صفحه 20 از 27 نخستنخست ... 101112131415161718192021222324252627 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 263

موضوع: هزینهٔ زندگی‌ در فنلاند

Member

پیش فرض پاسخ : هزینهٔ زندگی‌ در فنلاند

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad0935 نمایش پست ها
    دوست عزيز شايد پيش خودت بگي عجب اشتباهي كردم جواب اينو دادم ديگه ول نمي كنه ! ولي خداييش توي اين تاپيك كم داريم دوستان گلي مثل شما (Hexor) رو كه تو فنلاند باشن و كلي تجربه كاري داشته باشن، عزيز من تاپيك اولين درآمدتونو تو فنلاند خوندم ي چند تا سوال برام پيش اومده ممنون ميشم اگه لطف كني جواب بدي

توي اون پيتزا فروشيه كه كار مي كردي چند روز در هفته بود و چند ساعت در روز كار مي كردي؟
    دقيقا همين سوالو براي اون كارتون كه تو نونوايي بود داشتم؟
    اگه اشتباه نكنم توي sol پنج ساعت در روز كار مي كرديد . اون چي چند روز در هفته اونجا بوديد ؟
    من اگه دوست نداشتم به applyabroad کمک کنم فعالیت نمیکردم، دوست دارم که انجام میدم این حرف و نزنید که پیش خودش میگه این یارو ول نمیکنه شما هر سوالی داشته باشید من تا حد توان جواب میدم.

من سوال سوم رو فقط میتونم جواب بدم چون بقیش مال یکی دیگس من فقط تو SOL کار میکنم. اینجایی که من هستم روزی تقریبا ۵ ساعت و تقریبا ۱۲ روز در ۱۴ روز رو کار میکنم چون تابستونه وقتم ازاده.

موفق باشید.

Member
    رشته و دانشگاه
    law-shahid beheshti

سلام دوستان
    یه سوال از دانشچوهایی که اونجا هستن دارم در مورد هزینه ها.
    من واسه ی 2015 میخوام abo akademi که turku هست اپلای کنم و چون متاهل هستم میخواستم ببینم ایا مبلغی حدود 300 تا 320 میلیون خودمون کافی هست واسه ی 2 سال که شامل هزینه ی زندگی و خونه هم بشه؟ و این مبلغو میتونیم یکجا با خودمون بیاریم؟ یه سوال دیگه اینکه هزینه ی خرید یه اپارتمان 40 50 متری توی turku حدودا چقد هست و برای افراد متاهل چه تیپ خونه ای مناسب تر و به صرفه تره؟ کلا خرید خونه بهتره یا اجاره کردن از نظر به صرفه بودن

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط aminlabbafy نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوال از دانشچوهایی که اونجا هستن دارم در مورد هزینه ها.
    من واسه ی 2015 میخوام abo akademi که turku هست اپلای کنم و چون متاهل هستم میخواستم ببینم ایا مبلغی حدود 300 تا 320 میلیون خودمون کافی هست واسه ی 2 سال که شامل هزینه ی زندگی و خونه هم بشه؟ و این مبلغو میتونیم یکجا با خودمون بیاریم؟ یه سوال دیگه اینکه هزینه ی خرید یه اپارتمان 40 50 متری توی turku حدودا چقد هست و برای افراد متاهل چه تیپ خونه ای مناسب تر و به صرفه تره؟ کلا خرید خونه بهتره یا اجاره کردن از نظر به صرفه بودن
    سلام تا جاییکه من می دونم بیشتر از ۱۰۰۰۰ یورو بیاری دردسر برای خودت درست می کنی من ۵۰۰ یورو به دوستم دادم بانک بزاره برای ویزا بانک زنگ زد به بانک من ایران استعلام کرد حالا حساب کن رقم بالا چه برخوردی می کنن
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

نقل قول نوشته اصلی توسط Hexor نمایش پست ها
    من اگه دوست نداشتم به applyabroad کمک کنم فعالیت نمیکردم، دوست دارم که انجام میدم این حرف و نزنید که پیش خودش میگه این یارو ول نمیکنه شما هر سوالی داشته باشید من تا حد توان جواب میدم.

من سوال سوم رو فقط میتونم جواب بدم چون بقیش مال یکی دیگس من فقط تو SOL کار میکنم. اینجایی که من هستم روزی تقریبا ۵ ساعت و تقریبا ۱۲ روز در ۱۴ روز رو کار میکنم چون تابستونه وقتم ازاده.

