صفحه 24 از 27 نخستنخست ... 1415161718192021222324252627 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 263

موضوع: هزینهٔ زندگی‌ در فنلاند

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Automation Engineering - Fluid Power - TUT

پیش فرض پاسخ : هزینهٔ زندگی‌ در فنلاند

سلام .... هزینه 31 روز دوم زندگی در شهر تامپره فنلاند ..... دانشجوی فوق لیسانس .... خوابگاه شیر 3 نفره :
    1- هزینه خرید دستکش و کفش زمستونی : 94 یورو (90 یورو کفش و 4 یورو دستکش)
    2- هزینه کرایه منزل : 275 یورو ( 1 ماه)
    3- هزینه کارت شناسایی فنلاندی : 63 یورو (55 یورو کارت و 8 یورو عکس )
    4- هزینه حمل و نقل : 4.5یورو
    5- هزینه ناهار دانشگاه : 75.5 یورو
    6- هزینه لوازم خوراکی و بهداشتی منزل : 51.3 یورو
    7- هزینه سرگرمی : 31.2 یورو
    8 - هزینه لوازم تحریر : 1.5 یورو
    9- درآمد = 34.9 (تمام هزینه سرگرمی این ماه با کار خدماتی ساعتی در آوردم)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Automation Engineering - Fluid Power - TUT

سلام .... هزینه 31 روز سوم زندگی در شهر تامپره فنلاند ..... دانشجوی فوق لیسانس .... خوابگاه شیر 3 نفره :

1- هزینه کرایه منزل : 275 یورو ( 1 ماه)

2- هزینه حمل و نقل : 20 یورو (7 یورو هنوز تو کارتم هست)

3- هزینه ناهار دانشگاه : 74.1 یورو

4- هزینه لوازم خوراکی و بهداشتی خوابگاه : 58.8 یورو

5- هزینه سرگرمی : 31.8 یورو (جشن های هالویین)

6 - هزینه شارژ پرینتر : 10 یورو
    9- هزینه خرید عطر !!! = 5 یورو

Member rebvar1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering, PhD, University of Oulu

ماشالا خیلی با دقت نوشتید. عالیه.

من اینقد با دقت ندارم آمار رو ولی اینم لیستی از خرجای ما به صورت متوسط هستش

کرایه خونه : ٤٤٦ یورو
    حمل و نقل خودم دوچرخه و همسرم ٤٢ یورو ماهانه
    ناهار و شام رو خونه میخوریم و هزینه متوسط ماهانه با همسرم با یکم ریخت و پاش حدودا ٢٥٠ یورو.
    خرید لباس، وسایل خونه و میوە و ... حدودا ١٥٠ یورو ماهانه
    هزینه برق حدودا ٣٠ یورو هر ماه
    وسایل اضافی مثل تبلت و گوشی و ... از سایتای Aliexpress و Ebay و ... ماهانه تو این سه ماه ١٥٠ تا به خورت متوسط هر ماه.

وسایل آرایشی و بهداشتی و ... حدودا ٤٠ یورو ماهانه تا الان.

این خرجا برای هر ماه فرقای داشته ولی در مجموع و به صورت میانگین به این صورت بوده.
    این رو هم اضافه کنم که با این خرجا الان مواد خوراکی تا حداقل سه ماه تامین هستیم. مثلا فروشگاه توکمانی حراج ماهی سالمون زده که بسیار خۆشمزه هم هستش و اونا تهیه و فریز کردیم.

نقل قول نوشته اصلی توسط aidin1366 نمایش پست ها
    سلام .... هزینه 31 روز سوم زندگی در شهر تامپره فنلاند ..... دانشجوی فوق لیسانس .... خوابگاه شیر 3 نفره :

1- هزینه کرایه منزل : 275 یورو ( 1 ماه)

2- هزینه حمل و نقل : 20 یورو (7 یورو هنوز تو کارتم هست)

3- هزینه ناهار دانشگاه : 74.1 یورو

4- هزینه لوازم خوراکی و بهداشتی خوابگاه : 58.8 یورو

5- هزینه سرگرمی : 31.8 یورو (جشن های هالویین)

6 - هزینه شارژ پرینتر : 10 یورو
    9- هزینه خرید عطر !!! = 5 یورو
    Rebvar Hosseini
    PhD Researcher of Computer Software Engineering, Department of Information Processing Science
    University of Oulu, Oulu, Finland.

