صفحه 34 از 68 نخستنخست ... 242526272829303132333435363738394041424344 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 331 تا 340 , از مجموع 673

موضوع: پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در آلمان

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine/Tehran university of medical science

پیش فرض پاسخ : پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط paryahaghparas نمایش پست ها
    ممنون از راهنمائی تون. معدل دیپلم من بالای 19 هست و اگه اینجا پزشکی سراسری قبول شم فرقی به حالم نخواهد کرد؟ و اینکه آیا صحت داره که به زبان انگلیسی تدریس می کنند و مدرک تافل نیاز داره؟ ممنون از وقتی که می گذارید
    برای آلمان چرا اتفاقا خیلی فرق خواهد کرد (:
    قبولی پزشکی سراسری داشتن اگر آلمان میخوایید برید خیلی هم کمک میکنه. بیفتید دنبال زبان و بقیه کارها دیگه اگر انشا الله قبول شدید.

Junior Member

با سلام و سپاس فراوان ... سوالى داشتم از جناب دكتر atiba و بقيه دوستان ... من پزشكى عمومى رو اصفهان تموم كردم و تخصص پوست رو از مسكو گرفتم و تقريبا هشت سالى هست كه به عنوان متخصص پوست در دبى مشغول هستم ... دو سال پيش امتحان European Board of Dermatovenereology رو در فرانكفورت پاس كردم و مدركش رو گرفتم ... همچنين آموزش لازم رو در درماتوپالوژى ديدم كه قسمتيش در هامبورگ بوده و قراره امسال واسه امتحان International Board of Dermatopathology به فرانكفورت برم كه اگه اونو پاس كنم مدركش رو ميگيرم كه رشته فوق تخصصى پوست محسوب ميشه و اين مدرك رو كشورهايى مثل سويس به عنوان مدرك معتبر درماتوپالوژى قبول دارند ... سوال بنده اين هستش كه با توجه به تجربه و شناختى كه دوستان گرامى از سيستم پزشكى آلمان كسب كرده اند ، فكر ميكنيد شانس بنده براى پيدا كردن پوزيشين با حقوق در رشته پوست در آلمان چقدره؟ و آيا به همون ترتيبى كه شخصى كه از پزشكى عمومى فارغ التحصيل شده بايد approbation رو گذراند يا داشتن مدارك تخصصى و تجربه كارى تسهيلى در اين امر ايجاد مى كنه؟ با تشكر فراوان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    dentistry

سلام دوستان . من دندانپزشک هستم . چند مدتیه که دنبال رفتن به اروپا افتادم و به توصیه چند نفر فلن آلمان مد نظرمه. میشه دوستانی که مطلع اند راجع به گرفتن تخصص دندانپزشکی منو راهنمایی کنند . اینم بگم که من از همه تقریبا شنیدم که تحصیل تو المان مجانیه ولی چن روز قبل دو ایمیل به دو دانشگاه زدم ( uniklinik) و صحبت از شهریه ( 25000 در اخن ) و (40000 در فرایبورگ ) بود .ممنون میشم اگه کسی اطلاعی در این زمینه داره بگه . با تشکر

سلام. من ١٩ سالمه. من تو تيزهوشان خوندم و تجربى بودم معدل ديپلمم ١٩.٧٠ بود وضعيتم خيلى بود همه فك ميكردن رتبم زير ٥٠٠ ميشه اما بخاطر اينكه استرس داشتم سر جلسه قرص خوردم و كاراييمو خيلى پايين اورد. من نميخوام پشت كنكور بمونم. ميخوام از اول برم آلمان. ميشه كسى كمكم كنه؟ لطفاً خيلى اضطراريه.
    ممنون ميشم.

Junior Member

سلام
    من امسال از دانشگاه سراسری تبریز فارغ التحصیل شدم و ابتدا قصد مهاجرت به آمریکا را داشتم اما به علت ریسک بالای آن منصرف شدم و به آلمان فکر میکنم. تمام خانواده من در آلمان زندگی میکنند اما من اصلا آلمانی بلد نیستم.
    بهترین راه کدام است ؟ ممنون/

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط eliana1st نمایش پست ها
    سلام
    من امسال از دانشگاه سراسری تبریز فارغ التحصیل شدم و ابتدا قصد مهاجرت به آمریکا را داشتم اما به علت ریسک بالای آن منصرف شدم و به آلمان فکر میکنم. تمام خانواده من در آلمان زندگی میکنند اما من اصلا آلمانی بلد نیستم.
    بهترین راه کدام است ؟ ممنون/
    حواستون باشه برای آلمان پذیرش تخصص فقط از بیمارستانهای دانشگاهی بدرد میخوره نه کلیسایی. چون نوع دوم صرفا یک وردست هست که برای فردی دیگر کار میکنه و نه ایران و نه هیچ کشوری غیر از خود آلمان قبول داره چنین چیزی رو.

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadhsp97 نمایش پست ها
    سلام. من ١٩ سالمه. من تو تيزهوشان خوندم و تجربى بودم معدل ديپلمم ١٩.٧٠ بود وضعيتم خيلى بود همه فك ميكردن رتبم زير ٥٠٠ ميشه اما بخاطر اينكه استرس داشتم سر جلسه قرص خوردم و كاراييمو خيلى پايين اورد. من نميخوام پشت كنكور بمونم. ميخوام از اول برم آلمان. ميشه كسى كمكم كنه؟ لطفاً خيلى اضطراريه.
    ممنون ميشم.
    اینم الان از استرسه
    بشین درستو بخون همش 7-8 ماه داری. بجای این کارها. و ریسک و .....
    ولی اگر خیلی مایل هستی معدلت خیلی خوبه و میتونی بری کالج و مدارک زبان و DSH رو بگیری شانست رو امتحان کنی ولی همون زحمت رو ایران بکشی زیر 500 واسه خودت بالاخره تا 800 یه جایی قبول میشی پزشکی.

Junior Member

سلام به هم بزرگوارانی که وقت شریفشون رو واسه راهنمایی هم وطننانشون میزارن تا گره ای از مشکلاتشون باز بشه. من به سه خودم از هم شما عزیزان و از جمله خانم دکتر atiba که راهنمایی های روشنی در خصوص مهاجران پزشک ارایه میکنن تشکر میکنم و آرزوی موفقیت.
    دوستان عزیز بنده چندتا سوال داذم که امیدوارم لطف بفرمایید و جواب بدید .
    من و خانومم هردو پزشک هستیم و یکیمون متخصص اطفال و دیگری پزش عمومی و مایل هستیم به آلمان مهاجرت کنیم و سوال اول اینکه آیا با وجودی که بنده تخصص اطفال از دانشگاه تهران دارم این تخصص در آلمان پذیرفته شده هست یا نه و اگر امکانش هست از چه طریقی و طی چه مراحلی امکان اومدن هست و میبایت امتحان خاصی داده بشه یا نه و دوره فوق تخصص اونجا چند ساله و آیا حقوقی هم پرداخت میشه ؟ و سوال دیگه اینکه در صورتی که خانم بنده هم بخوان اونجا تخصص اطفال بخونن آیا پذیرش گرفتن در این رشته سخت هست یا مانند داخلی و بیهوشی و ... امکان پذیرش بیشتر هست ؟
    و سوال دیگه اینکه کلا با داشتن هر تخصصی در ایران شرایط ورود به فوق تخصص در آلمان چطوریه و چه مشکلات و حسناتی داره .
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. قبلا از پاسخ گویی شما سپاسگزارم.

