صفحه 9 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 121

موضوع: مدارک زبان لازم برای پذیرش از فرانسه

پیش فرض پاسخ : مدارک زبان لازم برای پذیرش از فرانسه

سلام به همه دوستان.من امسال فوق نرم افزار در دانشگاه فرانسه میخونم. به همه دوستانی که قصد اومدن دارن اکیدا سفارش میکنم که سطح زبان تون رو بالا بیارید. من سطح زبانمParle B2) TCFP B1) بود. دو سال فرانسه میخوندم. همیشه هم بهترین دانشجو سر کلاس بودم. ولی الان اینجا مشکل زبان دارم. فرانسوی ها خیلی لهجه دارند. خیلی هاشون اصلا بهت کمک نمیکنن که آروم تر صحبت کنند. و واقعا گیج کننده هست.
    سرکلاس هم که نمیتونی به استاد بگی آروم تر صحبت کن من خارجی هستم!
    متاسفانه من و بسیاری از دوستانم که فرانسه هستیم با این نظر موافقیم که نباید به حرف های دیگران توجه کرد مبنی براینکه:
    1. خارجی ها سطح درس هاشون از ما ایرانی ها پایین تره
    2. ریاضیاتی که اونا تو دانشگاه میخونن ما تو دبیرستان خوندیم!
    3. ما ایرانی ها خیلی باهوشیم.
    4. فوق لیسانس خارج کاری نداره که. خیلی راحته!! میریم شاگرد اول میشیم!!
    و....
    بعد از دو ماه درس خوندن تو رشته فنی کامپیوتر!! باید بگم که اصلا هم اینطور نیست که ریاضیات شون ساده و آسون باشه!! اتفاقا در بسیاری از موارد خیلی پیچیده و آخرین متدهای ریاضیات هست!!
    این رو فراموش کنید که ما ایرانی ها از همه باهوش تریم! خارجی ها پشتکارشون خیلی زیادتر ازماست!! تمام روز رو تو کتابخونه میشینن تا یک جمله رو بفهمن!! خیلی درس میخونن!!
    خیلی مسایل دیگه هست که دوست دارم بهتون بگم ولی تاپیک مناسب پیدا نمیکنم.
    ولی فعلا بهتون بگم که هرچقدر زبان بخونید بازم کمه!! و سفارت واقعا حق داره که سر سطح زبان گیر میده.

Junior Member

با سلام

میخواستم بدونم برای تحصیل - ارشد به زبان انگلیسی در فرانسه جهت اخذ ویزا سفارت مدرک زبان آیلتس می خواد؟ کمترین نمره ای که باید به سفارت بدیم چنده؟

