صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: راهکار برای تندخوانی زبان

Senior Member amin_ict_5 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض راهکار برای تندخوانی زبان

سلام

کسی برای تندخوانی راهکار ، کتاب ، نرم افزار ، چیزی سراغ داره ؟؟
    تندخوانی متن فارسی یا انگلیسی

قبلاً تبلیغاتشون توی روزنامه ها زیاد بود کسی چیزی موسسه ای یا ... سراغ نداره ؟؟
    شما دوستان عزیز خودتون برای تند خوانی چیکار میکنید ؟؟

من
    هم برای شرکت در امتحانات میخوام مثلاً تافل یا امتحانات از این دست که زمان توش خیلی مهمه و همیشه کم میاد

هم برای سرعت در درس خوندن خودم در منزل مثلاً یکروز مجبور باشید سیصد صفحه را بخونی

لطفاً نظرات خودتون را بفرمایید

هدف بنده صرفاً یادگیری ایست؛ یادگیری علم، یادگیری اخلاق، ...
    هدف خودسازی ایست، نه خوشگذرانی

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : راهکار برای تندخوانی زبان

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_ict_5 نمایش پست ها
    سلام

کسی برای تندخوانی راهکار ، کتاب ، نرم افزار ، چیزی سراغ داره ؟؟
    تندخوانی متن فارسی یا انگلیسی

قبلاً تبلیغاتشون توی روزنامه ها زیاد بود کسی چیزی موسسه ای یا ... سراغ نداره ؟؟
    شما دوستان عزیز خودتون برای تند خوانی چیکار میکنید ؟؟

من
    هم برای شرکت در امتحانات میخوام مثلاً تافل یا امتحانات از این دست که زمان توش خیلی مهمه و همیشه کم میاد

هم برای سرعت در درس خوندن خودم در منزل مثلاً یکروز مجبور باشید سیصد صفحه را بخونی

لطفاً نظرات خودتون را بفرمایید

سلام
    به نظر من به جای اینکه وقت ، انرژی و هزینه خود را صرف حاشیه بکنیدطبق روال قبلیتون ادامه بدهید. مطالعه یک عادته و وقت زیادی می بره که عادت را ترک کرد روش تند خوانی باید زیر نظر متخصص آنهم از دوران مدرسه طی سال ها و بتدریج آموزش داده شود.مطالبی هم که در روزنامه های ایران دیده می شود غالبا دنبال پول هستند.

موفق و سربلند باشید
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MscEng Software - UK

رویال درست میفرمایند
    ولی تند خوانی یه جور skill هست که میشه با تمرین بهش رسید ، برا اینکار به نظر از کتابهای راهنمایی که در این زمینه وجود داره باید استفاده کنی.
    من خودم وقتی میخواستم ielts بخونم از این کتاب هم برا تندخوانی استفاده کردم

How to Read Better and Faster
    از norman lewis
    (تو پرانتز من این کتاب رو ایرون نخریدم)
    البته لازمه خوندن سریع داشتن دایره لغت بالاس که درصد خطاتون بیاد پایین.

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in ISYS-Walton college of business- university of Arkansas

یکی از دلایل کند خواندن(به معنای عدم درک واژه خوانده شده در زمان معقول) subvocalize کردن واژه هاس. بعضی ها در فارسی خوانی هم این عادت رو دارن که شدیدا به فهم در زمان مناسب لطمه می زنه. و دلیل شایع دوم هم عدم تمرکزه که اکثر روش های تندخوانی هم بهش اعتنایی نمی کنن. یه سری به فرومهای خارجی بزنید متوجه میشید که کار خیلی ها با کلاسهای تند خوانی معتبر مثل knewton هم راه نیفتاده . اگه هم می بینید که دیگه اثری از دوره های تند خوانی در تبلیغات نیس دلیلش ضریب کم تاثیرشون در موفقیت بوده. به نظر من تند خوانی مهارتیه که با "عادت" و نه "تکنیک" بدست میاد. با این وجود بعضی از راهکارهای درست خوانی میتونه توانایی خوندن رو زیاد کنه

Junior Member

به نظر من تند خواندن كاري نداره ولي مشكلش اينه كه هر چي تند تر ميخوانيد مطالب رو سطحي تر ياد ميگيريد.
    و تو ذهنتون چيزي ازش نميمونه . بيشتر به درد روزنامه خوندن ميخوره تا درس خوندن.

Senior Member amin_ict_5 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

این فروم محل گردهمایی دانشجوهای درس خون هستش گفتم درباره این موضوع مرتبط با همین تاپیک ازتون مشورت بخوام بهترین جا برای ارائه مشکل و نظر سنجی از بر و بچ همین فروم را دیدم

کسی راهکاری برای تمرکز گرفتن سراغ داره ؟؟
    راستش من اینقدر مشغله و سختی زندگی ام زیاد شده که وسط تست سر جلسه امتحان یا مطالعه کردن خواه نا خواه فکرم به سمت بدبختی هام میره
    کسی راهکاری یا دلداری یا طرز فکری سراغ داره که بشه اینو کنترلش کرد و تمرکز بر قرار بشه یا به عبارتی هواسم سر امتحان یا سر مطالعه کردن پرت نشه ؟؟

از همه سخت تر برای امتحاناتی که زمان توش کم میاد همین تمرکز و عدم پرت شدن هواس سر جلسه آزمون هستش
    هدف بنده صرفاً یادگیری ایست؛ یادگیری علم، یادگیری اخلاق، ...
    هدف خودسازی ایست، نه خوشگذرانی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng

دوست عزيز، تا حدود زيادي روش هاي پايين براي من جواب داد:
    1. ebook خواندن و مخصوصاً مقالات (چون در يه بازه زياد زماني مجبور بودم مقالات با كيفيت (منظورم متنش) بسيار پايين بخونم، الان وقتي مثلاً يه مقاله ماله 2005 مي بينم زندگي برام خيلي خوشايند)
    1.1. چرخش تو اينترنت و در كل از روي مانيتور خوندن
    1.2. روش هاي بالا كمك ميكنه بدونيد موضوع يا مفهوم اصلي رو از كجا بكشيد بيرون و در عين حال سرعتتون رو مي بره بالا
    2. توجه به رفتار و نوع درس خوندن دانشجوياني كه هم از نظر تحصيلي قوي اند و هم چندين كار رو با هم انجام مي دن.
    2.1. نتيجه اين بود كه اين دانشجويان در كليه مسائل زندگي عجله دارند (صحبت كردنشون هم اينو نشون ميده). اشتباه نشه، سعي مي كنند كار هاشون رو صحيح و سريع انجام بدند و اينو براي خودشون ملكه كردن
    3. تمركز : به عنوان مثال براي تافل من سعي مي كنم فضا رو شبيه كلاس درسي ببينم. انگار مي خوام مطلب مهمي رو ياد بگيرم.
    3.1. كليه مراحل بالا به مرور زمان به دست مياد يعني همون طور كه دوستان اشاره كردن با تمرين و عادت شدن
    البته من فكر مي كنم فشردگي: امتحانات(تافل و..) + درس دانشگاه + كار هاي تحقيقاتي + استاد و دانشگاه پيدا كردن + و حتي شاغل بودن، خودكار سرعت آدم رو مي بره بالا و ديگه به غير اين مسايل جايي براي مشكلات نمي مونه كه بخواين فكر كنيد يا نكنيد.
    و در كل اكه جايي بريد كه سرعت زندگي بالاست شما هم نا خود آگاه سرعتتون ميره بالا. يعني آدم مجبوره.
    از تاپيك خوبتون هم تشكر مي كنم و اميد وارم هر كس هر تجربه داري share كنه. و يه پيشنهاد: "راهكار هاي سريع زندگي كردن" هم بد نبود يه نمه كلي تره

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    physics

amin_ict_5 عزیز
    منم با دوستان موفقم با تمرین و زمان گذاشتن سریع خواندم را میشه یاد گرفت البته تمرکز داشتن سرعت یادگیری رو بالا میبره (بهتره سعی کنید تمرکز بالای داشته باشید). چون خود منهم تو این پروسه هستم و دارم پیشرفتمو با تمرین و تمرکز و فهمیدن و گرفتن نکات کلیدی و ... می بینم . البته یه نرم افزاری هست که تا حدودی بهم کمک کرد این نرم افزار حرکت سریع چشم رو یاد میده و حتی میتونین متنهای خودتون هم توش بزارین و کار کنید. براتون لینکشو میزارم
    http://rapidshare.com/files/455216330/speedread.rar
    خلاصه من تو این مدت فهمیدم هیچ معجزه ای برای یاد گرفتن این مهارتها غیر از تمرین کردن و تمرکز داشتن و صبور بودن و آرامش رو حفظ کردن نیست البته ممکنه فاکتورهای دیگه ای باشه که من نمی دونم.

Junior Member

حرف اول و توی این موضوع تمرین و تکرار می زنه تجربه خودم این بوده که سعی کردم وقتی دارم یه متنی را می خونم با چشمم بتونم حداقل 5 . 6 کلمه بعدیش را هم بببینم و این واقعا کمکم کرده توی تند خوانی! مثل وقتییه که نوازنده یک ساز داره یه نت را از روی کاغذ می زنه اگه هم زمان نتونه چند تا نت جلوترش و نبیننه و تمرکز نکنه اون قطعه خراب و بد زده و شنیده می شه و فقط باید تمرین و تکرار کنید مجله روزنامه و کتاب زیاد بخونید مخصوصا کتابی که محتواش براتون جالب باشه آدم ناخوداگاه به طرف انتهاش کشیده می شه و می خواد که زودتر به پایان اون کتاب برسه پس تندتر اون را می خونه!

Junior Member

دوستان عزیز نرم افزاری هست به این منظور که به نظر من خیلی سرعت و دقت خوندنو زیاد میکنه (مخصوصا خوندن از رو مانیتور). میتونید تو خیلی سایتا پیداش کنید و دانلودش کنید: اسمش هست: AceReader Pro Deluxe Plus

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)