صفحه 37 از 40 نخستنخست ... 2728293031323334353637383940 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 361 تا 370 , از مجموع 395

موضوع: آرشیو شده : نحوه درخواست و مقدار Scholarship از دانشگاه‌های استرالیا ( تا سال 2012 )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نحوه درخواست و مقدار Scholarship از دانشگاه‌های استرالیا

به نام خدا

باسلام به دوستان عزیز

من الان در حال خواندن ارشد مهندسی عمران گرایش خاک وپی می باشم. میخواستم ببینم ایا برای گرفتن
    Scholarship در مقطع دکترا در همین گرایش از یکی از دانشگاه های استرالیا باید رزومه ام چجوری باشه، مقاله باید داشته باشم، معدلم باید بالا باشه ؟
    اگه بخوام تو مقطع ارشد Scholarship وضعیت چجوریه؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    من هم IPRS +APA دارم. این چیز عجیبی نیست. یک کدوم هزینه زندگی و دیگری هزینه تخصیل رو کاور می کنه. شما باید هر دو رو داشته باشید تا بتونید درس بخونید اینجا و از جیب خرج نکنید. کلا APA رو دولت استرالیا به کسی می ده که IPRS هم گرفته .. اصلا ادمی وجود نداره که فقط APA اینترنشنال یا فقط IPRS رو داشته باشه. چون این دو تا بورس مکمل هم هستند.

بورسهای دیگر متعلق به دانشگاه ها هستند که یک دونه اند. چون دانشگاه که از خودش نمی خواد پول بگیره که ، پس شهریه رو می بخشه و هزینه زندگی رو با بورس کاور می کنه.. اما برای افرادی که بورس دولتی دارند، دپارتمان ریسرچ دولت هزینه شهریه رو می ده.

مزیت این بورسها هم نسبت به بقیه اینه که پول شما رو دانشگاه نمی ده پس مثل بچه هایی که بورس دانشگاهی دارند و من دیدم خیلی از دانشگاه حساب می برند، ما دانشگاه رو اصلا حساب نمی کنیم و خیلی راحتتر حرفهامون رو می زنیم و به اصطلاح زبونمون درازتر هست چون شاهرگ حیاتمون دست دانشگاه نیست.. استاد ها هم کلا بیشتر تحویل می گیرند وقتی می شنوند این بورس رو داریم ( چیزی که خودم از نزدیک دیدم).
    با درود

اگر دوستان عزیز یه مقداری در بخش بورسیه هر دانشگاه یه خورده جستجو کنن پی به خیلی از موارد می برن... نخست این که دولت استرالیا چندین نوع بورس داره.. یکیش همین IPRS معروف هست که شهریه و بیمه شما را پوشش میده و دانشگاه ملزم میشه به شکل خودکار به شما بورس زندگی رو بده.... یه بورس دیگه IPTA هست که فقط شهریه را پو شش میده که تعدادشون بسیار زیاد هم هست.. ولی مشکل اینه که دیگه خودتون باید فکر خرج زندگی و بیمه باشید... و چندین و چند نوع دیگه که از حوصله من خارجه...

بنده در مورد زبان درازی و این جور مقوله ها تجربه ای ندارم.... ولی جایی که من دارم میرم (اگه شش هفت تا اگر جوربشه البته) یکی از پیشرفته ترین امکانات ازمایشگاه های استرالیا رو داره.. که به تازگی 50 میلیون دلار واسه اش هزینه کردن و وزیز اموزش عالی استرالیا رفته اونجا کلی تحسین و تقدیر کرده از اساتید.... به نظرم وقتی در این سطح از جایی تقدیر میشه دانشگاه نمی تونه کمترین فشاری به دانشجو وارد کنه اگه اساتید پشتش باشن و اگه کار خلاف مقررات انجام نداده باشه...

سلام
    من یه نظرخواهی میخوام از عزیزاان
    هدفم اقامت استرالیاست. فوق عمران سازه نصیر دارم. دوس دارم تو مقطع ارشد بخونم که بعدش بتونم واسه اقامت اقدام کنم. آیا امکان دریافت SCHOLARSHIP واسه ارشد هست؟
    معدل کارشناسیم 17 و ارشد 16.7 و احتمالا بتونم ISI آماده کنم
    مرسی

Junior Member

دوستان می دونین چند روز بعد از امتحان نمره تافل به دانشگاه های استرالیا میرسه؟
    ممنون

سلام دوستان!من چند تا سوال داشتم! اگه ترجیحا از دوستان کسی هست که متاهل باشه و جواب بده یا اطلاع دقیقی داره ممنون میشم جواب بدین!
    من میخوام واسه PhD اقدام کنم در استرالیا...احتمالا ملبورن:
    1- میزان Scholarship برای هزینه زندگی میدن سالیانه چقدر است؟
    2- اگه متاهل باشم این مقدار واسه دو نفر جوابگو هست؟یعنی خونه مستقل و هزینه خوراک!
    3- آیا به همسر با داشتن مدرک لیسانس مهندسی اجازه کار میدن؟ و اگه آره میشه کار گیر آورد؟

Junior Member

سلام من متاهلم و تا 2 ماه ديگه بايد برم استراليا بورس كامل گرفتم.
    ميران بورس كامل حدود 2000 دلار در ماه است و بستگي به شهر زندگي داره كه هزينه اجاره توشون متفاوته براي شهرهاي كوچك خوبه ولي شهرهاي بزرگ بايد خيلي صرفه جويي كرد.;
    همسرتون اجازخ كار نامحدود دارند.

hl
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali_b_reza نمایش پست ها
    سلام دوستان!من چند تا سوال داشتم! اگه ترجیحا از دوستان کسی هست که متاهل باشه و جواب بده یا اطلاع دقیقی داره ممنون میشم جواب بدین!
    من میخوام واسه PhD اقدام کنم در استرالیا...احتمالا ملبورن:
    1- میزان Scholarship برای هزینه زندگی میدن سالیانه چقدر است؟
    2- اگه متاهل باشم این مقدار واسه دو نفر جوابگو هست؟یعنی خونه مستقل و هزینه خوراک!
    3- آیا به همسر با داشتن مدرک لیسانس مهندسی اجازه کار میدن؟ و اگه آره میشه کار گیر آورد؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط myaliapply نمایش پست ها
    دوستان می دونین چند روز بعد از امتحان نمره تافل به دانشگاه های استرالیا میرسه؟
    ممنون
    مال من حدود 4 هفته بعد رسيد همزمان هم اينجا رسيد دستم و براي اطمينان براي دانشگاه فرستادم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmad728 نمایش پست ها
    سلام من متاهلم و تا 2 ماه ديگه بايد برم استراليا بورس كامل گرفتم.
    ميران بورس كامل حدود 2000 دلار در ماه است و بستگي به شهر زندگي داره كه هزينه اجاره توشون متفاوته براي شهرهاي كوچك خوبه ولي شهرهاي بزرگ بايد خيلي صرفه جويي كرد.;
    همسرتون اجازخ كار نامحدود دارند.

hl
    خیلی ممنون از جوابتون...من بیشتر ملبورن منظورم بود....آیا از شرایط کار واسه همسر خبر دارید...مدرک زبان یا....؟و اینکه میزان درآمدش و...

Junior Member

چه هایی که در این فورم فعال هستن، اعم از کسانی که اپلای کردن یا قصد این کار را دارن، کسانی که موفق شدند پذیرش بگیرن یا حتی در حال حاضر مشغول تحصیل هستند خواهش می کنم به پتیشن زیر سری بزنید و در صورت تمایل به امضا کنندگان این اعتراض بپیوندید.ممنون

http://www.ipetitions.com/petition/e...applicants-in/

Junior Member

سلام دوستان
    اگه یکبار برای گرفتن Scholarship اقدام کنیم و موفق نشویم....
    آیا تاثیری در شانس گرفتن
    Scholarship از همان دانشگاه، برای سال بعد دارد؟
    یعنی آیا سوابق رو چک می کنند؟