صفحه 2 از 17 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 169

موضوع: استرداد وثیقه

Member
    رشته و دانشگاه
    N/A

پیش فرض پاسخ : پس گرفتن وثیقه

سلام
    من امروز یه آژانس پیدا کردم . گفت مسئله ای نیست به شما همچین نامه ای را می دهیم !! ولی یک مشکل دازیم.درسته که یه شما پاسپورت می دهند ولی این پاسپورت مدت دار هست مثلا 3 ماه یهنی پس خردن اولین مهر بعد از مدت کوتاهی منقضی می شود. این رو سفارت خانه ها می دانند و اگر کار طولانی مدتی مثا تحصیل یا کار را بخواهید به شما ویزا داده نمی شود!
    گر نکوبی شیشه غم را به سنگ هفت رنگش میشود هفتاد رنگ

Junior Member

شاید بدرتون بخوره.

تجربه شخصی من:
    من برای خروج دانشجویی از کشور بهمن پارسال شروع کردم. امتیازی که داشتم این بود که دانشجوی فوق بودم. دانشجوی فوق برای سفر علمی (دادن آزمون، شرکت در کنفرانس و ...) هم میتونه خارج بشه. ..... خلاصه برای Dubai اقدام کردم. پاسپورت هم گرفتم که داخلش مدت 1 ماه مجوز خروج برای 1 بار نوشته شده بود. اما پاسپورت دیر دستم رسید و مهلت کاری که می خواستم انجام بدم تموم شد. خلاصه خارج نشدم و بعد از 1 ماه که مجوز خروجم تموم شد. (سر موعد اتمام مجوز باید خودتون رو معرفی کنید و گرنه مشکل پیش میاد) خودم رو معرفی کردم به نظام وظیفه و گولم رو پی گرفتم. پاسپورت هم پیشم هست. یه نکته اینکه اگر خارج می شدم نیاز نبود تا اتمام موعد مجوز صبر کنم و می تونستم زودتر پول رو پس بگیرم.

پاسپورت من تا سال 2010 اعتبار داره و تا اونجایی که کن فهمیدم مجوز خروج 1 ماهه فقط برای ایران مهم هست که پول هم گرو نگه داشته و نه کشوری که به اونجا مسافرت می کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط saberi_ar_eng
    سلام
    من امروز یه آژانس پیدا کردم . گفت مسئله ای نیست به شما همچین نامه ای را می دهیم !! ولی یک مشکل دازیم.درسته که یه شما پاسپورت می دهند ولی این پاسپورت مدت دار هست مثلا 3 ماه یهنی پس خردن اولین مهر بعد از مدت کوتاهی منقضی می شود. این رو سفارت خانه ها می دانند و اگر کار طولانی مدتی مثا تحصیل یا کار را بخواهید به شما ویزا داده نمی شود!
    سلام،

به نظرم حرف این آزانس از پایه و اساس مشکل داره! تا اونجاییکه من میدونم کسانی که مشکل سربازی دارن همشون تو پاسپورت هاشون مجوز خروج های کوتاه مدت میزنن! حتی اگر شما بخواهید بلند مدت برید مهر تو پاسپورت برای تمام سنوات نیست، و شما زمانیکه در حین تحصیل به ایران میای میری و دوباره همون مهر را تمدید میکنی. بنابراین همه یکجور هستن و فرقی ندارن که سفارت بخواد تشخیص بده! در ضمن، این مهر برای خروج از ایران هست فقط! ربطی به کشور مقصد نداره که بخواد گیر بده! نهایتاً هم اگر شما مشکل داشته باشی، نمیتونی از ایران بری بیرون دیگه! ربطش به کشور مقصد چیه؟
    &quot;A person who never made a mistake never tried anything new&quot;<br />Albert Einstein

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پاسپورت 5 ساله صادر میشه و بعدشم دیگه باطل نمیشه
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Junior Member

