صفحه 10 از 27 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 263

موضوع: هزینهٔ زندگی‌ در فنلاند

پیش فرض پاسخ : هزینهٔ زندگی‌ در فنلاند

نقل قول نوشته اصلی توسط Roja_88 نمایش پست ها
    نتونستم سوالم رو دریک تاپیک جداگانه مطرح کنم!.. امکان گرفتن فاند در دانشگاههای فنلاند که شهریه دریافت نمی کنند هست؟؟
    با سلام...
    بطور کلی چنین چیزی تو فنلاند در مقطع فوق لیسانس نیست. اما بودن از بچه های همین فروم که تونستن یه کمک هزینه هایی در حد ماهی 400/500 یورو بگیرن (مثلا از Eastern Finland یا LUT). اما خیلی روش نمیشه حساب کرد.
    «دانش چيز شگفت انگيزى است، مشروط بر آنكه كسى مجبور نباشد از طريق آن امرار معاش كند.» آلبرت اینشتین

با دادن امتیاز + به دوستانی که به ما کمک میکنند ، روحیه همکاری و دوستی را در فروم ترویج کنیم

نقل قول نوشته اصلی توسط ExpertNET نمایش پست ها
    والا بنده خودم داعماً سر میزدم اما خوب یکم این مدت کوتاهی کردم حق دارید از بقیه دوستانم نمیدونم چرا خبری نیست اما خب سوالاتم عموماً جواباش هست برای همین من اکثراً به سوالات تکراری خودم جواب نمیدم مدیران محترم زحمت کشیذن چندین بار تا حالا جواب من رو به سوال تکراری پاک کردن نه سوال رو از رو سکوت رو ترجیح میدم

راجع به سوال شما چون خوم فارکس کار میکنم خدمتتون میگم ، اما هنوز پول از حسابم برداشت نمردم بریزم تو بانک فنلاند که بهم اخطار بدن اما طبق قوانین بین الملل فارکس کاملاً قانونی هست به شرطب که قرارداد رسمی با بروکر یا IB رسمی داشته باشید ، و اینکه موقع افتتاح حساب ازتون میپرسن ماکزیمم چقدر در ماه انتقال از ایران به حسابتون امکان داره اتفاق بیفته !!! من هم گفتم ما که تحریم هستیم و خیلی محترمانه جواب دادند که وقتی از طریق کشور های دیگه برای شما پول ارسال میشه ما خیلی ساده میتونیم منشاء پول رو ردیابی کنیم! در جریان باشید ....
    آقا منم فارکس کار می کنم ولی چون اینجا ایرانه طبیعتا چیزی به اسم قرار داد به ما ندادن و فقط برحسب آشنا بودن و قدیمی بودن و اعتماده . می خواستم بدونم اگه اونور حساب باز کنی و پولهایی که اونا واست واریز میکنن بهش گیر می دن ؟!

سلام به همه دوستان

من الان دو ماه و نیم هست که فنلاندم شهر تورکو.....
    در مورد هزینه ها تجربه شخصی خودم رو میگم پس لزوما به این معنا نیست که صد درصد درست باشه...
    فنلاند برخلاف تصوری که قبلا داشتم کلا کشور گرونیه یعنی به قول یکی از بچه ها الکی گرونه...یکی از دوستانم از دابلین اومده بود اینجا مغزش سوت میکشید از قیمت ها میگفت اینجا شهر کوچیکیه ولی خیلی گرونه...
    دو ماه اول هزینه ها دستم نبود و اینکه مجبور بودم وسیله خونه و خرت و پرت ضروری برای زندگی بگیرم هزینه هام خیلی زیاد شد یعنی چیزی حدود 2500 یورو هزینه شد البته هزینه کلی رو میگم ها چون برای من یکسری خرج غیز منتظره هم پیش اومد....
    ولی مثلا این ماه دارم سعی میکنم با 400 تا زندگی کنم( یعنی اجاره 223.96 + 29 کارت اتوبوس+ برای مابقی خوردو خوراک)...یکم سخت هست ولی خب نه اونقدرها که سنگ به شکم ببندی( البته البته و بازهم البته اگر اهل سیگار و الکل و اینجور چیزها باشه کسی خب مسلما هزینه رو باید بیشتر کرد)

