صفحه 14 از 17 نخستنخست ... 4567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 169

موضوع: استرداد وثیقه

پیش فرض پاسخ : استرداد وثیقه

سلام دوستان، یه سوال داشتم...من میخواستم برای اولین بار از کشور خارج بشم، رفتم دانشگاه نامه گرفتم بعدش هم رفتم نظام وظیفه 15میلیون وثیقه گذاشتم و مرحله ی بعد این بود که 2روز دیگه برم پلیس +10 و برای گرفتن پاسپورت درخواست بدم...ولی الان یه مشکلی پیش اومده که منصرف شدم و نمیخوام دیگه این سفر رو برم...میخواستم ببینم الان چجوری باید وثیقه رو پس بگیرم؟

پیش فرض استرداد وثیقه

سلام

من دانشجو خارج از کشور بودم و یک ماه پیش درسم تموم شد و مدرک رو گرفتم و الان برگشتم به ایران. یه سوال داشتم . من چقدر وقت دارم تا برم به وزارت علوم و مدرکم رو تایید کنم و بعد برم نظام وظیفه برای آزاد کردن وثیقه ی ۱۵ ملیونی؟ من دانشجو ارشد بودم و ۲.۵ ساله تموم کردم درس رو . من از وقتی که اومدم ایران تهران نرفتم تا کارهای فارق التحصیلی رو انجام بدم . میخاستم ببینم اگر ضروری نیست فعلآ نرم و پذیرش دکترا بگیرم و بعد برم و یکباره همه ی کارها رو انجام بدم

با تشکر

Junior Member

سلام
    این جماعتی که میگن با گرفتن وثیقه گذر نامه دستت میمونه از کجا این حرفو آوردن ؟!!!! برای گرفتن وثیقه نظام وظیفه می فرستت اداره گذر نامه اونا هم گذر نامه رو ضبط میکنن تا دوباره اجازه خروج بگیری ...
    حالا اگه کسی میدونه راهی که گذر نامه رو ندی بیاد یه راهنمایی بکنه ولی خواهشا این همه حرف از خودتون در نیارید اگه اطلاعات دقیق ندارید .

Junior Member

Question پاسخ : استرداد وثیقه

سلام دوستان،
    من درسم 2 ماه پیش تموم شده و می خوام برگردم ایران و وثیقه رو ازاد کنم. میشه لطفا یکی از دوستانی که این کار رو اخیرا انجام داده توضیح بده که روال کار به چه ترتیب هست؟ بخصوص اینکه تکلیف پاسپورت این وسط چی میشه؟!

مرسی

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط metifigo نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من درسم 2 ماه پیش تموم شده و می خوام برگردم ایران و وثیقه رو ازاد کنم. میشه لطفا یکی از دوستانی که این کار رو اخیرا انجام داده توضیح بده که روال کار به چه ترتیب هست؟ بخصوص اینکه تکلیف پاسپورت این وسط چی میشه؟!

مرسی
    از ریز روال خبری ندارم ولی تا جایی که شنیدم خیلی ساده است (معرفی به نظام وظیفه و دریافت نامه ی عودت وثیقه و بعدش هم تمام).
    کسی با پاسپورت کاری نداره (مگه اینکه حین خدمت -نه آموزشی- از یگان ترخیص شده باشید و یگان مربوطه در قوانینش ضبط پاسپورت وجود داشته باشه). ولی در هر صورت با پس گرفتن وثیقه معافیت تحصیلی شما باطل میشه و دیگه نمیتونید از پاسپورت برای خروج از کشور استفاده کنید (اجازه خروج ندارید ولی پاسپورت همچنان معتبره).

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Architecture/IAUM

سلام دوستان. من 3 سال پیش با سپردن وثیقه نقدی خارج شدم. تازه درسمو تموم کردم و برگشتم ایران. در حال حاضر امید زیادی برای گرفتن معافیت پزشکی دارم. کسی میدونه که اگه بخوام دفترچه پزشکی پر کنم و بفرستم، قبلش حتما باید به وزارت علوم و گذرنامه و نظام وظیفه اعلام کنم که برگشتم و همهی مراحل بعد از بازگشت رو طی کنم؟ یا اینکه برای صرفه جویی در وقت میتونم بدون اینکه این کارهارو بکنم، دفترچه بگیرم و پست کنم؟
    ممنون میشم اگه کسی اطلاع داره راهنماییم کنه.

