صفحه 67 از 68 نخستنخست ... 17575859606162636465666768 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 661 تا 670 , از مجموع 673

موضوع: پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در آلمان

پیش فرض پاسخ : پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در آلمان

سلام دوستان، من دانشجوی سال دو پزشکی ایران هستم با معدل ۱۸، خیلی از مطالب اینجارو خوندم ولی بالاخره متوجه نشدم آیا میشه از نیمه تحصیل پزشکی اینجارو رها کنم و ادامه اش رو جای دیگه بخونم؟ آیا باید تو کشورایی که میگن تحصیل رایگانه بخاطر خارجی بودن هزینه پرداخت کنم؟ من و همسرم با حدود ۵۰۰میلیون میتونیم امیدی به رفتن داشته باشیم؟ همسرمم میخواد در کشور مقصد دکترای مهندسی شیمی بخونه، عضو بنیاد ملی نخبگان و شاگرد اوله،مقالات خوبی هم داره، و سابقه کاری حدود ۵ساله شرکت نفت،
    اینکه خودم هم از قبل کارشناسی ارشد مهندسی دارم تاثیری داره؟

Junior Member

با سلام و احترام
    جهت دریافت ویزا به عنوان پزشک نامه تاییدیه نظام پزشکی ایالتی در مورد نحوه همسان سازی مدرک نیاز است که از جمله آن درخواست Approbation است.در مورد مدارک مورد نیاز ثبت درخواست Approbation درحرفه پزشکی چند مورد سوال داشتم ممنون می شوم کمک بفرمایید
    1. در مورد اجازه کار طبابت نامحدود در مدارک مورد نیاز آنچه در حال حاضر صادر می شود پروانه طبابت تنها در یک شهر می باشد و از این جهت محدود شده است آیا این مدرک کافیست یا مورد دیگری را می توان برای آن ارایه داد؟
    2. یکی از مدارک مورد نیازGeburtsurkunde/Auszug aus dem Familienbucg یا همان Birth certificate است (علاوه بر شناسنامه). در این مورد اطلاع دارید منظور چه مدرکی است و از کجا می توان تهیه کزد؟
    3. تاییدیه سلامت مرتبط با حرفه. آِیا پزشک خاص مورد تایید سفارت اصولا باید مطرح باشد و چه پزشکی و یا اینکه باید در آلمان ویزیت و تاییدیه صورت گیرد که در این صورت تحویل مدرک در زمان درخواست و قبل از رفتن به آلمان چگونه خواهد بود. در این مورد اطلاعات کافی بیان نشده است.
    4. در مورد مدارک ترجمه آلمانی قابل ارایه مواردی ذکر شده است مبنی بر اینکه دسته ای از مدارک باید qualifizierte Übersetzung باشند و دسته ای amtlich beglaubigte Kopie تفاوت این دو در چیست؟
    5. سوال دیگر در مورد کار همزمان با طی دوره Approbation است. آیا اگر بتوان پوزیشنی پیدا کرد که نیاز به Approbation برای شروع کار نداشته باشد برای کار کردن بستن قرارداد کافی است و یا اینکه باید همراه با درخواست Approbation برای Berufserlaubnis هم درخواست داده شود؟
    6. گزینه ی دیگری که جزو مدارک است موردی به نام Glaubhaftmachung است و توضیح داده است که مکاتبه جهت درخواست پوزیشن کاری در منطقه مربوطه است که تایید کننده قصد حضور در این منطقه است. سوال اینجاست که بدون داشتن Approbation پاسخ ها احتمالا منفی خواهند بود. این گزینه چگونه قابل دست یابی است؟
    با تشکر
    توضیح اینکه اکثر دوستان مشابه این سوالات برایشان مطرح است که به دلیل نبود تجربه حل این موارد مجبور به روی آوردن به شرکت های با قیمت بالا می شوند. در صورتیکه تجربه ای موجود است بفرمایید تا کمک به این دسته افراد شود.

