صفحه 15 از 27 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 263

موضوع: هزینهٔ زندگی‌ در فنلاند

Junior Member moght آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT

پیش فرض پاسخ : هزینهٔ زندگی‌ در فنلاند

سلام دوست عزیز.با کار دانشجویی میشه خرج ارشد و هزینه زندگی رو داد؟امکان پیدا کردن کار چقدره؟خارج از دانشگاه میشه کار کرد و به درست هم رسیدگی کرد؟
    ویرایش توسط daniyal_arj : August 6th, 2013 در ساعت 02:03 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط moght نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.با کار دانشجویی میشه خرج ارشد و هزینه زندگی رو داد؟امکان پیدا کردن کار چقدره؟خارج از دانشگاه میشه کار کرد و به درست هم رسیدگی کرد؟
    منظورتون دقیقا چطور کار دانشجویی هست؟ سابقه کار مرتبط دارین؟ اینجا برای برنامه نویسی میشه کار دانشجویی پیدا کرد به شرط اینکه تجربه کاری داشته باشین وگرنه روی کار دانشجویی حساب نکنین. خیلی اوضاع کار خراب هست الان و کلی هم دانشجوی خوب و با سابقه کار زیاد هست.
    حالا بریم سر کارهای دیگه غیر دانشجویی! مثلا پخش کردن روزنامه. به طور کلی اگه با یان مدل کار مشکلی ندارین(حتی توی سرمای زمستون) می تونین از این کارها پیدا کنین که تقریبا خرج زندگی رو میشه داد. اگر دانشگاه پولی باشه که نه نمیشه ولی اگه مجانی باشه که فکر کنم اکثر رشته ها هنوز هست این کار هزینه ها رو پوشش میده.
    فقط یه نکته کلی این هست که حجم درس ها زیاد هست و اگر کار می کنید فکر گرفتن نمره خوب و درس خوندن رو بزنین. به علاوه اینکه بعضی از این شغل های روزنامه پخش کنی شبانه هستن. حالا ایشاله سرمای اینجا رو تجربه کنین می فهمین من چی می گم و چقدر سخت هست ولی باز هم بستگی به خودتون، تواناییهاتون و سطح انتظاراتتون داره. افراد زیادی حتی ایرانی هستن که از این کارهای می کنن.
    نظر شما درباره این عکس چی هست؟؟
    -بسم الله ارحمن و ارحیم. سوال مشکل داره!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    civil engineering

با سلام خدمت همگی دوستان،من از دانشگاه آلتو پذیرش دارم. از ایتالیا هم بولونیا. منتظر نتیجه ی آلمان هم هستم.! با توجه به بحث های قبلی این تاپیک ، اینجور به نظر میاد که با ماهی 500 یورو میشه در فنلاند زندگی دانشجویی کرد. می خواستم بدونم برای زندگی در هلسینکی هم این مقدار کافیه؟ چون شندیم هزینه ها یه کم بیشتر هست. و مثلا تو لینک زیر زده بین700-900 یورو که یه کم برای من زیاده. ممنون میشم اگه کسی تو هلسینکی هست ، من رو راهنمایی کنه.
    http://www.studyinfinland.fi/living_...cost_of_living

نقل قول نوشته اصلی توسط navid_goof نمایش پست ها
    با سلام خدمت همگی دوستان،من از دانشگاه آلتو پذیرش دارم. از ایتالیا هم بولونیا. منتظر نتیجه ی آلمان هم هستم.! با توجه به بحث های قبلی این تاپیک ، اینجور به نظر میاد که با ماهی 500 یورو میشه در فنلاند زندگی دانشجویی کرد. می خواستم بدونم برای زندگی در هلسینکی هم این مقدار کافیه؟ چون شندیم هزینه ها یه کم بیشتر هست. و مثلا تو لینک زیر زده بین700-900 یورو که یه کم برای من زیاده. ممنون میشم اگه کسی تو هلسینکی هست ، من رو راهنمایی کنه.
    http://www.studyinfinland.fi/living_...cost_of_living
    دوست عزیز شما اگه آلتو پذیرفته شدی توی هلسینکی زندگی نمی کنی. توی منطقه هلسینکی زندگی می کنی ولی توی شهر هلسینکی زندگی نمی کنی. آلتو در اسپو یا espoo هست که یکی از شهرهای منطقه هلسینکی هست و خیلی کمپانی ها اینجا هستن. اینجا با ماهی ۵۰۰ یورو می تونین یه زندگی معمولی داشته باشین. فقط ماه اول چون باید تخت و لوازم منزل تهیه کنین شاید تا ۷۰۰ یورو برسه ولی ماه های بعد بهتر میشه. توصیه اکید می کنم که خوابگاه هم ثبت نام کنین که بتونین با قیمت کمتر خوابگاه گیر بیارین. موفق باشین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    civil engineering

