صفحه 14 از 79 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 789

موضوع: آرشیو شده : نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا ( تا سال 2012 )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های استرالیا

سلام
    توی فرم بورسیه UNSW نوشته که:

(a) Your academic transcripts and grading systems including evidence of graduation for all previously completed degrees/diplomas. (Where the course is not yet complete the current transcript must be provided and the final transcript submitted as soon as it becomes available.)
    (b) Any supporting documentation for your application

آیا این به این معنی هست که افرادی مثل من که رسما درسشون تموم شده، باید ترجمه شده ی اصل مدرک رو بفرستند؟

اگر جواب سوال بالا مثبت هست، آیا در ایران فقط از طریق سفارت استرالیا برای تایید ترجمه باید اقدام کرد؟

ممنون

سلام دوستان عزیز

من یه سوال هم قبلا توی همین تاپیک پرسیده بودم در مورد انجام پروژه مستر در استرالیا ... ممنونم از دوستانی که جواب دادن

من یه پروژه ی مستر توی دانشگاه سیدنی پیدا کردم و استاد مربوطه استقبال کرد از این که برم و اونجا پروژه ام رو انجام بدم ... فقط در مورد بورس هایی که دانشگاه سیدنی ارائه می کنه گفت که اینا فقط مخصوص دانشجویان دانشگاه سیدنی هست و به visiting student ها تعلق نمی گیره ... (من دانشجوی سوئد هستم و می خوام تز مستر رو توی سیدنی بگیرم)

حالا می خواستم بدونم راهی هست که بشه external fund یا هر چیز دیگه ای برای پروژه ای توی این قالب دریافت کرد؟
    بعد سیستم استرالیا چجوریه؟ استاد چقدر در پذیرش دانشجوی دکترا تاثیر داره؟ یعنی اگه این پروژه رو با این استاد انجام بدم و نظر مثبتش رو جلب کنم تاثیری روی پذیرش دکترا و ... هم داره؟
    این استاد lecturer هست ولی داره کار research انجام میده! من متوجه نشدم آخر معنی این چیزا توی ایترالیا چیه ... lecturer می تونه دانشجوی دکترا بگیره؟

مرسی دوستان

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_oo_oo نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز

من یه سوال هم قبلا توی همین تاپیک پرسیده بودم در مورد انجام پروژه مستر در استرالیا ... ممنونم از دوستانی که جواب دادن

من یه پروژه ی مستر توی دانشگاه سیدنی پیدا کردم و استاد مربوطه استقبال کرد از این که برم و اونجا پروژه ام رو انجام بدم ... فقط در مورد بورس هایی که دانشگاه سیدنی ارائه می کنه گفت که اینا فقط مخصوص دانشجویان دانشگاه سیدنی هست و به visiting student ها تعلق نمی گیره ... (من دانشجوی سوئد هستم و می خوام تز مستر رو توی سیدنی بگیرم)

حالا می خواستم بدونم راهی هست که بشه external fund یا هر چیز دیگه ای برای پروژه ای توی این قالب دریافت کرد؟
    بعد سیستم استرالیا چجوریه؟ استاد چقدر در پذیرش دانشجوی دکترا تاثیر داره؟ یعنی اگه این پروژه رو با این استاد انجام بدم و نظر مثبتش رو جلب کنم تاثیری روی پذیرش دکترا و ... هم داره؟
    این استاد lecturer هست ولی داره کار research انجام میده! من متوجه نشدم آخر معنی این چیزا توی ایترالیا چیه ... lecturer می تونه دانشجوی دکترا بگیره؟

مرسی دوستان
    اینکه بشه external fund گرفت یا نه کاملا بستگی به استاد مربوطه داره.
    استاد در پذیرش دانشجوی دکتری قطعا نقش داره و اصلا طبق قانون دانشگاه سیدنی بدون موافقت استاد شما اصلا نمیتونید اپلی کنید ولی استاد هیچ نقشی در دادن بورس نداره (بجز زمانی که هزینه از طرف research group مربوطه تامین بشه.

مرسی مهدی جان ... میشه لطفا بگین که استاد چجوری در گرفتن external fund میتونه نقش داشته باشه؟ ضمنا هم رشته هستیم ... شما دانشگاه سیدنی درس می خونید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi.Chem.Eng نمایش پست ها
    اینکه بشه external fund گرفت یا نه کاملا بستگی به استاد مربوطه داره.
    استاد در پذیرش دانشجوی دکتری قطعا نقش داره و اصلا طبق قانون دانشگاه سیدنی بدون موافقت استاد شما اصلا نمیتونید اپلی کنید ولی استاد هیچ نقشی در دادن بورس نداره (بجز زمانی که هزینه از طرف research group مربوطه تامین بشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IT-Polytechnic

سلام - من تازه گرفتن پذیرش از استرالیا رو شروع کردم.
    من که فارقالتحصیل شدم باید برای پذیرش مدارکم رو از وزارت علوم بخرم و بعد بفرستم؟ (هم برای پذیرش هم بورس.؟؟؟) راستش برای کانادا این کار رو لازم ندارم و میخوام که در صورت لزوم اون همه پول برای ازاد کردن مدرکم بدم.
    مرسی از همهتون، بعضیا اینجا خیلی کمک میکنند

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil engineering - University of Melbourne

این یه سیاسته کلیه که باید با مدرک رسمی اپلای کنید. من خودم از چند تا دانشگاه کانادا پذیرش داشتم که همشون ازم مدرک رسمی میخواستن برای اپلای. این که غیر رسمی بشه اپلای کرد بستگی به سیایت دانشگاتون داره. همه دانشگاههای کانادا هم اینطوری نیستن. حتی من هیچ دانشگاه کانادارو ندیدم غیر رسمی بشه اپلای کرد.
    البته دانشگاههای امریکای شمالی مدارک انگلیسی که دانشگاه (مثل شریف - تهران - امیرکبیر و ..) میده رو قبول میکنه برای اپلای. ولی خوب دانشگاههای دیگه مثل مازندران، مدرک انگلیسی هیچی بهمون نمیده و من مجبور بودم حتی برای کانادا هم مدارکمو اول آزاد کنم بعا اپلای کنم. اگه دانشگاه شما مدرکی انگلیسی بهتون میده فکر میکنم باهاش بتونید استرالیا هم اپلای کنید، اگه نه، باید مدارکتونو بخرید
    Mostafa

بچه ها یه سئوال دارم ولی نخندین ها.
    واسه دکترا باید قبل از پذیرش پروپوزالی تنظیم کنیم و طی مکاتبه با استاد تاییدش رو بگیریم? اون پروپوزال رو میشه با مشورت استاد تنظیم کرد؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط narges_phy_edu نمایش پست ها
    واسه دکترا باید قبل از پذیرش پروپوزالی تنظیم کنیم و طی مکاتبه با استاد تاییدش رو بگیریم? اون پروپوزال رو میشه با مشورت استاد تنظیم کرد؟
    اتفاقا سوال خوبی هست. چرا بخندیم. بستگی به استاد داره. بعضی استاد ها تو همون ایمیل اول که میگن ما از رزومه شما خوشمون اومده این مساله رو هم مطرح میکنن. بعضا راهنمایی میکنن و ازتون میخوان که پروپوزال رو بفرستید تا اونا چک کنن. بعضی وقت ها پرپوزال آماده دارن و میفرستن برای شما تا ببینن که شما چقدر از اون پروژه خوشتون میاد. بعضی از استاد ها برای امتحان توانایی و دانش شما نه که هیچ اما خیلی کم کمک میکنن برای تنظیم. پس بستگی کامل به استاد و شرایط اون ترمش داره. که مثلا پروژه ی خاصی دم دستش باشه یا نباشه...

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط narges_phy_edu نمایش پست ها
    سعی کنید حتما و هر طور شده طوری با استاد ارتباط برقرار کنید که با هماهنگی و کمک خودش موضوع رو ترجیحا تعیین کرده و پروپزالتون رو تنظیم کنید. چون در این صورت احتمال پذیرشتون در صورت داشتن مینیمم ها خیلی خیلی بالا میشه.
    در ضمن توجه کنید که موضوع پروپزال رو از همون اول طوری انتخاب کنید که بعدا موقع گرفتن ویزا دچار مشکل نشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi.Chem.Eng نمایش پست ها
    سعی کنید حتما و هر طور شده طوری با استاد ارتباط برقرار کنید که با هماهنگی و کمک خودش موضوع رو ترجیحا تعیین کرده و پروپزالتون رو تنظیم کنید. چون در این صورت احتمال پذیرشتون در صورت داشتن مینیمم ها خیلی خیلی بالا میشه.
    در ضمن توجه کنید که موضوع پروپزال رو از همون اول طوری انتخاب کنید که بعدا موقع گرفتن ویزا دچار مشکل نشید.
    نقش پروپوزال کاملا روی نظر استاد مربوطه تاثیر میگذاره به خصوص در مورد بورس های دانشگاه که معمولا کلیت موضوع پروژه مشخصه و خیلی نمیشه اونو تغییر داد. در مورد این بورسها نظر استاد در گرفتن بورس وزن بیشتری نسبت به بورس دولت استرالیا داره

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)