Senior Member hamed1908 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Environmental Design & Planning

سلام
    دوستان این قضیۀ خونه دانشجویی چیه؟ از چه طریقی باید اقدام کنیم؟ آیا از ایران هم میشه ok کرد؟ چه مدت قبل از سفر باید اقدام کنیم؟
    سپاس
    یا حق ...

Member rebvar1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

تو فنالدن معمولا موسساتی هستن که تسهیلاتی واسه خونه به دانشجوها میدن. شما بعد پذیرش و با همون دعوت نامه برای این موسسات اپلای میکنید و حدودا یک یا دو ماه بعد جواب میگیرید ازشون. از ایران هم معمولا باید اقدام کرد چون فرایند زمان بری هستش. برای oulu سایت PSOAS.fi . برای شهرهای دیگه و دانشگاه های دیگه هم موسسات مشابه به همین موسسه Oulu.

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed1908 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان این قضیۀ خونه دانشجویی چیه؟ از چه طریقی باید اقدام کنیم؟ آیا از ایران هم میشه ok کرد؟ چه مدت قبل از سفر باید اقدام کنیم؟
    سپاس
    Rebvar Hosseini
    PhD Researcher of Computer Software Engineering, Department of Information Processing Science

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - Aalto University

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed1908 نمایش پست ها
    سلام
    سپاس
    با توجه به اینکه شما در پست دیگه ای گفته بودین که دانشگاه هلسینکی پذیرش گرفتین باید برای HOAS درخواست خونه بدین. تو اینترنت سرچ کنید HOAS سایتشون رو پیدا می کنید. بله از ایران هم می تونید اقدام کنید. کافیه برین فرم هاشون رو پر کنید و درخواست بدید. فقط حواستون باشه یه جا ازتون می پرسه تا چقدر می تونید اجاره بدین، به نظرم این گزینه رو نه خیلی پایین بزنین و نه بالا. بهترین رنج به نظر من 500 تا 600 ولی این فقط تجربه شخصیه. چه مدت قبل از سفر باید اقدام کنیم؟ شما اگه دو ماه قبل از ورودتون به فنلاند اقدام کنید یه جا ازتون می پرسه چه تاریخی به فنلاند می آیید و بر اساس اون تاریخ معمولا خونه بهتون پیشنهاد می ده. البته اگر تو زمان های شلوغ سال مثل سپتامبر یا ژانویه باشه معمولا به مشکل برمی خورن بچه ها ولی با توجه به اینکه شما حدودای خرداد می آیین اون موقع خلوته و راحت بهتون خونه می دن انشاالله. در کل به نظرم همون یکی دو هفته قبل از اینکه برین سفارت و برای ویزا اقدام کنید (با توجه به اینکه فرآیند گرفتن ویزا حدود دو ماه طول می کشه) برای HOAS هم اپلیکیشن پر کنید. زودتر هم اقدام کردین (مثلا 1 ماه زودتر) هنوز بهتر. فقط یادتون باشه که اپلیکیشن های HOAS هر چهار ماه اگر اشتباه نکنم ریست می شه. یعنی چهار ماه اعتبار داره و اگر تو چهار ماه بهتون خونه ای پیشنهاد ندادن یعنی کلا اپلیکیشنتون رو انداختن دور پس باید هر ماه یه بار برید آپدیتش کنید. یه فرم آپدیت داره که اون رو پر می کنید تا حواسشون جمع باشه
    موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان. اطلاعات خوبی رو توی این تاپیک خوندم. دست همتون درد نکنه.
    من راستش از اسپانیا ویزام ریجکت شد و حالا دارم در مورد ویزای دانشجویی فنلاند فکر میکنم. اما چیزی که خوندم اینجوریه که اگه فنلاند دکتری پذیرش بگیری حتما با پوله؟ درسته؟
    چون اگه اینجوری باشه که خب سخت تر پذیرش میدن. در غیر این صورت آیا با هزینه شخصی میشه اومد؟

