اتفاقا دقيقا همين جوري باطل ميکنه من خودم تجربشو دارم. پارسال زودتر از موعد رفتم تا اجازه خروج رو باطل کنم. اول ميفرستنتون اداره گذرنامه و طرف مهر ابطال ميزنه و پاسپورت رو نگه ميداره. بعدشم گذرنامه يک نامه ميده براي نظام وظيفه که پاستون رو گرفته تا وثيقه رو پس بگيريد. در اين مرحله اول ميريد مالي و فرم مربوط به ضمانت نامه رو ميگيريد. به عبارتي به محض باطل شدن اجازه خروج شما ميتونيد اجازه خروج جديد رو بگيريد. من اين کار رو هم امسال انجام دادم. البته براي يک کنفرانس از کشور خارج شدم و روز بعد که رسيدم تهران رفتم نظام وظيفه در آن واحد هم نامه ابطال ضمانت نامه قبلي رو بردم مالي هم نامه جديدو که اون استواره يک کمم منو دست انداخت ولي کاملا شدنيه و هيچ مشکلي هم نيست. فقط شما چون بايد اجازه خروج رو باطل کني بايد بيشتر بدويي. بابت گذرنامه هم نگران نباش يک نسخه از نامه اي که گذرنامه به نظام وظيفه بابت ابطال اجازه خروج ميده رو نگهدار و زماني که نامه اجازه خروج رو از وزارت علوم گرفتي اين نامه گذرنامه رو هم بهشون بده تا بتونن سريع گذرنامتو از بايگاني در بيارن. براي من که راحت بود و مشکلي پيش نيومد. اصلا هم معطل نميشي و نگران نباش همه چيز حله.

موفق باشيد.