ApplyAbroad Veteran

عزیزان این اپ میتونه کمک خوبی باشه
    Recognition in Germany
    Bundesinstitut für BerufsbildungEducation

https://play.google.com/store/apps/d...eutschland.app

سلام بچه ها
    من دانشجوی مهندسی کامپیوترم دیپلم و پیش ریاضی دارم. قصدم اینکه پزشکی بخونم به علت علاقم، کسی تا حالا برای پزشکی رفته اونجا و شرایطی شبیه به من داشته؟ کمی سرچ کردم باید از کالج هاش شروع کنم ولی خیلی سرگردم شدم، کلی سرچ کردم و کالجش مثل مدرسه میمونه نمیدونم اصلا سایتا درست هست یا نه و نتونستم روش گرفتن پذیرش پیدا کنم دیپلم و پیش معدل بالا 17 دارم ولی باید پیش تجربی بگیرم تا بتونم کالج ثبت نام کنم میخواستم بدونم شانس گرفتن پذیرش چقدره و چه فاکتورهایی میخواد اگه کسی اپلای کرده و تونسته بره لطفا راهنمایی کنه خیلی ممنونم

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط Maral2000nwm نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    من دانشجوی مهندسی کامپیوترم دیپلم و پیش ریاضی دارم. قصدم اینکه پزشکی بخونم به علت علاقم، کسی تا حالا برای پزشکی رفته اونجا و شرایطی شبیه به من داشته؟ کمی سرچ کردم باید از کالج هاش شروع کنم ولی خیلی سرگردم شدم، کلی سرچ کردم و کالجش مثل مدرسه میمونه نمیدونم اصلا سایتا درست هست یا نه و نتونستم روش گرفتن پذیرش پیدا کنم دیپلم و پیش معدل بالا 17 دارم ولی باید پیش تجربی بگیرم تا بتونم کالج ثبت نام کنم میخواستم بدونم شانس گرفتن پذیرش چقدره و چه فاکتورهایی میخواد اگه کسی اپلای کرده و تونسته بره لطفا راهنمایی کنه خیلی ممنونم
    باید معدل بالا ذاشته باشید منظورم بالای 19 هست در کالج هم باید معدل بالایی بگیرید در غیر این صورت شانسی نخواهی داشت.

Junior Member

سلام دوستان
    من الان لیسانس شیمی میخونم, دانشکاه آزاد تو تهران, ترم 6 هستم و معدلم هم تا الان تقریبا 19 هستش. میخواستم ببینم میتونم برای پزشکی دانشگاه های المان به طور مستقیم اقدام کنم؟ آلمانیم هم قوی هست و اینکه من دیپلم و پیش ریاضی دارم نه تجربی. خیلی ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پزشکی در دانشگاه های آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط TaMa نمایش پست ها
    دوست گرامی:
    بنده خودم دانشجوی علوم پزشکی یکی از دانشگاه های دولتی بودم، اما تنها رشته ی پزشکی مد نظرم هست همچنین به خاطر قوانین سنجش امکان استفاده ی مجدد از سهمیه ی دولتی امسال را ندارم و به دلیل آشنایی با نظام بی کیفیت آموزش پزشکی در ایران تمایلی هم به شرکت دوباره در کنکور را ندارم.
    همچنین سیستم پذیرش دانشگاه آزاد بر مبنای تراز است نه رتبه لطفا اصلاح بفرمایید.
    ولی مجارستان گویا مورد تایید نیست و گویا حداقل هزینه ی تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان رایگان یا با هزینه ای حداقلی می باشد، ممکن است بفرمایید چه طور هزینه ی مجارستان که باید از جیب پرداخت کمتر از آلمان است؟
    در واقع هزینه های اضافی در آلمان شامل چه مواردی اند؟
    در مورد مشکل سن اطلاع دارم اما پرسش من برای راه حل بود، راه حل چیست؟
    ممنونم.
    سلام دوست عزیز
    من در رابطه با پزشکی خارج از کشور اطلاعی ندارم و خودمم مثل شما دنبال اطلاعات هستم. اما میخواستم اینو بگم که قانون کنکور مجدد به دلیل شکایت یک نفر عوض شده و دیگه میشه دوبار به دانشگاه دولتی رفت، پس اگر در نهایت ایران کنکور دادی و ماندگار شدی میتونی دانشگاه دولتی هم بری.
    با ارزوی موفقیت

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezam76 نمایش پست ها
    سلام دوستان من دانشجوی پزشکی در دانشگاه دولتی ایران هستم، قصد ادامه تحصیل در کشور های خارجی رو دارم ترجیحا آلمان، میخواستم بدونم کسی اطلاعات خاصی داره یا اینکه خودشون این مراحل رو طی کرده باشه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
    سلام دوست عزیز
    من هم دانشجوی پزشکی هستم (البته ازاد)، میخواستم بپرسم شما به جوابی رسیدین؟ الان پیشنهادتون به من چیه؟

Junior Member

سلام به همه دوستان
    من چند تا سوال دارم که خوشحال میشم اگر هر کدومشو بتونین بهم پاسخ بدین
    من ارشد مهندسی... دارم و الان دانشجوی پزشکی هستم.با توجه به وضعیت دلار و یورو ، ساپورت مالی که میتونم داشته باشم در حد کمک هزینه هست و نه هزینه یک زندگی کامل در اروپا و یا هزینه دانشگاه. بنابراین اولین موضوع اینه که هزینه زندگی در المان برای یک زندگی دانشجویی چقدر هست؟ و ایا هیچ نوع اسکالرشیپ یا فاندی برای دانشجویان خارجی تعریف شده؟ و یا کدام شهر ها هزینه زندگی و اجاره خانه مناسبتری دارند؟
    دومین موضوع اینه که با توجه به سنم (البته گپ تحصیلی نداشتم ولی خب سنم کم نیست و رشته قبلیم نامرتبطه) ایا برای پذیرش و یا ویزا در المان به مشکل میخورم؟ یا بستگی به سایر شرایط هم داره؟
    موضوع بعدی اینه که من میتونم برای دکتری رشته خودمم در المان اقدام کنم و احتمال زیاد پذیرشی با فول فاند بگیرم، ایا تا به حال شنیدید که کسی همزمان پزشکی و دکتری رو در المان بخونه ؟ منظورم اینه که اصلا از لحاظ قانونی امکانش هست یا نه؟ و اینکه اگر کسی در این فروم الان در المان پزشکی میخونه میتونه من رو راهنمایی کنه که (با فرض قانونی بودن همزمان خوندن دو رشته) از لحاظ حجم و سنگینی دروس پزشکی در المان،اصلا امکان تحصیل همزمان هست یا نه؟
    و اخرین سوال اینه که اگر کسی در المان پزشکی عمومی بخونه، لایسنس کار در کل اروپا رو داره یا برای کار در سایر کشور ها باید امتحان نظام پزشکی اونها رو بده؟
    با تشکر از همه

Junior Member

سلام دوستان پیشاپیش ممنون از راهنماییتون.
    من دانجشوی سال چهارم پزشکی هستم داخل ایران و قصد دارم برای رزیدنتی به آلمان مهاجرت کنم.دیدم دوستان راجع به معدل برای ورود به دوره عمومی خیلی صحبت کردن که باید 18.5 به بالا باشه.میخواستم بدونم برای ورود به پوزیشن های تخصص هم معدل حرف اولو میزنه؟؟ یا مثلا مسائلی مثل سابقه کار یا تسلط خوب به آلمانی کاورش میکنه؟ آخه معدل بالای 18.5 19 برای کل دوره عمومی واقعا خیلی سخت هست و حداقل من کمتر کسی رو دیدم با چنین معدل هایی فارغ التحصیل بشه. خیلی جاها معمولا بیشتر نمرات سالهای آخر و صعودی بودنش رو ملاک قرار میدن میخواستم بدونم تاثیر معدل برای ورود به رزیدنتی به چه شکل هست؟
    و اینکه دیدم یه سری دوستان راجع به پروانه طبابت میگفتن که مثکه دائم نمیدن.کسی اطلاعی از این داره که الان به چه شکل هست؟ یعنی تکلیف چیه اگه پروانه دائم ندن نمیشه کلا واسه اپروبیشن اقدام کرد؟؟ هیچ راه جایگزینی نیست؟؟

ممنون میشم دوستانی که تجربه دارن پاسخ بدن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)