نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 263

موضوع: هزینهٔ زندگی‌ در فنلاند

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Member
    رشته و دانشگاه
    Innovative Business Services

پیش فرض پاسخ : هزینهٔ زندگی‌ در فنلاند

نقل قول نوشته اصلی توسط arvin-1980 نمایش پست ها
    تمام کامنتت رو قبول دارم ولی با یادگیری زبان فنلاندی مخالفم. برای اینکه یه زبون کاملا عجیب غریب و غیرقابل یادگیری هست. و با یک سال خوندن چیزی نمیشه یاد گرفت. من اوایل که فنلاند اومدم دو سه ماهی خوندم هیچی هم یاد نگرفتم. جدا بر اون دونستن زبان فنلاندی اصلا تضمینی برای پیدا کردن کار نیست. فقط یه بهونه هست که کار رو یه خارجی ندن. برای یادگیری فنلاندی باید 5 برابر زمان لازم برای انگلیسی وقت گذاشت. اکثرا تحصیل کردههایی که سالها در فنلاند بوده ان(مثل اکثر استادهام) فنلاندی بلد نیستن چون اکثرا شغلشون آکادمیک و ریسرچ هست. درعوض پناهنده ها چون کاملا بیکار هستن و خرجشون با دولته چون سالها مجبورن سر کلاس فنلاندی بشینن همه بلد هستن
    یه نفر خیلی خیلی باید جدی باشه و عاشق فنلاند باشه تا یادگیری این زبون رو شروع کنه و مهمتر از اون ادامه بده کار خیلی راحتی نیست در مقایسه با زبانهای دیگه
    یعنی شما میگی یکی فنلاندی هم بلد لاشه بهش کار نمیدن و بهونس ؟ !!!

Member masoud mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science, Tampere University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط Behdad نمایش پست ها
    اصلا اینطور نیست بهداد عزیز. از دوستان خواهش میکنم اینقدر با قطع صحبت نکنن. شاید دوستانی که دارن میان رویا و اهدافی متفاوت از شما داشته باشن. دوست عزیز ممکن هست تا الان هیچ کدوم از ایرانی ها از طریق زبان فنلاندی کار گیر نیاورده باشن ویا اونایی که کار پیدا کردن الزاما به زبان فنلاندی مسلط نبوده باشن، اما اگر شما قصد زندگی و کار در یک کشوری رو داشته باشید عقل سلیم حکم میکنه که زبان اون کشور رو بلد باشید. شما بلاخره میخواهید با این مردم و کشور زندگی کنید مگر میشود دلیلی برای یاد نگرفتن زبونشون ذاشته باشید. مگر این که از روز اول مسمم به ترک فنلاند بعد فارف التحصیلیتون باشید. ما که همگی تجربه یادگیری زبان عربی رو در مدرسه داریم فکر میکنم زبان فنلادی باز جای شکر داره. شما براحتی میتونید فنلاندی رو در طی این دو سال و در حد رفع کتی یاد بگیرید مگر این که از روز اول نخواهید. یادتون نره هیچ چیز غیر ممکن نیست مگر اینکه رویا و انگیزه شما جانش رو از دست بده.

موفق باشید.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud mac نمایش پست ها
    اصلا اینطور نیست بهداد عزیز. از دوستان خواهش میکنم اینقدر با قطع صحبت نکنن. شاید دوستانی که دارن میان رویا و اهدافی متفاوت از شما داشته باشن. دوست عزیز ممکن هست تا الان هیچ کدوم از ایرانی ها از طریق زبان فنلاندی کار گیر نیاورده باشن ویا اونایی که کار پیدا کردن الزاما به زبان فنلاندی مسلط نبوده باشن، اما اگر شما قصد زندگی و کار در یک کشوری رو داشته باشید عقل سلیم حکم میکنه که زبان اون کشور رو بلد باشید. شما بلاخره میخواهید با این مردم و کشور زندگی کنید مگر میشود دلیلی برای یاد نگرفتن زبونشون ذاشته باشید. مگر این که از روز اول مسمم به ترک فنلاند بعد فارف التحصیلیتون باشید. ما که همگی تجربه یادگیری زبان عربی رو در مدرسه داریم فکر میکنم زبان فنلادی باز جای شکر داره. شما براحتی میتونید فنلاندی رو در طی این دو سال و در حد رفع کتی یاد بگیرید مگر این که از روز اول نخواهید. یادتون نره هیچ چیز غیر ممکن نیست مگر اینکه رویا و انگیزه شما جانش رو از دست بده.

موفق باشید.
    اگر کسی قصد و تصمیم (((جدی))) برای زندگی در فنلاند داره البته که باید یاد بگیره. یادگیری زبان در حد تسلط کامل 5 سال وقت میخواد. اکثر افرادی که من میشناختم که آی تی و نرم افزار یودن و کار هم بلد یودن بدون فنلاندی کار پیدا کردن/ همه چیز ممکنه ولی فنلاندی خیلی سخت تر از عربی هست چون اصلا از ریشه زبانهای هندو اروپایی نییست. در مورد کار در فنلاند: اگه .واقعا توی یه چیزی حرفه ای یاشی و جای خالی هم وجود داشته باشه کار رو یهت میدن و کارهای آکادمیک خیلی راحت تر هست. معمولا برای نرم افزار و کامیونیکیشن برای زبان زیاد گیر نمیدن.(ولی یا این حال ممکنه گیر هم بدن)ولی برای رشته هایی مثل بیزینس و مواد و ..... و اکثر رشته ها تسلط به زبان خیلی خیلی مهم هست

دوست عزیز من کامنتم در مقابل تین پیشنهاد یود: {{{{
    بعدش من همین جا عرض کنم خدمت دوستان اگر میخواید با حساب حداقلی پاشید بیایید فنلاند پس از همین الان بشینید حسابی زبان فنلاندی بخونید چون به امید کار پیدا کردن به زبان انگلیسی اومدن به این کشور ریسکه...حداقل در مورد تورکو اطلاعاتم تا حدی دقیق هست...}}}}}
    همونطور که میبینی اینجا هیچ صحبتی از زندگی در فنلاند نیست. بلکه فقط صحبت یادگیری زبان به قصد کار یافتن هست..ولی در مورد هدف زندگی در فنلاند نظرت کاملا درسته باید یاد گرفت. همونطور که فک کنم توی کتمنت قبلیم گفتم که همه پناهنده ها زیون رو یاد گرفتن ولی یا شرکت در کلاس و در طول زمان طولانی. یچه های ایرانی هم تا اونجایی که من میدونم یه عده ی محدودی علاقه مند به زندگی دائم در اینجا ولی عده خیلی زیادی ترجیج میدن به کشور انگلیسی زیون برن.
    جدا بر اون مطمئنا همه میتونن در فرومهای خود اروپایی ها سرچ کنن . در مورد سختی و یا آسونی و تجربه خود اروپاییها و خارجی ها مقیم فنلاند و همچنین تجربیاتشون برای کار کلی اطلاعات کسب کنن. هرکی اجازه داره نظرش رو بگه و در دنیای متمدن امروز این طور موضع گیری زیاد جالب نیست.
    با این جمله هم ناخواسته دارید اطلاعات کاملا غلط یه فروم میدین "
    ما که همگی تجربه یادگیری زبان عربی رو در مدرسه داریم فکر میکنم زبان فنلادی باز جای شکر داره."
    متاسفانه فنلاندی از تمام زبانهای ایندواروپایی سخت تره.این نظر شخصی من نیست.
    ویرایش توسط arvin-1980 : December 28th, 2012 در ساعت 11:11 AM

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Behdad نمایش پست ها
    با یادگیری زبون پیدا کردن کار راحت تر میشه ولی ارزش داره یه نفر بشینه 3 سال فنلاندی بخونه؟ زبون خیلی خیلی سخت و آزاردهنده ای هست. اکثر تحصیل کرده هایی که اینجا کار آکادمیک انجام میدن این زبون رو بلد نیستن و قصد یادگیری هم ندارن. اون وقتی که برای یادگیری زبون میخوای بگذاری برای هر کاری بگذاری یه جایی میرسی.
    من نمیگم یاد نگیرید ولی اول یه فنلاند بیایید و شرایط رو ببینید اگر اینجا رو پسند کردین و تصمیم به زندگی دائمی گرفتین اونوقت ارزش داره شروع به خوندن بکنید.
    ویرایش توسط arvin-1980 : December 28th, 2012 در ساعت 10:52 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)