صفحه 1 از 28 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 277

موضوع: تحصیل در فنلاند، رشته ها و دانشگاهها (پست اول حتما خوانده شود)

پیش فرض تحصیل در فنلاند، رشته ها و دانشگاهها (پست اول حتما خوانده شود)

من امسال برا turku university اقدام کردم 3 روز به deadline مونده برام ایمیل زدند گفتند دیپلمت ناقص هست البته فرستادم نمیدونم دیگه تو پروسه گذاشتند یا نه. تا اونجایی که میدونم دانشگاههای سطح بالایی داره.

Mic_Makarti
    در این تاپیک صرفا درباره رشته ها و دانشگاه های فنلاند بحث میشود، ارسال های غیر مرتبط بدون اطلاع منتقل یا حذف خواهند شد.

برای بحث درباره مدارک، نحوه پذیرش، UAF و شانس پذیرش از تاپیک های زیر استفاده کنید.

شانس پذیرش از دانشگاه های فنلاند

کارشناسی (لیسانس) در فنلاند

مباحث کلی پذیرش از فنلاند، مقطع فوق لیسانس

پرسش ها و مسایل پیرامون سایت universityadmissions

با تشکر
    ویرایش توسط mic_makarti : April 25th, 2011 در ساعت 01:41 PM دلیل: افزودن توضیح

Member powerman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, M.Sc

پیش فرض پاسخ : تحصيل در فنلاند

بستگی به رشته و گرایش هر فرد داره و نمیتوان مطلوب بودن اون رو بسط داد. مثلا تو رشته من که قدرت هستش اوضاش زیاد جالب نیست.
    Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration - Thomas Alva Edison

نقل قول نوشته اصلی توسط iraniboy
    نقل قول نوشته اصلی توسط Abtin.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Behrouz
    حالا نميدونم مگه قحطي كشوره كه آدم بياد بره قطب شمال درس بخونه؟؟؟؟؟مگه اينكه طرف بچه اردبيل يا آذربايجان باشه تا بتونه با آب و هواي اونجا سازگار در بياد!!!
    حالا خودمونيم چرا فنلاند؟اگه خبر بورسٍ و اينا هست بيخبر نذار ما هم بريم دنبالش...
    درود
    به نظر من كشور خوبي هست فقط سرد هست
    بعدش هم شما كشور بهتري براي كساني كه مدرك دولتي و معدل بالا ندارند سراغ داري؟ (بدون هزينه)
    بورسي نيست چون دانشگاههاش پولي نيست
    بدرود
    فکر کنم سوئد بهتره.ایرانی خیلی داره.
    درود
    بله حرف شما متين هست
    ولي سوئد چون پذيرش آن زياد شده تاپ ها را انتخاب مي كنند
    و امسال هم شايد ديگه دانشگاههاي آن پولي شود

مي ماند نروژ كه رشته مهندسي كم دارد

بدرود

این طور که یادم میاد دانشگاه هلسینکی از تمام دانشگاه های سوئد بالاتره. توی WEBOMETRICS هم همين بوده تاحالا. دانشگاه های فنلاند سرانه کتاب و بودجه فوق العاده ای دارند. فنلاند مشکلش اینه که مثل سوئد مهاجرپذیر نیست. اما براتون بگم از این کشور؛ دزدی در کوچکترین اشل، دروغ، دورویی، اختلاف طبقاتی، دعوا، بوق، هر نوع بدی! در این کشور پیدا نمیشه. اون مدینه النبی که ماها ادعاشو داریم فقط ما میدونیم چیه، اونا سالهاست بی سر و صدا دارن توش زندگی میکنن. مردم فنلاند اینقدر خوب و انسانند که ماها نمیتونیم تحملشون کنیم. باورتون شاید نشه که دروغ یه چیز عجیبیه براشون. چیزی به نام چونه زدن رو اصلا نمیفهمن و مخشون در لحظه ای که میخوای باهاشون چونه بزنی قفل میکنه! بی شک کشورهای اسکاندیناوی(و فنلاند بیشتر از سوئد) دارای بالاترین استاندارد زندگی در جهان هستند.
    مشکل عمده فنلاند قطبی بودن، جمعیت کم، مردمی به شدت آروم (که اصلا برای ماها قابل تحمل نیست)، و کمبود هموطن هست. این 3 4 تا مشکلی که گفتم فوق العاده مهمه و پیل افکن. در یک کلام اگه میخواهید بفهمید مدینه النبی یعنی چی و در عین حال روحیه فوق العاده قوی دارید برید فنلاند. البته اگه از آمریکا، کانادا و سوئد و ... ریجکت شدید!
    راستی اگه میخوهید اولین نفری باشید که مدلهای جدید نوکیا دستش میرسه بازم برید فنلاند
    فعلا بای
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

نقل قول نوشته اصلی توسط Behrouz
    فکر کنم سوئد بهتره.ایرانی خیلی داره.
    ]

آقا برادرانه بهت بگم...اگه جایی رو "انتخاب میکنی " یا "ترجیح میدی" به صرف اینکه "ایرونی زیاد" داره، بدان و آگاه باش که سخت در اشتباهی و ممکنه چیزهایی رو از دست بدی که هیچوقت نتونی دوباره بدست بیاری!!!!! اگه توی اون شرایط قرار بگیری آرزو میکنی که ای کاش ایرونی نمیدیدی....

ضمنا در زمینه شبکه های بی سیم فنلاند میتونه جزو بهترین گزینه ها باشه....
    [color=Blue]جاهلان را همه شربت ز گلاب و قند است قوته دانا همه از خون جگر ميبينم[color/]

درود
    رنكينگ دانشگاههاي فنلاند كه 12 تا از دانشگاهها رنكينگ زير 1000 دارند

http://www.webometrics.info/rank_by_...asp?country=fi

بدرود

دانشگاه های فنلاند بدلیل رایگان بودن، خیلی Scholarship و کمک هزینه پرداخت نمیکنند، البته دانشگاه هلسینکی تعداد محدودی حمایت میکنه.
    به خاطر داشته باشید که تعداد محدودی ÷ذیرش برای مقاطع لیسانس میگیرند مثلا حداکثر 20 نفر که فقط 5، 6 نفر آن متعلق به غیر فنلاندیهاست. امکانات دانشگاه ها و حمایتهای مخصوص دانشجویان اعم از خوابگاه، کامپیوتر و اینترنت و... به فور، به قیمت و در حد متعالی است. مشکلاتی که درباره کمبود ایرانی و هوای سرد که دوستان ذکر کردند هم وجود دارد ، مانند دیگر کشورهای شمال اروپا!
    دانشگاه ها تماما (به خصوص دانشگاه های هلسینکی، اولو، تورکو و تمپرا) از اعتبار خوبی برخوردارند.

farokhcpu
    Guest

اصولاً چون ایرانی ها در قدیم ایام بیشتر کوچ نشین بودن (آریايی ها اقوام کوچ نشینی بودن که از سیبری به ایران مهاجرت کردن) از این رو برای تحصیل هم به صورت گله ای حرکت می کنند. اگر امروز سوئد، آمریکا و کانادا توی بورس هست، فردا که سر گله سمت کره جنوبی چرخید همه خودشون رو می کشن که برند کره! (امیدوارم سر گله سمت سنگال کج نشه).

آقای «مدیر» این اطلاعات دقیق رو از کجا آوردی؟

دانشگاه های فنلاند برای تحصیل در رشته های مخابرات، کامپیوتر و جنگلداری خیلی مناسب هستند. بنده خدا ها دانشجو هم کم دارند. فکر نکنم در کل فنلاند بیشتر از 50 تا دانشجوی ایرانی داشته باشند.

دو تا مشکل نسبت به سوئد داره: 1- زبانشون خیلی خرکی است. 2- واحد پولشون یورو است (یورو هم هر روز قیمتش بیشتر می شه).

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Telecommunication

نقل قول نوشته اصلی توسط farokhcpu
    اصولاً چون ایرانی ها در قدیم ایام بیشتر کوچ نشین بودن (آریايی ها اقوام کوچ نشینی بودن که از سیبری به ایران مهاجرت کردن) از این رو برای تحصیل هم به صورت گله ای حرکت می کنند. اگر امروز سوئد، آمریکا و کانادا توی بورس هست، فردا که سر گله سمت کره جنوبی چرخید همه خودشون رو می کشن که برند کره! (امیدوارم سر گله سمت سنگال کج نشه).

دانشگاه های فنلاند برای تحصیل در رشته های مخابرات، کامپیوتر و جنگلداری خیلی مناسب هستند. بنده خدا ها دانشجو هم کم دارند. فکر نکنم در کل فنلاند بیشتر از 50 تا دانشجوی ایرانی داشته باشند.

دو تا مشکل نسبت به سوئد داره: 1- زبانشون خیلی خرکی است. 2- واحد پولشون یورو است (یورو هم هر روز قیمتش بیشتر می شه).
    لطفا از اصطلاحاتی در نوشتن پست استفاده کنید که در شان یک انجمن فرهنگی باشه.
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط farokhcpu
    ....ایرانی ها ....به صورت گله ای حرکت می کنند. اگر امروز سوئد، آمریکا و کانادا توی بورس هست، فردا که سر گله سمت کره جنوبی چرخید همه خودشون رو می کشن که برند کره!

دو تا مشکل نسبت به سوئد داره: 1- زبانشون خیلی خرکی است......
    1. سر این گله ای که میگی کجاست؟ چوپون و سگش رو هم معرفی کن.
    هر جا سطح علم و استاندارد های زندگی بالاتر باشه همه میرن اونجا. حالا اگه ما جای آمریکا بودیم و آمریکاییها میومدند تو کشور ما، روت میشد بهشون بگی مثل گله حرکت میکنید؟! هی نگین ایرانی فلان، ایرانی بیسار ... ما هم مثل همه. کلا توی مملکت ما دو دسته آدم هست. یه عده معتقدند ما آقای جهانیم و دستاوردهامون چشم همه رو کور میکنه و بقیه عالم چشمشون به دست و دهن ماست تا الگو بگیرند و پیشرفت کنند! مثلا طرف اومده رای داده ازش میپرسند شما چی شد که رای دادی؟ میگه اومدم اثبات کنم که "ایرانی" ام!! الله اکبر... یعنی فقط ایرانی رای میده. بقیه مردم جهان منتظر بودند تا این امر خطیر بهشون اثبات بشه! ( مثالی که الان همه به ذهنتون اومد رو نگفتم ) از طرف دیگه عده دیگه ای هستند که ... برعکس اینی که گفتم! خسته شدم

2. من 1.5 سال اونجا زندگی کردم. قبل از دانشگاه. اینه که در زمینه آکادمیکش ازم نپرسید چون تجربه ای ندارم.

3. فرخ راس میگه. زبانشون واقعا خرکیه. یه پیتزای مخلوطه از همه زبونا. یه خوبی داره اونم اینه که همونی که مینویسند رو میخونند.
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

صفحه 1 از 28 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)