صفحه 15 از 17 نخستنخست ... 567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 169

موضوع: استرداد وثیقه

پیش فرض پاسخ : استرداد وثیقه

سلام دوستان!

من با مرخصی تحصیلی از کشور خارج شدم و در حین تحصیل تونستم معافیت کفالت بگیرم. از دوستان کسی اطلاع داره که چطور می تونم بدون برگشتن به ایران سندی رو که برای خروج گذاشتم آزاد کنم؟
    البته من به یکی از اقوام در ایران وکالت تام دادم که کارهای مربوط به نظام وظیفه رو بتونه برام انجام بده!

لطفا اگر در جریان هستین، مراحل آزاد کردن سند با داشتن معافیت رو توضیح بدین.

تا حالا ندیدم کسی در موردی که دارم صحبتی کرده باشه! اگر در این زمینه اطلاعی دارین و یا جایی توضیح نوشته ممنون میشم راهنمایی کنین.

موفق و پیروز باشید

تو سایت نظام وظیفه قید شده برای اسنرداد وثیقه : حضور خود فرد با پاسپورت الزامیه // می تونید وکیل تون رو بفرستید سوال کنه مجدد شاید انجام بشه

Junior Member

سلام خسته نباشین من یه پزشک عمومی از دانشگاه ازادم درحال حاضر دارم تو جنوب طرح میگذرونم یه چند ماهی هم قبل شروع طرحم قراردادی کار کردم با این شرط که طرحم زودتر تموم شه حالا شش ماه دیگه طرحم تمومه البته قانونیش خرداد تمومه فعلا میخوام برم وثیقه بذارم که تواین مدت تاطرحم تموم میشه من کارای پذیرش و ویزام رو انجام داده باشم میخواستم بدونم بعد اتمام طرحم میتونم وثیقمو پس بگیرم یا راه حلی هست که بتونم بدون گذاشتن وثیقه برای یه دوره فوق لیسانس ریسرچ از استرالیا پذیرش بگیرم ممنون میشم منو راهنمایی کنین.

تجربه استرداد وثیقه:
    بدلیل عدم صدور ویزا وثیقه 15 تومنی برداشتم.
    کل کارها میشه دو سه ساعته انجام داد، مراحل:
    1. ثبت درخواست انصراف از تحصیل در نشا، مراجعه به سازمان و دریافت نامه خطاب به نظام وظیفه برای تعیین تکلیف.
    2. مراجعه به نظام وظیفه و دریافت نامه خطاب به گذرنامه جهت ضبط گذرنامه. (ازشون که پرسیدم گفتند کاری ندارند شما مهلت خروج داشته باشین یا نه، یا در چه ارگانی خدمت می کردید؛ درهر صورت گذرنامه می گیرن!)
    3. دریافت نامه از گذرنامه به نظام وظیفه.
    4. مراجعه به نظام وظیفه و دریافت نامه ی بانک برای استرداد وثیقه.
    5. البته دو سه روز طول میکشه تا در سیستم پلیس +10 اطلاعاتتون ثبت بشه؛ الان میتونین اقدام کنین و برین خدمت!
    موفق باشین

Junior Member

سلام

من قراره برای کارآموزی دو ماهه آذرماه با وثیقه یک سپرده بانکی از طرف پدرم از کشور خارج بشم.

1- آیا با توجه به اینکه دو ماه تا سفرم مونده، آیا نظام وظیفه از الان وثیقه رو می پذیره؟
    2- اگر نظام وظیفه الان وثیقه رو پذیرفت، ایا پدرم بدون اجازه و پاسپورت من قبل از رفتننم، یعنی در همین زمان باقی مونده تا آذر ماه، وثیقه رو آراد کنه؟ یا حتما برای این کار باید خودم اعلام حضور در کشور کنم و زمان ضمانت نامه به اتمام برسه؟

ممنون

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط hector نمایش پست ها
    سلام

من قراره برای کارآموزی دو ماهه آذرماه با وثیقه یک سپرده بانکی از طرف پدرم از کشور خارج بشم.

1- آیا با توجه به اینکه دو ماه تا سفرم مونده، آیا نظام وظیفه از الان وثیقه رو می پذیره؟
    2- اگر نظام وظیفه الان وثیقه رو پذیرفت، ایا پدرم بدون اجازه و پاسپورت من قبل از رفتننم، یعنی در همین زمان باقی مونده تا آذر ماه، وثیقه رو آراد کنه؟ یا حتما برای این کار باید خودم اعلام حضور در کشور کنم و زمان ضمانت نامه به اتمام برسه؟

ممنون
    سلام

1. پذیرش وثیقه انجام میشه. زمان خاصی نداره.
    2. خیر! زمان وثیقه مشخص هست و پیش از اتمام زمان وثیقه شما نمیتونید اون رو پس بگیرید. ضمن اینکه برای دریافتش حضور شخص شما و اصل پاسپورتتون الزامی هست.

موفق باشید

با این مورد موافقم من هم همچین موردی رو دیدم مشکلی پیش نمیاد نگران نباشید

البته میتونید توی سایت تظام وظیفه جست و جو کنید یا با خودشون تماس بگیرید
    ویرایش توسط darklord : October 7th, 2014 در ساعت 06:43 PM دلیل: ادغام 2 پست متوالی

ApplyAbroad Veteran

سلام

من سوالی دارم که خوشحال می شم بتونین کمکم کنین

من سال 89 به دلیل عدم اخذ ویزا نتونستم برای تحصیل مقطع دکتری از کشور خارج بشم و همون زمان هم رفتم اداره گذرنامه و افسر گذرنامه پاسپورتم رو از من گرفت و پانچ کرد و بهم دوباره برنگردوند و انداخت یه ور!

ازونجا که اعتبار پاسپورت قبلی من امسال تموم می شد ، همین هفته ی پیش تمدیدش کردم تا یه ماهه دیگه برای یک سفر کنفرانس علمی از کشور خارج بشم

الان سوالم اینه که سفارت از من احتمالا پاسپورت قبلی رو هم میخواد (مخصوصا اینکه چندسال پیش هم به همین کشور سفر کرده بودم و توی پاسپورت قبلیم ویزام درج شده) ، ولی برعکس همه که میگن پاسپورت پانچ شده شون الان تو دستشونه، واسه من رو اداره گذرنامه از من گرفته!

ایا برای شما هم همچین مسئله ای رخ داده قبلا؟
    اگر آره چی کار باید بکنم؟ اگه برم اداره گذرنامه به نظر شما ممکنه اون پاسپورت پانچ شده رو هنوز بایگانی داشته باشن و بتونم پس بگیرم؟

ممنون می شم اگه بتونین کمکم کنین

Junior Member

سلام دوستان
    من 15.5 وثیقه گذاشتم به حساب نظام وظیفه برای خروج از کشور به مقصر آلمان برای مستر برق. چون پولی که با خودم بردم خیلی کم بودم مجبور شدم برگردم ایران و فعلا ایرانم. پول کم آوردم و میخوام پولمو از نظام وظیفه بگیرم و جاش چیزی غیر از پول بذارم. چه روشی از همه بهتره؟ سفته خوبه؟ بهترین کار چیه؟
    لطفا دوستان راهنمایی کنن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud0361 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من 15.5 وثیقه گذاشتم به حساب نظام وظیفه برای خروج از کشور به مقصر آلمان برای مستر برق. چون پولی که با خودم بردم خیلی کم بودم مجبور شدم برگردم ایران و فعلا ایرانم. پول کم آوردم و میخوام پولمو از نظام وظیفه بگیرم و جاش چیزی غیر از پول بذارم. چه روشی از همه بهتره؟ سفته خوبه؟ بهترین کار چیه؟
    لطفا دوستان راهنمایی کنن
    دوست عزیز، یه سوال دارم، حداقل چند ترم باید خارج از ایران بوده باشی تا نظام وظیفه پول وثیقه رو برگردونه؟ و اینکه چند ماه طول میکشه تا پولو بدن؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)