صفحه 22 از 27 نخستنخست ... 12131415161718192021222324252627 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 263

موضوع: هزینهٔ زندگی‌ در فنلاند

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : هزینهٔ زندگی‌ در فنلاند

نقل قول نوشته اصلی توسط lidaah نمایش پست ها
    ببخشید اگه معادل سازی کنیم حدودا معادل چه جور زندگی میشه!؟
    خونه هم رزرو کردیم ماهانه 450 یورو...
    با مابقی 1200 یورو میشه یه زندگی متوسط به بالا یعنی با مسافرت های کوتاه رو هم داشت!؟ما در شهر اولو زندگی میکنیم اگه ویزا اوکی بشه...
    ممنون میشم یکم با جزییات بیشتر توضیح بدین...با تشکر
    با ماهی 800 تا 1000 یورو میشه زندگی خوبی داشته باشید
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - Aalto University

نقل قول نوشته اصلی توسط lidaah نمایش پست ها
    ببخشید اگه معادل سازی کنیم حدودا معادل چه جور زندگی میشه!؟
    خونه هم رزرو کردیم ماهانه 450 یورو...
    با مابقی 1200 یورو میشه یه زندگی متوسط به بالا یعنی با مسافرت های کوتاه رو هم داشت!؟ما در شهر اولو زندگی میکنیم اگه ویزا اوکی بشه...
    ممنون میشم یکم با جزییات بیشتر توضیح بدین...با تشکر
    سلام دوست عزیز

ببین من اینجا وضعیت خودم و همسرم رو براتون توضیح می دم، دیگه خودتون برا شرایطتون تصمیم بگیرید. اول یه مقدمه بگم که هلسینکی و اسپو گرون ترین شهرهای فنلاند هستن به خصوص از نظر هزینه مسکن. من و همسرم تو اسپو زندگی می کنیم و من دانشجوی دکتری هستم تو دانشگاه آآلتو. خانمم فعلا دنبال پوزیشن می گرده و تو این 5 ماهی که اینجا بودیم فقط یه حقوق داشتیم. ما ماهی 560 یورو هزینه مسکن می دیم که البته شانس آوردیم که دانشگاه بهمون خونه داد وگرنه خیلی بیشتر از اینها باید هزینه می کردیم. ماهی 100 یورو هزینه حمل و نقل می دیم که نفری 50 یورو می شه. البته این رو هم بگم که ما بلیط های اتوبوسمون رو به صورت unlimited می گیریم یعنی 50 یورو می دیم و بعد تو کل ماه هر چند باری که دلمون می خواد از اتوبوس و مترو و قطار استفاده می کنیم. البته بازم فقط تو زون 1 که اگه بخوایم بریم هلسینکی باید جدا حساب کنیم که دیگه اینا رو به حساب نمی آرم و دلیلش رو آخر متنم می گم. دیگه عرضم به حضورتون که ماهی حدود 450 یورو هزینه خورد خوراکمون می شه. اینم بگم که ما اصلا مراعات نمی کنیم!!! یعنی یخچال باید همیشه پر میوه باشه، انواع اقسامش. مثلا اینجا گیلاس خیلی گرونه، کیلویی 6 یورو!!! ولی ما همیشه گیلاس می خریم. پس فعلا مجموعا شد 550 + 450 + 100 که میشه 1100. 100 یورو هم بگیم هزینه های محاسبه نشده (برا محکم کاری می گم!!!) میشه 1200 یورو. منظورتون رو از مسافرت کوتاه نمی دونم چیه ولی مثلا ما بعد از 4 ماه یه سفر رفتیم بوداپست و برا 4 روز تو یه هتل بودیم. دو هفته قبل از رفتن به بوداپست هم برا 3 روز رفته بودیم یه منطقه ییلاقی خیلی قشنگ cottage اجاره کردیم که کل هزینه اش شده بود 1000 یورو منتهی ما چون 9 نفر (4 تا خانواده متاهل و یه نفر مجرد) با هم رفته بودیم هزینه هر خانواده شد حدود 130 یورو. پس نتیجه گیری اینکه همون طور که می بینی ما تو گرون ترین شهر فنلاند داریم زندگی می کنیم و هزینه ماهانه مون دست بالا می شه 1200 یورو. تفریحاتمون رو هم داریم. کلا به نظرم زندگی شما خیلی خیلی راحت تر از ما هم خواهد بود منتهی به شرطی که دیگه لرد بازی در نیارین و هر هفته بخواین به قول خودتون یه مسافرت کوتاه برین.
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط homayun.it نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

