صفحه 5 از 17 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 169

موضوع: استرداد وثیقه

Junior Member bragsis آواتار ها

پیش فرض پاسخ : پس گرفتن وثیقه

من اخیرا به معاونت وظیفه عمومی اصفهان (خ قائمیه) مراجعه کرده بودم. وقتی سوال کردم که اگه پاسپورت رو قبل یا بعد از مهلت خروج تحویل بدیم چه تفاوتی داره؟ گفتن در هر صورت پاسپورت بایگانی میشه (باطل نه بایگانی) با این حال منطقی به نظر نمیاد پاسپورتی که مهر خروج معتبر نداره بایگانی بشه. لطفا اگه کسی اطلاعات دقیقی داره که دقیقا چند روز بعد از اتمام مهلت خروج میشه وثیقه رو آزاد کرد و اینکه آیا پاسپورت رو میدن یا بایگانی می کنن جواب بده و اگه موفق به حفظ پاسپورت شدین بگین از کدوم حوضه نظام وظیفه اینکارو کردین.

با تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bragsis
    من اخیرا به معاونت وظیفه عمومی اصفهان (خ قائمیه) مراجعه کرده بودم. وقتی سوال کردم که اگه پاسپورت رو قبل یا بعد از مهلت خروج تحویل بدیم چه تفاوتی داره؟ گفتن در هر صورت پاسپورت بایگانی میشه (باطل نه بایگانی) با این حال منطقی به نظر نمیاد پاسپورتی که مهر خروج معتبر نداره بایگانی بشه. لطفا اگه کسی اطلاعات دقیقی داره که دقیقا چند روز بعد از اتمام مهلت خروج میشه وثیقه رو آزاد کرد و اینکه آیا پاسپورت رو میدن یا بایگانی می کنن جواب بده و اگه موفق به حفظ پاسپورت شدین بگین از کدوم حوضه نظام وظیفه اینکارو کردین.

با تشکر
    سلام

مطمئن باشید اینا مطابق قانون عمل نمیکنن! یعنی اگه بخوان شما رو حتی مجبور میکنن که گذرنامه رو بدید بایگانی!!! پس نمیشه حرف از قانون زد.
    باید با سیاست و نرم رفت جلو! روی این حرفا که مثلا فلانی رفت وثیقه رو پس بگیره و گذرنامه رو ازش نگرفتن نمیشه حساب کرد! چون قضیه کلا سلیقه ایه!!!

امروز من وثیقه رو پس گرفتم و گذرنامه هم دست خودم موند!
    ولی به عنوان مثال بگم که حوزه مشهد اگر رئیس کل حضور داشته باشه میگه باید برید اداره گذرنامه و گذرنامه رو تحویل بدید و بعد بیاد اینجا!!!!!!!!!!!!
    و خود سربازهای اونجا برای راهنمایی کردن مراجعین گاهی اوقات میگن که فلان موقع بیا اینجا که رئیس نباشه و گذرنامه دستت بمونه!!!!!

حال قضاوت باز هم با شماست...

موفق باشید.

Junior Member bragsis آواتار ها

ممنون فكر كنم جواب درستي باشه.

lمن سال قبل که اجازه خروج گرفته بودم زودتر از موعد رفتم اجازه خروج رو باطل کردم و پاسم رو پس گرفتند. دليلش هم اين بود که تو اين شرايط شما رو ميفرستند اداره گذرنامه تا مهر ابطال بزنند اونا هم ديگه گذرنامه رو پس نميدند. اما اگه از مهلت خروجتون گذشته باشه چون سروکارتون با نظام وظيفه هست نه گذرنامه کاري به پاستون ندارن و بهتون پس ميدند. اين موضوعي بود که براي من پيش اومد و براي بقيه هم تا اونجايي که خبر دارم همين قضيه صادقه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Tsukuba-Japan

بی خود گفته. معولا 3-2 روز بعد از برگشتت فرصت داری بری خودتو معرفی کنی. اگه تو این مدت بری، وثیقتو بهت میدن، با پاست هم کاری ندارن

من از تهران اقدام کردم
    فراموش شدگان، فراموش کنندگان را فراموش نمی کنند.....

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    PhD. ECE

سلام.
    تا اوجائی که من از مطالب این فروم فهمیدم، می شه برای سفر زیارتی درخواست داد و گذرنامه گرفت و نرفت و 1-3 روز بعد از اتمام زمان مجاز برای بازگشت به کشور برای پس گرفتن وسیقه اقدام کرد تا گذرتانه ادمو باطل نکنن. برای سفر به عراق هم میشه برای وثیقه 15 میلیون چک گداشت ( البته اگه هر جایی اشتباه بوده لطفا اصلاح کنید).
    حالا یه سوال: اگه من بعد از اتمام تاریخ اعتبار، برم و بگم که برگشتم و وثیقه رو پس نگیرم، می تونم با همون وثیقه در موارد دیگه هم اجازه خروج بگیرم یا باید تغییرش بدم؟
    Every thing is possible, because impossilbe says i-m possible.

Junior Member

سلام

من یک اجازه خروج یک ماهه با سپردن وثیقه برای بازه ی 23 تیر تا 23 مرداد گرفتم که متأسفانه نمی تونم ازش استفاده کنم. همچنین برای گرفتن معافیت از طریق وزارت علوم تشکیل پرونده دادم و الان باید ضمانت نامه بانک رو برای نظام وظیفه ببرم تا به وزارت علوم نامه بدن.

سوال من اینه که اگر فردا من برم نظام وظیفه و کارای وثیقه 15 میلیونی رو انجام بدم مشگلی ایجاد میشه؟ با توجه به اینکه تو پرونده من اونجا اجازه خروج فعلی من وجود داره. ثانیاً، آیا راهی هست که من بدون دردسر این اجازه ی فعلی رو باطل کنم و با خیال راحت مسیر رو طی کنم؟

ممنون

Junior Member

نه نباید مشکلی پیش بیاد.

فکر کنم شما باید ابتدا برید نظام وظیفه و وثیقه رو آزاد کنید و بلافاصله(!) وثیقه دوم رو تحویل بدید! به همین راحتی.

Junior Member

راستش من شنیدم که اگر اجازه خروج تو پاس باشه که هنوز تاریخش تموم نشده، برم اونجا واسه گرفتن وثیقه، پاس رو توقیف می کنن! من اصلاً نمی تونم ریسک کنم.

من فکر می کردم شاید اگر دوباره برم اداره گذرنامه، بشه اونجا مثلاً با زدن یک مهر ( مشابه مهر ورود و خروج تو فرودگاه ) اجازه رو باطل کرد و بعد وثیقه رو بدون دردسر از نظام وظیفه گرفت.

نمی دونم کسی تجربه ای داره؟

Junior Member

شنیده های شما درسته.

خوب اگر پاسپورت رو هم بگیرن که بازهم مشکلی نیست! شما چون کاراتون ok شده، سریعا دوباره پس میگیرینش.

راستش من تا حالا ندیدم اداره گذرنامه اجازه خروج رو اینطوری باطل کنه!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)