با تشکر

کاملا درسته و تایید میشه حرفهای این دوستون
    بنده هم الان یک ماهه متز هستشم و رشتم مهندسی صنایع هستش مستر1 و 3 سال فرانسه خوندم و با TCF B1 380 اومدم که به نظرم تازه گند زدم ولی با این حال گرامر 450 شدم B2 و ریدینگ 399 :دی
    من هر چی میخواستم بگم ایشون تو پستشون گفتند کاملا مشابه حرف من هست ،
    بله درساشون بعضی جاها از ما اسون تره ولی همون هم ما نمیفهمیم چون وقتی میاین اینجا انگار 0 بوده زبانتون
    بعضی جاها یه متدهایی دارن که اصلا قبلا ما نشنیده بودیم اسمش رو
    اینجا چندتا ایرانی دیگه هستند یکی توی نانسی که مکانیک مستر 1 میخونه و اون یکی همین متز مواد میخونه مستر1 هممون مثل هم زاییدیم زیرش و خیلی هنر کنه ادم یه 10 تهش 12 بگیره وقتی هم میرید کارت اقامتتون رو تمدید کنید کلی به خاطر نمره های پایین بازخواستتون میکنن و میگن برین از دانشگاه نامه بیارید این نمره های پایین واسه چی بوده
    من اگه میدونستم انقدر سخته برام زبانم رو کامل تر میکردم و سال بعد میومدم و شاید هم انگلیسی میخوندم و رها میکردم زبان فرانسه رو
    لطفا به این جمله کلیشه ای هم اصلا توجه نکنید دوستان : مشکل زبان فقط اولشه بعد 6 ماه راه میافتی تو محیط قرار بگیری
    والا بچه هایی که اینجا یکی 2ساله هستند که هنوز مشکل زبان دارن ، این زبان مخصوصا توی رشته های مهندسی و مقاطع بالا چیزی نیست که بری 2 روزه راه بیافتی
    خود من از روزی که اومدم از نظر محاوره هیچ مشکلی نداشتم هر روز داشتم با این و اون حرف میزدم ولی توی کلاس که میرم هیچی نمیفهمم
    از همه بدتر حسیه که وقتی سر کلاسی بهت دست میده چرا که همه میفهمن و تو فقط نمیفهمی همه دارن سر کلاس با گوشی بازی میکنند و باهم حرف میزنن ولی باز میفهمن ولی من 6 دانگ حواسم هم میزارم باز هیچی نمیفهمم ، اینجا خارجی خیلی زیاده ولی خوب سر کلاس ها تمام خارجی هایی که هستن اگه زبانشون از خود فرانسویا بهتر نباشه بدتر نیست ، همشون فرانسه یا زبون اولشون بوده یا دوم من شخصا فقط خودم سر کلاس هستم که هیچی نمیفهمم
    ولی دوستان به نظر من فرانسه از نظر علمی خیلی پایین ، همین Lorraine که جزو دانشگاه های معروف فرانسه هست رتبه اش تو دنیا 3500 هست البته یکی از دلالیلش زبونش هست چون مطمئنا مقالاتش هم فرانسوی هست وگرنه شاید خیلی بهتر بود ولی چیزی که من این چند وقت دیدم این بوده که کلاسها زیاد کنسل میشه ، استاد اصلا جایگاهی نداره، سر کلاس داره درس میده همه دارن حرف میزنند ، مطالبی که یاد داده میشه خیلی کمه ، و کلا سطح علمیشون خیلی بالا نیست ،حالا برای یکی مثل من اصلا مهم نیست ولی خوب خیلی ها دنبال یاد گرفتن هستن و وقتی بیان ببینن اینجوریه مایوس میشن ، وقتی بیاید اینجا میفهمید چرا انقدر خارجی دارن جذب میکنند. اینجا بهترین امکانات رو دارن ،رشته های جور واجور دارن ، کلی تسهیلات میدن به دانشجو ولی دانشجویی ندارن و مجبورن از کشورهای دیگه جذب کنند ، الان همین رشته ای که من هستم از حدود 30 نفر فقط 1 یا 2 فرانسوی هستند و بقیه همه خارجی هستند.
    هر سوالی هم بود بنده در خدمتم

نقل قول نوشته اصلی توسط m3hiran نمایش پست ها
    کاملا درسته و تایید میشه حرفهای این دوستون
    بنده هم الان یک ماهه متز هستشم و رشتم مهندسی صنایع هستش مستر1 و 3 سال فرانسه خوندم و با TCF B1 380 اومدم که به نظرم تازه گند زدم ولی با این حال گرامر 450 شدم B2 و ریدینگ 399 :دی
    من هر چی میخواستم بگم ایشون تو پستشون گفتند کاملا مشابه حرف من هست ،
    بله درساشون بعضی جاها از ما اسون تره ولی همون هم ما نمیفهمیم چون وقتی میاین اینجا انگار 0 بوده زبانتون
    بعضی جاها یه متدهایی دارن که اصلا قبلا ما نشنیده بودیم اسمش رو
    اینجا چندتا ایرانی دیگه هستند یکی توی نانسی که مکانیک مستر 1 میخونه و اون یکی همین متز مواد میخونه مستر1 هممون مثل هم زاییدیم زیرش و خیلی هنر کنه ادم یه 10 تهش 12 بگیره وقتی هم میرید کارت اقامتتون رو تمدید کنید کلی به خاطر نمره های پایین بازخواستتون میکنن و میگن برین از دانشگاه نامه بیارید این نمره های پایین واسه چی بوده
    من اگه میدونستم انقدر سخته برام زبانم رو کامل تر میکردم و سال بعد میومدم و شاید هم انگلیسی میخوندم و رها میکردم زبان فرانسه رو
    لطفا به این جمله کلیشه ای هم اصلا توجه نکنید دوستان : مشکل زبان فقط اولشه بعد 6 ماه راه میافتی تو محیط قرار بگیری
    والا بچه هایی که اینجا یکی 2ساله هستند که هنوز مشکل زبان دارن ، این زبان مخصوصا توی رشته های مهندسی و مقاطع بالا چیزی نیست که بری 2 روزه راه بیافتی
    خود من از روزی که اومدم از نظر محاوره هیچ مشکلی نداشتم هر روز داشتم با این و اون حرف میزدم ولی توی کلاس که میرم هیچی نمیفهمم
    از همه بدتر حسیه که وقتی سر کلاسی بهت دست میده چرا که همه میفهمن و تو فقط نمیفهمی همه دارن سر کلاس با گوشی بازی میکنند و باهم حرف میزنن ولی باز میفهمن ولی من 6 دانگ حواسم هم میزارم باز هیچی نمیفهمم ، اینجا خارجی خیلی زیاده ولی خوب سر کلاس ها تمام خارجی هایی که هستن اگه زبانشون از خود فرانسویا بهتر نباشه بدتر نیست ، همشون فرانسه یا زبون اولشون بوده یا دوم من شخصا فقط خودم سر کلاس هستم که هیچی نمیفهمم
    ولی دوستان به نظر من فرانسه از نظر علمی خیلی پایین ، همین Lorraine که جزو دانشگاه های معروف فرانسه هست رتبه اش تو دنیا 3500 هست البته یکی از دلالیلش زبونش هست چون مطمئنا مقالاتش هم فرانسوی هست وگرنه شاید خیلی بهتر بود ولی چیزی که من این چند وقت دیدم این بوده که کلاسها زیاد کنسل میشه ، استاد اصلا جایگاهی نداره، سر کلاس داره درس میده همه دارن حرف میزنند ، مطالبی که یاد داده میشه خیلی کمه ، و کلا سطح علمیشون خیلی بالا نیست ،حالا برای یکی مثل من اصلا مهم نیست ولی خوب خیلی ها دنبال یاد گرفتن هستن و وقتی بیان ببینن اینجوریه مایوس میشن ، وقتی بیاید اینجا میفهمید چرا انقدر خارجی دارن جذب میکنند. اینجا بهترین امکانات رو دارن ،رشته های جور واجور دارن ، کلی تسهیلات میدن به دانشجو ولی دانشجویی ندارن و مجبورن از کشورهای دیگه جذب کنند ، الان همین رشته ای که من هستم از حدود 30 نفر فقط 1 یا 2 فرانسوی هستند و بقیه همه خارجی هستند.
    هر سوالی هم بود بنده در خدمتم
    این تجربه که بقیه بچه ها دارن حرف میزنن یا با موبایل بازی میکنن من هم داشتم!! واقعا حرص آدم در میاد. نمیدونم اینها نمیفهمن درس رو که خودشون رو مشغول میکنن یا میفهمن و براشون مهم نیست!! خیلی دوست دارم امتحانات برگزار بشه و نتایج رو بدونم!! البته یه چیزی بگم همین بچه ها تو درس های آزمایشگاهی نمیتونن تمرین ها رو حل کنن!! خیلی عجیبه!!
    اما تو دانشگاه ما فرانسوی کم نیست! و همین برای من جای تعجب داره. اما خب عرب های فرانسه زبان هم خیلی زیاد هستند.
    راجع به زبان هم من فکر میکنم اگه 10 سال هم فرانسه بمونم نمیتونم مثله و حتی شبیه فرانسوی زبان ها صحبت کنم!! بحث فرانسه جدای از زبان انگلیسی هست!!
    من هم موافقم که به حرف های دختر خاله و پسر خاله گوش نکنید. چون خود من هم هیچ وقت به فامیل نمیگم که چه مسائل و مشکلاتی اینجا دارم!! همیشه میگم اینجا همه چیز آرومه!!

