صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 34 , از مجموع 34

موضوع: کار دانشجویی در فرانسه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کار دانشجویی در فرانسه

سلام. رشته ی من مترجمی زبان فرانسه هست و از انگلیسی و فرانسه به فارسی ترجمه می کنم و برعکس. نزدیک چهار سال سابقه کار دارم احتمالن ترجمه ای هم چاپ خواهم کرد. امکانش هست هنگام تحصیل دکترا به عنوان مترجم تو فرانسه کار پیدا کنم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    زبانشناسی، دانشگاه پاریس-دیدرو (پاریس 7)

نقل قول نوشته اصلی توسط Marie1989 نمایش پست ها
    سلام. رشته ی من مترجمی زبان فرانسه هست و از انگلیسی و فرانسه به فارسی ترجمه می کنم و برعکس. نزدیک چهار سال سابقه کار دارم احتمالن ترجمه ای هم چاپ خواهم کرد. امکانش هست هنگام تحصیل دکترا به عنوان مترجم تو فرانسه کار پیدا کنم؟
    سلام. نه، متاسفانه امکانش نیست.
    من خودم هم مترجم هستم (البته تحصیلات آکادمیک ندارم در مترجمی ولی ده سالی کار کردم) و پیش میاد هر از چندی کار ترجمه انجام بدم برای دانشجوهای ایرانی اینجا ولی کار ثابت رو اصلاً نمیشه روش حساب کرد.

بهتره واقعیت رو بگیم و امید الکی ندیم. پیدا کردن کار توی فرانسه (هر کاری، حتی کار نظافتی) خیلی خیلی شانسیه و روابط هم میخواد (یعنی آشنا داشته باشید).
    پس بهتره اصلاً روش حساب نکنید و قبل از تصمیم گیری در مورد تحصیل در فرانسه حتماً این معیار رو لحاظ کنید که کل هزینه های زندگیتون رو باید از ایران تامین کنید.

البته گفتم، در موارد بسیار معدودی دیدم (کمتر از ده درصد) که برخی از دانشجوهای ایرانی تونستن با شانس بسیار کار پیدا کنن ولی به هیچ وجه نمیشه به این امید پاشید بیاید فرانسه که میتونید هزینه زندگیتون رو خودتون دربیارید. تازه اگر شانس بیارید و جزء اون کمتر از ده درصد باشید هم دخل و خرجتون با هم نخواهد خوند و نصف هزینه هاتون رو باید از ایران تامین کنید.
    برای دکترا دنبال بورس باشید و البته تو فرانسه اوضاع بورس خرابه و تو رشته های هنر، زبان و علوم انسانی خبری ازش نیست.

قویاً بهتون توصیه میکنم به فکر کشور دیگه ای باشید یا اگر هم خواستید بیاید فرانسه پاریس نیاید.

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Science de Gestion, Marseille university

سلام به همگی
    امیدوارم هموطنانم در فرانسه سلامت باشند هر کدوم از بچه ها که در رشته های مهندسی مثل مکانیک یا صنایع و یا شیمی دنبال کار بصورت فری لنسر هست به من نامه بده ... امیدوارم بتونم کمکی بکنم.

Junior Member

سلام به همگی،
    همونطور که اینجا گفته شده به هیچ وجه روی کار دانشجویی حساب نکنید، من دوساله فرانسه هستم، دانشجوی دکترا هستم بدون فاند و با این وضع ارزی به شدت دارم اذیت میشم. من برای هر کاری توی دانشگاه درخواست دادم قبول نشد. تو شهر هم کاری هنوز پیدا نکردم. روی فامیل هم حساب نکید. فامیل شوهر خواهر من اینجا هتل دارن و اول کلی به من وعده دادن که بهت کار و جا میدیم ولی کار که ندادن هیچ، از خونشون هم دارن بیرونم میکنن. بدون فاند هیچ جایی نرید، مثل من گول وعده وعید فامیل رو هم نخورید. آیا کسی میدونه میشه از دانشگاه درخواست وام داد؟

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234