صفحه 8 از 40 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 395

موضوع: آرشیو شده : نحوه درخواست و مقدار Scholarship از دانشگاه‌های استرالیا ( تا سال 2012 )

پیش فرض پاسخ : نحوه درخواست و مقدار Scholarship از دانشگاه‌های استرالیا

تقریبا تمامی بورسهای موجود در استرالیا در سایت موجود می باشد. اگر صرفا علاقه مند به دریافت بورس هستید بایستی دقت داشته باشید که شرایط اخذ بورس بسیار سخت بوده و بایستی از دانشگاههای درجه یک فارغ التحصیل شده و علاوه بر داشتن معدل بالا سابقه تحقیقاتی مناسبی نیز داشته باشید. دقت فرمایید که بورس در مقطع کارشناسی و ارشد در حد بسیار بسیار محدود بوده و بیشتر بورسها در مقطع دکتری ارائه داده می شود.البته عموما تمام پرونده های دکتری برای بورس بررسی می شود. در اینجا سعی شده تا بورسیه هر یک از دانشگاه ها شرح داده شود. در آخر هر صفحه منبع آن ذکر شده که می توانید به مراجعه به منبع اصلی اطلاعات به روز و کامل تر را بیابید.
    http://iliadint.com/page.php?cate=35

Junior Member

من در مورد زمانبندی اعلام نتایج بورس سوال دارم. ددلاین 31 اگوست هست و توی اکتبر به طور معمول جوابها میاد. آیا مکن هست نتیجه یک بورس زودتر اعلام بشه؟

این مسئله برای ما که مدت صدور ویزامون خیلی بیشتر طول میکشه خیلی حیاتیه. مخصوصا اگر نتونیم از عهده هزینه های ضمانت بانکی و شهریه برای دریافت eCOE بر بیایم.
    این سوال خیلی از بچه ها هست. اگر کسی بتونه جواب بده خیلی خوب میشه

با سلام
    من با معدل لیسانسم خیلی کمه اما فوق لیسانسم 17.9 است و لیسانس و فوق مکانیک را در شریف گرفتم.البته الان از مهر ترم 3 ارشدم شروع می شود. تا الان یک مقاله دارم و تا آخر ترم 3 هم یکی دیگه سابمیت می کنم.نمره ایلتس هم 6.5 گرفتم.به نظرتون من می توانم از دانشگاه ملبورن برای phd فول فاند بگیرم

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil engineering - University of Melbourne

I think so. You have a good chance, because the name of "Sharif" and "Tehran" increase your chance for high ranked universities. But you should pay attention to the closing dates of scholarship application. Your GPA is good enough, as well as your paper and your graduated university which is Sharif. Have a go and cross your fingers, I think so you'd be able to get the scholarship.

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoodhosein نمایش پست ها
    با سلام
    من با معدل لیسانسم خیلی کمه اما فوق لیسانسم 17.9 است و لیسانس و فوق مکانیک را در شریف گرفتم.البته الان از مهر ترم 3 ارشدم شروع می شود. تا الان یک مقاله دارم و تا آخر ترم 3 هم یکی دیگه سابمیت می کنم.نمره ایلتس هم 6.5 گرفتم.به نظرتون من می توانم از دانشگاه ملبورن برای phd فول فاند بگیرم
    Mostafa

Junior Member

با سلام
    سلام حتما اپلاي كنيد منم شرايطم مشابه شما بود و فول فاند واسه phd تونستم بگيرم من ليسانس شريف بودم معدلم زياد جالب نبود و فوق علم و صنعت بودم با معدل 18 و 2 تا مقاله isi داشتم در رشته م. شيمي تونستم فول فاند بگيرم فقط نكته مهم اينكه حتما يك استاد پيدا كنيد كه دانشجو بخواد و باهاش در تماس باشيد خيلي موثره، موفق باشيد

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

For Iranian universities, and according to the fact that none of them even Sharif or Tehran are not comparable with the universities of many other applicants, it is then the least important factor in compare with publication records or GPA
    با سلام

Junior Member

سلام. می خواستم بپرسم به طور کلی چند نوع بورس واسه استرالیا هست هم فوق هم دکترا،اسماشون چیه و چه شرایطی داره؟با کدومش میشه هم هزینه تحصیل رو داد هم زندگی؟ واسه گرفتن بورس ارشد و دکترا باید با استاد مکاتبه کرد یا خود دانشگاه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil engineering - University of Melbourne

Its not a question with a terse reply. The most important scholarship is IPRS (International Post graduate Research Scholarship) that covers your tuition fee, and usually if you get the IPRS, the university will offer you another kind of scholarship to cover your living cost. Usually the amount of this schol is around 23000$ per annum. You definitely shuld contact a professor to prepare your proposal, but usually the professors dont have any opinion on your scholarship, I mean the scholarships would be given only based on the studen's merit (GPA, papers and...). Good luck
    نقل قول نوشته اصلی توسط puffin نمایش پست ها
    سلام. می خواستم بپرسم به طور کلی چند نوع بورس واسه استرالیا هست هم فوق هم دکترا،اسماشون چیه و چه شرایطی داره؟با کدومش میشه هم هزینه تحصیل رو داد هم زندگی؟ واسه گرفتن بورس ارشد و دکترا باید با استاد مکاتبه کرد یا خود دانشگاه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
    Mostafa

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط m.asadi82 نمایش پست ها
    Its not a question with a terse reply. The most important scholarship is IPRS (International Post graduate Research Scholarship) that covers your tuition fee, and usually if you get the IPRS, the university will offer you another kind of scholarship to cover your living cost. Usually the amount of this schol is around 23000$ per annum. You definitely shuld contact a professor to prepare your proposal, but usually the professors dont have any opinion on your scholarship, I mean the scholarships would be given only based on the studen's merit (GPA, papers and...). Good luck
    Although IPRS is the most prestigious scholarship in Australia which is only offered rarely to the very high quality candidate, it is not one which is offered the most. So probably the scholarships which can be considered as the more likely to achieve to a higher range of candidates are those which are offered by the Unis.
    As u know guys, IPRS is offered by the Australian government, which when u specially arrive to Australia, u'll find out the there are a variety of advantages in more than those u already knew in compare with other scholarships and u will be considered as a very high potential candidate with holding such scholarship and also a very good chance of employment after graduation with having such record of holding such scholarship in your resume, probably more important that some papers or
    ...

Junior Member

دوستان سلام
    راستش من تازه با این سایت آشنا شدم و از اینکه چنین وب سایت کاملی رو پیدا کردم سورپرایز شدم.
    من اقامت دایم استرالیا دارم و لیسانس مهندسی صنایع دارم که" اینجیینیرز استرالیا" هم مدرکم رو تایید کرده. میخواستم برای فوق لسانس مدیریت پروژه اقدام کنم. شنیدم که تحصیلات برای من نسبتا رایگان هست. سوالم اینه که چطور باید اقدام کنم؟ اولویت من هم دانشگاههای گروه هشت در شهرهای سیدنی و ملبورن هست. ممنون میشم که راهنماییم کنید. متشکرم