موفق باشید.
    از چه زمانی بعد از ورود به فنلاند اجازه کار داری؟ از همون روز اول ؟ یعنی میخوام بدونم میشه آدم قبل اومدنش دنبال همچین چیزایی باشه یا نه؟ البته امیدوارم که ماجرا برای من طوری رقم بخوره که نیازی به کار نباشه ولی خب میخوام با اطلاعات کامل جلو برم امسال و مثل سالهای گذشته پشت گوش نندازم و وقتم هدر نره.
    لطف میکنید جواب بدید.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arashtajdar نمایش پست ها
    از چه زمانی بعد از ورود به فنلاند اجازه کار داری؟ از همون روز اول ؟ یعنی میخوام بدونم میشه آدم قبل اومدنش دنبال همچین چیزایی باشه یا نه؟ البته امیدوارم که ماجرا برای من طوری رقم بخوره که نیازی به کار نباشه ولی خب میخوام با اطلاعات کامل جلو برم امسال و مثل سالهای گذشته پشت گوش نندازم و وقتم هدر نره.
    لطف میکنید جواب بدید.
    همون روز ورود.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad0935 نمایش پست ها
    دوست عزيز شايد پيش خودت بگي عجب اشتباهي كردم جواب اينو دادم ديگه ول نمي كنه ! ولي خداييش توي اين تاپيك كم داريم دوستان گلي مثل شما (Hexor) رو كه تو فنلاند باشن و كلي تجربه كاري داشته باشن، عزيز من تاپيك اولين درآمدتونو تو فنلاند خوندم ي چند تا سوال برام پيش اومده ممنون ميشم اگه لطف كني جواب بدي

توي اون پيتزا فروشيه كه كار مي كردي چند روز در هفته بود و چند ساعت در روز كار مي كردي؟
    دقيقا همين سوالو براي اون كارتون كه تو نونوايي بود داشتم؟
    اگه اشتباه نكنم توي sol پنج ساعت در روز كار مي كرديد . اون چي چند روز در هفته اونجا بوديد ؟
    کار پیتزا فروشی اگر قانونی باشه که هیچی. خیلی تمیز و مرتب و ماکزیمم روزی پنج ساعت و پنج روز در هفته به یه دانشجو کار میدن. چون دانشجو بیشتر از ۲۵ ساعت حق کار نداره.
    ولی اگر سیاه باشه، یعنی بدون قرارداد، یعنی از لحاظ دولت فنلاند جرم، یعنی از نظر مردم فنلاند یکی از بدترین انواع کار بد ) اون موقع دیگه سر و صاحاب درست و حسابی نداره. بعضی کارگرای پیتزا فروشی از ده صبح شروع به کار میکنند تا ده-دوازده شب و به خاطرش فقط ۷۰ یورو میگیرن.

کار نونوایی روز به روزش فرق میکرد، چون هر روز هفته نبود و بسته به سفارشهای نونوایی داشت. یه روز ۶ ساعت بود یه روز ۷ ساعت یه روز ۵ ساعت.
    ترجیحا فقط به چیزایی اعتماد کنید که با سند و مدرک بهتون گفتم.

میتونم از چند تا از دوستانی که در فنلاند زندگی میکنند خواهش کنم که سوالات من رو با ذکر شهر سکونتشون جواب بدند؟ میگم چند نفر جواب بدن که یه میانگین و بررسی کامل تری ایجاد بشه هم برای خود من و هم برای کسانی که بعدا میخوان اطلاعات در مورد هزینه ها در فنلاند جمع کنند

بر اساس تحقیقات خودم در سایت های مختلف و خوندن تک تک تاپیک های این انجمن به این نتیجه رسیدم که فنلاند کشور تقریبا گرونیه و فکر نمیکنم بشه با 500€ در ماه راحت زندگی کرد و خرج "همه چیز" (اجاره, قبض ها, حمل و نقل, تفریحات, هزینه های مربوطه به دانشگاه و ...) رو داد. برای همین تصمیم گرفتم سوالات ریز و دقیقی رو اینجا از دوستان مختلفی بپرسم و امیدوارم حداقل 5 تا از دوستان جوابم رو بدن که من میانگین بهتری دستم بیاد.