سلام
    من الان میخوام وثیقمو پس بگیرم ولی نمیدونم چه مدارکی باید با خودم ببرم میشه لطفا راهنمایی کنین؟باید حتما دفترچه حسابی که بهمون دادند رو با خودمون ببریم؟

اگه با گذاشتن وثیقه، نامه معرفی نظام وظیفه به وزارت علوم رو بگیریم اما روند رو ادامه ندیم (یعنی نامه رو به وزارت علوم و بعدش به اداره گذرنامه نبریم) و بخوایم وثیقه رو آزاد کنیم، چه کار باید کرد؟

Wink پاسخ : استرداد وثیقه

سلام به همگی‌ .

ممنون میشم اگه روال استرداد وثیقه برای کسی‌ که با معافیت تحصیلی‌ از کشور خارج شده و توضیح بدین..

من ۳ ساله پیش با۱۵میلیون وثیقه معافیت تحصیلی‌ گرفتم و خرج شدم و همچنان دانشجو هستم و از معافیت تحصیلی‌ هم استفاده می‌کنم..

--آیا برای استراد وثیقه معرفی‌ نامه‌ای از وزارت علوم نیاز هست ؟

- -باید نامه انصراف از دانشگاه ببرم به وزارت علوم ؟ یا حضوراً برم وزارت علوم بگم می‌خوام انصراف بدم حتّی اگه هنوز دانشجو باشم؟

-- یا اصلا ربطی‌ به وزارت علوم نداره. و باید برم اداره گذرنامه و درخواست انصراف و استراد وثیقه بدم..
    -- بعد از استرداد وثیقه چه اتّفاقی میفته؟ فقط مجوز خروج دانشجویی من باطل می‌شه و من در فرجه ۱ ساله معرفی‌ به نظام وظیفه قرار میگیرم؟

یا مشکلاتی مثل ضبط پاسپورت و ممنوع الخروجی هم ممکنه پیش بیاد؟

این امکان وجود داره که کسی‌ با وکالت داشتن درخواست انصراف بده جای من ؟ یا حضور شخص منصرف الزامیه ؟ ... ممنون

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط firstlovecity نمایش پست ها
    سلام به همگی‌ .

ممنون میشم اگه روال استرداد وثیقه برای کسی‌ که با معافیت تحصیلی‌ از کشور خارج شده و توضیح بدین..

من ۳ ساله پیش با۱۵میلیون وثیقه معافیت تحصیلی‌ گرفتم و خرج شدم و همچنان دانشجو هستم و از معافیت تحصیلی‌ هم استفاده می‌کنم..

--آیا برای استراد وثیقه معرفی‌ نامه‌ای از وزارت علوم نیاز هست ؟

- -باید نامه انصراف از دانشگاه ببرم به وزارت علوم ؟ یا حضوراً برم وزارت علوم بگم می‌خوام انصراف بدم حتّی اگه هنوز دانشجو باشم؟

-- یا اصلا ربطی‌ به وزارت علوم نداره. و باید برم اداره گذرنامه و درخواست انصراف و استراد وثیقه بدم..
    -- بعد از استرداد وثیقه چه اتّفاقی میفته؟ فقط مجوز خروج دانشجویی من باطل می‌شه و من در فرجه ۱ ساله معرفی‌ به نظام وظیفه قرار میگیرم؟

یا مشکلاتی مثل ضبط پاسپورت و ممنوع الخروجی هم ممکنه پیش بیاد؟

این امکان وجود داره که کسی‌ با وکالت داشتن درخواست انصراف بده جای من ؟ یا حضور شخص منصرف الزامیه ؟ ... ممنون
    جواب سوالتون رو به طور کامل نمیدونم ولی به چند نکته توجه داشته باشید:
    - در زمان استرداد وثیقه گذرنامه ی شما بررسی میشه و اگه مجوز خروجی برای آینده (مهر خروج) درش درج شده باشه باطل میشه!
    - گذرنامه به هیچ عنوان ضبط نمیشه ولی قطعا ممنوع الخروج خواهید شد.
    - وارد بازه ی 1 ساله بعد از انصراف میشید و در این بازه امکان خروج از کشور به دلایل دیگه از جمله زیارتی همچنان پابرجا خواهد بود که البته وثیقه ی خودش رو میطلبه (2 تا 5 میلیون در حال حاضر).
    - شما باید حضور فیزیکی داشته باشی، و افسر باطل کننده وثیقه ببینه که شما داخل خاک ایران هستی (وگرنه که هر کسی وثیقه میذاشت از کشور خارج میشد و بعدش وکیلش میرفت وثیقه رو پی میگیرفت).

* بخش هایی که جواب ندادم رو بلد نبودم.
    موفق باشی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)