Junior Member

نكته مهم، المان ١٦ ايالت داره كه هر كدوم قوانين خودش رو داره و همچنين تبصره هاي خودش، به همين خاطر اين مسايلي كه عنوان ميكنم هميشه و در همه جا به يك شكل اجرا نميشه، همچنين مشخص نيست كه سال ديگه هم همين باشه
    ولي در حال حاضر چه پزشك عمومي چه متخصص باشيد، فرقي نمي كنه بايد امتحان gleich رو پاس كنيد ، البته خود شركت تو اين امتحان در حال حاضر تو براي ايالت ها فرق ميكنه مثلا يك ايالت مدرك زبان c1 ازتون ميخواد، يك ايالت b2 و بعضي ايالت ها بايد زبان پزشكي رو هم پاس كنيد،
    بعضي ايالتها ميشه شروع به كار كرد و بعد امتحان داد، بعضي قبل امتحان اجازه كار نداريد، بعضي اگه كار هم بكنيد بعنوان رزيدنت دوره قبل از امتحان جزء دوره رزيدنتي به حساب نمياد
    ميدونم گيج كننده است ولي تا وقتي شهر محل كار مشخص نشه نمي شه گفت
    البته دانش زبان در حد c1 نياز داريد تا بتونيد كار كنيد و از عهده كار بر بياد، b2 خيلي ايالتها هنوز ميپذيرن ولي إلزاما كافي نيست براي مار پيدا كردن
    كسي كه متخصص هم هست بايد بياد اينجا مدارك ارائه بده و يه جايي براي كار اقدام كنه البته بعنوان رزيدنت، البته نه إلزاما كل دوره ٥ سال ولي فكر كنم حدود دو سال بايد كار كنه تا مدركش تأييد بشه، البته تطابق دوره هم مهمه، مثلا ميدونم جراحي كه از ايران اومده حداقل يكسال رفته ارتوپدي تا تطبيق پيدا كنه و تا جايي كه من ميدونم امتحان پايان تخصص رو هم بايد شركت كنه كه بعنوان متخصص بتونه كار كنه
    البته كسي كه تخصص داره راحتتر كار پيدا ميكنه تا پزشك عمومي
    در ضمن اينجا حقوق رزيدنت سال ٤ و ٥ با متخصص چندان فرقي نداره بدون كشيك و أضافه كار حدود ٥٠٠٠ يورو ميشه ، با ٤ تا كشيك تو ماه راحت ١٠٠٠ تا ١٥٠٠ تا أضافه ميشه
    تفاوتي هم دانشگاه محل تحصيل نداره، اي كاش داشت!! كه اينجا با اين تراژدي ها روبرو نميشديم

البته دنبال كار تو يك بخش هم نباشيد ، معمولا قبول نمي كنن (قانون نانوشته) اينجا فوق به اون شكل وجود نداره
    شما ميتونيد بريد بيمارستاني كه تو اون رشته خاص مثلا خون اطفال يا قلب أطفال مريض زياد داره و بخش فعال داره، ميشيد يك متخصص با اون گرايش يعني تو اون شاخه كار كرديد و تجربه داريد و وقتي خواستيد دنبال جاي جديد براي كار باشيد، مينويسيد كه من در اين زمينه مثلا ٢ يا سه سال سابقه دارم همون مثل فوق ميمونه البته ميتونيد Oberarzt هم بشيد كه شايد معادل فوق باشه ولي نه دقيقا
    در مورد حقوق هم ممكنه شما براي اينكه تجربه كسب كنيد تا زمانيكه امتحان رو پاس كنيد بريد تو يك بخش بعنوان observer باشيد، اون حقوق نداره، ولي كار بعنوان رزيدنت يا متخصص بدون حقوق نميشه

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط Atiba نمایش پست ها
    نكته مهم، المان ١٦ ايالت داره كه هر كدوم قوانين خودش رو داره و همچنين تبصره هاي خودش، به همين خاطر اين مسايلي كه عنوان ميكنم هميشه و در همه جا به يك شكل اجرا نميشه، همچنين مشخص نيست كه سال ديگه هم همين باشه
    ولي در حال حاضر چه پزشك عمومي چه متخصص باشيد، فرقي نمي كنه بايد امتحان gleich رو پاس كنيد ، البته خود شركت تو اين امتحان در حال حاضر تو براي ايالت ها فرق ميكنه مثلا يك ايالت مدرك زبان c1 ازتون ميخواد، يك ايالت b2 و بعضي ايالت ها بايد زبان پزشكي رو هم پاس كنيد،
    بعضي ايالتها ميشه شروع به كار كرد و بعد امتحان داد، بعضي قبل امتحان اجازه كار نداريد، بعضي اگه كار هم بكنيد بعنوان رزيدنت دوره قبل از امتحان جزء دوره رزيدنتي به حساب نمياد
    ميدونم گيج كننده است ولي تا وقتي شهر محل كار مشخص نشه نمي شه گفت
    البته دانش زبان در حد c1 نياز داريد تا بتونيد كار كنيد و از عهده كار بر بياد، b2 خيلي ايالتها هنوز ميپذيرن ولي إلزاما كافي نيست براي مار پيدا كردن
    كسي كه متخصص هم هست بايد بياد اينجا مدارك ارائه بده و يه جايي براي كار اقدام كنه البته بعنوان رزيدنت، البته نه إلزاما كل دوره ٥ سال ولي فكر كنم حدود دو سال بايد كار كنه تا مدركش تأييد بشه، البته تطابق دوره هم مهمه، مثلا ميدونم جراحي كه از ايران اومده حداقل يكسال رفته ارتوپدي تا تطبيق پيدا كنه و تا جايي كه من ميدونم امتحان پايان تخصص رو هم بايد شركت كنه كه بعنوان متخصص بتونه كار كنه
    البته كسي كه تخصص داره راحتتر كار پيدا ميكنه تا پزشك عمومي
    در ضمن اينجا حقوق رزيدنت سال ٤ و ٥ با متخصص چندان فرقي نداره بدون كشيك و أضافه كار حدود ٥٠٠٠ يورو ميشه ، با ٤ تا كشيك تو ماه راحت ١٠٠٠ تا ١٥٠٠ تا أضافه ميشه
    تفاوتي هم دانشگاه محل تحصيل نداره، اي كاش داشت!! كه اينجا با اين تراژدي ها روبرو نميشديم

البته دنبال كار تو يك بخش هم نباشيد ، معمولا قبول نمي كنن (قانون نانوشته) اينجا فوق به اون شكل وجود نداره
    شما ميتونيد بريد بيمارستاني كه تو اون رشته خاص مثلا خون اطفال يا قلب أطفال مريض زياد داره و بخش فعال داره، ميشيد يك متخصص با اون گرايش يعني تو اون شاخه كار كرديد و تجربه داريد و وقتي خواستيد دنبال جاي جديد براي كار باشيد، مينويسيد كه من در اين زمينه مثلا ٢ يا سه سال سابقه دارم همون مثل فوق ميمونه البته ميتونيد Oberarzt هم بشيد كه شايد معادل فوق باشه ولي نه دقيقا
    در مورد حقوق هم ممكنه شما براي اينكه تجربه كسب كنيد تا زمانيكه امتحان رو پاس كنيد بريد تو يك بخش بعنوان observer باشيد، اون حقوق نداره، ولي كار بعنوان رزيدنت يا متخصص بدون حقوق نميشه
    خانم دکتر atiba از مطالب خیلی خوبتون بی نهایت ممنونم. واسه من به عنوان کسی که تازه این رشته رو شروع کرده و میخواد از همین الان واسه دوره رزیدنتیش تصمیم بگیره خیلی مفید بود. حقیقتش من تا سطح B1 زبان آلمانی بلدم ولی میخواستم بدونم که به نظر شما که الان آلمان هستید بین انگلیس و آلمان کدوم کشور برای دوره رزیدنتی بهتر هست و مزایای بهتری داره.؟منظورم شامل خود دوره رزیدنتی و همچنین شرایط بعد از اتمام تحصیل و کار هست. از نظر درامد یه متخصص وضعیتش تو آلمان به چه صورت هست؟ به طور کلی شما خودتون تا چه حد راضی هستید؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)