صفحه 12 از 27 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 263

موضوع: هزینهٔ زندگی‌ در فنلاند

پیش فرض پاسخ : هزینهٔ زندگی‌ در فنلاند

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها
    من از برلین اومدم هلسینکی...قیمت اکثر چیزها در اینجا حداقل دوبرابره برلینه....
    آقا چرا حرفها داره به ضد نقیض کشیده میشه !
    دوستان فعلا ادعا کردن که فنلاند جزو ارزون ترین کشورهاست که و میشه 400 تا 500 یورو زندگی کرد ! ولی بعضی از دوستان دارن چیزه دیگه ای می گن !
    آخر ارزون هست که اپلای کنم یا نه ؟! چون با این وضع دلار برای من کم بودن هزینه ها خیلی مهــــــــــه !
    در ضمن با 400 یا 500 یورو در ماه کلا میشه اروپا رفت یا نه ؟!

Member ExpertNET آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Information Technology - Mikkeli UAS

نقل قول نوشته اصلی توسط mrabbas نمایش پست ها
    دوستان فعلا ادعا کردن که فنلاند جزو ارزون ترین کشورهاست که و میشه 400 تا 500 یورو زندگی کرد ! ولی بعضی از دوستان دارن چیزه دیگه ای می گن !
    آخر ارزون هست که اپلای کنم یا نه ؟! چون با این وضع دلار برای من کم بودن هزینه ها خیلی مهــــــــــه !
    سلام دوست من
    ببینید همه چیز به خود فرد بستگی داره، همه جوره میشه زندگی کرد ، خود من دارم ماهی 130 تا اجاره میدم و یه چیزی بین 60 تا 80 هزینه خورد و خوراک ، اما اینجوری زندگی کردن سخت خیلی! اما اگر مجبور باشه آدم هر کاری میکنه!! هزینه زندگی دقیقاً به اجاره و خورد و خوراک ختم نمیشه اما میشه گفت این دوتا بخش بزرگی هستن ، اجاره معمولاً در آپارتمان های اشتراکی بین 250 تا 300 یورو متغییر هست ، هزینه نهار دانشگاه هم هر وعده بین 2.18 یورو تا 2.60 متغییر هست ، این تغییرات بسته به شهر هست ، اجاره رو میتونی کم کنی منتها بعد از حد اقل 3 تا 4 ماه میشه روش حساب کرد !! یعنی اوایل اومدن رو کمتر از ماهی 250 نمیشه نمیشه حساب کرد که اون هم تو شهرهای کوچیک بعضاً 280 مینیمم بوده! اما بعد از یه مدت که آشنا بشی با بقیه دانشجوها میتونید یه آپارتمان بگیرید و تعداد بیشتری برید اونجا و با هم زندگی کنید ، مثلاً من با دو تا دوستم یه یه آپارتمان گرفتیم 24 متر ماهی 391 یورو و با هم اونجا زندگی میکنیم ، همه پیز به خود آدم بستگی داره ، اینگه رو تخت بخوابی یا رو زمین ، اینکه غذا چی بخوری و تفریح و همه چیز .... فنلاند قیمت ها بیشتر هست اما همه جا بد و خوب با هم داره ، اینجا بدترین چیز به نظر من شانس پایین کار هست اما بزرگترین مزیت به نظرم سکوت اینجا و سطح خوب سیستم آموزشی هست ،
    سوال در مورد قیمت ها دارید بپرسید مینویسیم با کمک بقیه دوستان
    If you born poor, its not your fault. But if you die poor, its your fault
    Bill Gates

Member masoud mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science, Tampere University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط mrabbas نمایش پست ها
    دوست عزیز تخمین هزینه زندگی به یک یا دو مورد بستگی نداره و معمولا کاره ساده ای نیست که با دو دو تا چهارتا کردن زود محاسبه بشه. بطور معمول بیش از %50 از هزینه ماهیانه هر دانشجویی رو کرایه خونش تخصیص میده و بخش کمتر مابقی شامل هزینه خورد و خوراک هست. اما من تجربه خودم از زندگی در فنلاند و مدت کوتاهی در آلمان رو بهتون میگم شاید مسمر ثمر باشه. در فنلاند هزینه مواد غذایی + پوشاک و بیشتر اسباب و لوازم گرون تر از آلمان هست. این گرونی از %10 تا حتی در معدود موارد به بیش %100 هم میرسه. مثلا یه ماست 500 گرمی که در فنلاند به قیمت 0.69 یورو از فروشگاه لیدل میخریم رو همین پریروز از لیدل داخل آلمان 0.39 یورو خریدم. البته این یک نمونه خیلی نادر بود اما بطور کلی و عموما همه معتقد هستند که اینجور هزینه ها در آلمان پایین تر هست. اما میخوام توجه شما رو به اون حرف اولم بر گردونم که هزینه اجاره خونه بخش اعظم مجموع هزینه های شما رو تشکیل میده که به اعتقاد من در فنلاند اولا خوابگاه برای %99 دانشجوها وجود داره و دوما با در نظر گرفتن مجموع امکاناتی که خوابگاه داره اجاره ی قابل قبولی داره. در حالی که مثلا در آلمان بیشتر دانشگاه ها خوابگاه ندارن و یا بتعداد کافی ندارن و شما احتمالا مجبور خواهید شد یک خونه شخصی رو جند نفری کرایه کنید که اجاره بالایی هم خواهد داشت. بنابراین در محاسبه یا بهتر بگم تخمین نسبی هزینه ها شما میبایست مجموع تمامی هزینه ها رو در نظر بگیرید. اما نهایتا این تفاوت آنچنان زیاد نخواهد بود که مثلا بگید در فتلاتد به 500 یورو میشه زندگی کرد و در آلمان 300 یورو!! نهایتا شاید 100 یورو بالا و پایین داشته باشه. این فقط نظر بنده بود و فقط در مورد این دوتا کشور.

موفق باشید.

Member masoud mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science, Tampere University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط Behdad نمایش پست ها
    یعنی شما میگی یکی فنلاندی هم بلد لاشه بهش کار نمیدن و بهونس ؟ !!!
    اصلا اینطور نیست بهداد عزیز. از دوستان خواهش میکنم اینقدر با قطع صحبت نکنن. شاید دوستانی که دارن میان رویا و اهدافی متفاوت از شما داشته باشن. دوست عزیز ممکن هست تا الان هیچ کدوم از ایرانی ها از طریق زبان فنلاندی کار گیر نیاورده باشن ویا اونایی که کار پیدا کردن الزاما به زبان فنلاندی مسلط نبوده باشن، اما اگر شما قصد زندگی و کار در یک کشوری رو داشته باشید عقل سلیم حکم میکنه که زبان اون کشور رو بلد باشید. شما بلاخره میخواهید با این مردم و کشور زندگی کنید مگر میشود دلیلی برای یاد نگرفتن زبونشون ذاشته باشید. مگر این که از روز اول مسمم به ترک فنلاند بعد فارف التحصیلیتون باشید. ما که همگی تجربه یادگیری زبان عربی رو در مدرسه داریم فکر میکنم زبان فنلادی باز جای شکر داره. شما براحتی میتونید فنلاندی رو در طی این دو سال و در حد رفع کتی یاد بگیرید مگر این که از روز اول نخواهید. یادتون نره هیچ چیز غیر ممکن نیست مگر اینکه رویا و انگیزه شما جانش رو از دست بده.

موفق باشید.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Behdad نمایش پست ها
    یعنی شما میگی یکی فنلاندی هم بلد لاشه بهش کار نمیدن و بهونس ؟ !!!
    با یادگیری زبون پیدا کردن کار راحت تر میشه ولی ارزش داره یه نفر بشینه 3 سال فنلاندی بخونه؟ زبون خیلی خیلی سخت و آزاردهنده ای هست. اکثر تحصیل کرده هایی که اینجا کار آکادمیک انجام میدن این زبون رو بلد نیستن و قصد یادگیری هم ندارن. اون وقتی که برای یادگیری زبون میخوای بگذاری برای هر کاری بگذاری یه جایی میرسی.
    من نمیگم یاد نگیرید ولی اول یه فنلاند بیایید و شرایط رو ببینید اگر اینجا رو پسند کردین و تصمیم به زندگی دائمی گرفتین اونوقت ارزش داره شروع به خوندن بکنید.
    ویرایش توسط arvin-1980 : December 28th, 2012 در ساعت 10:52 AM

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud mac نمایش پست ها
    اصلا اینطور نیست بهداد عزیز. از دوستان خواهش میکنم اینقدر با قطع صحبت نکنن. شاید دوستانی که دارن میان رویا و اهدافی متفاوت از شما داشته باشن. دوست عزیز ممکن هست تا الان هیچ کدوم از ایرانی ها از طریق زبان فنلاندی کار گیر نیاورده باشن ویا اونایی که کار پیدا کردن الزاما به زبان فنلاندی مسلط نبوده باشن، اما اگر شما قصد زندگی و کار در یک کشوری رو داشته باشید عقل سلیم حکم میکنه که زبان اون کشور رو بلد باشید. شما بلاخره میخواهید با این مردم و کشور زندگی کنید مگر میشود دلیلی برای یاد نگرفتن زبونشون ذاشته باشید. مگر این که از روز اول مسمم به ترک فنلاند بعد فارف التحصیلیتون باشید. ما که همگی تجربه یادگیری زبان عربی رو در مدرسه داریم فکر میکنم زبان فنلادی باز جای شکر داره. شما براحتی میتونید فنلاندی رو در طی این دو سال و در حد رفع کتی یاد بگیرید مگر این که از روز اول نخواهید. یادتون نره هیچ چیز غیر ممکن نیست مگر اینکه رویا و انگیزه شما جانش رو از دست بده.

موفق باشید.
    اگر کسی قصد و تصمیم (((جدی))) برای زندگی در فنلاند داره البته که باید یاد بگیره. یادگیری زبان در حد تسلط کامل 5 سال وقت میخواد. اکثر افرادی که من میشناختم که آی تی و نرم افزار یودن و کار هم بلد یودن بدون فنلاندی کار پیدا کردن/ همه چیز ممکنه ولی فنلاندی خیلی سخت تر از عربی هست چون اصلا از ریشه زبانهای هندو اروپایی نییست. در مورد کار در فنلاند: اگه .واقعا توی یه چیزی حرفه ای یاشی و جای خالی هم وجود داشته باشه کار رو یهت میدن و کارهای آکادمیک خیلی راحت تر هست. معمولا برای نرم افزار و کامیونیکیشن برای زبان زیاد گیر نمیدن.(ولی یا این حال ممکنه گیر هم بدن)ولی برای رشته هایی مثل بیزینس و مواد و ..... و اکثر رشته ها تسلط به زبان خیلی خیلی مهم هست

دوست عزیز من کامنتم در مقابل تین پیشنهاد یود: {{{{
    بعدش من همین جا عرض کنم خدمت دوستان اگر میخواید با حساب حداقلی پاشید بیایید فنلاند پس از همین الان بشینید حسابی زبان فنلاندی بخونید چون به امید کار پیدا کردن به زبان انگلیسی اومدن به این کشور ریسکه...حداقل در مورد تورکو اطلاعاتم تا حدی دقیق هست...}}}}}
    همونطور که میبینی اینجا هیچ صحبتی از زندگی در فنلاند نیست. بلکه فقط صحبت یادگیری زبان به قصد کار یافتن هست..ولی در مورد هدف زندگی در فنلاند نظرت کاملا درسته باید یاد گرفت. همونطور که فک کنم توی کتمنت قبلیم گفتم که همه پناهنده ها زیون رو یاد گرفتن ولی یا شرکت در کلاس و در طول زمان طولانی. یچه های ایرانی هم تا اونجایی که من میدونم یه عده ی محدودی علاقه مند به زندگی دائم در اینجا ولی عده خیلی زیادی ترجیج میدن به کشور انگلیسی زیون برن.
    جدا بر اون مطمئنا همه میتونن در فرومهای خود اروپایی ها سرچ کنن . در مورد سختی و یا آسونی و تجربه خود اروپاییها و خارجی ها مقیم فنلاند و همچنین تجربیاتشون برای کار کلی اطلاعات کسب کنن. هرکی اجازه داره نظرش رو بگه و در دنیای متمدن امروز این طور موضع گیری زیاد جالب نیست.
    با این جمله هم ناخواسته دارید اطلاعات کاملا غلط یه فروم میدین "
    ما که همگی تجربه یادگیری زبان عربی رو در مدرسه داریم فکر میکنم زبان فنلادی باز جای شکر داره."
    متاسفانه فنلاندی از تمام زبانهای ایندواروپایی سخت تره.این نظر شخصی من نیست.
    ویرایش توسط arvin-1980 : December 28th, 2012 در ساعت 11:11 AM

