صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 41

موضوع: تحصيل در دانشگاههاي درجه 3 آمريكا يا در بهترين دانشگاههاي ايران ؟؟

Senior Member

پیش فرض پاسخ : آيا تحصيل در دانشگاه هاي درجه 3 آمريكا يا تحصيل در بهترين دانشگاه هاي ايران ؟؟

دوست عزیز و دوستان دیگه ای که به طور ضمنی اعداد ذکر شده برای رنک دانشگاهها رو معنادار فرض کردن و بر مبنای اون توصیه هایی کردن، با توجه به مبنای رنکینگ وبومتریک برای یک دانشجو چه اهمیتی می تونه داشته باشه که رنک دانشگاه در رنکینگ وبومتریک 900 باشه یا 9 یا 9000 یا هر عدد دیگه؟

به طور کلی اگر هم به استفاده از رنکینگ احساس علاقه یا نیاز می کنید، حداقل رنکینگی رو استفاده کنید که مینیمم معنایی با توجه به هدف شما داشته باشه. به نظر شما بین "تعداد هیت وبسایت" و آنچه که میشه در یک دانشگاه یاد گرفت تا چه حد ممکنه ارتباط معناداری وجود داشته باشه؟

در مورد دانشگاه تولدو، دانشگاه متوسطیه که در بخش شمالی midwest و تا حدی هم بخش غربی north east کاملا شناخته شده است. بهترین دانشکده اش دانشکده مهندسیه. اگر علائق تحقیقاتی شما همخوانی نداره، توصیه نمی کنم بیاید. اما در حالت کلی به نظر من تجربه دکترا در دانشگاه تولدو تجربه ارزنده تری از تجربه دکترا در دانشگاه تهرانه.

پیش فرض پاسخ : آيا تحصيل در دانشگاه هاي درجه 3 آمريكا يا تحصيل در بهترين دانشگاه هاي ايران ؟؟

خیلی ممنون سهیل جون،
    من پست های قبلی رو زیر و رو کردم که ببینم آیا حرفی از تولیدو زدم یا نه. ای ول خوب زدی تو خال سهیل جون،
    نظر میاد این دانشگاه رو خوب می شناسید. شما MISSISSIPPI STATE UNIV. و UTAH STATE UNV. رو هم می شناسید؟ مکانیک این دانشگاه ها چطوره؟
    ممنون
    درسته که نیستم ولی دلم همیشه پیش همه شماست.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

البته از بحث داریم خارج میشیم ولی چون پرسیدی در مورد utah state می گم. نسبت به نمره GRE خیلی حساس هستند و ایالتش هم نسبتا جالب نیست. ولی خب باز بستگی به علایق تحقیقاتی شما داره. در کل دانشگاه خوبیه.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sjjpo2002 نمایش پست ها
    البته از بحث داریم خارج میشیم ولی چون پرسیدی در مورد utah state می گم. نسبت به نمره GRE خیلی حساس هستند و ایالتش هم نسبتا جالب نیست. ولی خب باز بستگی به علایق تحقیقاتی شما داره. در کل دانشگاه خوبیه.
    میتونید چند تا دیگه از ذانشگاههایی رو که خیلی بیشتر(به طور نسبی) به GRE حساس هستند رو نام ببرید؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Iran University of science and technology

پیش فرض پاسخ : آيا تحصيل در دانشگاه هاي درجه 3 آمريكا يا تحصيل در بهترين دانشگاه هاي اير

من از دانشگاه alabama in hunsville پذيرش بدون فاند دارم . آيا مي ارزه برم يا نه. Rank خيلي خوبي هم نداره

برادر من، خودتون می گید که رنک خوبی نداره. دیگه اینکه فاند هم نداره. خوب شما به چه امید می خواهید برید این دانشگاه؟ می خواهید اجنبی از شما بیگاری بکشه؟
    این هفته با استادم صحبت می کردم(دانشیار هست) گفت می خوام کارهامو ردیف کنم یه فرصت مطالعاتی برم US. بهش گفتم با هزینه خودتون می خواهید برید یا دنبال فاند هستید؟ در جوابم گفت مگه میشه بدون فاند انور رفت و زندگی کرد؟ شما دیگه تا آخرشو بگیرید. البته این نظر استادم بود.
    لازم به ذکر هست که بنده هنوز زندگی توی US تجربه نکردم شاید هم بشه بدون فاند زندگی کرد.
    درسته که نیستم ولی دلم همیشه پیش همه شماست.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

پیش فرض پاسخ : آيا تحصيل در دانشگاه هاي درجه 3 آمريكا يا تحصيل در بهترين دانشگاه هاي اير

نقل قول نوشته اصلی توسط pasdar نمایش پست ها
    من از دانشگاه alabama in hunsville پذيرش بدون فاند دارم . آيا مي ارزه برم يا نه. Rank خيلي خوبي هم نداره
    سلام بر پاسدار عزیز