1. هزینه ی اجاره ی یک خونه ی 20-30 متری در یک منطقه ی تقریبا خوب (نه خیلی لوکس و نه خیلی هم بدقواره و کثیف) چقدر میشه؟ (خونه ای که خرابی نداشته باشه و تمیز و ساده باشه)
    2. هزینه ی خوابگاه چقدره؟ خوابگاه ها معمولا چند متری هستند؟
    3. آیا خونه ها با وسیله اجاره داده میشن؟ یعنی گاز و یخچال و صندلی و ظرف رو حداقل دارن؟
    4. آیا هزینه ای به عنوان رهن یا Deposit باید در ابتدا داده شه؟
    5. قیمت یک کیلو گوشت چقدره؟ مرغ چطور؟
    6. هزینه ی تاکسی چقدره؟
    7. آب/برق/گاز خونه ماهیانه چقدر در میاد؟ (هم در فصل های پر مصرف و هم کم مصرف)
    8. قیمت اینترنت 10Mb ماهیانه چقدر هست؟ (ظرفیت نامحدود) و اینکه بهترین و گرونترین اینترنتی میشه برای خونه گرفت چه سرعتی هست و قیمتش ماهیانه چقدره؟
    9. یه وعده غذا در مک دونالد/KFC تقریبا چه قیمتی هست؟
    10. Coffee Shop ها قیمت هاشون چقدره؟ (بازهم خیلی لوکس رو نمیگم و یه جای خوب و جالب رو میگم) میشه با 2€ توی یه کافی شاپ نوشیدنی سفارش داد؟
    11. آیا میشه کار پار وقتی رو پیدا کرد که در ماه 200€ هم حقوق داشته باشه؟
    12. توی تاپیک "اولین درآمد من در فنلاند" دیدم که یکی از دوستان کار پخش آگهی رو پیدا کرده بود که در هفته کلا 2-3 روز بیشتر نبود (فکر کنم در کل هفته ای 8 ساعت کار بود) و در آخر هم 100€ در ماه حقوقش بود. دقیقا همین کار استخدام و پیدا کردندش چقدر آسونه؟ آیا این کار جای استخدام خالی زیاد داره یا کاریه که سخته جای استخدامی توش پیدا کردن؟
    13. دیدم که یکی از کاربران نوشته بود باید خانه را در فنلاند Share کرد؟ آیا این قضیه درسته و نمیشه تنهایی خونه اجاره کرد؟
    14. هزینه ی خرید لباسی که مارکدار نباشه چقدره؟ مثلا یه شلوار چند؟ یه پیراهن چطور؟ (دوباره میگم که اگه مارک معروف نباشه ولی جنس خوبی داشته باشه)
    15. آیا باید برای دانشگاه کتاب تهیه کرد؟ اگر آره, قیمت کتاب ها چقدر هستند؟
    16. با توجه به درس های دانشگاه و اینکه همیشه بخوایم نمرات خوب (حداقل 90 از 100) بگیریم درس ها چقدر سختند و در روز چقدر وقت خالی برای آدم باقی میمونه؟
    17. خرید یک خونه ی تمیز 30 متری در منطقه ی نسبتا خوب شهر که خیلی هم لوکس نباشه چقدر در میاد؟
    18. هزینه ی تنقلات چقدره؟ مثلا یه بسته چیپس؟ شکلات؟ نوشابه کوچک/بزرگ؟
    19. هزینه ی حمل و نقل شهری چقدره؟ و همچنین هزینه ی سفر های بین شهری (زمینی - مثلا از هلسینکی به Oulu)

پیشاپیش از همه ی دوستانی که جوابم رو خواهند داد خیلی متشکرم.

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Cyanide نمایش پست ها
    میتونم از چند تا از دوستانی که در فنلاند زندگی میکنند خواهش کنم که سوالات من رو با ذکر شهر سکونتشون جواب بدند؟ میگم چند نفر جواب بدن که یه میانگین و بررسی کامل تری ایجاد بشه هم برای خود من و هم برای کسانی که بعدا میخوان اطلاعات در مورد هزینه ها در فنلاند جمع کنند

بر اساس تحقیقات خودم در سایت های مختلف و خوندن تک تک تاپیک های این انجمن به این نتیجه رسیدم که فنلاند کشور تقریبا گرونیه و فکر نمیکنم بشه با 500€ در ماه راحت زندگی کرد و خرج "همه چیز" (اجاره, قبض ها, حمل و نقل, تفریحات, هزینه های مربوطه به دانشگاه و ...) رو داد. برای همین تصمیم گرفتم سوالات ریز و دقیقی رو اینجا از دوستان مختلفی بپرسم و امیدوارم حداقل 5 تا از دوستان جوابم رو بدن که من میانگین بهتری دستم بیاد.

