صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 34

موضوع: کار دانشجویی در فرانسه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کار دانشجویی در فرانسه

چند تا سابت جون دار کاریابی اگر سراغ دارید بزارید

Junior Member feligoli آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    نقاشی/ دانشگاه علم و فرهنگ

پیش فرض پاسخ : کار در فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط basy نمایش پست ها
    جواب قطعی به این سوال نمیشه داد. آیا شما میتونید بگید که در ایران کار پیدا میشه یا نه؟؟ هم آره هم نه...فرانسه هم همینطور هست. به طور کلی این عوامل شانس شما رو بالا میبره: تحصیل در شهر های بزرگ، تسلط به زبان فرانسه، داشتن مهارت های مختلف، روابط عمومی بالا، برنامه زمانی (درسی) انعطاف پذیر...در کل به نظر من خیلی غیر منطقی نیست اگر روش حساب کنین ولی باید بدونین کار ساده ای هم نیست و سختی ها و گرفتاری خودشو داره
    اطلاعات زیر هم از بخش فرهنگی سفارت هست، میتونید وب سایت های معرفی شده رو همین الان یه سرچ بکنید تا اوضاع بازار کار حدودا دستتون بیاد (منبعش هم فایل زیر هست
    http://www.ambafrance-ir.org/IMG/htm...si2-6.html#6-5

۵-۶)كاریابی

به منظور پیداكردن كار، برای فروشندگان محلی آگهی بفرستید، روزنامه های رایگان نیازمندیهای محله را بخوانید، یا اطلاعیه های تابلوهای موسسه آموزشی خود و یا سوپرماركتها،... را ملاحظه كنید.
    تردید نكنید، اطرافیان را در جریان جستجوی كار خود بگذارید.

بعضی از كارهایی كه راحتتر می توان پیدا كرد عبارتند از:
    -كلاسهای آموزشی زبان (حدود ۲۴/۱۵ یورو برای هر ساعت)
    -نگهداری بچه (حدود ۵ یورو برای هر ساعت)
    - ترجمه
    -تست كنندگان بازیهای كامپیوتری
    -كارهای پیش خدمتی رستوران، ظرفشویی، آشپزی … (به ویژه در رستورانهای زنجیره ای Fast Food)
    - پخش بروشور و آگهی

۶-۶) آدرس های مفید

در هر ناحیه از فرانسه، مراكز ناحیه یی فعالیتهای دانشگاهی و آموزشی طی آگهی هایی نصب شده در ساختمانهای خود كارهایی را به دانشجویان پیشنهاد می كنند.
    همچنین مركز اطلاع رسانی جوانان و مراكز ناحیه یی آن آگهی هایی را در ساختمانهای خود نصب می كنند.

www.cidj-asso.Fr

وب سایت www.phosphore.com توصیه ها، آگهی ها و آدرس های زیادی را در اختیارتان قرار می دهد كه می توانند به شما در جستوی كار كمك كنند.
    سایت www.studyrama.com بخشی تحت عنوان « كار دانشجویی» دارد.
    ممکنه بیشتر در مورد تدریس زبان توضیح بدین؟ منظورتون از تدریس زبان آموزش زبان فارسیه؟
    تست کننده های بازیهای کامپیوتر!؟

ApplyAbroad Guardian
    aida_11041 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط feligoli نمایش پست ها
    ممکنه بیشتر در مورد تدریس زبان توضیح بدین؟ منظورتون از تدریس زبان آموزش زبان فارسیه؟
    تست کننده های بازیهای کامپیوتر!؟
    فکر میکنم منظورشون تدریس زبان انگلیسیه که اینجا خیلی از شرکتها به معلم زبان با مهارتهای بالا نیاز دارن و اکثرا هم از دانشجوها هستن
    هرچه گویی چاره دانم کرد جز تقدیر را

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    English translation

سلام دوستان.برای تدریس زبان انگلیسی در فرانسه ،مدرک زبان فرانسه هم لازمه؟ من دانشجوی مترجمی انگلیسی ام.برای master قصد دارم برم فرانسه.میتونم هم درس بخونم هم کار کنم؟

ApplyAbroad Guardian
    aida_11041 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط abigale نمایش پست ها
    سلام دوستان.برای تدریس زبان انگلیسی در فرانسه ،مدرک زبان فرانسه هم لازمه؟ من دانشجوی مترجمی انگلیسی ام.برای master قصد دارم برم فرانسه.میتونم هم درس بخونم هم کار کنم؟
    برای تدریس زبان انگلیسی ، به عنوان معلم و کار دانشجویی اگه منظورتونه : من اینجا آگهی های زیادی دیدم، از موسسات که معلم زبان میخواستن تا خوانواده هایی که برای بچه هاشون معلم خصوصی زبان میخوان و تا ....
    زیر هر آگهی هم نوشته شده که چه مدل معلمی میخوان، بعضی گفتن که زبان مادریش انگلیسی باشه و بعضی هم مدرک زبان انگلیسی خواستن، خیلی ها هم چیزی ننوشتند، در هر حال شما مصاحبه میشید و اگه زبانتون خوب باشه و مدرک هم نداشته باشید کار گیر میارید
    هرچه گویی چاره دانم کرد جز تقدیر را

نقل قول نوشته اصلی توسط basy نمایش پست ها
    جواب قطعی به این سوال نمیشه داد. آیا شما میتونید بگید که در ایران کار پیدا میشه یا نه؟؟ هم آره هم نه...فرانسه هم همینطور هست. به طور کلی این عوامل شانس شما رو بالا میبره: تحصیل در شهر های بزرگ، تسلط به زبان فرانسه، داشتن مهارت های مختلف، روابط عمومی بالا، برنامه زمانی (درسی) انعطاف پذیر...در کل به نظر من خیلی غیر منطقی نیست اگر روش حساب کنین ولی باید بدونین کار ساده ای هم نیست و سختی ها و گرفتاری خودشو داره
    اطلاعات زیر هم از بخش فرهنگی سفارت هست، میتونید وب سایت های معرفی شده رو همین الان یه سرچ بکنید تا اوضاع بازار کار حدودا دستتون بیاد (منبعش هم فایل زیر هست
    http://www.ambafrance-ir.org/IMG/htm...si2-6.html#6-5

۵-۶)كاریابی

به منظور پیداكردن كار، برای فروشندگان محلی آگهی بفرستید، روزنامه های رایگان نیازمندیهای محله را بخوانید، یا اطلاعیه های تابلوهای موسسه آموزشی خود و یا سوپرماركتها،... را ملاحظه كنید.
    تردید نكنید، اطرافیان را در جریان جستجوی كار خود بگذارید.

بعضی از كارهایی كه راحتتر می توان پیدا كرد عبارتند از:
    -كلاسهای آموزشی زبان (حدود ۲۴/۱۵ یورو برای هر ساعت)
    -نگهداری بچه (حدود ۵ یورو برای هر ساعت)
    - ترجمه
    -تست كنندگان بازیهای كامپیوتری
    -كارهای پیش خدمتی رستوران، ظرفشویی، آشپزی … (به ویژه در رستورانهای زنجیره ای Fast Food)
    - پخش بروشور و آگهی

۶-۶) آدرس های مفید

در هر ناحیه از فرانسه، مراكز ناحیه یی فعالیتهای دانشگاهی و آموزشی طی آگهی هایی نصب شده در ساختمانهای خود كارهایی را به دانشجویان پیشنهاد می كنند.
    همچنین مركز اطلاع رسانی جوانان و مراكز ناحیه یی آن آگهی هایی را در ساختمانهای خود نصب می كنند.

www.cidj-asso.Fr

وب سایت www.phosphore.com توصیه ها، آگهی ها و آدرس های زیادی را در اختیارتان قرار می دهد كه می توانند به شما در جستوی كار كمك كنند.
    سایت www.studyrama.com بخشی تحت عنوان « كار دانشجویی» دارد.
    منظور از تست كنندگان بازیهای كامپیوتری چیه؟ چه کاری باید انجام داد و آیا این شغل مرسومه؟
    صدور هیچ گذرنامه و ویزایی لازم نیست ، وقتی به خدا “پناهنده” می شوید . . .

Member
    رشته و دانشگاه
    جامعه شناسی دانشگاه تهران

سلام
    من میخوام اگه شد تو یه دانشگاه آمریکایی پاریس درس بخونم. بعد خب هم یه سری کار دانشجویی تو دانشگاه میشه کرد هم بیرون. میخواستم ببینم اگه اصلا فرانسه بلد نباشم امکان کار پیدا کردن اصن برام هست یا نه؟

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

پیش فرض Internship period

سلام
    تقریبا تمامی دانشگاه های فرانسه در رشته های فنی دوره ی کارآموزی به زبان خودمون رو دارند.
    سوالی که داشتم اینه که این دوره ها حقوقی هم پرداخت میشه به دانشجو ها؟ منظورم این که قانونش تو فرانسه چیه؟

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    سلام
    تقریبا تمامی دانشگاه های فرانسه در رشته های فنی دوره ی کارآموزی به زبان خودمون رو دارند.
    سوالی که داشتم اینه که این دوره ها حقوقی هم پرداخت میشه به دانشجو ها؟ منظورم این که قانونش تو فرانسه چیه؟
    سلام،
    این دورۀ کارورزی یا اصطلاحاً "Stage de fin d'étude" دارای حقوق هست اما رقم چندان بالایی نداره. طبق قواعد مدارس مهندسی Ecole d'ingénieur شما جهت تکمیل دورۀ تحصیل و دریافت دیپلم مهندسی ملزم به گذارندن این دورۀ کارورزی در صنعت هستید که گزارش پایانی اون بنوعی پایان نامه یا تِز مهندسی شما هم محسوب میشه.
    دورۀ این stage در سال آخر حدود 5-6 ماه یعنی نیمی از دورۀ پایان سال نهایی هست که باید روی اون پروژه کار کنید و حقوق اون بر اساس توافق فیمابین هست که سطح یا شهرت اکول شما، سوابق خودتون و البته موقعیت شرکت پیشنهاد کنندۀ پروژه، تأثیر بسزایی در این میزان حقوق دارند. معمولاً حدود 1 برابر SMIC (پایه حقوق ثابت مصوّب سالیانۀ دولت) هست که سال گذشتۀ رقمی در حدود €1365 در ماه بود. من شخصاً تجربۀ ماهیانه 1.3 SMIC رو داشتم که رقم مناسبی بود و اکثر هم دوره هام کمتر ازین رقم داشتند.

البته در مدارس مهندسی خیلی از مواقع برای پایان سال اول و سال دوم هم گذروندن stage کوتاه مدت لازم هست که در مقطع اول 1ماه و در مقطع دوم 2ماه زمانشون هست. اما در این شرایط یافتن پروژه بسیار مشکل و شرکتها خیلی کم پیشنهاد دارند و عملاً بسیاری از دانشجویان بدون پروژه میموند و تحقیقات داخلی اکول براشون در نظر گرفته میشه.
    ضمن اینکه مبلغ قرار داد stage های کوتاه مدت هم بسیار پایین تر بعضاً نیم SMIC حتی کمتر هم بوده که خیلی بر آورد مفیدی در زندگی فرد نداره و تنها جهت اجرای الزامات تحصیلی مفیده. این دوره های کوتاه صرفاً جهت آشنایی دانشجویان مهندسی برای اولین بار با محیطهای صنعتی و پروژه هاست.

در مقابل stage de fin d'étude بسیار مهم و حیاتی و حتی در آیندۀ حرفه ای افراد هم نقش سرنوشت ساز بازی میکنه. حتی موضوع پروژه و سطح فعالیتی در اون.

کی ووردهای مفید:
    Convention de stage=قرارداد دورۀ کارورزی
    stage de fin d'étude = دورۀ کارورزی پایان تحصیل
    gratification= حقوق دورۀ کارآموزی
    stage de césure = دورۀ کارورزی بلند مدت (یکساله) بین تحصیلات

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

ممنون مسعود جان
    پس شما خیلی حال کردی بابا! من با دانشگاه فنی گرونتوبل و یه دانشگاه تو پاریس تماس گرفتم گفتن حدودا ماهی 500 یورو میدن!
    بازم ممنون. باز جای شکرش باقیه همین قدرم میدن.مثل ایران بیگاری نمیکشن فقط!

یه سوالی داشتم.به نظرت چند درصد امکانش هست که بعد کار اموزی دوباره تو همون کارخانه و یا شرکت مشغول به کار بشیم؟اصلا اجازشو میدن؟

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین