صفحه 7 از 62 نخستنخست 123456789101112131415161757 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 614

موضوع: آرشیو شده : تحصيل در چين و مسائل مرتبط (تا پایان سال 2012)

Banned

پیش فرض پاسخ : تحصيل در چين

ای بابا منظور شما اینه که 5 سال فقط برای لیساس؟
    اینطوری که میرفتم پزشکی.
    1 سال زبان چینی؟ اصلا نمی ارزه ادم 1 سالشو بزاره برا زبانی که هیچ جا بدردت نمیخوره....
    نظر شما چیه من لیسانسمو از ایتالیا بگیرم و برای فوق به چین برم؟
    کسی هست جواب سوال های دیگه منو بده؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaafshar8 نمایش پست ها
    با سلام
    خواستم اطلاعاتی رو در مورد کشور چین در این مدتی که راجع بهش تحقیق کردم رو در اختیار کسانی که تازه کار هستند و اطلاعاتی در مورد این کشور توضیح بدم.
    مزایای کشور چین :
    1-هزینه زندگی کم(متوسط ماهانه 250 تا 300$ بسته به اینکه کدوم دانشگاه چه امکاناتی رو داره و قیمت هاش چطوری هست)
    2_دانشگاه های بسیار بسیار بسیار قوی که رنکینگ هم این نکته رو به خوبی نشون میده(بهترین دانشگاهش tsinghua هست که رتبه 10 رنکینگ مهندسی رو داره)
    3-امکان بورس بالا
    4-صدور ویزا ی راحت و در زمان یک تا دو هفته

معایب:
    1-هزینه تحصیل نسبتا بالا(به طور متوسط 6 میلیون تومان در سال بسته به دانشگاه فرق می کند)
    2-زبان تدریس دانشگاه اکثرا به چینی هست و اگه به زبان انگلیسی باشه هزینه تحصیل خیلی بالا میره(7 8 میلیون تومان در سال)پس دانشجو مجبور هست یک ترم یا یک سال آموزش زبان چینی ببینه و بعد از یک سال باید امتحان زبان HSKرو بده که باید نمره ی لازم رو کسب کنه و دوباره بیاد برای مستر اپلای کنه و...که سخت بودن زبان چینی این مشکل رو بیشتر می کنه
    نکات کلی در کشور چین:
    1-انسان های بسیار مهربانی هستند
    2-اهل کار هستند و همیشه کار رو به همه چیز اهمیت می دن.اگر در این مورد شک دارید این مورد رو امتحان کنید:به هر کدوم از دانشگاه ها ی چین که خواستید ایمیل بفرستید و حتی ساده ترین سوال رو هم بپرسید با اغوش گرم می پذیرند و جواب می دهند اما نکته ی بسیار خوبش اینجاهست حداکثر 2 روز خواهد کشید که جوابتون رو از طریق ایمیل دریافت کنید.حتی بعضی از دانشگاه ها مثلهtsinghuaنهایتا تا 8 ساعت جواب خواهد داد البته اگه موقعی ایمیل بزنید که در ساعات کاری و روز تعطیل نباشد باشد 1 ساعته جواب خواهید گرفت!!!!
    3-از لحاظ فرهنگ خیلی قوی می باشد و قدیمی ترین تمدن رو در جهان داره.
    وووو....
    امیدوارم مفید واقع بشه.یادتون باشه به هیچ کس و به هیچ موسسه و.. احتیاج ندارید بلکه تنها کاری که باید بکنید اینه که وب سایت دانشگاه مورد نظرتون رو بخونید و هر سوالی داشتید ازشون بپرسید آنها بهترین منبع موثق هستند.من به دوتا از موسسه های مورد تایید وزارت علوم ایمیل فرستادم که آیا در چین اجازه کار هست آنها گفتند بله 20 ساعت در هفته اجازه کار دارید.اما وقتی به دانشگاه مورد نظرم ایمیل زدم گفتند نه به هیچ وجه نمی تونید با ویزا ی دانشجویی کار کنید!!!!!
    با تشکر و با آرزوی موفقیت همه ی عزیزان.امیدوارم شما رو از نزدیک ببینم
    سلام و با تشکر از اطلاعاتتون
    آیا شما اطلاعی از شرایط بورس دارین که دقیقا باید چه شرایطی داشت واینکه برای ترم بهار هم بورس دارن؟
    اینطور که من سرچ کردم بیشتر رشته های ارائه شده به انگلیسی دانشگاه ها شمال ترم پاییزه و نه بهار اما یک موسسه به من گفت چون ا این دانشگاه ها قرارداد داره میتونه برای ترم بهارم به زبان انگلیسی پذیرش بگیره و من فکر میکننم کار پذیرش از طریق این موسسه راحت تر و سریعتر انجام میشه. مثلاً من نمیدونم آیا بانک های ما امکان انتقال پول به حساب دانشگاه های چین رو دارن یانه؟
    من به این نتیجه رسیدم از طریق موسسه اقدام کنم. شما چی میگین /راهنمایی کنین

Banned

پس بیشتر دانشگاه ها انگلیسی دانشجو میگیرن درسته؟
    خیالم راحت شد ...

Junior Member

اين جور كه من مي بينم 5 ساله هست. اروپا خيلي خوبه ولي اگه مي توني بري اقدام كن. البته خيلي از كشورهاي مختلف اومدن و چيني ياد ميگيرن و گرفتن و ادامه تحصيل ميدن. يك ششم مردم جهان به اين زبان صحبت مي كنن!!. در مورد وجود دانشگاهي كه در مقطع ليسانس به زبان انگليسي باشه، بايد سرچ زيادي بكني.

Junior Member

در ضمن شنيدم آمريكا زبان چيني رو به عنوان زبان دوم به سيستم آموزشي خودش اضافه كرده

ApplyAbroad Senior Veteran

با سلام.شرایط اقامت دائم کشور چین چیه؟مثلا ما که از طریق وزارت علوم(با گذشتن ودیعه مالی 15 میلیون تومان)معافیت تحصیلی گرفته ایم می توانیم اقامت چین را داشته باشیم؟کلا چند روش برای اخذ اقامت چین وجود دارد؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadi2429 نمایش پست ها
    در ضمن شنيدم آمريكا زبان چيني رو به عنوان زبان دوم به سيستم آموزشي خودش اضافه كرده
    کجا اضافه کرده؟ امریکا که اصلا سیستم آموزشی مرکزی نداره و هر ایالت جداگانه درمورد سیاستهایش تصمیم میگیره. حتی اگر هم بخواهند زبان دومی اضافه کنند الآن تعداد مهاجرین چینی در امریکا درصد اندکی از کل مهاجرین هستند. بزرگترین زبان دوم مهاجرین در امریکا اسپانیولی است.

ApplyAbroad Senior Veteran

با سلام

اگر دوره ی مستر ما به زبان چینی تدریس شود آیا استاد دانشگاه منابع چینی برای خواندن و رفرنس معرفی می کند یا انگلیسی ؟و آیا امتحان آخر ترم و پایان ترم به زبان چینی گرفته می شود یا انگلیسی؟همچنین پروژه کارشناسی ارشد؟

چه روش هایی برای اخذ اقامت چین وجود دارد؟و چه مراحلی را باید طی کرد؟مثلا برای ما که مشمول نظام وظیفه هستیم و با قید وثیقه از کشور خارج شده ایم می توانیم اقامت کشور چین را اخذ کنیم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    کجا اضافه کرده؟ امریکا که اصلا سیستم آموزشی مرکزی نداره و هر ایالت جداگانه درمورد سیاستهایش تصمیم میگیره. حتی اگر هم بخواهند زبان دومی اضافه کنند الآن تعداد مهاجرین چینی در امریکا درصد اندکی از کل مهاجرین هستند. بزرگترین زبان دوم مهاجرین در امریکا اسپانیولی است.
    اينو يكي از دوستانم در نيويورك گفت. من گفتم به عنوان زبان دوم اضافه كرده.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaafshar8 نمایش پست ها
    با سلام

اگر دوره ی مستر ما به زبان چینی تدریس شود آیا استاد دانشگاه منابع چینی برای خواندن و رفرنس معرفی می کند یا انگلیسی ؟و آیا امتحان آخر ترم و پایان ترم به زبان چینی گرفته می شود یا انگلیسی؟همچنین پروژه کارشناسی ارشد؟

چه روش هایی برای اخذ اقامت چین وجود دارد؟و چه مراحلی را باید طی کرد؟مثلا برای ما که مشمول نظام وظیفه هستیم و با قید وثیقه از کشور خارج شده ایم می توانیم اقامت کشور چین را اخذ کنیم؟
    خوندن، نوشتن، منابع و دفاع از پايان نامه همه به چيني هست. اخذ اقامت رو اطلاعي ندارم. فقط مي تونم بگم مداركت كامل باشه 4 روزه ويزا ميدن واسه يك سال. اينجا خود دانشگاه (در مورد من كه اينطوري بود) ويزاتو تا پايان دوره تحصيل تمديد ميكنه.