نقل قول نوشته اصلی توسط Kianzs نمایش پست ها
سلام دوستان پیشاپیش ممنون از راهنماییتون.
من دانجشوی سال چهارم پزشکی هستم داخل ایران و قصد دارم برای رزیدنتی به آلمان مهاجرت کنم.دیدم دوستان راجع به معدل برای ورود به دوره عمومی خیلی صحبت کردن که باید 18.5 به بالا باشه.میخواستم بدونم برای ورود به پوزیشن های تخصص هم معدل حرف اولو میزنه؟؟ یا مثلا مسائلی مثل سابقه کار یا تسلط خوب به آلمانی کاورش میکنه؟ آخه معدل بالای 18.5 19 برای کل دوره عمومی واقعا خیلی سخت هست و حداقل من کمتر کسی رو دیدم با چنین معدل هایی فارغ التحصیل بشه. خیلی جاها معمولا بیشتر نمرات سالهای آخر و صعودی بودنش رو ملاک قرار میدن میخواستم بدونم تاثیر معدل برای ورود به رزیدنتی به چه شکل هست؟
و اینکه دیدم یه سری دوستان راجع به پروانه طبابت میگفتن که مثکه دائم نمیدن.کسی اطلاعی از این داره که الان به چه شکل هست؟ یعنی تکلیف چیه اگه پروانه دائم ندن نمیشه کلا واسه اپروبیشن اقدام کرد؟؟ هیچ راه جایگزینی نیست؟؟

ممنون میشم دوستانی که تجربه دارن پاسخ بدن.
سلام. معدل تاثیر مستقیمی برای ورود به دوره های تخصص در المان نداره. شروط لازم برای وارد شدن به پوزیشن های تخصص ابتدا دانش کافی زبان آلمانی بعد هم پاس کردن ازمون های اپروباسیون و همینطور فاخاشپراخ پرفونگ یا همون زبان تخصصی پزشکی در آلمان هست. بسیاری از پزشکانی که از خارج از اروپا میان معمولا سعی میکنن یه دوره روتیشن بردارن تو یکی از بیمارستان های آلمان که رزومه شون از نظر سابقه کاری تو آلمان تقویت کنن و این مسیله هم میتونه بسیار موثر باشه.