صفحه 9 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 169

موضوع: استرداد وثیقه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پس گرفتن وثیقه

سلام دوستان
    دو تا سوال دارم. اول اینکه میخوام بدونم آیا این پاسپورتی که برای سفر زیارتی مثلا برای سوریه صادر میشه با پاسپورتهای دیگه تفاوت داره؟ یعنی میشه با این پاسپورت زودتر برای ویزا اقدام کرد و بعد با این پاسپورت برای ادامه تحصیل از کشور خارج شد؟ و دوم اینکه اون پاسپورتی رو مهر ویزا توش خورده رو پس میگیرن یا نه؟
    ممنون
    ویرایش توسط ssaman386 : October 2nd, 2009 در ساعت 01:38 PM

با سلام

من می تونم برای مصاحبه سفارت آمریکا وثیقه نقدی وبرای ادامه تحصیل (چون clearance دو ماهی طول میکشه) وثیق ملکی بزارم؟ به عبارت دیگه، میشه بعد از برگشت از مصاحبه وثیقه رو از نقدی به ملکی عوض کرد؟

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- Linkoping University

سلام,

بچه هایی که امسال یا سال های قبل وثیقه هاشون رو پس گرفتن می شه به من بگن پس گرفتنش چه مراحلی داره . چه قدر طول میکشه؟از یه صبح تا ظهر تمومه.می خوام ببینم برنامه سفرم به تهران رو چه جوری تنظیم کنم.ممنون.(مهلت خروجم گذشته)فقط می خوام بدونم دقیقا یه روزه کارم تمومه یا دو 3 روز الاف میکنن.چون پرداخت وثیقه که 1 ساعت بیشتر کار نداشت.
    ویرایش توسط ali-composite : January 20th, 2010 در ساعت 03:29 PM
    I am not in this site anymore.Alireza

نقل قول نوشته اصلی توسط ali-composite نمایش پست ها
    سلام,

بچه هایی که امسال یا سال های قبل وثیقه هاشون رو پس گرفتن می شه به من بگن پس گرفتنش چه مراحلی داره . چه قدر طول میکشه؟از یه صبح تا ظهر تمومه.می خوام ببینم برنامه سفرم به تهران رو چه جوری تنظیم کنم.ممنون.(مهلت خروجم گذشته)فقط می خوام بدونم دقیقا یه روزه کارم تمومه یا دو 3 روز الاف میکنن.چون پرداخت وثیقه که 1 ساعت بیشتر کار نداشت.
    دو سه روز!!! نه همون روز کارتون راه میفته. فقط اگه اول وقت اونجا باشید کارتون سریع تر هم تمام میشه. یکی دو ساعت بیشتر طول نمیکشه ...
    دوستان عزیز برای DVD منابع TOEFL، IELTS، GRE به من پیغام خصوصی بزنند.

تا اونجایی که من شنیدم وثیق رو میشه با قیمتی کمتر بعد از به مدت خرید

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Toronto - Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط toofan نمایش پست ها
    ضمانت نامه حتما باید به اسم مشمول (خودت) باشه. ضمانت نامه رو مدت دار میدن که مدتش هم توی نامه ای که نظام وظیفه به بانک (اگه ضمانت نامه بانکی داری) میده مشخصه و قبل از تموم شدن مهلت باید برگردی و ضمانت نامه رو باطل کنی.
    مطمعني‌؟ اين فايل رو ببين ! فرم ضمانت نامه واسه نظام وظيفه هست.

http://www.uplod.ir/download.php?file=115052

استنباط من اينكه كس ديگه ايي مي تونه ضامن مشمول بشه‌!‌ درست نميگم ؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Toronto - Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط majidi123 نمایش پست ها
    سلام.
    تا اوجائی که من از مطالب این فروم فهمیدم، می شه برای سفر زیارتی درخواست داد و گذرنامه گرفت و نرفت و 1-3 روز بعد از اتمام زمان مجاز برای بازگشت به کشور برای پس گرفتن وثیقه اقدام کرد تا گذرتانه ادمو باطل نکنن.
    همه با اين موافق هستند ؟ تصويب شد ؟
    آخه بحث 15 ميليون پول بي زبونه !

Junior Member

بچه ها کسی می دونه که قبل از اتمام مهلت خروج آیا می شه رفت نظام وظیفه و وثیقه رو پس گرفت؟ آیا پاسپورت رو ازت می گیرن؟ حتما باید قبلش رفت گذرنامه و پاسپورت رو بهشون داد؟ یا اینکه می شه بدون اینکه پاسپورت رو بهشون پس داد وثیقه رو پس گرفت قبل از اتمام مهلت خروج؟
    خیلی ممنون. من خیلی عجله دارم اگه ممکنه زود جوابم رو بدید! مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط pooyapok نمایش پست ها
    بچه ها کسی می دونه که قبل از اتمام مهلت خروج آیا می شه رفت نظام وظیفه و وثیقه رو پس گرفت؟ آیا پاسپورت رو ازت می گیرن؟ حتما باید قبلش رفت گذرنامه و پاسپورت رو بهشون داد؟ یا اینکه می شه بدون اینکه پاسپورت رو بهشون پس داد وثیقه رو پس گرفت قبل از اتمام مهلت خروج؟
    تا اونجا كه من تجربه داشتم بدون تحويل پاسپورت به هيچ عنوان پس نمي دن (قبل از اتمام مهلت خروج و با فرض اينكه خارج نشده باشي اصلا) .

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط pooyapok نمایش پست ها
    امکان نگه داشتن پاس نیست، شما زمانی که میخوای وثیقه رو پس بگیرین میرید نظام وظیفه اونجا چک میکنن که اگه مهلت خروج داره نامه میزنن به گذرنامه که پاس ایشون رو بگیرید و بعد که پاس رو گرفتن وثیقه رو آزاد میکنن. (مستقیم اگه برید گذرنامه ازتون پاس رو نمیگیرن ها، دوبار ارجاعتون میدن به نظام وظیفه. اشتباه نکنید)
    اگه مهلت خروج نداشته باشه نظام وظیفه بدون این نامه و پس گرفتن گذرنامه وثیقتون رو آزاد میکنه.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)