صفحه 26 از 27 نخستنخست ... 161718192021222324252627 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 251 تا 260 , از مجموع 263

موضوع: هزینهٔ زندگی‌ در فنلاند

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Eng computer

پیش فرض پاسخ : هزینهٔ زندگی‌ در فنلاند

نقل قول نوشته اصلی توسط maldar نمایش پست ها
    هزینه ها کاملا بسته به سبک زندگی و شهر محل اقامت داره. توی همین انجمن قدری بگردید دوستان در مورد هزینه های مختلف نوشتند. دانشجوها به طور پاره وقت یعنی ۲۵ ساعت در هفته میتونن کار کنن اما زیاد روی کار حساب نکنید و معمولا پیدا کردن کار مناسب خیلی مشکله. اگه خوش شانس باشید یا توانایی انجام مشاغل غیر مرتبط رو داشته باشید بسته به نوع کار معمولا میتونید تا همه هزینه ها تونو پوشش بدید که البته تداخل زیادی با درس خوندن و یا انجام تکالیف دانشگاهی خواهید داشت. . ولی تاکید میکنم به هیج عنوان نمیشه بهش به عنوان منبع اصلی درآمد یا پوشش هزینه ها نگاه کرد.
    ه
    ببخشید اینکه می فرمایید مشاغل غیرمرتبط، دقیقا منظورتون چه شغل هایی می تونه باشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط foeng نمایش پست ها
    ببخشید اینکه می فرمایید مشاغل غیرمرتبط، دقیقا منظورتون چه شغل هایی می تونه باشه؟
    منظورم کارهای غیرمرتبط با رشته تحصیلی بود مثل کار تو فروشگاهها یا پخش روزنامه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Eng computer

نقل قول نوشته اصلی توسط maldar نمایش پست ها
    منظورم کارهای غیرمرتبط با رشته تحصیلی بود مثل کار تو فروشگاهها یا پخش روزنامه
    ببخشید برای ایرانی ها این مدل کارها اصلا در تفکراتشون نمی گنجد ، پس دلیل مهاجرت به غرب دقیقا چی هست؟
    اگر اطلاع داشته باشید برنامه نویسی در اونجا کسب درآمد می تونه باشه؟ در واقع به عنوان کار غیر مرتبط منظورم هست؟ چقدر به خارجی ها اطمینان دارند که در همچین مشاغلی ما رو به خدمت بگیرند، آیا میشه به این شغل ها نیز اکتفا کرد؟

مشاغلی بهتر از این بالایی هایی که فرمودید میشه پیدا کرد؟

Member rebvar1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering, PhD, University of Oulu

خیلی از دوستانی که میان اینجا و فاندینگ ندارن، علاوە بر اینکه اینا تو تفکراتشون میگنجه، همین کارا رو هم نمیتونن پیدا کنن. مشکل اصلی اینجا اینه که مدتی هستش که کشور فنلاند یکم معضل بیکاری دارە. برای همین دوستانی که میان اینجا به کارهای با حداقل حقوق هم راضی هستن. دلیل برای مهاجرت زیادە. خیلی از افراد حقوق میگیرن (یا کار یا دکترای با حقوق). خیلی ها اومدن با سرمایه خودشون اینجا ی کاری راه انداختن و کسب در آمد میکنن و خیلی ها هم به کمپ راضی شدن. در مورد برنامه نویسی، اگه کارتون خوب باشه، میشه بهش امیدوارر بود. در واقع میگن که برنامه نویسی و کارای کامپیوتری، جزو معدود کارایی هستش که ممکنه با ندونستن زبان فنلاندیش کنار بیان. اگه کارتون خوب باشه ممکنه بتونید کار پیدا کنید. برای اکثر کارای دیگه، خیلی جاها اجبار زبان فنلاندی رو دارن.

نقل قول نوشته اصلی توسط foeng نمایش پست ها
    ببخشید برای ایرانی ها این مدل کارها اصلا در تفکراتشون نمی گنجد ، پس دلیل مهاجرت به غرب دقیقا چی هست؟
    اگر اطلاع داشته باشید برنامه نویسی در اونجا کسب درآمد می تونه باشه؟ در واقع به عنوان کار غیر مرتبط منظورم هست؟ چقدر به خارجی ها اطمینان دارند که در همچین مشاغلی ما رو به خدمت بگیرند، آیا میشه به این شغل ها نیز اکتفا کرد؟

مشاغلی بهتر از این بالایی هایی که فرمودید میشه پیدا کرد؟
    Rebvar Hosseini
    PhD Researcher of Computer Software Engineering, Department of Information Processing Science
    University of Oulu, Oulu, Finland.

Member rebvar1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

در توضیح پست بالایی اینم بگم که چیزایی که گفم به این معنی نیست که اصلا کار پیدا نمیشه. من خودم دنبال کار نگشتم ولی دیدم دوستان دیگه تو رشته های غیر کامپیوتری بدون دونستن زبان فنلاندی، کارای خوب هم گیر آوردن. منتهی دیگه پروسە اپلای واسه کار هم ممکنه زمان بر باشه. در هر صورت من با دید مثبت به قضیه کار نگاه میکنم و فکر میکنم، پیدا کردن کار اگه یکی اینجا باشه، سخت تر از جور کردن پوزیشن فول فاند دکترا تو اینجا از ایران اونم تو وضعیت فعلی نیستش.
    Rebvar Hosseini
    PhD Researcher of Computer Software Engineering, Department of Information Processing Science

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    علوم و تحقیقات - جامعه شناسی

با سلام و احترام

دوستان عزیزم ، می خواستم بدونم که یک دانشجوی دکتری معمولا ماهی چقدر حقوق دریافت می کنه ؟ و اینکه اگر بخواهیم یه سوئیت مجزا اجاره کنیم ، حدودا ماهی چقدر میشه ؟

و اینکه حداقل پولی که لازم میشه برای اولین بار که به فنلاند میاییم چقدر باید باشه ؟

سپاس فراوان از راهنمایی های شما بزرگواران

Member rebvar1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

اکثڕ افرادی که من میشناسم ماهانه ٢٤٠٠ یورو دریافت میکنن که ٦٠٠ تاش واسه تکس و بیمه بیکاری و ... میرە و ١٨٠٠ تاش میمونه. با ٢٠٠-٥٠٠ تا بسته به اینکه مجرد یا متاهل باشید، میتونید خونه گیر بیارید (من دوتا یکی ٤٤٦ و دومی ٢٦٥ یورو. اولی دو خواب و دومی استودیو). برای ماه اولم من ١٧٠٠ یورو داشتم و به علاوە خرجا، وسایل دست دوم (و یکی دوتا نو) هم واسه خونه خریدم. توصیه من اینه که مثلا ٢٥٠٠ تایی بیارید محظ اطمینان.

نقل قول نوشته اصلی توسط amin4amin نمایش پست ها
    با سلام و احترام

دوستان عزیزم ، می خواستم بدونم که یک دانشجوی دکتری معمولا ماهی چقدر حقوق دریافت می کنه ؟ و اینکه اگر بخواهیم یه سوئیت مجزا اجاره کنیم ، حدودا ماهی چقدر میشه ؟

و اینکه حداقل پولی که لازم میشه برای اولین بار که به فنلاند میاییم چقدر باید باشه ؟

سپاس فراوان از راهنمایی های شما بزرگواران
    Rebvar Hosseini

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    علوم و تحقیقات - جامعه شناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط rebvar1 نمایش پست ها
    اکثڕ افرادی که من میشناسم ماهانه ٢٤٠٠ یورو دریافت میکنن که ٦٠٠ تاش واسه تکس و بیمه بیکاری و ... میرە و ١٨٠٠ تاش میمونه. با ٢٠٠-٥٠٠ تا بسته به اینکه مجرد یا متاهل باشید، میتونید خونه گیر بیارید (من دوتا یکی ٤٤٦ و دومی ٢٦٥ یورو. اولی دو خواب و دومی استودیو). برای ماه اولم من ١٧٠٠ یورو داشتم و به علاوە خرجا، وسایل دست دوم (و یکی دوتا نو) هم واسه خونه خریدم. توصیه من اینه که مثلا ٢٥٠٠ تایی بیارید محظ اطمینان.
    با سپاس فراوان از شما. هزینه زندگی در شهر های مختلف متفاوت هست؟ و اینکه آیا می شود با ۴۰ هزار یورو خانه ای خرید؟

Member rebvar1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

هزینه خونه فرق دارە. معمولا میگن هلسینکی گرونترە به نسبت شهرای دیگه. با ٤٠ هزار هم فکر نمیکنم بشه خونه خرید. معمولا خونه هایی که من دیدم، حداقل ٧٠ یا ٨٠ هزار یورو بودن. البته زیاد نگشتم، ممکنه ارزونترم پیدا بشه

نقل قول نوشته اصلی توسط amin4amin نمایش پست ها
    با سپاس فراوان از شما. هزینه زندگی در شهر های مختلف متفاوت هست؟ و اینکه آیا می شود با ۴۰ هزار یورو خانه ای خرید؟
    Rebvar Hosseini

سلام
    لطفا قیمت فعلی جدید حدود ، برای اجاره خونه و خوابگاه و غذا و ایاب و زهاب رو بگین . مرسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)