صفحه 1 از 13 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 121

موضوع: مدارک زبان لازم برای پذیرش از فرانسه

Member

پیش فرض مدارک زبان لازم برای پذیرش از فرانسه

در این تاپیک میتونید سوالات خودتون رو راجع به امتحانات TCF-DELF-TEF بپرسید. مسائلی از قبیل جزییات برگزاری، استفاده از تجربیات افرادی که این امتحانات رو پشت سر گذاشتن، منابع امتحان، نمونه سوالات و ...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مدارک زبان لازم برای پذیرش از فرانسه

همونطور که دوستان مطلعید امتحان دلف چهار مهارت اساسی رو به کار می گیره:1-گرامر 2-درک مطلب 3-نوشتار 4-گفتار
    1-حالا من می خواستم بدونم ایا بخش گرامر قسمتی جدا در امتحان هست(فرضن سوال در مورد قاعده افعال زمان گذشته) یا این مسئله در بخش نوشتار جای داده شده و سطح اون همراه با این بخش سنجیده می شه؟

2-این قسمت گفتار یا همون شفاهی به چه شکله؟ یعنی طرف با لهجه ی native حدود چه سوالاتی رو می پرسه و چه چیزی سبب کسر نمره در این بخش هست؟
    3-موقع درک مطلب(که باید یه فایل سوتی رو بشنوی و بعد جواب بدی) چیکار کنیم تا هم به خوبی مطلب رو بفهمیم(یادمون نره قضیه چی بوده) و هم خوب جواب بدیم.
    4-بعضی از اساتید می گند فاصله سطح a1،a2 و B1 زیاد نیست و با یه مطالعه ی نسبتن خوب می شه به راحتی B1 رو گرفت؛این حرف درسته.
    5-بچه هایی که سابقه ی امتحان رو دارن چه نکاتی مد نظرشونه؟ چه چیزایی بازده رو سر جلسه بالا برده.

اوه... چقدر پرسیدم (: اخه 39 روز تا امتحان مونده.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Lataril نمایش پست ها
    همونطور که دوستان مطلعید امتحان دلف چهار مهارت اساسی رو به کار می گیره:1-گرامر 2-درک مطلب 3-نوشتار 4-گفتار
    1-حالا من می خواستم بدونم ایا بخش گرامر قسمتی جدا در امتحان هست(فرضن سوال در مورد قاعده افعال زمان گذشته) یا این مسئله در بخش نوشتار جای داده شده و سطح اون همراه با این بخش سنجیده می شه؟

2-این قسمت گفتار یا همون شفاهی به چه شکله؟ یعنی طرف با لهجه ی native حدود چه سوالاتی رو می پرسه و چه چیزی سبب کسر نمره در این بخش هست؟
    3-موقع درک مطلب(که باید یه فایل سوتی رو بشنوی و بعد جواب بدی) چیکار کنیم تا هم به خوبی مطلب رو بفهمیم(یادمون نره قضیه چی بوده) و هم خوب جواب بدیم.
    4-بعضی از اساتید می گند فاصله سطح a1،a2 و B1 زیاد نیست و با یه مطالعه ی نسبتن خوب می شه به راحتی B1 رو گرفت؛این حرف درسته.
    5-بچه هایی که سابقه ی امتحان رو دارن چه نکاتی مد نظرشونه؟ چه چیزایی بازده رو سر جلسه بالا برده.

اوه... چقدر پرسیدم (: اخه 39 روز تا امتحان مونده.
    1- امتحان دلف بخش هاش ایناست: 1-درک شنیداری 2-درک متون کتبی 3- صحبت کردن 4-نوشتن
    بنا بر این اصولا بخشی به نام گرامر وجود نداره. اون TCF هست که بخش گرامر جدا داره.
    2- از این لینک ببینید: http://www.ciep.fr/en/delfdalf/epreuves.php#B1
    3- تمرین، تمرین، تمرین. رمز و راز خاصی وجود نداره
    4-راحتی و سختی نسبی هست. به طور تقریبی بین هر سطح تا سطح بعدی حدود 200 ساعت یادگیری مفید نیازه.
    5-یک نوشابه انرژی قبل از امتحان!

Junior Member

اتفاقا رمز و راز داره.بنده دارای گواهی ممتحت delf o dalf از خود فرانسه هستم .در نمره دادن برای کلمات hors sujet بودن یانبودن شمردن کلمات و ......کلی ریزه کاری هست که اگه رعایت بشه راحت نمره می گیرید.من در جایگاه ممتحن و تصحیح کننده گفتم.

Junior Member

در نظر داشته باشید که آزمون tcf , tef به مراتب راحت تر و سبک تره.چون بدون تعیین سطح خاصی میرید و آزمون را میدهید و آنها هم سطح شما را تعیین می کنند هم نمره منفی کمی داره هم تستیه هم..... اما فقط 2 ساله است.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sarah514n نمایش پست ها
    اتفاقا رمز و راز داره.بنده دارای گواهی ممتحت delf o dalf از خود فرانسه هستم .در نمره دادن برای کلمات hors sujet بودن یانبودن شمردن کلمات و ......کلی ریزه کاری هست که اگه رعایت بشه راحت نمره می گیرید.من در جایگاه ممتحن و تصحیح کننده گفتم.
    خیلی خوشحالم که همچین کاربرای با تجربه و حرفه ای در فروم فرانسه فعالن و به بچه ها همفکری میدن.
    البته سوال دوستمون راجع به بخش شنیداری بود نه صحبت کردن. ایشون پرسیده بودن وقتی فایل صوتی رو میشنویم چیکار کنیم که هم خوب بفهمیم هم یادمون نره قضیه چی بود هم خوب جواب بدیم(!!) .....
    ولی در مورد بخش گفتاری و نوشتاری حق با شماست، رعایت الگوها به نمره گرفتن کمک میکنه. اما من میخوام بگم باید مواظب باشیم جای اصل و فرع رو عوض نکنیم. اصل اینه که شما باید زبان رو یاد داشته باشید و این فقط با تمرین بدست میاد. فرع اینه که حالا یه ریزه کاری هایی رو هم اگه رعایت کنی بهتر نمره می گیری. مثلا دلیل اینکه فرد به جای جواب به سوال اصلی میره سراغ یه سری مطالب دیگه همینه که تسلط کافی نداره، نمی تونه هم به انسجام و ارتباط مطلبش فکر کنه هم بگرده دنبال کلمه مناسب هم حواسش به گرامر جملش باشه.... یا اینکه شمرده نمی گه خب دلیلش اینه که یا با تلفظ غلط یاد گرفته یا اینقدر استرس داره که نمی تونه خوب صحبت کنه... خب حالا راه حل این مشکلات قلق آموزیه یا تمرین؟....
    من کاملا متوجه حرف شما هستم که منظورتون "رعایت الگو هایی هست که بر اساس اون به شما نمره میدن". کاملا منطقیه که اگه شما این الگو ها رو بدونین راحت تر می تونید نمره بگیرید. ولی نباید در اهمیت این قضیه اغراق کرد (منظورم این نیست که شما اغراق کردید از اینجا به بعد رو کلی عرض می کنم) مثال این قضیه درست مثل اینه که در یه امتحان معمولی مدرسه که هممون تجربشو داریم شما بارم سوالات رو سر امتحان بدونید. خب این واقعا استرس شما رو میگیره. چون میتونید بفمید بهتره اول به کدوم سوال جواب بدید، یا یه تخمینی داشته باشید از اینکه چه نمره ای تا اینجا می گیرید، چطور وقت رو تنظیم کنید که اول به سوالات مهم و با نمره بالا برسید... ولی چیزی که من میخوام بگم اینه که در نهایت "دونستن بارم سوالات برای شما جواب نمیشه" شما باید درس رو بلد باشید تا بتونید جواب سولات رو بدید.
    حالا اگه یه دانش آموزی اومد از شما برای امتحاناش توصیه خواست، آیا شما بهش توصیه می کنین که درسشو عمیق و با عشق و علاقه بخونه و سعی کنه مطلب رو درک کنه؟ یا اینکه هنوز شروع نکرده ذهن اون رو با غولی به نام بارم بندی و چگونگی برخورد با انواع بارم ها و ...(!) درگیر می کنین؟
    به نظرم درستش اینه که این دانش اموز فرضی یه سال تشویق بشه که درس رو بفهمه و باهاش درگیر بشه و فقط کافیه شب قبل از امتحان بهش یاد آوری بشه که سر جلسه که میری حواست به بارم و وقت هم باشه... این میشه معنای اصل و فرع.

پی نوشت: منظور من در قسمت دوم به هیچ عنوان تذکر بجای خانم sarah514n نبود. من فقط خواستم که پست ایشون اشتباه تعبیر نشه و بچه هایی که این تاپیک رو می خونن وقت و پول و انرژیشون رو به جای پرداختن به اصل قضیه صرف حواشی و قلق آموزی نکنن و فکر نکنن چند تا اصل کلی که براحتی میشه رعایتشون کرد واقعا "رمز و رازیه" که باید برای یادگیریش صدها هزار تومن خرج کرد....اونطور که الان داریم در بازار آموزش زبان میبینیم.
    ویرایش توسط basy : October 4th, 2010 در ساعت 12:10 PM

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sarah514n نمایش پست ها
    در نظر داشته باشید که آزمون tcf , tef به مراتب راحت تر و سبک تره.چون بدون تعیین سطح خاصی میرید و آزمون را میدهید و آنها هم سطح شما را تعیین می کنند هم نمره منفی کمی داره هم تستیه هم..... اما فقط 2 ساله است.
    در مورد TCF می دونم کلا نمره منفی نداره.

سلام
    من شنیدم که برای اپلای کردن برای دانشگاه های فرانسه در دوره مستر به بالا مدرک زبان لازم نیست.آیا این حقیقت داره؟

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shervin83 نمایش پست ها
    سلام
    من شنیدم که برای اپلای کردن برای دانشگاه های فرانسه در دوره مستر به بالا مدرک زبان لازم نیست.آیا این حقیقت داره؟
    جواب این سوال قبلا در همین بخش داده شده ولی چون دسته بندی و عنوان تاپیک ها کمی عوض شده من جواب رو اینجا تکرار می کنم:

برای دکترا- قبلا قانونا دانشگاهها نمی تونستن بدون مدرک زبان به کسی پذیرش بدن ولی در سالهای اخیر این قانون عوض شده و استاد یا دانشگاه اگه بخواد، میتونه بدون مدرک زبان فرانسه بهتون پذیرش بده. والبته خیلی ها هم نمی خوان! و هنوز ازتون یه سطحی از زبان فرانسه رو می خوان که از A2 (در حد مکالمات حیاتی روزمره) تا C1 متغیره.

برای ارشد به زبان فرانسه (غیر از حقوق و رشته های بالینی و ...)-برای دوره های فرانسه زبان بعضی ها B2 و بعضی B1 و بعضی بینابین (مثلا B1 با نمره شنیداری بالای 300 در TCF) می خوان. بعضی هم هیچ سطحی رو مشخصا قید نکردن و فقط گفتن مدرک آشنایی خوب با زبان فرانسه.که اصولا منظور نمی تونه کمتر از B1 باشه. به عنوان جمع بندی: اگه با B2 اپلای کنید خیالتون راحته. اگر B1 دارید هم بعضی دانشگاهها می تونید اپلای کنید.
    باید این رو هم بگم که: بعضی موارد بوده که دانشگاه بدون مدرک زبان (در دوره های فرانسه زبان)پذیرش داده که گویا سفارت در همچین مواردی ازتون مدرک (همون B1 یا B2) می خواد و بدون اون احتمال ویزا خیلی میاد پایین.

برای ارشد به زبان انگلیسی-برای پذیرش که نیاز به مدرک فرانسه ندارید. ولی برای ویزا به بعضی دوستان گفتن مدرک زبان هم مهمه و اگه دارید بیارید به بعضی هم نگفتن. ولی فکر کنم گروه دوم بیشتر هستن. و بدون مشکل ویزا گرفتن.

برای لیسانس: دوره های انگلیسی زبان بسیار محدود هستند. برای دوره های فرانسه زبان ،سطح مورد نظر بسته به رشته از B1 تا C1 متغیره

Junior Member

اونطور که متوجه شدم، امتحانای دلف و دالف آبان و اردیبهشت هر سال برگزار میشه...
    یه سوال داشتم. من فرانسوی هیچی بلد نیستم و اگه از آبان شروع کنم برم کلاسای هر روز فرانسوی، تا امتحات اردیبهشت ماه دلف، 5 ترم میرسم برم. من سیستم امتحانای دلفو نمیدونم، میخوام بدونم که احتمالش هست که با 5 ترم دلفو قبول شم؟ (اگه بخوام لیسانس بخونم، نمره کمتری احتیاج هست؟)
    راستی دلف راحت تره یا دالف؟ فرقشون چیه؟ ببخشید اگه قبلا توضیح دادین...

صفحه 1 از 13 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)