Member

اما میخوام توجه شما رو به اون حرف اولم بر گردونم که هزینه اجاره خونه بخش اعظم مجموع هزینه های شما رو تشکیل میده که به اعتقاد من در فنلاند اولا خوابگاه برای %99 دانشجوها وجود داره و دوما با در نظر گرفتن مجموع امکاناتی که خوابگاه داره اجاره ی قابل قبولی داره. در حالی که مثلا در آلمان بیشتر دانشگاه ها خوابگاه ندارن و یا بتعداد کافی ندارن و شما احتمالا مجبور خواهید شد یک خونه شخصی رو جند نفری کرایه کنید که اجاره بالایی هم خواهد داشت.

موفق باشید.
    این مورد هم که دوست عزیز گفتن دقیقا مهمترین و بهترین نکته ای هست که نشون میده چرا زندگی دانشجویی در فنلاند مناسب هست با وجود اینکه فنلاند یه کشور خیلی گرون هست. امیدوارم همه به این موضوع توجه کنن و از هزینه ها در فنلاند اینقدر ترس نداشته یاشن.

Member ExpertNET آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Information Technology - Mikkeli UAS

دوست عزیز تخمین هزینه زندگی به یک یا دو مورد بستگی نداره و معمولا کاره ساده ای نیست که با دو دو تا چهارتا کردن زود محاسبه بشه. بطور معمول بیش از %50 از هزینه ماهیانه هر دانشجویی رو کرایه خونش تخصیص میده و بخش کمتر مابقی شامل هزینه خورد و خوراک هست. اما من تجربه خودم از زندگی در فنلاند و مدت کوتاهی در آلمان رو بهتون میگم شاید مسمر ثمر باشه. در فنلاند هزینه مواد غذایی + پوشاک و بیشتر اسباب و لوازم گرون تر از آلمان هست. این گرونی از %10 تا حتی در معدود موارد به بیش %100 هم میرسه. مثلا یه ماست 500 گرمی که در فنلاند به قیمت 0.69 یورو از فروشگاه لیدل میخریم رو همین پریروز از لیدل داخل آلمان 0.39 یورو خریدم. البته این یک نمونه خیلی نادر بود اما بطور کلی و عموما همه معتقد هستند که اینجور هزینه ها در آلمان پایین تر هست. اما میخوام توجه شما رو به اون حرف اولم بر گردونم که هزینه اجاره خونه بخش اعظم مجموع هزینه های شما رو تشکیل میده که به اعتقاد من در فنلاند اولا خوابگاه برای %99 دانشجوها وجود داره و دوما با در نظر گرفتن مجموع امکاناتی که خوابگاه داره اجاره ی قابل قبولی داره. در حالی که مثلا در آلمان بیشتر دانشگاه ها خوابگاه ندارن و یا بتعداد کافی ندارن و شما احتمالا مجبور خواهید شد یک خونه شخصی رو جند نفری کرایه کنید که اجاره بالایی هم خواهد داشت. بنابراین در محاسبه یا بهتر بگم تخمین نسبی هزینه ها شما میبایست مجموع تمامی هزینه ها رو در نظر بگیرید. اما نهایتا این تفاوت آنچنان زیاد نخواهد بود که مثلا بگید در فتلاتد به 500 یورو میشه زندگی کرد و در آلمان 300 یورو!! نهایتا شاید 100 یورو بالا و پایین داشته باشه. این فقط نظر بنده بود و فقط در مورد این دوتا کشور.

موفق باشید.
    هزینه زندگی دقیقاً به اجاره و خورد و خوراک ختم نمیشه اما میشه گفت این دوتا بخش بزرگی هستن

لطفاً کامل بخونید دوست عزیز من هم هم عقیده هستمبا شما
    If you born poor, its not your fault. But if you die poor, its your fault
    Bill Gates

دوستان گلم

من همین جا عرض میکنم خدمت همگی که اگر بنده یا دوستان دیگه ای که توی فنلاند هستیم در مورد هزینه های اینجا نظر میدیم قصدمون ترسوندن دوستانی که میخوان امسال یا در سالهای آتی برای این کشور اقدام کنن نیست...هدف آگاهی و اطلاع دادن به دوستان هست واقعا...
    خودم به شخصه پارسال آرزو میکردم ای کاش یکی از دوستان بیاد و حسابی در مورد هزینه های زندگی توی فنلاند با جزییاتش توضیح بده و البته ناگفته نماند واقعا برخی از دوستان سنگ تمام گذاشتن...
    اگر مطلبی نوشتم اینجا برای این بود که درک میکنم توی این اوضاع نابسامان ارز خیلی از دوستانمون مسئله مالی برای اومدن به اینور براشون حیاتی هست، کما اینکه برای خود من و خیلی از دوستانم بوده و هست...
    حرف اون دوستمون رو که فرمودن هزینه ها بسته به فرد متفاوت میشه رو کاملا قبول دارم ..
    در هرصورت اگر دوستان مایل هستند برای دانشگاهی در تورکو اقدام کنن به شخصه برای دادن اطلاعات در خصوص هزینه ها در سطح دانش و توانایی خودم دریغ نمیکنم...

در مورد زبان فنلاندی هم بگم خدمتتون که اینجا کلاس های رایگان هست که دولت برای علاقمندان به زبان فنلاندی گذاشته و اغلب دوستانی که قصد موندن در این کشور رو دارن توی این دوره ها شرکت میکنن حداقل چند نفرشون رو میشناسم...ولی خب برای کسی مثل بنده که هنوز در خصوص اقامت در این کشور تصمیم خاصی ندارم یادگیری این زبان مقرون به وقت نیست....
    ولی نکته مهم اینجاست که هرچقدر هم زبان سختی باشه تا زمانیکه اراده و خواست فرد پشتش باشه کار سختی نخواهد بود...فقط تمرین و ممارست بیشتری میخواد نسبت به مابقی زبان ها...

موفق باشیم همگی
    شمارش معکوس..........!

Junior Member

ببینید بچه ها این بستگی به خودتون داره که چقدر خرج کنید ماهیانه
    بیشترین فشار بر روی شما در بحث اجاره خونه هست، که شهر به شهر هم فرق میکنه. یکی شهر برای shared flat که با دوستانتان هستید، باید بین 200-250 uero بدهید و در شهر دیگر بین 150-200 uero.

سعی کنید بورس بشید، اگر از ترم اول نشدید، ترم دوم رو با موفقیت گذراندید، شانس بورس شدنتون بالا می ره. این تجربه شخصی من هست.
    فنلاند جدای از سرما، کشور بسیار بسیار خوبیه، با مردم خوب، شرایط زندگی خوب، تابستان و بهار بسیار زیبا و اگر در بعضی از رشته های خوب هم دری بخونید، مثل هوش مصنوعی، مدیریت، پزشکی، و آب و هوا، محیط زیست، کار به راحتی در آنجا پیدا می کنید.
    اگر رفتید، راه برای موفق شدن بسیار هست در اروپا، این رو صادقانه می گم. فقط تلاش کنید در آنجا و درست زندگی کنید
    ویرایش توسط Apdentist : January 22nd, 2013 در ساعت 04:17 PM دلیل: تبلیغ

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)