ببین من اینجا وضعیت خودم و همسرم رو براتون توضیح می دم، دیگه خودتون برا شرایطتون تصمیم بگیرید. اول یه مقدمه بگم که هلسینکی و اسپو گرون ترین شهرهای فنلاند هستن به خصوص از نظر هزینه مسکن. من و همسرم تو اسپو زندگی می کنیم و من دانشجوی دکتری هستم تو دانشگاه آآلتو. خانمم فعلا دنبال پوزیشن می گرده و تو این 5 ماهی که اینجا بودیم فقط یه حقوق داشتیم. ما ماهی 560 یورو هزینه مسکن می دیم که البته شانس آوردیم که دانشگاه بهمون خونه داد وگرنه خیلی بیشتر از اینها باید هزینه می کردیم. ماهی 100 یورو هزینه حمل و نقل می دیم که نفری 50 یورو می شه. البته این رو هم بگم که ما بلیط های اتوبوسمون رو به صورت unlimited می گیریم یعنی 50 یورو می دیم و بعد تو کل ماه هر چند باری که دلمون می خواد از اتوبوس و مترو و قطار استفاده می کنیم. البته بازم فقط تو زون 1 که اگه بخوایم بریم هلسینکی باید جدا حساب کنیم که دیگه اینا رو به حساب نمی آرم و دلیلش رو آخر متنم می گم. دیگه عرضم به حضورتون که ماهی حدود 450 یورو هزینه خورد خوراکمون می شه. اینم بگم که ما اصلا مراعات نمی کنیم!!! یعنی یخچال باید همیشه پر میوه باشه، انواع اقسامش. مثلا اینجا گیلاس خیلی گرونه، کیلویی 6 یورو!!! ولی ما همیشه گیلاس می خریم. پس فعلا مجموعا شد 550 + 450 + 100 که میشه 1100. 100 یورو هم بگیم هزینه های محاسبه نشده (برا محکم کاری می گم!!!) میشه 1200 یورو. منظورتون رو از مسافرت کوتاه نمی دونم چیه ولی مثلا ما بعد از 4 ماه یه سفر رفتیم بوداپست و برا 4 روز تو یه هتل بودیم. دو هفته قبل از رفتن به بوداپست هم برا 3 روز رفته بودیم یه منطقه ییلاقی خیلی قشنگ cottage اجاره کردیم که کل هزینه اش شده بود 1000 یورو منتهی ما چون 9 نفر (4 تا خانواده متاهل و یه نفر مجرد) با هم رفته بودیم هزینه هر خانواده شد حدود 130 یورو. پس نتیجه گیری اینکه همون طور که می بینی ما تو گرون ترین شهر فنلاند داریم زندگی می کنیم و هزینه ماهانه مون دست بالا می شه 1200 یورو. تفریحاتمون رو هم داریم. کلا به نظرم زندگی شما خیلی خیلی راحت تر از ما هم خواهد بود منتهی به شرطی که دیگه لرد بازی در نیارین و هر هفته بخواین به قول خودتون یه مسافرت کوتاه برین.
    موفق باشید
    خیلی خیلی ممنونم بابت جواب کاملتون...
    ما الان دقیقا یک ماهه برای ویزامون اقدام کردیم...
    و هر چه بیشتر میگذره استرسم برای رفتن و دلتنگ شدن بیشتر میشه...
    تنها راهی هم که برای فرار از دلتنگی به ذهنم می رسه اینه که اونجا سرگرم باشه..
    اگه اطلاع دارین هزینه کلاس موسیقی حدودا چقدره!؟
    همچنین همون طور که ذکر کردم همسرم تونستن پذیرش بگیرن برای مقطع دکترا در دانشگاه اولو به نظرتون کلاس زبان انگلیسی و زبان فنلاندی تو دانشگاه برای من وجود داره یا نه!؟،
    اگر وجود نداره هزینه کلاس های زبان حدودا چقدره!؟
    همچنین اگه میدونید هزینه باشگاه رفتن چقدر می تونه باشه!؟
    نه خوشبختانه ما تو زندگیمون خیلی قانعیم اهل بریز و بپاش نیستیم...
    و کلا منظورم این بود امکان مسافرت رفتن هست که پاسخ دادین...ببخشید هزینه لباس در حد خیلی متوسط در ماه چقدر می تونه باشه!؟؟
    ممنونم بابت پاسخ واقعا کاملتون...