یکی از ایرانی های همکلاسی رفته بود با مدیرگروه راجع به مشکل زبان صحبت کرده بود . باهاش مشورت کرده بود که این ترم رو مرخصی بگیره و بشینه زبان بخونه و ...
    مدیرگروه محترم هم خیلی ریلکس گفته بود اصلا نگران نباش این طبیعی هست که مشکل زبان داشته باشید. مطمئن باش که سال اول پاس نمیشی درس ها رو و باید دوباره بخونی!! همه خارجی ها همین جوری هستن و ...
    و حالا چه طور میشه به مدیرگروه محترم توضیح داد که با یورو 4000 تومان، یکسال اضافه موندن ، به این راحتی که شما میگید نیست!!
    انگار که ما واسه خالی نبودن عریضه اومدیم دانشگاه!! که حالا 1 سال دیگه بمونیم مشکلی نباشه!

به نظر من اینها اصلا جدی نمیگیرن درس رو کاملا Fun میخونن من یه نفر رو نمیبینم به درس گوشی بده و وقتی این موضوع رو فهمیدم که رفتیم سر یه کلاس که توش واسه هر نفر یه کامپیوتر بود که همه در سایتهای اجنماعی , بودن یه نفر حتی محل به استاد نمیداد
    منم دقیقا به خاطر زبان رفتم پیش مسئول رشته ام بهش گفتم اقا من مشکل دارم هیچی نمیفهمم چیکار کنم ؟ گفت برو سر کلاس ها بشین امتحان نده سال دیگه مستر 1 رو بگیر
    مثل اینکه این 3ساله فوق رو گرفتن کاملا عادیه اینجا ، منم پیش خودم همین رو گفتم درسته زبان ادم خوب میشه ولی به قول شما با این وضع یورو خیلی سخته
    مشکل دیگه هم اینجا اینه هیچی نداره ، کلا 1 سینما داره یعنی به معنای واقعی کلمه هیچ جایی نداره ادم واسه اوقات فراغتش بره انجام بده حالا دوستانی که میرن شهرهای بزرگ مشکلی انچنان ندارن
    ویرایش توسط Apdentist : December 29th, 2013 در ساعت 10:43 PM دلیل: حذف کلمات

Junior Member

سلام من برای مستر 2 ادبیات فرانسه دارم اقدام میکنم. ولی برای ثبت نام tcf اشتباها قسمت اختیاری (expression orale et production ecrite ) را ثبت نام نکردم و ممکنه تا زمان پست مدارکم موفق نشم بخش اختیاری رو امتحان بدم. آیا مشکل ساز و مهمه یا قسمت اجباری برای مستر ادبیات فرانسه کافیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط monaabdii نمایش پست ها
    سلام من برای مستر 2 ادبیات فرانسه دارم اقدام میکنم. ولی برای ثبت نام tcf اشتباها قسمت اختیاری (expression orale et production ecrite ) را ثبت نام نکردم و ممکنه تا زمان پست مدارکم موفق نشم بخش اختیاری رو امتحان بدم. آیا مشکل ساز و مهمه یا قسمت اجباری برای مستر ادبیات فرانسه کافیه؟
    اینجور که مشاور سفارت به من گفت برای مستر 1 لازم نیست و فقط تعداد خیلی محدودی از دانشگاها این نمره ها رو هم میخوان.منم مترجمی فرانسه خوندم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

سلام.حالا که نامه پذیرش من اومده توش نوشته کلاس های رشته شما فقط به زبان انگلیسی برگزار میشه.من مدرک زبان فرانسه دارم ولی انگلیسی ندارم.البته انگلیسیم هم خوبه.به نظر شما سفارت به این نکته گیر میده؟
    We recall that the courses of this master are delivered only in English, no French basis
    is required.
    نکنه تو مصاحبه از من مدرک انگلیسی بخوان؟

Junior Member

دوستان سلام
    من برای فرانسه میخوام اپلای کنم
    اما حتما میخوام آیلتس یا تافل یکیشو داشته باشم
    سطح زبانم خوبه یعنی دیپلم دارم ااما 100% برای این امتحانات امادگی ندارم
    کدوم یک از این امتحانا بهتره به نطرتون ؟
    tnx

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)