1. هزینه ی اجاره ی یک خونه ی 20-30 متری در یک منطقه ی تقریبا خوب (نه خیلی لوکس و نه خیلی هم بدقواره و کثیف) چقدر میشه؟ (خونه ای که خرابی نداشته باشه و تمیز و ساده باشه)
    3. آیا خونه ها با وسیله اجاره داده میشن؟ یعنی گاز و یخچال و صندلی و ظرف رو حداقل دارن؟
    6. هزینه ی تاکسی چقدره؟
    8. قیمت اینترنت 10Mb ماهیانه چقدر هست؟ (ظرفیت نامحدود) و اینکه بهترین و گرونترین اینترنتی میشه برای خونه گرفت چه سرعتی هست و قیمتش ماهیانه چقدره؟
    10. Coffee Shop ها قیمت هاشون چقدره؟ (بازهم خیلی لوکس رو نمیگم و یه جای خوب و جالب رو میگم) میشه با 2€ توی یه کافی شاپ نوشیدنی سفارش داد؟
    12. توی تاپیک "اولین درآمد من در فنلاند" دیدم که یکی از دوستان کار پخش آگهی رو پیدا کرده بود که در هفته کلا 2-3 روز بیشتر نبود (فکر کنم در کل هفته ای 8 ساعت کار بود) و در آخر هم 100€ در ماه حقوقش بود. دقیقا همین کار استخدام و پیدا کردندش چقدر آسونه؟ آیا این کار جای استخدام خالی زیاد داره یا کاریه که سخته جای استخدامی توش پیدا کردن؟
    13. دیدم که یکی از کاربران نوشته بود باید خانه را در فنلاند Share کرد؟ آیا این قضیه درسته و نمیشه تنهایی خونه اجاره کرد؟
    14. هزینه ی خرید لباسی که مارکدار نباشه چقدره؟ مثلا یه شلوار چند؟ یه پیراهن چطور؟ (دوباره میگم که اگه مارک معروف نباشه ولی جنس خوبی داشته باشه)
    16. با توجه به درس های دانشگاه و اینکه همیشه بخوایم نمرات خوب (حداقل 90 از 100) بگیریم درس ها چقدر سختند و در روز چقدر وقت خالی برای آدم باقی میمونه؟
    17. خرید یک خونه ی تمیز 30 متری در منطقه ی نسبتا خوب شهر که خیلی هم لوکس نباشه چقدر در میاد؟
    19. هزینه ی حمل و نقل شهری چقدره؟ و همچنین هزینه ی سفر های بین شهری (زمینی - مثلا از هلسینکی به Oulu)

چقدر سوال!!

1-اولا خیلی مثل ایران قسمت پولدار نشین و فقیر نیشین نداره فنلاند.انچنان تفاوتی نداره.قیمت ها شاید با توجه به اینکه مرکز شهر باشند یا نا فرق داره. اما معمولا 450 به بالاست اونم نه در مرکز شهر
    2-برای ما در تامپره 250 یورو در ماه که البته 214 تاش برای اجاره هست و مابقی اب و برق هست که نامحدود استفاده ازش.
    3-بله،حداقل اینجا که همه چی بود ،از اجاق گاز گرفته تا یخچال تخت کمد میز تحریر و ...
    4-بله ، ما 300 یورو دادیم
    5-حوالیه 4 5 یورو. البته تنوع خیلی زیاده.مثلا مرغ 1.5 کیلیویی نزدیک 10 یورو هم داریم.کلا تنوع فوق العاده بالاست/نمیشه قیمت خاصی گفت.
    6-زیاد !! طرفش نرو. نیازم نداری
    7-گفتم بالا. فصل کم مصرف و پر مصرفم نداری. من خودم مثلا روزی 1 بار حموم به مدت 1 ساعت میرم . برقم هر چی خواستی استفاده کن.کلا نرخ ثابت
    8-رایگان
    9-همبرگر 1 یورویی هم خوردم من! بازم تنوع زیاده.اما معمولا 5 6 یورو یه چیز خوب میتونی بگیر اگر خیلی نخوای ول خرجی کنی
    10-بعید با 2 یورو چیزی بتونی بخوری.کافی دانشگاه 0.7 یورو هست.
    11-بله
    12-.............
    13.همه جور خونه ای هست.اما اینجا خونه های 2 اتاقه و 3 اتاقه هست که هر اتاق برای یه نفر هست.در واقع هم خونه ای داریم اما هم اتاقی نه.خونه های سوئیت و استدیو هم دارند که قیمتاش بالاتره
    14-گرون یه خورده.نو بخوای بخریمثلا شلوار جین ارزونش 40 50 تا باید بدی. مارک هم که سر سام اوره.کلا لباس باید منتظر آف باشی
    15نه
    16- بستگی به خوت داره.کلا درس ها وقت گیر هستند.چون تکالیف زیادن و همچنین دروس به انگلیسی هست
    17-نمیونم
    18-زیاد!!! چیپس برو بالای 3 یورو 4 یورو. کلا من که ایران زیاد میخوردم اینجور چیزا اینجا هنوز نخریدم.
    19-اتوبوس های داخل شهری معمولا برای دانشجوهای زیر 30 سال 1.2 یورو هست.خارج شهری اگر از طریق onnibus بگیری تا 3 یورو هم کاهش پیدا میکنه.مثلا هلسینکی تا تامپره در حالت عادی 27 یورو هست که با onnibus اگر زودتر رزرو کنی تا 3 یورو هم گیرت میاد

