صفحه 13 از 14 نخستنخست ... 34567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 139

موضوع: سفر به فرانسه ( بلیط و همسفر )

Member
    رشته و دانشگاه
    Institut polytechnique de Grenoble,fluid mechanics and energetics

پیش فرض پاسخ : سفر به فرانسه ( بلیط و همسفر )

با سلام .من بلیط امارات به مقصد لیون دارم و میزان بار مجاز 30 کیلو هست میخوام بدونم این با بار مجاز کابین که 7 کیلو هست محاسبه میشه یا مازاد بر اونه merci !

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

سلام،
    وزن بار مسافری (چمدان بار) از بار کابین جدا هست. و هیچوقت ایرلاین ها مجموع وزن به این صورت اعلام نمیکنند و وزن کابین را مجزا از بار چمدانی میزنند داخل بلیط.
    موفق باشید.

Member
    رشته و دانشگاه

سلام دوستان من حدود چند روز دیگه عازم فرانسه هستم و سوالی که دارم اینه که به دلیل اینکه بارم 2 تا چمدونه 15 کیلوییه و واقعا امکان حمل دو چمدون به همراه کیف دستی و کیف لب تاپ نیست میخواستم بدونم من برای بردن بارم از فرودگاه لیون به سمت قطار گرینوبل میتونم از چرخ فرودگاه استفاده کنم دوم اینکه برای رسیدن به هتلم باید سوار tramشم اونجا هم چرخ وجود داره ؟ اگه نه چیکار باید کنم؟

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط sidasunny نمایش پست ها
    سلام دوستان من حدود چند روز دیگه عازم فرانسه هستم و سوالی که دارم اینه که به دلیل اینکه بارم 2 تا چمدونه 15 کیلوییه و واقعا امکان حمل دو چمدون به همراه کیف دستی و کیف لب تاپ نیست میخواستم بدونم من برای بردن بارم از فرودگاه لیون به سمت قطار گرینوبل میتونم از چرخ فرودگاه استفاده کنم دوم اینکه برای رسیدن به هتلم باید سوار tramشم اونجا هم چرخ وجود داره ؟ اگه نه چیکار باید کنم؟
    2 چمدون 15 کیلویی روش بسیار بدیه... یه چمدون بزرگ داشته باشید حدود 22-23 کیلو... یه Carry-on حدود 10 کیلویی و البته بار دستی تون (اون هم 7-8 کیلو). خیلی از چمدون ها طوری طراحی شده اند که می تونید موقع جابجایی یکی رو روی دسته دیگری قرار بدید که جابجا شدن رو خیلی آسونتر می کنه.
    قاعدتاً از چرخ در فرودگاه می تونید استفاده کنید (و احتمالاً تا ایستگاه قطار که توی خود فرودگاهه). ولی تراموا مثل BRT/ اتوبوس های تهران می مونه (با این تفاوت که روی ریل و روی زمین حرکت می کنن) و چرخ بار اون دور و بر پیدا نمی کنید. بهترین پیشنهاد برای شما اینه که رسیدید گرونوبل تاکسی یا uber بگیرید... حدود 20-30 یورو ممکنه خرج برداره ولی خیلی راحتتر می رسید خونه. (پیشنهاد می کنم از الان تمرین کنین این اعداد رو هر دفعه به ریال تبدیل نکنین و بگین وای وای چقدر گرون... قیمتها اینه در اروپا و از طرف دیگه حساب جا موندن و صدمه دیدن و دزدی و گم شدن چمدونهاتون رو هم بکنید)

این هم یه سری نکات مهم:
    • به هیچ وجه اشیاء قیمتی تون رو تحویل بار ندید. جای اینا توی بار دستیه
    • لپ تاپ و تبلت و غیره باید توی بار دستیتون باشه... مگه علاقه داشته باشید دل دزدی رو شاد کنید
    • همیشه اقلاً یه دست لباس زاپاس توی بار دستیتون داشته باشین... شاید چمدونتون با تاخیر اومد.
    • اگه برای سفر خرید جدید می کنید حتماً فاکتورهاش رو نگه دارید که اگه چمدونتون گم شد اقلاً تمام مبلغ رو بهتون برگردونن. (در غیر این صورت ارزش چمدون با لوازم توش نباید از 200-300 یورو تجاوز کنه - مبلغ دقیق برای جبران خسارت با توجه به ایرلاینهای مختلف فرق می کنه ولی یه بیس مشترک دارن)
    • در این شرایط بد نیست بیمه بار هم تهیه کنید

Member
    رشته و دانشگاه

سلام مجدد من هتلم رو گرینوبل رزرو کردم امروز توی گروه بچه های دانشگاه یک نفر که مصری بود گفت بهتر بود از سایت airbnbخونه میگرفتی میخواستم ببینم این سایت قابل اعتماده ؟ممکنه رزرو کنی بعد مثلا در رو باز نکنن یا ...چون من شب میرسم اصلا سایت قابل اعتمادیه؟
    ویرایش توسط sidasunny : August 16th, 2016 در ساعت 03:22 PM

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

سلام،
    این نکته رو هم بنده اضافه کنم در ضمن، حتماً اطمینان کسب کنید که ایرلاین شما بیش از یک چمدون بار برای هرمسافر را از شما میپذیرند! به این دلیل که برخی از شرکتها (تجربه اخیر از ایرلاینهای اروپایی مثل ایرفرانس یا اتریشی)، به این ترتیب هست که فرضاً ظرفیت حداکثر 23 کیلوگرم بار و فقط یک چمدان در محفظه بار به ازای هر مسافر میپذیرند و فرضاً اگر یک چمدان 12 کیلویی و یک چمدان 11 کیلو باشد هم پذیرفته نیست... تنها یک چمدان در قوانین برخی ازین ایرلاینهاست. در بلیط یا شرایط پرواز انها بر روی وبسایت معمولاً توضیح داده میشود یا میتوانید از نمایندگی محلی اطلاعات کسب کنید.
    در خصوص چرخ دستی حمل بارهاتون هم فقط در محوطه سالنهای فرودگاهی تا محل پارکینگ خودروها یا خروجی سوار شدن به تاکسی امکان استفاده دارید.
    جهت دسترسی به ترمینال قطارها یا مسیر اتوبوس از فاصله به مراتب قبل از رسیدن به ترمینال (معمولاً از محل پله برقی ها وقبل از آن) مانع گذاری هست و امکان دسترسی تا پای وسیله نقلیه با چرخ دستی را ندارید. در نتیجه با چند چمدان بار دچار دردسر میشوید.
    به اعتقاد من هم با توجه به اینکه تنها هستید و مسیر طولانی و جابجایی تا رسیدن به مقصد نهایی دارید، سعی کنید حتی الامکان کمترین تعداد چمدان وساک دستی را درنظر بگیرید تا به تنهایی و بدون نیاز به وسیله اضافه دیگری که احتمالاً براتون مهیا نیست تردد کنید.
    موفق وپیروز باشید.

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

سلام مجدد من هتلم رو گرینوبل رزرو کردم امروز توی گروه بچه های دانشگاه یک نفر که مصری بود گفت بهتر بود از سایت airbnbخونه میگرفتی میخواستم ببینم این سایت قابل اعتماده ؟ممکنه رزرو کنی بعد مثلا در رو باز نکنن یا ...چون من شب میرسم اصلا سایت قابل اعتمادیه؟
    Airbnb قابل اعتماده... ولی از اونجا که تنها هستید، بار اولتونه تشریف میارید، دیر می رسید، بار فراوان دارید، احتمالاً زبان هم بلد نیستید و کارت اعتباری هم ندارید همون هتل گزینه بهتریه... تشریف آوردید ایشالا فرصت استفاده از airbnb رو هم پیدا خواهید کرد

Member
    رشته و دانشگاه

سلام دوستان پروازم امارات ایرلاینه بارم چهار کیلو اضافه داره تو فرودگاه گیر نمیدن به این چهار کیلو ؟

Junior Member

سلام به همگی

رزرو بلیت چند روز اعتبار داره؟ آیا باید همون نزدیک به مصاحبه گرفت، یا میشه زودتر هم گرفت؟

ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط darya_s نمایش پست ها
    سلام به همگی

رزرو بلیت چند روز اعتبار داره؟ آیا باید همون نزدیک به مصاحبه گرفت، یا میشه زودتر هم گرفت؟

ممنون
    سلام
    بسته به ایرلاین فرق میکنه
    ولی اگر به گرفتن ویزا امید دارید ، پیشنهاد من Ok کردن بلیطه چون مثلا در مورد ایران ایر کنسلی بلیط فقط بین 50 تا 100 هزار تومنه . در عوض بلیط را ارزان تر میخرید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)