سلام بچه ها.امروز کارای بانکی و نظام وظیفه ایم تموم شد و مدارک رو دادم به پلیس +10 تا کارای پاسپورت رو بکنه و تا کمتر از 2 هفته بهم پاسپورت رو بده! 2 روز بعد از اومدن پاسپورت میرم همون آژانس که ازش نامه ی سوریه گرفته بودم می گم نمی خوام برم و یه نامه ی انصراف بهم بده.بعد اونو می برم نظام وظیفه و اونم بهم وثیقه رو بر می گردونه!(در کمتر از 10 دقیقه!) و اصلا احتیاجی نیست که تا پایان مهلت خروجم(یعنی 10خرداد) صبر کنم!!! خیلی عالی شد بچه ها.
    این کار شدنیه.اصلآ هم مشکل قانونی نداره.خلاف هم نیست که بترسیم.پاسپورت هم که 5 سالس! مهم نیست توش چه مهری خورده یا اجازه ی خروج داره یا نه! مهم اینه که شما پاسپورت دارید و سفارت فقط همین رو می خواد و بس! پس سوال و جواب دیگه بسه! تا قانون عوض نشده برید دنبالش...
    سفارت می ره دنبال کارای ویزا و اقامت! بعدش هم که فارغ التحصیل می شین و از با نامه فارغ التحصیلی میرین وزارت علوم ازونجا یه نامه می گیرین برای نظام وظیفه بعد هم کارای وثیقه برای خروج رو انجام می دید و پاسپورت رو دوباره validate یا معتبر می کنین و یا علی!

از 3 تا پله ! یکیشو رد کردم.ایشالله بقیشم به همین منوال پیش بره! الهی آمین!

وثيقه چي گذاشتيد؟

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

فکر میکنم 1 جا اشتباه کردی
    شما باید تا پایان مهلت خروجت صبر کنی و بعد بری و وثیقه رو پس بگیری. بعد از پایان مهلت خروج تا 3 روز وقت داری این کار رو بکنی.
    حالا اگه زودتر بری پاسپورتت رو هم ازت میگیرن. البته الان هم مشکلی نداری فقط تا اون موقع وثیقت دستت نمیاد.
    من خودم خواستم زودتر برم وثیقه رو بگیرم و بهم گفت یا الان پاسپورت رو باید بدی یا صبر کنی تا مهلت خروجت باطل بشه.البته من طوری تنظیم کرده بودم که 10 روز بعد از رسیدن پاسپورت مهلت خروجم هم تموم میشد و در نتیجه پولم رو میتونستم زود بگیرم.
    شوپنهاور

Junior Member

سلام. همه ی اینایی که گفتی درستن وحید. اما طرف به من گفت با این کارا کاری نداشته باش و هرچی می گم گوش کن! 2 روز بعد ازین که گذرنامه رو گرفتی بیا اینجا! گفت همه کاره منم اینجا! من کارتو Ok می کنم و وثیقتو همون لحظه پس می دم. نمی دونم چرا لطف داشت!
    رضا جون برای سفر زیارتی یا باید بری مکه یا کربلا یا سوریه! برای اولیش فیش ثبت نام می خواد! پس منتفیه! عراق هم که تا همین دیروز مرزهاش بسته بود و اگه می گفتی (به آژانس) که بهم نامه بده شاکی می شدن! برای کربلا می شه چک گذاشت اما برای سوریه فقط پول نقد! ولی من به این نتیجه رسیدم که همه چیز به اون کسی ربط داره که کارتو راه میندازه و اگه باهات حال کنه ضمانت بانکی هم قبول می کنه! همون طوری که از من قبول کرد! در کل اگه می تونی شهرستان اقدام کنی خیلی بهتره! هم سرشون خلوته! هم ازین caseها ندیدن زیاد! باهاشون هم روراست باش و بگو که من نمی خوام برم! اصلا کار خلافی نیست!
    موفق باشین.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_asadi
    سلام. همه ی اینایی که گفتی درستن وحید. اما طرف به من گفت با این کارا کاری نداشته باش و هرچی می گم گوش کن! 2 روز بعد ازین که گذرنامه رو گرفتی بیا اینجا! گفت همه کاره منم اینجا! من کارتو Ok می کنم و وثیقتو همون لحظه پس می دم. نمی دونم چرا لطف داشت!
    چه مهربون شدن یکم شک برانگیز هست ;D
    شوپنهاور

Junior Member

می دونی! شهر های کوچیک تنها خاصیتی که نسبت به تهران دارن همینه! طرف مثلا باباتو فلان جا دیده و میشناسه و بابات مثلا فلان کارو براش کرده! باور کن همونجا که بودم یکی اومد اونجا یه چیزی پرسید! یه جوری باهاش صحبت کرد که طرف دمشو گذاشت رو کولشو فلنگو بست! بعد که رفت گفت این تو اداره گاز کار منو راه ننداخته بود! چه می دونم! البته ما همدیگرو نمیشناختیم و من هنوز نمی دونم چرا به من حال داد!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)