خداییش جای دیگه اگه خواستی سوال بپرسی انقدر زیاد نپرس
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

نقل قول نوشته اصلی توسط Cyanide نمایش پست ها

جواب چهار سوال اول اینجاست.
    بدون استخون چربی کیلویی ۹ یورو. مرغ ۶ یورو.

6. هزینه ی تاکسی چقدره؟
    اینجا فقط پولدارا تاکسی سوار میشن. دانشجو دوچرخه و اتوبوس.

دوباره همون لینک اول. من الان یک مگابایت در ثانیه دانلود میکنم، و مجانیه توی پایتخت با این سرعت. یعنی روی اجاره است. یعنی من ۳۸۰ تا میدم برای آب و برق و خونه و اجاره. خونه ۴۰ متری مستقل.

مک دونالد یه چیزبرگر ساده داره یک یورو. من با یکیش سیر میشم بعضیا با دو تاش.

کافی شاب دانشگاه قهوه میده یک یورو. بیرون میدن ۴ یورو.

آره. میشه ۶۰۰ تا هم در آورد. طی بلدی بکشی؟

توی همون تاپیک اومده که چون اون کار مزخرفه خیلی راحت میشه گرفتش.

سو تفاهم شده.

اچ ان ام را خدا آزاد کرد. حراج که بکنه شلوار میشه هفت یورو. پیرهن میشه ۵ یورو.

کتابخونه ها همه چی دارن. حتی کتابهای فارسی هم دارن. استادا هم معمولا خرج رو دست بچه ها نمیذارن.

درس خوندن خیلی راحته. اینجا رو بخون.

صد و پنجا - دویست هزار تا. ولی کار داشته باشی بانک بهت وام میده با سود یک درصد و بیست ساله.

این عکسو ببین.
    چیپس از هشتاد سنت شروع میشه فک کنم.
    توی هلسینکی با ماهی بیست یورو میتونی از همه اتوبوسها و متروها و یه کشتی استفاده کنی یک ماه. بین شهری یه کم گرونه. البته اونم راههای ارزون داره.

قربونت برم. خوشحال شدم که تونستم جواباتو بدم. امیدوارم ناراحت نشدی که چند تاشو لینک دادم. آخه سوالا تکراریه و به همه یه چیزو میگم اینه که یه جا مینویسم که سرعتم بره بالا
    ترجیحا فقط به چیزایی اعتماد کنید که با سند و مدرک بهتون گفتم.

سلام دوستان
    من 26 سالمه و تازه شروع به تحصیل کردم که دیپلم 11 ساله دارم و الان دانشجوی ترم 3 کاردانی دانشگاه علمی کاربردیم
    شانس پذیرش تو دانشگاه های فنلاند تو مقطع کارشناسی با دیپلم رو دارم ؟؟
    اگه دارم
    1- چه رشته ای؟؟
    2- هزینه های یک سال زندگی دانشجویی تو یه وضع کاملا صرفه جو ب تو فنلاند چقدر هست؟؟
    3- اگه زارو زندگیمو بفروشم و هزینه یک سال فنلاند و به دست بیارم و بیام برای تحصیل می تونم اونجا کاری پیدا کنم که بعد از سال اول که آورده نقدیم تموم میشه بتونم ادامه تحصیل بدم و زندگیمو ادامه بدم و مدرک بگیرم؟؟
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)