صفحه 2 از 62 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 614

موضوع: آرشیو شده : تحصيل در چين و مسائل مرتبط (تا پایان سال 2012)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در چین

امیدوارم دوستانیکه دارای تجربه زندگی یا درس خواندن در چین هستند،آن را با بقیه به اشتراک بگزارند

Junior Member

I recieved this information from my friend
    I still hope, other friends also try to gather a lot of information

خوابگاه

هزینه:
    هزینه خوابگاه های دانشگاه های چین با توجه به دانشگاه متفاوت می باشد. در بعضی دانشگاه ها اتاق دونفره ماهی 1200 یوان و در برخی 2000 یوان و برای یک نفره 2500 یوان تا 3500 یوان می باشد.اما در مجموع بازه هزینه خوابگاه در همین مفدارهای ذکر شده می باشد .
    امکانات:
    از لحاظ امکانات خوابگاه ها دارای : کمد لباس - تلویزیون - یخچال( در برخی دانشگاه ها)- مایکروفر- تخت خواب - میزتحریر- توالت و حمام (دربرخی دانشگاه ها) - کولر گازی- اینترنت پرسرعت ( البته خود دانشجو باید اعتبار را شارژکند) میباشند. آشپزخانه در بعضی دانشگاه ها در هر طبقه مشترک می باشد ودر بعضی دانشگاه ها آشپزخانه ای موجود نمی باشد.

غذاخوری دانشگاه
    در تمامی دانشگاه های چین غذا خوری اسلامی موجود می باشد. ( در ضمن در خارج از دانشگاه ها به وفور رستورانهای اسلامی موجود می باشد)

ساعت کلاس ها
    کلاس ها از ساهت 8 صبح شروع می شود و هر زنگ 45 دقیقه می باشد. از ساعت 11:45 تا 1:30 زمان استراحت و غذا هست.( الیته در بعضی دانشگاه ها تا ساعت 1 است) در عصر 6 تا 8 وقت غذا . قبل از ظهر 4 زنگ و در بعد از ظهرنیز 6 الی 7 زنگ می باشد.( لازم بذکر است این ساعات در دانشگاه ها ممکن است یا کمی تفاوت باشداما در مجموع بدین گونه می باشند)

هزینه تحصیل

کارشناسی : سالی 23000 الی 26000 یوان ( بر حسب دانشگاه) به علاوه 600 یوان بیمه
    کارشناسی ارشد: سالی 32000 الی 35000 یوان به علاوه 600 یوان بیمه
    دکترا : سالی 42000 الی 45000 یوان به علاوه 600 یوان بیمه
    دوره های آزاد زبان چینی: 8400 الی 10000 یوان بعلاوه 600 یوان بیمه ( البته در برخی دانشگاه ها هزینه تحصیل دوره های آزاد زبان چینی بالاتر نیز می باشد)

هزینه زندگی
    این مطلب کاملا یه خود شخص بستگی دارد ، اما در کل اینجا منهای خرج تحصیل و خوابگاه میتوان با ماهی 1000 تا 1500 یوان زندگی کرد.( البته اگر صرفه جویی کنید )

لازم بذکر است هزینه تحصیل و خوابگاه برای دوستان بورسیه CSC رایگان است و بعلاوه برای دوستان بورسیه CSC در مقطع کارشناسی ارشد1700 یوان و در دکترا 2000 یوان ماهانه دانشگاه کمک هزینه میدهد.

برای دوستانی که به زبان چینی در رشته های مختلف می خواهند تحصیل کنند
    باید مدرک HSK که مدرک سنجش سطح زبان چینی می باشد را دارا باشند که نمره تعیین سطح مورد نیاز دانشگاه ها برای هر مقطع متفاوت است. ( امتحان HSK در چین سالی 3 بار برگزار می گردد برای اطلاعات بیشتر در مورد این امتحان به http://www.hsk.org.cn/english/Default.aspx مراجعه کنید.

کارشناسی : HSK 4 البته بعضی دانشگاها 6 می خواهند.
    کارشناسی ارشد: HSK 6 به بالا
    دکترا: HSK 6 به بالا

مدت دوره ی تحصیل
    کارشناسی 4 سال- کارشناسی ارشد 2 الی 3 سال- دکترا 3 الی 4 سال
    [*] در مقطع کارشناسی ارشد مقاله برای چاپ در ژورنال های معتبر اختیاری است ، اما در مقطع دکترا حداقل دو مقاله اجباری است که باید در ژورنال های معتبر بین المللی چاپ گردد.

امیدوارم مفید بوده باشد.

با سلام

من دانش اموز دوره ی پیش دانشگاهی هستم و زبان انگلیسی رو در حد متوسط به بالا مسلط هستم و تصمیم دارم برای بورس دولت چین مقطع لیسانس(لینک ) اقدام کنم .متاسفانه توی سایت سفارت و این سایت پاسخ بعضی از سوال هام رو پیدا نکردم ممنون میشم اگر اطلاعاتی در این زمینه دارید بهشون پاسخ بدبد:

1-آیا دانستن زبان چینی می تواند شانس پذیرش من را بالا ببرد؟

2-به طور سالانه چند نفر از ایران برای مقطع لیسانس بورس کامل می گیرند؟

3-آیا انتخاب بعضی رشته ها مثل بیوتکنولوزی یا رشته های علوم نو شانس پذیرش را کاهش می دهد؟

4-برای این که سه دانشگاه را انتخاب کنم شما توصیه می کنید چه دانشگاه هایی رو بزنم؟(رشته=بیوتکنولوزی)

5-آیا می تونم بایک سال دوره ی اموزش زبان چینی پیش از دوره ی اصلی به سطحی برسم که سر کلاس های درس مشکل نداشنه باشم؟
    و هر اطلاعات یا تجربیات دیگه ای که فکر می کنید به دردم میخوره(مثل معرفی یکی از کسانی که از همین طریق بورس گرفته) یا تجربیات خودتون .

با تشکر فراوان

سلام

این وبلاگ اطلاعات خوبی از شهر شانگهای چین داره:

http://shanghai.blogsky.com/

چین از همه لحاظ خوبه.فقط مشکلش زبان هست.چون چینی ها نمیتونن خوب انگلیسی صحبت کنند.

Junior Member

به نظر من این مشکل در آینده خیلی کمتر خواهد شد، همچنین زبان چینی به گونه ای است که باعث می شود انگلیسی را سخت تر از ما تلفظ کنند

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصيل در چين

دانشگاههای شهر پکن و شانگهای سطح بالایی دارن و در کل هزینه زندگی پایین تر از مالزی و ... است.اما در کل چین از نظر علمی و شرایط کار و پیشرفت یه کشور اشباع شده است...

Junior Member

اين لينك اطلاعات پراكنده اي در رابطه با كشور چين ارايه مي كند
    http://www.sanephysics.blogfa.com/cat-16.aspx

Junior Member

سلام
    آيا براي تحصيل در هنگ كنگ نياز به اخذ ويزا از چين هست يا سفارت مستقل داره؟

Junior Member

با سوال از دفاتر خدمات توريستي مطمئن شويد
    ولي فكر كنم كه در اين گونه موارد هنگ كنگ مستقل است