در مورد غذا...ماه اول همش ناهار رو رستوران دانشگاه بودیم غذاش حجمش زیاده نسبتا( ولی یه جوریه انگار سیریه کاذب میده ) و میشه 2.60 یورو....میتونید با همون ناهار 2.60 یورویی دانشگاه کلی نون و سالاد و سیب زمینی و برنج بخورید به همراه غذای اصلی...
    بعدش دیدیم اگر خودمون غذا رو توی خونه بپزیم بیشتر وقت ها خیلی به صرفه تر هست....
    اینجا گوشت و مرغ قیمتش بد نیست الان یادم نمیاد دقیق قیمت ها رو ولی اگر کسی بخواد هروقت رفتم فروشگاه دقت میکنم...( لیدل ارزون ترین هست تا جاییکه من اطلاع دارم و تنوع محصولاتش عالی نیست ولی خب خوبه به نظر من)..گوشت و مرغ ذبح حلال به نظر من گرون تر هست از ذبح غیر حلال مثلا من مرغ کوچولو خریدم کلا شد 5.50 یورو و گوشت تازه گاو بدون چربی شد کیلویی 10 یورو...

میوه....توی تورکو هم میشه از لیدل و سایر فروشگا ها خرید و هم از بازار روز...بازار روز هم تازه تر داره و هم قیمت هاش اکثرا مناسب ترن...مثلا من همین امروز دو کیلو نارنگی ریز ( 1 یورو) + موز کیلویی 1 یورو و گاهی هم توی حراجش میشه 80 سنت یا حتی 60 سنت+ انگور کیلویی 1 یورو + خیار و گوجه هم کیلویی 1 یورو و البته از این گرون تر هم هست با کیفیت عالی ولی خب اینهایی که نام بردم هم خیلی خوبه...
    سیب زمینی و ماکارونی اینجا خیلی ارزونه... بادمجون که ایران اینقدر ارزون بود اینجا وخیلی گرونه و یعنی خورشت بادمجون تا چند وقت بای بای
    نون هم اینجا فت و فراوون البته از نون های خودمون بخواین بخورین که تازه هم نیست اکثر وقت ها گرون میشه تقریبا... مثلا من از فروشگاه عربی خریدم... 4 تا لواش بزرگ شد 1.80 یورو...
    نون های خودشون شبیه نون های توی کارتون های پرین و هایدیه ولی خب خیلی هم خوشمزه هستن من که خیلی دوست دارم....قیمت هاش هم بد نیست به نظر من...

لباس هم که دیگه قیمت های مختلف هست ولی خب کلا گرونه...ولی جنس هاشون نوعا خیلی خوبه....البته گاهی حراج هم میخوره که خیلی کیف میده.... یعضی هاشون تا 70% هم آف میخوره گاهی...
    لوازم التحریر و کاغذ خیلی گرونه....
    وسیله برقی گرونه....یه هیتر برقی نسبتا کوچولو عالی خریدم از یه فروشگاه تجهیزات فروشی بزرگ به قیمت اصلی 22 تا که توی حراجش من 14.99 دادم.. ( البته میشه از دست دومی خرید اینجور وسایل رو که خیلی هم ترو تمیز هستن من خودم رفتم و یه کتری برقی خریدم خیلی نو و قیمتش 7 تا بود که با تخفیف دانشجویی 5.20 دادم)

لوازم آشپزخونه مث قابلمه و ماهیتابه و اینجور چیزها خیلی گرونههههه....مثلا یه قابلمه فسقلی میشه 11 یورو ...

فعلا اینها یادم بود....سوالی بود حتما بپرسید دوستای گلم.....در حد دانش و وقت خودم سعی میکنم بهترین جواب رو بدم ....

موفق باشید و شاااااد
    ویرایش توسط challenger : November 17th, 2012 در ساعت 12:24 PM
    شمارش معکوس..........!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software

حدود 400 یورو در ماه خرج داشتن که خیلی خوب و به صرفه اس
    دانشگاه های اونجا هنوز رایگان هستن نه ؟

Member ExpertNET آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Information Technology - Mikkeli UAS

دوست عزیز کمتر هم میشه زندگی کرد همه چی به فرد و 20 درصد هم به شتنس بستگی داره من الان ماه گذشته رو با اجاره 240 هزینه کردم ماه دیگه اجارم 95 میشه غدا دانشگاه ماهش میشه حدود 45 البته mikkeli ما هر وعده 2.18 میدیم ولی شهرای دیگه 2.60 هست معمولا تا جایی که من میدونم ، و خب خورد و ریزی که در ماه میخرین و میتونین رو 50 یورو حساب کنید من ماه پیش 40 تا هزینه کردم ، سخت هست اما شدنی، چیزایی که میخرم شیر هر 3 روز یکبار ، نون هر 4 روز یکبار ، کره و پنیر میشه گفت هر 20 روز یکبار و میوه هم موز و پرتقال و نارنگی خوب و ارزون هست به نسبت بقیه میوه ها.
    If you born poor, its not your fault. But if you die poor, its your fault
    Bill Gates

Junior Member

من مدرك بين المللي آرا يشگري و مربي ژيمناستيك و غريق نجات دارم .من مي تونم با اين مدارك در فنلاند هم درس بخونم و هم كار كنم؟
    ویرایش توسط setii : December 4th, 2012 در ساعت 01:58 PM دلیل: .

Member masoud mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science, Tampere University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط setii نمایش پست ها
    من مدرك بين المللي آرا يشگري و مربي ژيمناستيك و غريق نجات دارم .من مي تونم با اين مدارك در فنلاند هم درس بخونم و هم كار كنم؟
    اینجا هزینه آرایشگاه خیلی بالاست در مقایسه با اونجیزی که در ایران در نظر داریم. تقریبا از 15 یورو به بالا باید حساب کنید. بهمین خاطر اکثر بچه ها خودشون موهاشونو میزنن. اما اگه شما آرایشگرر حرفه ای هستید فکر میکنم بتونید بین همون بچه های دانشگاه مشتری پیدامنید در ازای مبالق کمتر. اما باید خودتونو نشون بدید دیگه

موفق باشید.

Senior Member OSX آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Aalto University School of Science and Technology - Radio Communications Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mrabbas نمایش پست ها
    آقا منم فارکس کار می کنم ولی چون اینجا ایرانه طبیعتا چیزی به اسم قرار داد به ما ندادن و فقط برحسب آشنا بودن و قدیمی بودن و اعتماده . می خواستم بدونم اگه اونور حساب باز کنی و پولهایی که اونا واست واریز میکنن بهش گیر می دن ؟!
    بله. موقع تمدید ویزا باید تراکنشهای حسابتو بدی و موارد زیاد ( معمولا بالای 1000 یورو) رو مشخص کنی مربوط به چی هست !

شهریه دانشگاه های پزشکی چقدره ؟

Junior Member mamad_85 آواتار ها

سلام به دوستان عزیز ،میشه بگید که :
    1-گوشت حلال چه قیمتی هست؟ واینکه ایا راحت در دسترس هست؟
    واگه بخوایم غذای حلال تو رستوران بخوریم چه قیمت برای وعده اصلی مثل نهار ؟ واینکه ایا دسترسی به رستوران ها حلال راحت است؟
    در پناه حق ، شاد باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)