صفحه 16 از 17 نخستنخست ... 67891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 169

موضوع: استرداد وثیقه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ocean_Space Systems Yokohama National University

پیش فرض پاسخ : استرداد وثیقه

نقل قول نوشته اصلی توسط mohakbari نمایش پست ها
    آیا کسی که سابقه خدمت قبلی داره و الان با وثیقه بیرونه (معافیت تحصیلی داره)، میتونه بعدا با ثبت کسری سربازیش تموم بشه و وثیقشو برداره؟
    منم دقیقا همین شرایط رو دارم...کسری بعد از خارج شدن از کشور اومد.فکر کنم یا باید انصراف بدی از وزارت علوم یا درست تموم شد بری وثیقه رو بگیری.

Junior Member

سلام

من اگه سفر رو رفته باشم کی باید برم برای استرداد وثیقه؟ حتما تا ۱۰ روز بعد از بازگشت؟
    من فکر میکردم مثل حالتی که سفر رو نرفته باشی، تا ۱۰ روز بعد از اتمام مهلت باید مراجعه کرد،
    من خروجم تا پنجشنبه ۳۱ اردیبهشت بود، ولی ۲۲ اردیبهشت برگشتم،
    الان اگه من فردا (شنبه) ۲ خرداد برم نظام وظیفه، میشه ۱۲ روز بعد از بازگشت، این مشکلی ایجاد می‌کنه؟

ممنون

Junior Member

سلام دوستان،
    من به زودی دوره دکترام تموم میشه و چند وقت قبل پاسپورتمو عوض کردم و پاسپورت ایرانی با محل اقامت کشور محل تحصیلم گرفتم به همراه مهر خروج تا آخر سال ۱۳۹۵.
    می خواستم بدونم آیا می تونم چند ماه دیگه بیام ایران و سند ملکی که به عنوان وثیقه مستقیم تو رهن نظام وظیفه هستش رو پس بگیرم به این عنوان که دیگه معافیت تحصیلی لازم ندارم؟
    و اینکه نامه معافیت تحصیلی من تا آذر امسال اعتبار داره، اگه چند ماه دیرتر برم برای پس گرفتن وثیقه مشکلی پیش میاد؟
    لطفا اگه اطلاعی دارید راهنماییم کنید.

خیلی ممنون برای وقتتون.

سلام دوستان
    من ١٢ روز از تاريخ برگشتم به ايران گذشته و به دلايلي فرصت نكردم ضمانت نامه بانكي رو باطل كنم.
    خواستم بدونم با توجه به اينكه ١٠ روز بعد از برگشت فرصت هست براي باطل كردنه وثيقه الان چه انفاقي براي ١٥ تومن بنده ميوفته؟
    به خاطر ٢ روز تاخير ممكنه ١٥ مليون بپره؟

با سلام و احترام

بچه ها خواهشا جواب من رو بدید من این روزها بدیلیل اینکه هیچ کس راهنمایی ام نکرد دچار مشکلات زیادی شدم

دوستان من برای یک کنفرانس در ایتالیا دعوت شدم بعد چون وقت زیادی نداشتم برای کنفرانس امروز رفتم 8 میلیون وثیقه گذاشتم نظام وظیفه

حالا دقیقا بعد از گذاشتن وثیقه بنیاد نخبگان به من زنگ زد که ما خودمان برات وثیقه می گذاریم

ترو خدا کسی می دونه امکانش هست من برم وثیقه قبلی را کنسل کنم 8 میلیونم و پس بگیرم و وثیقه بنیاد و بگذارم

ترو خداااااااااا بگید چه کنم به بدبختی 8 میلیون و قرض کرده بودم چه جوری پسش بگیرم

Junior Member

سلام دوستان خواهشا اگر کسی میتونه راهنماییم کنه

من تاریخ خروجم از سی ابان تا سی ازرماه بوده ولی چون سفرم به تاخبر افتاده من سه دی ماه برمیگردم
    میخاست ببینم به خااطر سه روز تاخیر وثیقه سه میلیونی که دادم ضبط میشه و دیگه بهم نمیدن؟؟
    یا با تاخیر میدن؟؟ تکلیف ما چی میشه؟؟
    ممنون لطفا اگر کسی میدونه راهنماییم کنه

Junior Member

سلام دوستان
    یک سوال داشتم اگر کسی با وثیقه برای گرفتن ارشد خارج شده باشد و در زمان مقرر بازنگردد و وارد غیبت شده باشد (حدود 2 سال ) با برگشت به ایران میتواند برای استرداد وثیقه اقدام کند یا خیر.

سلام
    من درخواست پاسپورت دادم. ولی احتمالش هست که از کشور خارج نشم. میخواستم بدونم که اگر بخوام وثیقمو پس بگیرم، پاسپورتمو ازم میگیرن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sia1987 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یک سوال داشتم اگر کسی با وثیقه برای گرفتن ارشد خارج شده باشد و در زمان مقرر بازنگردد و وارد غیبت شده باشد (حدود 2 سال ) با برگشت به ایران میتواند برای استرداد وثیقه اقدام کند یا خیر.

من هم دقیقا سوال مشابهی دارم. اگر کسی با 2 3 سال غیبت برگرده و بخواد تعیین تکلیف کنه سربازی اش رو، (مثلا بخره ، معاف بشه یا بره سربازی) اون وثیقه رو می تونه آزاد کنه یا اون رو ضبط می کنند؟
    یعنی من فکر می کردم به محض اینکه ما وارد غیبت بشیم وثیقه رو ضیط می کنند که نکردن، حالا بعد از 2 3 سال غیبت می شه آزادش کرد؟ کسی تجربه ای داشته؟ خیلی ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط monajmilan نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من به زودی دوره دکترام تموم میشه و چند وقت قبل پاسپورتمو عوض کردم و پاسپورت ایرانی با محل اقامت کشور محل تحصیلم گرفتم به همراه مهر خروج تا آخر سال ۱۳۹۵.
    می خواستم بدونم آیا می تونم چند ماه دیگه بیام ایران و سند ملکی که به عنوان وثیقه مستقیم تو رهن نظام وظیفه هستش رو پس بگیرم به این عنوان که دیگه معافیت تحصیلی لازم ندارم؟
    و اینکه نامه معافیت تحصیلی من تا آذر امسال اعتبار داره، اگه چند ماه دیرتر برم برای پس گرفتن وثیقه مشکلی پیش میاد؟
    لطفا اگه اطلاعی دارید راهنماییم کنید.

خیلی ممنون برای وقتتون.
    دوست عزیز مگه اینطوری هم میشه؟ یعنی مگه میشه ادم سربازی نره و وثیقه اش رو هم پس بگیره؟!
    یعنی چون تو پاسپورت زده محل اقامت فلان کشور، شما فکر می کنی دیگه از شر سربازی خلاص میشیم؟!
    اگر راهی داره لطفا یه توضیحی بدید. مرسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)