Member
    رشته و دانشگاه
    law-shahid beheshti

این سوال من هم هست
    کسانی که با همسرشون اقدام کردن برای RP معمولا همسر دانشجو زبان انگلیسی نمیدونه. تا اونجایی که تو صفحات این فرم خوندم حداقل توی شهر تورکو کلاس های رایگان زبان فنلاندی هست ولی در مورد زبان انگلیسی کسی میدونه که ایا جایی هست که این کلاس ها به صورت رایگان و یا پولی برای خارجی ها برگزار بشه و اگه شهریه داره مبالغ بالایی شهریه میگیرن یا خیر؟!

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط aminlabbafy نمایش پست ها
    این سوال من هم هست
    کسانی که با همسرشون اقدام کردن برای RP معمولا همسر دانشجو زبان انگلیسی نمیدونه. تا اونجایی که تو صفحات این فرم خوندم حداقل توی شهر تورکو کلاس های رایگان زبان فنلاندی هست ولی در مورد زبان انگلیسی کسی میدونه که ایا جایی هست که این کلاس ها به صورت رایگان و یا پولی برای خارجی ها برگزار بشه و اگه شهریه داره مبالغ بالایی شهریه میگیرن یا خیر؟!
    امین جان در کل فنلاند دوره زبان فنلاندی بصورت رایگان وجود دارد و مختص تورکو نیست
    در مورد زبان انگلیسی من در دانشگاه دیدم ولی مثلا زان انگلیسی اکادمیک بود و متاسفانه کیفیت بالایی هم نداشت و صد البته دوره هایی که در دانشگاه ارایه می شود رایگان هست
    اینجا موسساتی بنام اوپن یونیورسیتی هستند که با شهریه نه چندان زیاد میشه دوره های مختلفی را طی کرد بنظرم دوره زبان هم باید داشته باشند البته فنلاندی داشتند چک کردم
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

سلام.hexor..میشه اون قسمتی که اولین درآمدتون در فنلاند رو نوشتین بهم بگید کدوم صفحه هست یا فایلش کجاست تا من هم برم ببینم آمار دستم بیاد؟درضمن اطلاعاتتون در اون فایل بروز هستش یا برای چندین وقت پیشه.تاریخشو لطف کنید بگید.مرسی؟

سلام...من یه سوال دارم شاید ربطی به این بخش نداشته باشه.در حال حاضر سال 2015 کدوم کشورها شهریه نمیگیرن و تحصیل برای ارشد رایگانه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Networks, University of Applied Science and Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyaes نمایش پست ها
    سلام...من یه سوال دارم شاید ربطی به این بخش نداشته باشه.در حال حاضر سال 2015 کدوم کشورها شهریه نمیگیرن و تحصیل برای ارشد رایگانه؟
    فنلاند، نروژ، آلمان، استونی

Junior Member

بچه ها
    تاپيک رو خوندم
    ببينيد طبق گفته های شما هزينه زندگی اگه خوابگاهی بشي يا خونه اجاره کني زمين تا آسمون فرق داره !!!!
    مثلا خوابگاهی باشي کلا خرجت ميشه حدودا 600 يورو تا 800 ! اگه بري خونه معمولي اجاره کني کلا خرجت ميشه 1500 تا 2000 حتي !!!
    خيلي تفاوت داره
    پس من چند تا سوال دارم
    1 چيکا کنيم خوابگاه گيرمون بياد و خوابگاه بريم ؟

*چون با اين حساب تنها راهی ک ميتونم بيام اينه که خوابگاه برم
    مرسي وخت ميذارين جواب ميدين

Junior Member

سوال سارا خانوم سوال من هم هست . من از یکی از موسسات اعزام دانشجو سوال کردم بهم گفتن که خوابگاهها رو 99 درصد به خود فنلاندی ها میدن و دانشجوی ایرانی شانسی برای گرفتنشون نداره . میخوام نظر دوستانی که در فنلاند تشریف دارن رو بدونم .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)