خیلی ممنون بابت توضیح خوبتون ali2011 . یه سوال دیگه داشتم، برای اقامت، گرفتن یک اتاق در آپارتمان اشتراکی مثل اینکه در اونجا خیلی مرسومه.. شما خودتون همین کار رو کردین؟ و آیا این رو پیشنهاد می کنید؟ و اینکه کدوم منطقه در هلسینکی از نظرتون مناسب تره( نزدیکی به مراکز خرید و تفریحی.. کلا جای شلوغ منظورمه) که برای گرفتن خونه اقدام کرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط navid_goof نمایش پست ها
    خیلی ممنون بابت توضیح خوبتون ali2011 . یه سوال دیگه داشتم، برای اقامت، گرفتن یک اتاق در آپارتمان اشتراکی مثل اینکه در اونجا خیلی مرسومه.. شما خودتون همین کار رو کردین؟ و آیا این رو پیشنهاد می کنید؟ و اینکه کدوم منطقه در هلسینکی از نظرتون مناسب تره( نزدیکی به مراکز خرید و تفریحی.. کلا جای شلوغ منظورمه) که برای گرفتن خونه اقدام کرد؟
    دوست عزیز شما الان مشخص نمی کنین که کجا دقیقا می خواین برین؟ اگه آلتو هستین(گفتم اسپو نه هلسینکی) که دانشگاه بهتون AYY رو معرفی می کنه برای خوابگاه که خودش یه بخش از دانشگاه هست. یعنی دانشگاه خودش براتون از طریق AYY که نزدیک دانشگاه هست و همه خوابگاه ها اینجا هستن خونه رزرو می کنه. خونه ها هم همه مدل هست و فقط باید خیلی تو نوبت باشین.
    من توی همون خوابگاه AYY هستم. البته یه شرکت دیگه هم هست به اسم HOAS که اون هم خونه دانشجویی میده. گرفتن خونه برای خودتون اینجا خیلی گرون تموم میشه و کیفیت در مقابل هزینه ای که می کنین زیاد بهتر از خوابگاه نیست. خوابگاه های اینجا مثل ایران نیست و دوستان اکثرا راضی هستن. گرفتن خونه به صورت اشتراکی صدها دردسر جدید داره.
    اگر هلسینکی هستین که من اطلاع ندارم که کجا باید خونه بگیرین فقط می دونم قیمت ها بالاتر از اسپو هست. حتی خوابگاه های دانشگاه.

Junior Member noonoomah آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر - سخت افزار ( دانشگاه شمال-آمل)

نقل قول نوشته اصلی توسط arvin-1980 نمایش پست ها
    این دومین ماهی هست که من در فنلاند ( تامپره) هستم.هزینه زندگی برای یه دانشجو حداقل 400 یورو هست .( حداقل ممکن) درضمن لیست قیمت ها در نروژ اصلا دید درستی در مورد فنلاند به شما نمیدهد. چون این دو کشور از لحاظ هزینه به شدت با هم میتفاوت هستن. این رو برای گفتم که دوستان در این تاپیک لیست مفصلی از قیمتها در نروژ را قرار داده اند که این لیست هیچ گونه ارتباطی به زندگی در فنلاند ندارد.
    با 500 یورو در ماه دانشجو میتواند یه زندگی متوسط و با 600 تا 800 که بالطبع همیه چیز بهتر میشه. این یه چیز کاملا شخصیه.اگر توی ایران صرفه جو هستین پس میتونید اینجا با ماهی 400 تا زندگی کنید. (البته اشتراک اتاق بین دو نفر) که من به هیچ وجه توصیه نمیکنم . چیزی که اینجا خیلی گرون هست یافتن مسکن از مارکت خصوصی هست .

سلام.. من تازه میخوام بیام همین دانشگاهی که شما هستید..
    الان هم میشه با ماهی 500 یورو زندگی کرد؟ و آیا امکان استفاده از خوابگاه وجود داره؟
    مرسی ممنون

سلام دوستان
    دوستان هزینه زندگی برای یک زوج در فنلاند چقدره؟ بهتره اینطوری سوالمو بپرسم. واسه پذیرش و مخصوصا ویزا گرفتن آیا باید یه مبلغ مشخصی رو به حساب دانشگاه در فنلاند واریز کرد مثل نروژ یا خیر؟ اصلا همسر دانشجو شانس ویزا گرفتن همزان با خود دانشجو رو داره؟
    ممنون

Member latino آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electronic Eng

دوست عزیز اگه 1-2 ساعت وقت بذاری و مطالب فروم فنلاند رو بخونی جواب همه سوالاتون رو پیدا میکنین!

نقل قول نوشته اصلی توسط afn2028 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    دوستان هزینه زندگی برای یک زوج در فنلاند چقدره؟ بهتره اینطوری سوالمو بپرسم. واسه پذیرش و مخصوصا ویزا گرفتن آیا باید یه مبلغ مشخصی رو به حساب دانشگاه در فنلاند واریز کرد مثل نروژ یا خیر؟ اصلا همسر دانشجو شانس ویزا گرفتن همزان با خود دانشجو رو داره؟
    ممنون

دوست عزیز شما اگه بلد می گفتی دیگه. باید حتما 2 ساعت وقت بزارم تا راضی بشی؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)