صفحه 13 از 27 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 263

موضوع: هزینهٔ زندگی‌ در فنلاند

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هزینهٔ زندگی‌ در فنلاند

ببینید یک راهنمایی کلیدی برای شمایی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری را دارید:
    همه ساله کمپانی هایی مثل nokia، اقدام به معرفی sholarship هایی برای دانشجویان دکتری می کند. معمولا آنهایی که هوش مصنوعی مخوانند، شانس بیشتری دارند برای گرفتن این بورس، که برای یک سال می باشد.
    سال 2013، 5000 Uero بود.
    بچه ها زیاد از این موضوعات خبر ندارند. یادتون باشه که گوکل کنید این scholarship ها رو.
    سایر رشته ها، این رو گوگل کنند:
    available scholarships for 2013 in Finland

چیزی شبیه این را جست و جو کنید. ببنید کدام کمپانی ها کمک هزینه زندگی به دانشجویان می دهند.

امیدوارم کمکتون کرده باشم.
    ویرایش توسط Apdentist : January 22nd, 2013 در ساعت 04:16 PM دلیل: ===== تبلیغ =====

Senior Member

با سلام و خسته نباشید،
    من توی شرکت نوکیا در فنلاند کار پیدا کردم و می خوام قرارداد امضا کنم. حقوق تقریبا 4200 یورو بهم پیشنهاد دادن. ایا این حقوق برای زندگی کافیه با توجه به اینکه با همسرم میرم اونجا؟ منطورم یک زندگی متوسطه. چقدر از این مبلغ رو باید مالیات بدم؟

با تشکر.
    Interview & CSQ Date = 14 July 2010
    Federal F.N Date = 25 August 2010
    Medical Date = 30 July 2013
    PassRequest = 28 Oct 2013

Member masoud mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science, Tampere University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط majidek نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید،
    من توی شرکت نوکیا در فنلاند کار پیدا کردم و می خوام قرارداد امضا کنم. حقوق تقریبا 4200 یورو بهم پیشنهاد دادن. ایا این حقوق برای زندگی کافیه با توجه به اینکه با همسرم میرم اونجا؟ منطورم یک زندگی متوسطه. چقدر از این مبلغ رو باید مالیات بدم؟

با تشکر.
    اولا تبریک میگم بهتون. دوما هم شما با خیال راحت تشریف بیارید اینجا. 4200 تا در ماه برای یک زندگی متوسط زیاد هم هست. شما با مبلغ زیر 1000تا یه آپارتمان خیلی خوب میتونید کرایه کنید. هزینه خورد و خوراکتون هم حتی اگه هر شبم شام مارو خونتون دعوت کنید از 1000 تا بیشتر نمیشه . راحت میتونید 1000 تا 2000تاشو پس انداز کنید. دیگه مگر اینکه خونه ویلایی بخواید و ماشین آنچنانی. خلاصه حتی با حقوق ماهی 4000تا هم همیشه جا برای زیر بار قرض رفتن هست. دیگه بستگی بی این داره که شما چی بخواید. اما در هر صورت برای راه اندازی یک زندگی خانوادگی جدید یک هزینه اولیه ای رو باید در نظر بگیرید ( خرید وسایل و لوازم و الاغیره). اما با خیال راحت تشریف بیارید. در مورد مالیات هم تا اونجایی که من با اداره مالیات سر و کار داشتم محاسبه مالیات در اینجا یک درصد ثابتی نیست که رو هر کس و رو هر حقوقی ثابت باشه. مثلا بسته به این که حقوق شما در ماه چقدره و یا اینکه شما خونه از خودتون داشته باشید و یا در حال اجاره دادن باشید، ماشین داشته باشید یا نه، بچه داشته باشید یا نه و خیلی سئوال های دیگه ای که ازتون میپرسن، مبلغی که باید مالیات بدید بالا و پائین میره. برای تخمینش هم من حداقل، اطلاعات حقوقی لازمه رو ندارم. اما میتونید از خود کارفرما تون یک تخمین نسبی ای بگیرید.

موفق باشید

Junior Member

سلام نیاز به کمک دارم
    می خواستم بدونم هزینه زنگی در فنلاند و نروژ چقدر با هم فرق داره؟ شرایط کار فنلاند و نروژ با هم چقدر متفاوت هست؟ برای من که مهندسی پتروشیمی هستم به نظرتون برای کدمش کشور اقدام کنم برای ارشد که بعدا اونجا شانس پیدا کردن کار داشته باشم؟ مرسی خواهشا کمک کنید

Member

من به طور قطع می تونم به شما بگم به طور کلی نروژ کشور گرانتری هست نسبت به فنلاند. البته متوسط دستمزدها هم به نسبت فنلاند بالاتر است. از این نظر شک نکنید.
    اما از جنبه ی کار به رشته بستگی داره. فنلاند تو IT پیشروست و بعد از سوئد و ایسلند سومین کشور در جهانه تو این صنعت. اما از طرفی نروژ چون کشوری است که نفت زیاد داره توی رشته های مرتبط با نفت پیشرو هست. منتها من اطلاعی ندارم راجع به اینکه رشتتون مرتبط هست با نفت یا نه. با جستجوی در سایت به جواب های تکمیلی تری میرسید. موفق باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Hexor نمایش پست ها
    من به طور قطع می تونم به شما بگم به طور کلی نروژ کشور گرانتری هست نسبت به فنلاند. البته متوسط دستمزدها هم به نسبت فنلاند بالاتر است. از این نظر شک نکنید.
    اما از جنبه ی کار به رشته بستگی داره. فنلاند تو IT پیشروست و بعد از سوئد و ایسلند سومین کشور در جهانه تو این صنعت. اما از طرفی نروژ چون کشوری است که نفت زیاد داره توی رشته های مرتبط با نفت پیشرو هست. منتها من اطلاعی ندارم راجع به اینکه رشتتون مرتبط هست با نفت یا نه. با جستجوی در سایت به جواب های تکمیلی تری میرسید. موفق باشید.
    مرسی دوست عزیز شما هم موفق باشی. بله رشته من کاملا مرتبط با نفت هست پس به نظر شما نروژ برای نفت بهتره می خواستم بدونم برای فنلاند بعد از چه مدتی می توانید تقاضای اقامت کرد؟ زمانی که ارشد می خوانید هم جز همون سال ها میشه یا خیر؟

Member

دقیق نمیدونم بعد چند سال اما حدسم 4 سال هست. ویزای دانشجویی رو 100% مطمئنم که جزو اون 4 سال حساب نمیشه. باید کار گیر بیارید و 4 سال بعدش تقاضا بدید.

Member masoud mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science, Tampere University of Technology

شرط اقدام جهت اقامت دائم داشتن حداقل 5 سال اقامت از نوع type A هست. کسانی که در اینجا دکترا میخونن و در واقع شاغل بحساب میاند و tax میدن، ویزاشون از نوع A هست. گفته میشه هر 2 سال ویزای type B (که دانشجویان مستر دارن) معادل سازی با یک سال ویزای تایپ آ میشه. بنابراین 2 سال مستر + 4 سال دکترا میتونه مینیمم شرایط رو مهیا کنه. البته سند و مدرکش رو ندارم اما چیزی هستش که اینجا از زبون ها شنیده میشه.

موفق باشید

Member

خیلی خوبه اگه دکترا رو کار حساب میکنن. چون تو سوئد دانشجویان دکترا تکس هم میدن اما ویزای نوع کاری واسشون حساب نمیشه. عجب کشوری است این فنلاند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    computer

بچه ها سلام. من بین فنلاند و مالزی گیر کردم...به نظرتون هزینه تحصیل و زندگی برای فوق توی یک دانشگاه خوب در مالزی بیشتره یا توی فنلاند یا نروژ؟ با توجه به اینکه دانشگاه های فنلاند شهریه ندارن بازم هزینه اش بیشتر نمیشه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)