با عرض احترام خدمت حمید آغا. این دانشگاه که می گید دانشگاه خیلی تاپی نیست ولی جزو دانشگاه های خوب هست! در مورد بدون فاند هم که یه تحقیقی بکنید می بینید که هر سال تعداد زیادی از بچه ها بدون فاند میرن. به تاپیک آنکارا سر بزنید هر روز تو مصاحبه بدون فاندم بوده و ویزا هم گرفتن.
    خب اما در مورد رفتن:
    شما اگه مطمئن هستید که (احتمال زیاد) بعد از یه ترم یا سال اول می تونید فاند بگیرید بنظرم ارزش داره روی رفتن یکم بیشتر فکر کنید. سعی کنید با دانشجویان اونجا تماس بگیرید چه ایرانی چه غیر ایرانی! زمینه کاری اساتید رو چک کنید که بهتون بخوره و هزینه تحصیل و زندگی. خوشبختانه من یه نیم نگاهی که انداختم هزینه ها زیاد نیست اونجا. اینم بدونید که بعد از رفتن چه از این دانشگاه و چه از دانشگاه های دیگه شانس فاند گرفتنتون بسیار متفاوت خواهد بود!!

امیدوارم براتون مفید بوده باشه

ApplyAbroad Veteran
    hamman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering AmirKabir

نقل قول نوشته اصلی توسط heisazadeh نمایش پست ها
    برادر من، خودتون می گید که رنک خوبی نداره. دیگه اینکه فاند هم نداره. خوب شما به چه امید می خواهید برید این دانشگاه؟ می خواهید اجنبی از شما بیگاری بکشه؟
    این هفته با استادم صحبت می کردم(دانشیار هست) گفت می خوام کارهامو ردیف کنم یه فرصت مطالعاتی برم US. بهش گفتم با هزینه خودتون می خواهید برید یا دنبال فاند هستید؟ در جوابم گفت مگه میشه بدون فاند انور رفت و زندگی کرد؟ شما دیگه تا آخرشو بگیرید. البته این نظر استادم بود.
    لازم به ذکر هست که بنده هنوز زندگی توی US تجربه نکردم شاید هم بشه بدون فاند زندگی کرد.
    مگه کلا شهریه و هزینه زندگی چقدر میشه؟
    سالی چقدر؟
    راستی هزینه ها در سال 2010 بیشتر شده یا کمتر؟ منظورم هزینه های عمومی زندگیه....خوراک پوشاک مسکن تفریهات و...

نقل قول نوشته اصلی توسط hamman نمایش پست ها
    مگه کلا شهریه و هزینه زندگی چقدر میشه؟
    سالی چقدر؟
    راستی هزینه ها در سال 2010 بیشتر شده یا کمتر؟ منظورم هزینه های عمومی زندگیه....خوراک پوشاک مسکن تفریهات و...
    هزینه ی پوشاک کمتره. در مورد خوراک، وقتی بگی در ایران گوشت کیلویی 40 دلار هست(شایدم بیشتر) دچار سکته قلبی میشن. در آمریکا، هزینه های زندگی پائینتر هست. فقط شهریه دانشگاه زیاده. خوب تو ایران، دانشگاه مفتی بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط heisazadeh نمایش پست ها
    درود بر دوستان،
    من برای 3 دانشگاه spring2011 قصد اپلای دارم. البته اپلای کرده ام دارم فقط باید مدارک رو تکمیل می کنم.
    رنکهاشون 164 ، 259 و 906 هست.
    می خواستم ارزش دکترای دانشگاه تهران و دانشگاه ( university of toledo با رنک 906) رو با همدیگه مقایسه کنم. اونای که انور هتسن آیا این دانشگاه ارزش رفتن رو داره؟
    اگه دوستان ازم بپرسن چی می خوای؟ میگم : آدمی ممکنه هوس کنه برگرده به مملکت خودش خدمت کنه. با دکترای این دانشگاه فردا میشه جایی مشغول شد؟
    ممنون
    من رنکینگ US NEWS رو بیشتر قبول دارم. چون در محاسبه ی رنکینگش، فاکتور پیدا کردن شغل بعد از فارغ التحصیلی وزن زیادی داره. فکر کنم ضریبش مساوی هست با فعالیت های پژوهشی! پس میتونه معیار خوبی باشه در این که شما محاسبه کنی بعدش میتونی آمریکا بمونی یا نه؟ توی اون رنکینگ The university of Toledo رنکش 127 هست از بین 198 دانشگاه آمریکا که قابل رنک شدن بودن و اطلاعات مورد نیاز رو به نشریه مذبور دادن. البته این رنکینگ بین School of Engineering ها هست و کل دانشگاه رو در نظر نمیگیره.
    ------------
    در مورد هوس برگشتن و خدمت کردن! پدر من از دانشگاه UIUC فارغ التحصیل شده و مستقیم استخدام دانشگاه پهلوی(شیراز) شد. البته زمان شاه. الآن جز پشیمانی هیچ حرفی نداره. اما میگه دانشگاه های آمریکا یک چیز دیگه هستند. حالا اگر تشنه خدمتید، خود دانید ...

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین