صفحه 9 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 139

موضوع: سفر به فرانسه ( بلیط و همسفر )

Member
    رشته و دانشگاه
    Bioelectric

پیش فرض پاسخ : سفر به فرانسه ( بلیط و همسفر )

سلام، اگر دانشجو قصد داشته باشه تا برای اولین بار وارد فرانسه بشه، آیا دانشجو میتونه ابتدا به یکی از کشورهای همسایه ی فرانسه وارد بشه و بعد با قطار یا اتوبوس وارد شهر مورد نظر در فرانسه بشه؟ (بعضی از شهر های مرزی فرانسه فاصله شون از پاریس بیشتر از فاصله ی اونها نسبت به سایر شهر های اروپایی است (مثل شهر گرنوبل که به ژنو نزدیکتره تا به پاریس) )
    آیا نوع ویزا مهمه؟ منظورم ویزای دانشجویی یا ویزای ساینتیفیک هست.
    حکمت وزیدن باد رقصاندن شاخه ها نیست، امتحان ریشه هاست. (نمیدونم از کیه، ایشالا که آدم خوبیه یا شاید بوده)

Junior Member

درود:
    تا جائیکه یادمه اولین ورود و اولین خروج باید از کشوری باشه که ازش ویزا دارید، اما مطمئن نییستم. این پست هم از صفحات پیشین میتونه راهنماتون باشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electronic Engineer Azad uni of tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط ir0098 نمایش پست ها
    سلام، اگر دانشجو قصد داشته باشه تا برای اولین بار وارد فرانسه بشه، آیا دانشجو میتونه ابتدا به یکی از کشورهای همسایه ی فرانسه وارد بشه و بعد با قطار یا اتوبوس وارد شهر مورد نظر در فرانسه بشه؟ (بعضی از شهر های مرزی فرانسه فاصله شون از پاریس بیشتر از فاصله ی اونها نسبت به سایر شهر های اروپایی است (مثل شهر گرنوبل که به ژنو نزدیکتره تا به پاریس) )
    آیا نوع ویزا مهمه؟ منظورم ویزای دانشجویی یا ویزای ساینتیفیک هست.
    دوست عزیز بحث بار اول و دانشجو بودن در این مورد چندان دخیل نیست بطور کلی وقتی که با ویزای شنگن یکی از کشورهایی اروپایی قصد ورود به کشور دیگری داشته باشید (که ویزای دانشجویی رو هم شامل میشه چون دانشجو با این ویزا حق تردد در منطقه شنگن رو هم دارد)
    احتمال دارد که در فرودگاه در این مورد سوال جواب شوید که اگه دلایل معقول داشته باشید مشکلی پیش نخواهد آمد مخصوصا اگه بلیط قطار یا اتوبوس از کشور مورد نظر به پاریس رو هم همراه داشته باشید که خیلی بهتر هست و یا اینکه بلیط برگشت رو اگه از پاریس گرفته باشید دیگه هیچ مشکلی نخواهد بود.
    ارسال مدارک 4/12/2011 ، فایل نامبر 19/01/2012

Member
    رشته و دانشگاه
    Bioelectric

ممنون از راهنمایی دوستان، فقط یک سوالی، اگر توی فرودگاه دلایل برای اونا معقولانه نباشه چی؟ دیپورت میکنن؟ میخوام ببینم به ریسکش می ارزه؟
    حکمت وزیدن باد رقصاندن شاخه ها نیست، امتحان ریشه هاست. (نمیدونم از کیه، ایشالا که آدم خوبیه یا شاید بوده)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electronic Engineer Azad uni of tehran

ممنون از راهنمایی دوستان، فقط یک سوالی، اگر توی فرودگاه دلایل برای اونا معقولانه نباشه چی؟ دیپورت میکنن؟ میخوام ببینم به ریسکش می ارزه؟
    احتمال دیپورت شما در کشوری غیر از فرانسه در حالی که شما ویزای شنگن دارید صفر هست من دو تا مورد برخورد داشتم یه مورد ویزای دانشجویی که در فرودگاه تهران بهش گیر داده بودند که چرا داری یه یه کشور دیگه وارد میشی البته اون بلیط رو هم یکطرفه گرفته بوده که توضیح میده من تا قبل از شروع کلاسم می خواستم از این کشور دیدن کنم اونا میگن از دید ما مشکلی نداره ولی ممکنه وقتی وارد اون کشور میشید ایراد بگیرند و دی پورت کنند که دوستم با مسئولیت خودش میره و هیچ مشکلی هم پیش نمیاد و اونجا حتی هیچ سوال جوابی هم نمی کنند. مورد دوم کسی بود که با ویزای شنگن بلیط رفت و برگشت رو از یه کشور دیگه گرفته بود که وقتی اونجا می رسه ازش می پرسند ویزای شما مال اینجا نیست و کمی سوال جواب می کنند و بعد از اطمینان از اینکه اون شخص آشنایی در اون کشور داشته اجازه ورود می دهند بدون هیچ مشکلی !!!
    ضمن اینکه بهیچ وجه کسی رو که ویزای معتبر داره به ایران دیپورت نمی کنند که البته این قانون دیپورت هست که به کشوری که مهر ویزای اون کشور رو داره دیپورت می کنند نه کشور مبدا .نهایت یک سوال جواب ساده است که باید با اعتماد به نفس جواب بدهید مثلا اینکه چه مدت اینجا می مانید و آیا آشنایی در اینجا دارید یا هتل رزرو کرده اید و کجا اقامت می کنید ... و از این دست سوالات که به سادگی میشه قانعشون کرد. البته این نظر و تجربه شخصی من است.
    ارسال مدارک 4/12/2011 ، فایل نامبر 19/01/2012

Member
    رشته و دانشگاه
    Bioelectric

سلام، حدود 2 ماه پیش یک بلیط یک طرفه (Qatarairways) از تهران به پاریس گرفتم (به صورت اینترنتی، نه از طریق آژانس). علت اینکه یک طرفه گرفتم این بود که به احتمال زیاد هزینه های مربوط به پروازهای بعدی رو آزمایشگاهی که قراره توش کار کنم پرداخت می کنه؛ ولی پرواز اول رو بایستی خودم میخریدم. امروز به شکل اتفاقی به نمایندگی قطر در تهران مراجعه کردم تا راجع به بار اضافی پرس و جو کنم که مسئولشون از اینکه بلیت یک طرفه گرفته بودم تعجب کرد و بهم گفت ممکنه توی فرودگاه اجازه ی سوار شدن به هواپیما رو پیدا نکنید، چون شهروند اون کشور نیستید بایستی یک بلیت دوطرفه می خریدید، و باید یک بلیت برگشت هم بخرید!!! آیا همچین چیزی صحت داره؟
    نوع ویزای من :Scientific از الان تا یک سال بعد (ظاهرا سالیانه بایستی تمدید بشه)- مقطع تحصیلی: دکترا - که از اول نوامبر شروع میشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electronique@ Polytech Nantes & Grenoble INP

با سلام.
    نه این طور نیست.من و ۴ تا از دوستام با بلیط یکطرفه اومدیم. اصلا نگران نباشین.
    سفر بی خطر

سلام، حدود 2 ماه پیش یک بلیط یک طرفه (Qatarairways) از تهران به پاریس گرفتم (به صورت اینترنتی، نه از طریق آژانس). علت اینکه یک طرفه گرفتم این بود که به احتمال زیاد هزینه های مربوط به پروازهای بعدی رو آزمایشگاهی که قراره توش کار کنم پرداخت می کنه؛ ولی پرواز اول رو بایستی خودم میخریدم. امروز به شکل اتفاقی به نمایندگی قطر در تهران مراجعه کردم تا راجع به بار اضافی پرس و جو کنم که مسئولشون از اینکه بلیت یک طرفه گرفته بودم تعجب کرد و بهم گفت ممکنه توی فرودگاه اجازه ی سوار شدن به هواپیما رو پیدا نکنید، چون شهروند اون کشور نیستید بایستی یک بلیت دوطرفه می خریدید، و باید یک بلیت برگشت هم بخرید!!! آیا همچین چیزی صحت داره؟
    نوع ویزای من :Scientific از الان تا یک سال بعد (ظاهرا سالیانه بایستی تمدید بشه)- مقطع تحصیلی: دکترا - که از اول نوامبر شروع میشه.
    من هم بلیط 1 طرفه گرفتم از قطر ، اینا به این خاطر میگن که پول بیشتری از شما بگیرن
    اگه ویزاتون دانشجویی باشه مشکلی پیش نمیاد فقط حتما باید نامه پذیرشون رو داشته باشید، به من توی فرودگاه دوحه گیر داد طرف که براش توضیح دادم و نامه پذیرشم رو دید گفت رشته ات چیه و .... و بعد یکی دو دقیقه رفتم

Banned

اصلاً نگران نباش من خودمم پارسال یک طرفه اومدم هیچکی کاریت نداره

نقل قول نوشته اصلی توسط kayhan110 نمایش پست ها
    اصلاً نگران نباش من خودمم پارسال یک طرفه اومدم هیچکی کاریت نداره
    حتما نامه پذیریش باید باهاتون باشه وگرنه ممکنه الافتون کنند

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)