیشه پیش بینی. ممکنه آدم بخواد برگرده به کشور خودش. من اگه مطمئن بودم بعد تحصیل حتما اونجا می مونم این سوال رو نمی پرسیدم. بهر حال میشه با فارغ التحصیلی از دانشگاه با رتبه 900 آمریکا هم توی یه دانشگاهی مشغول به تدریس یا توی یه شرکتی شاغل شد. ولی برای برگشت فکر کنم قضیه یکم متفاوت هست یعنی دانشگاه باید رنک خوبی داشته باشه. نظرتون در مورد برگشت به ایران در حالی که از این دانشگاه رنک 900 فارغ شدید چیه؟
    خیلی ممنون از راهنماییتون

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

به! دوست ما اینجام هست!!

ما اول باید برای اینکه بتونیم تصمیم درست رو بگیریم باید به درون خودمون رجوع کنیم. واقعا دوست داریم کار تحقیقاتی بکنیم؟ از این کار لذت می بریم یا برای جلب توجه اطرافیان می خواهیم ادامه تحصیل بدیم؟
    باور کنید این رنک دانشگاه باعث موفقیت هیچ کسی نبوده و نخواهد بود. عشق ورزیدن به کار و درست انجام دادن اون باعث غرور و سربلندی ماست. شما اگه واقعا به یک زمینه کاری علاقه دارید و استاد هم با شما کاملا مچ هست برید دنبالش مخصوصا تو دوره تحصیلات تکمیلی که اصل خود شما و استادتون هستین. زندگی تو یه محیط جدید نه تنها جهان بینی شما رو عوض خواهد کرد بلکه روحیه کار و تلاش رو هم تقویت می کنه.
    هدفم موعظه و اینا نیست فقط واقعا متاسفام بین ما وسواس رنک و نمره زبان و ... خیلی زیاد شده و باعث کمرنگ شدن هدف اصلی ار تحصیل شده .واقعا باید سعی کنیم برای شروع خودمون رو پالایش کنیم.

موفق باشید

بابا ای ول ،دیگه حسابی ما رو شرمندی کردی،
    توضیحات شما مثل همیشه روشن و شفافه، از بین این 3 تا دانشگاه و اساتید، فیلد کاری استاد این دانشگاه رنک 900 خیلی باهام مچ هست. نبوده شبها بهش ایمیل بزنم یه ساعت بعد بهم جوابم رو نده.(تعریف نباشه). وقتی نمره هام خوب نشده بود اظهار تاسف کرد و برای بهار بهم امیدواری داد. با توجه به توضیحات خوبتون پس حیفه اینو از دست بدم. هر چند داشگاه های رنک 160 و 250 هم استاد پیدا کردم ولی به مچ بودن این استاد نمیرسن.

ApplyAbroad Champion

دوست عزیز

همتنطور که سجاد عزیز گفتن، در دوره ی تحصیلات تکمیلی مهمترین چیز به نظره من استاد و دانشجوست (البته ما در مورد 10 دانشگاه اول آمریکا صحبت نمی کنیم چون انجا قضیه فرق خواهد کرد و علاوه بر استاد و دانشجو، تکنولوژی های مدرن در ان دانشگاهها نیز خیلی حائز اهمیت است)، در ضمن دوست عزیز شما اگر برید UCLA ولی فیلد کاریه استاد با شما مچ نباشه وشما لذت نبرید به هیچوجح نمی توانید توانایی و استعداد خودتان رو نشان دهید. چون شما برای دوره ی PHD می خواهید برید و به نظره من مهمترین چیز که بتونه به عنوان یک فاکتوره انرژی زا به شمار بیاد همان پروژه و استاد خودتان است. چیزه دیگه ای که دوست دارم اینجا بیان کنم اینه که متاسفانه در سالهای اخیر شاهدیم که رنک دانشگاه جای هدف اصلی تحصیل رو گرفته و ما به جای اینکه فکر کنیم کجا می تونیم پیشرفت کنیم؟ برای چه داریم میرم آمریکا؟ تمام دغدغه ی دوستان رنک دانشگاه است.... همه ی ما این رو می دونیم که شاید کسی در دانشگاه با رنک 900 دکترا بگیره ولی علاوه بر دکترا کلی تجربه ی Academic و تجربه های مهم در زندگی کسب کرده که اگر در رنک 1 ایران هم می بود نمی توانست به آنها دست پیدا کنه.....
    پس سعی کنیم به هدفی که داریم ایمان داشته باشیم و نگذاریم چیزهای فرعی مثل رنک دانشگاه آن را خدشه دار کنه...

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین