صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 34

موضوع: کار دانشجویی در فرانسه

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

پیش فرض پاسخ : کار دانشجویی در فرانسه

خواهش میکنم،
    این مبلغ دریافتی عرض کردم با شرایط متفاوت هست ولی رقمهای پایینی که مثال زدید اکثراً مربوط به دوره استژهای کوتاه (سال دوم) هست یا اینکه شرکتهای کوچک در شهرستانها. چون بطور مثال پروژۀ فنی داخلی من سال آخر توسط یه شرکت کوچیک معرفی شده بود در شهر رن که بعد از به نتیجه رسوندن، سرپرست پروژه گفت میتونی همین پروژه رو برای استژ یا دورۀ کارورزی پایان نامه هم انتخاب کنی و 6 ماه دیگه روی développement اش کار کنی اما مبلغ پیشنهادیشون همون حدود 500 یورو بود..
    اما این رقم رو همکلاسیها سال قبلش برای استژ 2ماهۀ سال دوم گرفته بودن در همون منطقه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    یه سوالی داشتم.به نظرت چند درصد امکانش هست که بعد کار اموزی دوباره تو همون کارخانه و یا شرکت مشغول به کار بشیم؟اصلا اجازشو میدن؟
    در مورد درصد و احتمالات، آمار دقیقی نمیشه پیدا کرد اما خیلی از مواقع میشه از همون ابتدا و پیش از پروژه دیدکلی پیدا کرد. 1) بعضی موارد خود شرکت در همون ابتدا اعلام میکنه که این استژی هست که میتونه منجر به embauche بشه و با توجه به پیشرفت کار و نتیجۀ عملکردتون در همون حین اعلام میکنیم. 2) بعضی موارد هم پروژه ها فقط مقطعی یا تحقیقاتی هست و برای اون پست یا نیروی ثابتی در نظر گرفته نشده. در نتیجه کاملاً مشخص هست که پس از پایان اون استژ استخدامی در کار نیست.
    تجربۀ شخصی من همون مورد اول بود یعنی مدیرم با توجه به سوابقم از همون ابتدا قول استخدام رو داده بود اما سال گذشته بدلیل تغییرات معروفی که در تبصره و لوایح قانونی استخدام خارجی دادن این پیش بینی با مشکل روبرو شد و عملاً بعد از اتمام استژ ازون شرکت اومدم بیرون و بعدها در شرکت دیگری شاغل شدم.
    بطورکلی این موضوع استخدام روی استژ پیش ازین کمی مرسومتر بود، اما این زمانها یه مقدار کار بسادگی گذشته نیست، هرچند که منع صریح قانونی هم وجود نداره..
    برای فارغ التحصیلان رشته های فنی از مدارس مهندسی که diplome d'ingénieur کسب میکنن درصد موفقیت بسیار بالاتر از فارغ التحصیلان دانشگاهی هست. (مگر دانشگاههای بسیار رده بالا یا مقابلش اکولهای ردۀ بسیار ضعیف)
    کلاً شاغل شدن پس از تحصیل نسبت به 2 3 سال گذشته مشکلتر شده و اینکه مشکلات اقتصادی اروپاییها و رشد ضعیف اقتصادیشون موانع بیشتری برای جذب نیروهای کار جدید (خصوصاً اتباع خارجی و خارج EEE) ایجاد کرده.

نقل قول نوشته اصلی توسط massoud نمایش پست ها
    خواهش میکنم،
    این مبلغ دریافتی عرض کردم با شرایط متفاوت هست ولی رقمهای پایینی که مثال زدید اکثراً مربوط به دوره استژهای کوتاه (سال دوم) هست یا اینکه شرکتهای کوچک در شهرستانها. چون بطور مثال پروژۀ فنی داخلی من سال آخر توسط یه شرکت کوچیک معرفی شده بود در شهر رن که بعد از به نتیجه رسوندن، سرپرست پروژه گفت میتونی همین پروژه رو برای استژ یا دورۀ کارورزی پایان نامه هم انتخاب کنی و 6 ماه دیگه روی développement اش کار کنی اما مبلغ پیشنهادیشون همون حدود 500 یورو بود..
    اما این رقم رو همکلاسیها سال قبلش برای استژ 2ماهۀ سال دوم گرفته بودن در همون منطقه.

در مورد درصد و احتمالات، آمار دقیقی نمیشه پیدا کرد اما خیلی از مواقع میشه از همون ابتدا و پیش از پروژه دیدکلی پیدا کرد. 1) بعضی موارد خود شرکت در همون ابتدا اعلام میکنه که این استژی هست که میتونه منجر به embauche بشه و با توجه به پیشرفت کار و نتیجۀ عملکردتون در همون حین اعلام میکنیم. 2) بعضی موارد هم پروژه ها فقط مقطعی یا تحقیقاتی هست و برای اون پست یا نیروی ثابتی در نظر گرفته نشده. در نتیجه کاملاً مشخص هست که پس از پایان اون استژ استخدامی در کار نیست.
    تجربۀ شخصی من همون مورد اول بود یعنی مدیرم با توجه به سوابقم از همون ابتدا قول استخدام رو داده بود اما سال گذشته بدلیل تغییرات معروفی که در تبصره و لوایح قانونی استخدام خارجی دادن این پیش بینی با مشکل روبرو شد و عملاً بعد از اتمام استژ ازون شرکت اومدم بیرون و بعدها در شرکت دیگری شاغل شدم.
    بطورکلی این موضوع استخدام روی استژ پیش ازین کمی مرسومتر بود، اما این زمانها یه مقدار کار بسادگی گذشته نیست، هرچند که منع صریح قانونی هم وجود نداره..
    برای فارغ التحصیلان رشته های فنی از مدارس مهندسی که diplome d'ingénieur کسب میکنن درصد موفقیت بسیار بالاتر از فارغ التحصیلان دانشگاهی هست. (مگر دانشگاههای بسیار رده بالا یا مقابلش اکولهای ردۀ بسیار ضعیف)
    کلاً شاغل شدن پس از تحصیل نسبت به 2 3 سال گذشته مشکلتر شده و اینکه مشکلات اقتصادی اروپاییها و رشد ضعیف اقتصادیشون موانع بیشتری برای جذب نیروهای کار جدید (خصوصاً اتباع خارجی و خارج EEE) ایجاد کرده.
    می بخشید این مدارس مهندسی diplome d'ingénieur همون دانشگاه های علمی و کاربردی به حساب میان؟ جیزی که در اتریش و آلمان و جندتا کشور اروپایی مرسوم اند و فقط تا فوق لیسانس دوره دارند؟
    صدور هیچ گذرنامه و ویزایی لازم نیست ، وقتی به خدا “پناهنده” می شوید . . .

Junior Member

سلام،

اگر کسی‌ از دوستان شرکت کامپیوتری در پاریس سراغ داره (ترجیحا ایرانی‌ باشه)، ممنون میشم اگر اطلاع بده.

Member azerrila آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering at azad university of najaf abad

1_با 20 ساعت کار در هفته معمولا چقدر درآمد میشه داشت؟
    2_به نظرتون کار به همین راحتی پیدا میشه؟
    3_میشه ریسک کرد بیشتر از 20 ساعت کار کرد؟

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط azerrila نمایش پست ها
    1_با 20 ساعت کار در هفته معمولا چقدر درآمد میشه داشت؟
    2_به نظرتون کار به همین راحتی پیدا میشه؟
    3_میشه ریسک کرد بیشتر از 20 ساعت کار کرد؟
    سلام،
    1) در بهترین حالت و ایده آلترین شرایط SMiC ساعتی حساب کنید که با قوانین امروز (Smic horaire ژانویه 2015 معادل 9.61یورو ساعتی) یعنی برای 20 ساعت در یک هفته حدود 190€ ناخالص.
    2) خیر متأسفانه، کار دائم و متدوال نیز در شرایط امروز، به راحتی امکان فعالیت نیست چه به رسد به کارهای دانشجویی و خدماتی دست پایین...
    3) حتی اگر خود شما هم بخواهید، کارفرمایان بدلیل خارج نشدن از چارچوب قوانین، ارتکاب تخلف و مواجهه با جرایم سنگین احتمالی متعاقب آن، چنین کاری را نخواهند کرد و بیش از سقف کار مجاز برای کارمند خود فعالیت در نظر نمیگیرند مگر black job و کارفرمایان زیر زمینی که آنهم بشکلی که رایج در بسیاری از کشورهاست، در فرانسه به راحتی قابل یافتن نیست.

---------
    بطور خلاصه، این نکته را بارها نیز دوستان دیگر در این مباحث و تاپیکهای مجاور مطرح نموده بودند...
    کلاً تصور تأمین هزینه یا حتی کمک هزینه از طریق کار دانشجویی را از ذهن بیرون کنید.. بنا به دلایل مختلف که آنهم بارها توضیح داده شده بود، من جمله حجیم و فشرده بودن دوره های تحصیلی و عدم وقت کافی برای تحصیل چه بماند برای کار جنبی و نهایتا در صورت حل آن مورد نیز نبود امکان و موقعیت کار کافی.. اینطور نیست که کار فراوان ریخته باشد و بلافاصله پس از رسیدن با استقبال دعوت به همکاری شود به دانشجویان و حقوق مکفی هم تعلق گیرد!!

القصه، بطور کلی اگر با اتکا به این منابع قصد مهاجرت و ادامه تحصیل را دارید، توصیه اکید بنده این هست در همین ابتدای کار هدف و پروژه خود را تغییر دهید و مسیر دیگری را انتخاب نموده و اصلا ریسک بدون پشتوانه ننمایید. (خطاب به شخصی خاصی عرض نمیشود، خدمت همه دوستانی که سؤال مشابه دارند یا بعدها احیانا شبهات مشابهی خواهند داشت یا با این دیدگاهها هدف تحصیل مهاجرتی دارند).
    موفق باشید.

Member azerrila آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering at azad university of najaf abad

ممنون از پاسخ مفصل و دقیقتون

محدودیت تامین هزینه ها بوده که من در درجه اول اروپا رو به علت رایگان بودن اکثر دانشگاه هاش انتخواب کردم و دوم هم فرانسه بخاطر علاقم، آلمان هم میشد اما فکر نمیکنم شرایطی چندان بهتری از فرانسه داشته باشه بلژیک هم فکر میکنم شرایط خوبی داشته باشه.
    من توی این لینک خونه های اجاره ای رو در پاریس دیدم، که با حتی 500 یورو هم جا برای زندگی داشت. با برآوردی که کردم بنظرم بشه با تامین کلا ماهی هزار یورو تمام مخارج رو تامین کرد( بدون در نظر کرفتن کمک های مالی بنیاد caf و بدون کار)
    بنظرتون محاسباتم معقول هست؟

Junior Member

سلام

من دانشجوی دکترا هستم اما contrat de travail با دانشگاه ندارم (یعنی‌ فاندم به صورت بورسه) یه شرکتی می‌خواد با من قرارداد تمام وقت CDI ببنده، اما مشکل اینجاست که کارت من étudiant هست و باید salarié بشه
    برای Changement de Statut از prefecture سوال کردم گفت باید صبر کنی‌ دکترات تموم شه بعد اقدام کنی‌
    من میترسم این موقعیت از دست بره و هر جوری شده می‌خوام یه راه حلی‌ برا این قضیه پیدا کنم اگر اطلاعی در این زمینه دارید و بتونید راهنمایی کنید خیلی‌ ممنون میشم.

البته لینک‌های زیر رو پیدا کردم که ظاهراً نباید مشکلی‌ باشه

لینک۱

لینک۲

لینک۳

با تشکر

ApplyAbroad Champion
    maziyarsh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Multimedia

با سلام

معمولا تغییر نوع ویزا به دست کارفرما هست دقیقا مثل اقدام برای گرفتن ویزا در ابتدای کار. بیشتر شرکت های فرانسوی خودشون رو تو دردسر تغییر ویزای دانشجو به کارمند نمیکنند و می خوان خود شخص این کار رو انجام بده که متاسفانه اداره پلیس هم جواب سر بالایی که گرفتید رو به شما خواهد داد. همانطور که در لینک اول گفته اگر کارفمای شما به شخص شما اون نامه ی اصلی رو مبنی بر اطمنیان از حقوق و کار یا همان قرارداد بلند مدت بده شما با ارايه مابقی مدارک میتونید وقت بگیرید و تغییر بدید. زمان بر هست ولی شدنی مگر اینکه قانونی عوض شده باشه ولی هنوز درون سایت قبلی رو به نمایش گذاشته باشند که بعید میدونم (لینک دوم به کارفرما مربوط میشه و لینک سوم هم در خصوص کار دانشجویی هست که ربطی نداره). خیلی به اتمام دکتری شما مانده؟

نکته ی دیگه به محض اینکه به
    salarié تبدیل میشید یک روال دیگه برای اقامت شما از سوی OFII پیش گرفته خواهد شد که مطمئن بشن شما با فرهنگ و این کشور ادغام میشید. یکسری کلاس های اجباری برای قوانین و حق و حقوق شهروندی هست که در انتها بهتون مدرک میدن و باید نگهدارید و همچنین آزمون سنجش سطح زبان هست که اگر زیر B2 باشه OFII براتون به صورت رایگان از A1 تا B1 کلاس خواهد گذاشت. (اسم موسسه
    coallia هست) هرکدوم از این مسائل اتفاق نیافته سال بعد prefecture کارت شما رو تمدید نخواهد کرد. مثلا کلاس حق و حقوق شهروندی یکروزه هست و اگر نرید باید دوباره وقت بگیرید که با خط قرمز مینویسه اگر دوباره فراموش کنید قرارداد شما فسخ و اقمات شما تمدید نخواهد شد. (متفاوت هست با اقامت دانشجویی یا محققی و یا حتی temporaire travail که برخی از کمپانی ها دارند)

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط savavtem نمایش پست ها
    سلام

من دانشجوی دکترا هستم اما contrat de travail با دانشگاه ندارم (یعنی‌ فاندم به صورت بورسه) یه شرکتی می‌خواد با من قرارداد تمام وقت CDI ببنده، اما مشکل اینجاست که کارت من étudiant هست و باید salarié بشه
    برای Changement de Statut از prefecture سوال کردم گفت باید صبر کنی‌ دکترات تموم شه بعد اقدام کنی‌
    من میترسم این موقعیت از دست بره و هر جوری شده می‌خوام یه راه حلی‌ برا این قضیه پیدا کنم اگر اطلاعی در این زمینه دارید و بتونید راهنمایی کنید خیلی‌ ممنون میشم.

البته لینک‌های زیر رو پیدا کردم که ظاهراً نباید مشکلی‌ باشه

لینک۱

لینک۲

لینک۳

با تشکر
    در مورد نحوه استفاده از فروم اینجا را حتما مطالعه کنید.
    پیش از استفاده از فروم حتما قوانین و مقررات را مطالعه بفرمائید.
    در صورت تمایل به همکاری در مدیریت فروم در این موضوع اعلام آمادگی نمایید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط maziyarsh نمایش پست ها
    با سلام

معمولا تغییر نوع ویزا به دست کارفرما هست دقیقا مثل اقدام برای گرفتن ویزا در ابتدای کار. بیشتر شرکت های فرانسوی خودشون رو تو دردسر تغییر ویزای دانشجو به کارمند نمیکنند و می خوان خود شخص این کار رو انجام بده که متاسفانه اداره پلیس هم جواب سر بالایی که گرفتید رو به شما خواهد داد. همانطور که در لینک اول گفته اگر کارفمای شما به شخص شما اون نامه ی اصلی رو مبنی بر اطمنیان از حقوق و کار یا همان قرارداد بلند مدت بده شما با ارايه مابقی مدارک میتونید وقت بگیرید و تغییر بدید. زمان بر هست ولی شدنی مگر اینکه قانونی عوض شده باشه ولی هنوز درون سایت قبلی رو به نمایش گذاشته باشند که بعید میدونم (لینک دوم به کارفرما مربوط میشه و لینک سوم هم در خصوص کار دانشجویی هست که ربطی نداره). خیلی به اتمام دکتری شما مانده؟

نکته ی دیگه به محض اینکه به
    salarié تبدیل میشید یک روال دیگه برای اقامت شما از سوی OFII پیش گرفته خواهد شد که مطمئن بشن شما با فرهنگ و این کشور ادغام میشید. یکسری کلاس های اجباری برای قوانین و حق و حقوق شهروندی هست که در انتها بهتون مدرک میدن و باید نگهدارید و همچنین آزمون سنجش سطح زبان هست که اگر زیر B2 باشه OFII براتون به صورت رایگان از A1 تا B1 کلاس خواهد گذاشت. (اسم موسسه
    coallia هست) هرکدوم از این مسائل اتفاق نیافته سال بعد prefecture کارت شما رو تمدید نخواهد کرد. مثلا کلاس حق و حقوق شهروندی یکروزه هست و اگر نرید باید دوباره وقت بگیرید که با خط قرمز مینویسه اگر دوباره فراموش کنید قرارداد شما فسخ و اقمات شما تمدید نخواهد شد. (متفاوت هست با اقامت دانشجویی یا محققی و یا حتی temporaire travail که برخی از کمپانی ها دارند)

موفق باشید
    ممنون از پاسختون، البته من به یک prefecture دیگه مراجعه کردم که گفت شدنی هست اما اول باید برای (Autorisation Provisoire de Séjour en fin d'études (APS درخواست بدی و بعد برای salarie. که در واقع APS به معنی‌ انصراف از دکترا هست هرچند که من انصراف نمیدم.

من از دکترام حدود یکی‌ دو سال دیگه مونده. ظاهراً اگر برای salarie درخواست بدم دوباره نمی‌شه کارت رو به etudiant تبدیل کرد. و من اگر بخوام برای سال دیگه کارتم رو تمدید کنم قاعدتاً prefecture با گواهی ثبت نام دانشگاه کارت رو تمدید نمی‌کنه و نیاز به قرارداد هست. حالا با توجه به اینکه قرارداد من CDI خواهد بود، آیا کارت salarie من یک ساله هست؟ پس در اینصورت فرق بین CDD و CDI چیه؟ و چرا prefecture برای درخواست کارت CDD salarie رو قبول نمیکنه؟

خیلی‌ ازتون ممنون میشم اگر باز هم بتونید راهنمایی بفرمائید.

با تشکر

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط savavtem نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون، البته من به یک prefecture دیگه مراجعه کردم که گفت شدنی هست اما اول باید برای (Autorisation Provisoire de Séjour en fin d'études (APS درخواست بدی و بعد برای salarie. که در واقع APS به معنی‌ انصراف از دکترا هست هرچند که من انصراف نمیدم.

من از دکترام حدود یکی‌ دو سال دیگه مونده. ظاهراً اگر برای salarie درخواست بدم دوباره نمی‌شه کارت رو به etudiant تبدیل کرد. و من اگر بخوام برای سال دیگه کارتم رو تمدید کنم قاعدتاً prefecture با گواهی ثبت نام دانشگاه کارت رو تمدید نمی‌کنه و نیاز به قرارداد هست. حالا با توجه به اینکه قرارداد من CDI خواهد بود، آیا کارت salarie من یک ساله هست؟ پس در اینصورت فرق بین CDD و CDI چیه؟ و چرا prefecture برای درخواست کارت CDD salarie رو قبول نمیکنه؟

خیلی‌ ازتون ممنون میشم اگر باز هم بتونید راهنمایی بفرمائید.

با تشکر
    سلام، این که تیتر
    salarie را دریافت کنید دیگر امکان بازگشت به etudiant نیست صحیح هست. در واقع ارزش تیتر کاری از دانشجویی برتر هست و از پایین به بالا امکان ترقی هست اما نه بالعکس.
    تیتر
    salarie هم یک تیتر کاری موقتی محسوب میشود حتی باداشتن قرارداد کار نامحدود titre de séjour temporaire ; mention salarié که تنها یکسال اعتبار دارد.
    بطور کلی نیز تیتر اقامتی نهایتا یکساله می باشد مگر آنکه پس از احراز شرایط متعدد دیگر تقاضای کارت résident ده ساله بدهید. (پس از دریافت حداقل 3 صورتحساب سالیانه مالیاتی و ...)
    در نتیجه شما تیتر کاری خود را بایستی در تاریخ انقضای یکساله آن تمدید نمایید، با این تفاوت که با داشتن قرار داد CDI کار شما چندان مشکل نیست! و مدارک مورد نیاز تنها 3 فیش حقوقی اخر شما و گواهی اشتغال به کار از سوی کارفرما مبنی بر باقی بودن شما در پست مذکور می باشد و سایر مدارک شخصی و
    اسکان رایج.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین