صفحه 31 از 68 نخستنخست ... 212223242526272829303132333435363738394041 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 301 تا 310 , از مجموع 673

موضوع: پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در آلمان

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط vand نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت خانم دكتر
    سوالي داشتم از حظورتون من در آلمان مشغول به كار در يك شركت هستم در صورت امكان مي خواهم همسرم رو هم براي تخصص به آلمان بيارم. آيا اگه بتوان به صورت ترينينگ يا اسيستانت در يك بيمارستان كليسايي دعوت نامه گرفت امكان تغيير در سالهاي بعدي هست و آيا اين يكسال در جاي ديگر لحاظ ميشود و مورد قبول وزارت بهداشت ايران مي شود؟
    سوال ديگر مدارك مورد نياز سفارت ايران شامل يك مدرك براي اخذ اجازه كار است به چه صورت بايد اقدام شود؟
    با تشكر فراوان
    همسر تون بايد آلماني حداقل B2 داشته باشه و خوب حرف بزنه تا بتونه يه جايي كار پيدا كنه، بله إمكان تغيير بيمارستان و تغيير رشته هم وجود داره
    اگر با داخلي شروع كنن يكسال اون براي همه رشته ها محاسبه ميشه، البته اگر كه جايي باشه كه Chefarzt اجازه Weiterbildung داشته باشه، البته Praktikum جزء دوره محاسبه نميشه
    ارزشيابي تو ايران يه كمي پيچيده تر است و بيمارستان دانشگاهي يا Lehrkrankenhaus مورد قبول است

اجازه كار تو هر ايالت مدارك متفاوتي ميخواد، بايد از landesprüfungsamt بپرسيد

Junior Member

سلام. شرمنده من این سوال رو تو فروم دیگه گذاشتم
    ولی از اونجا که بچه های پزشکی تو اینجا هستن ، گفتم شاید جوابمو بتونم اینجا بگیرم
    چون واقعا سر در گم شدم و نیاز به کمک دارم
    .توی سایت سفارت آلمان راجع به تایید مدارک این رو نوشته :
    تایید مدارکی که برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان هستند یک نسخه اصل و ۵ نسخه کپی از آنها مجانی است. برای این منظور باید مدارکی ارائه دهید که نشان بدهد شما برای تحصیل در یک دانشگاه در آلمان داوطلب شده اید ( مثلا پذیرش معتبر) . در این مورد فقط مدارکی معاف از پرداخت هزینه اند که برای دریافت پذیرش تحصیل در دانشگاه ضروری هستند.

پزشکانی که در ایران تحصیل کرده و دارای پروانه طبابت هستند، شامل این معافیت نمی شوند.

دوستان کسی راجع به این موضوع اطلاع یا تجربه ای داره ؟
    این مجانی بودن برای تایید دیپلم و پیش دانشگاهی هم شامل حال پزشکان نمیشه ؟
    آیا فقط تایید دانشنامه هزینه دار هست ؟
    لطفا راهنماییم کنید ممنون

از خودم و دوست دیگر هم پول گرفتن.بهر حال اگه ایمیل جواب می دن با جزئیات از سفارت بپرسین

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir77s نمایش پست ها
    از خودم و دوست دیگر هم پول گرفتن.بهر حال اگه ایمیل جواب می دن با جزئیات از سفارت بپرسین
    ممنون دکتر . ینی حتی برای تایید پیش و دیپلم هم هزینه 45 یورو رو پرداخت کردین ؟
    ممنونم

برای دانشنامه عمومی و تخصص و ریز نمرات و پروانه مطب(پروانه دائم از دوستم ظاهرا).دیگه دیپلم رو نخواست

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir77s نمایش پست ها
    برای دانشنامه عمومی و تخصص و ریز نمرات و پروانه مطب(پروانه دائم از دوستم ظاهرا).دیگه دیپلم رو نخواست
    یک دنیا ممنون .
    دکتر جان دانشنامه عمومی و ریز نمرات عمومی رو میشه با هم تو یه دسته داد واسه تایید ؟
    یا باید جدا باشه ؟
    من تو سایت بیمارستانای آلمان و ایمیل مدارک هیچ اطلاعی پیدا نکردم .
    نقل قول ها مختلفه ، بعضی ها می گن جدا بذارین ، بعضی ها می گن با هم .
    ممنون میشم راهنماییم کنید .

دوست عزیز جدا می گیرند.transcript و medical diploma دو برگه جدا می گیرن.جالب که سفارت انگلستان نیازی به تایید به این شکل نداره و آمریکا USMLE خودشون با دانشگاه مکاتبه می کنن وکلا نظام پزشکی ها مسوول این کارن نه مثل آلمان سفارت!

Junior Member

خانم دكتر آتيبا با سلام و تشكر؛
    در مورد امتحان گلايش،
    اولاً تو هر ايالتي ميشه امتحان داد يا بايد حتماً تو همون ايالتي باشه كه مشغول به كار تو بيمارستانش هستين؟
    دوم آيا هنگام ثبت نام امتحان بايد به عنوان رزيدنت مشغول كار باشيم يا به عنوان هاسپيتنت هم ميتوان ثبت نام كرد؟
    سوم آيا شما هم تأييد ميكنيد كه امتحان تغييراتي داشته و سختتر شده؟
    براي ثبت نام بايد به نظام پزشكي أيالت مربوطه مراجعه كرد؟ چه مدت طول ميكشه تا نوبت ما بشه؟

Junior Member

قوانين ايالتها با هم فرق ميكنه ولي قاعدتا تو همون ايالتي كه مشغول به كار تو بيمارستانش هستين بايد امتحان داد،
    الان تو بعضي ايالتها مثل hessen قبل از امتحان نميشه كار كرد ولي همه جا اينطوري نيست
    امتحان استنادا ردي نداره ولي در كل بستگي به ممتحنها داره و بسته به جوابهاي شما

معمولا شما سه ماه قبل از زماني كه ميخواهيد امتحان بديد يا زودتر ثبت نام ميكنيد ولي اينكه تاريخ امتحان كي بشه، فقط بستگي به درخواست شما نداره و فاكتور هاي ديگه هم مهم هست، مثل مدت اجازه كار، ويزا، تعداد إفرادي كه زودتر از شما درخواست كرده اند، يعني حدود يكماه قبل از امتحان بهتون خبر ميدن كه كي امتحان تون هست كه ممكنه حتي دو سه ماه بعد از زمان درخواستي شما باشه!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    روسیه

واقعا از اطلاعات خوبتون ممنون خانم دکتر کم تر پیدا میشه الان کسی که تا این حد کمک کنه.
    من چند سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین
    1- من روسیه درس میخونم و اخرین سالم هست اما نمیتونم از ایران پزوانه نظام پزشکی بگیرم چون باید برم دوره بگذرونم . حتما داشتن پروانه نظام پزشکی لازمه؟
    2- بعد از ورود به آلمان ، مستقیما میتونم کار کنم و حقوق بگیرم یا باید امتحان رو بگذرونم ؟
    3- الان من مدرک c1 دارم . باید چه امتحانایی رو بگذرونم ؟ در همه ایالت ها این امتحانا هست یا فقط بعضی ها؟
    4- پروسه پذیرش گرفتن چه مدت طول میکشه کلن تا ورود به المان
    ممنون امیدوارم موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)