سوال دومم هم اینه که من احتمالا توی تورکو ادامه تحصیل بدم اگه بشه. ولی قیمت مسکن خیلی بالا بود. توی بارسلونا میشد با 250 یورو یه خونه توی Shared Flat پیدا کرد اما اینجا حتی سایتی هم نیست واسه پیدا کردن خونه به صورت کاملا مجزا از دانشگاه. فقط خونه ها و خوابگاه ها بودن که زیر 400 یورو دیگه هیچکدوم نبودن. ولی توی فروم بچه های نوشتن که با دویستو خورده ای هم پیدا کردن. چجوریه ماجرا؟
    ممنون.

Junior Member

سلام دوستان
    من به تازگی در رشته مهندسی مکانیک مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدم برای ادامه تحصیل و زندگی قصد مهاجرت از ایران رو دارم بحث و اولویت اولم هم کسب درآمد جهت کمک هزینه زندگی و تحصیله
    اگر اطلاعاتی در رابطه با کار و درآمد دانشجویی و همچنین شرایط فارغ التحصیلان رشته مکانیک و یا هوانوردی(aviation) دارید لطفا در اختیار بنده بگذارید

درضمن اگر اطلاعاتی در باب همین موضوع از کشورهای دیگه دارید بیان کنید تا کمکی باشه برای یه انتخاب صحیح و درست
    با تشکر

Member rebvar1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

دکتری هم با فاند و هم بدون فاند هستش. با فاند هاش یکم سخت ترە. خونه رو هم تو رنج ١٨٠ تا ٢٥٠ باید بتونید پیدا کنید. البته خونه های Shared. تو اولو که رجن قیمت همونه و Family ها حدودا ٤٠٠ تا ٥٠٠ یورو هستن.

نقل قول نوشته اصلی توسط sobhan89 نمایش پست ها
    سلام دوستان. اطلاعات خوبی رو توی این تاپیک خوندم. دست همتون درد نکنه.
    من راستش از اسپانیا ویزام ریجکت شد و حالا دارم در مورد ویزای دانشجویی فنلاند فکر میکنم. اما چیزی که خوندم اینجوریه که اگه فنلاند دکتری پذیرش بگیری حتما با پوله؟ درسته؟
    چون اگه اینجوری باشه که خب سخت تر پذیرش میدن. در غیر این صورت آیا با هزینه شخصی میشه اومد؟

سوال دومم هم اینه که من احتمالا توی تورکو ادامه تحصیل بدم اگه بشه. ولی قیمت مسکن خیلی بالا بود. توی بارسلونا میشد با 250 یورو یه خونه توی Shared Flat پیدا کرد اما اینجا حتی سایتی هم نیست واسه پیدا کردن خونه به صورت کاملا مجزا از دانشگاه. فقط خونه ها و خوابگاه ها بودن که زیر 400 یورو دیگه هیچکدوم نبودن. ولی توی فروم بچه های نوشتن که با دویستو خورده ای هم پیدا کردن. چجوریه ماجرا؟
    ممنون.
    Rebvar Hosseini

Junior Member

بسیار ممنون از جوابت. فقط اینکه میگن فنلاند قرار برای 2017 شهریه ای بشه. آیا این قضیه شامل دکتری هم میشه یا فقط در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌مونه؟ و اگر میشه، شما ایده‌ای دارین که چقدر میشه دکتری حدودا برای هر ترم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط rebvar1 نمایش پست ها
    دکتری هم با فاند و هم بدون فاند هستش. با فاند هاش یکم سخت ترە. خونه رو هم تو رنج ١٨٠ تا ٢٥٠ باید بتونید پیدا کنید. البته خونه های Shared. تو اولو که رجن قیمت همونه و Family ها حدودا ٤٠٠ تا ٥٠٠ یورو هستن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)