صفحه 12 از 68 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212262 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 673

موضوع: پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در آلمان

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پزشکی در دانشگاه های آلمان

برای پزشکی هرگز نمیشه نظر 100% داد. چون ظرفیت برای دانشجوهای خارجی کمه و رقابت زیاد. دانشگاهها همیشه میگن باید اپلای کنید تا شانستون رو امتحان کنید ولی در کل اگه آلمانی رو هم خوب یاد بگیرید شانستون بالاتر میره نسبت به بقیه
    مرسی از توجهتون

ApplyAbroad Hero a2011 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز. عزیزان من و خانومم دانشجوی سال دوم دندانپزشکی در مجارستان هستیم و میخوایم از ترم بعد برای یکی از دانشگاههای آلمان انتقالی بگیریم.زبان آلمانی رو هم شروع کردیl و فکر کنم تا بهار بعد آماده بشیم.میخواستم بدونم اولا آیا برای انتقالی به دانشگاههای آلمان باید تعداد واحد خاصی رو پاس کرد؟ دوم اینکه آیا میشه پذیرش مشروط واسه دانشگاههای آلمان برای زبان گرفت؟ یعنی اینکه من مثلا زبان آلمانی در حد DHS 3 هست بعد اونجا تو خود دانشگاه کلاس زبان ترمیمی برم که بتونم سطحم رو بالا ببرم. و اینکه بهتره برای انتقالی از کجا اقدام کنم؟ خود دانشگاه یا uni-assist?
    شما باید از دانشگاه سئوال کنید ! اگه دانشگاه از طریق uni-assist کار کنه باید مدارکتون رو اونجا بفرستید و این رو از سایت دانشگاه میشه پیدا کنید. در مورد نمره DHS هم هر دانشگاهی یه نمره میخواد. بعضی کلاس آلمانی دارند ولی بعضی دانشگاهها کلاس ندارند و باید برای پذیرش نمره مورد نظر را داشته باشید. در کل چون شرایط دانشگاهها متفاوت هست نمیشه راه حل کلی داد.

سلام ..
    ممنون میشم کمکم کنید
    1. یه سال باید تو کال بمونیم ( درسته ؟! )
    خوب هزینه های کالج ( شهریه ) چقدره ؟ خوابگاه میدن ؟ جزء همون دانشگاهیه که بهم پذیرش دادست یا یه موسسه جداست ؟ اول باید از کالج پذیرش بگیریم ؟ یا از دانشگاه ؟ ( که اگه این جوریه تو اون یه سال پذیرش اون یونی پابرجاست؟ )
    2. تو رشته پزشکی 1 سال چند ترم میشه ؟
    3. همه دانشگاه ها ترمی 500-600 یورو اند ؟
    4. رشته پزشکی چه مدارکی میخواد ؟ معدل ها باید چند باشه ؟ دیپلم ؟ پیش ؟
    میتونین چندتا از دانشگاه های مطرح پزشکی تو آلمانو نام ببرین ...
    خیلی ممنونم دوستان

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhosseingh نمایش پست ها
    سلام ..
    ممنون میشم کمکم کنید
    1. یه سال باید تو کال بمونیم ( درسته ؟! )
    خوب هزینه های کالج ( شهریه ) چقدره ؟ خوابگاه میدن ؟ جزء همون دانشگاهیه که بهم پذیرش دادست یا یه موسسه جداست ؟ اول باید از کالج پذیرش بگیریم ؟ یا از دانشگاه ؟ ( که اگه این جوریه تو اون یه سال پذیرش اون یونی پابرجاست؟ )
    2. تو رشته پزشکی 1 سال چند ترم میشه ؟
    3. همه دانشگاه ها ترمی 500-600 یورو اند ؟
    4. رشته پزشکی چه مدارکی میخواد ؟ معدل ها باید چند باشه ؟ دیپلم ؟ پیش ؟
    میتونین چندتا از دانشگاه های مطرح پزشکی تو آلمانو نام ببرین ...
    خیلی ممنونم دوستان

کالج به مدرسه جدا از دانشگاه است ولی پذیرش کالج جدا از پذیرش دانشگاه نیست. یعنی وقتی شما از دانشگاه پذیرش می گیرید و دانشگاه به کالج معرفی میکنه و شما باید یک سال در کالج (بسته به نوع رشته : کالج پزشکی، فنی، هنر و ...) تحصیل کنید و بعد در صورت قبولی در امتحان پایانی وارد دانشگاه شوید. هزینه های کالج ها و دانشگاهها متفاوت هست و وقتی شما دانشجوی کالج بشید از تمام امکانات دیگر دانشجوها (مثل خوابگاه و...) بهره مند خواهید شد. در مورد شرایط پذیرش در رشته پزشکی هم قبلا توضیح داده شده.

معدل دیپلم باید 19.40-20 باشه یا معدل پیش دانشگاهی ؟
    من الان پیشم و میتونم معدلمو بالای 19 ببرم ولی معدل دیپلمم( سال سوم ) 17 و خورده ایه ....
    یعنی نمیتونم تو آلمان پزشکی بخونم ؟

معدل دیپلم باید 19.40-20 باشه یا معدل پیش دانشگاهی ؟
    من الان پیشم و میتونم معدلمو بالای 19 ببرم ولی معدل دیپلمم( سال سوم ) 17 و خورده ایه ....
    یعنی نمیتونم تو آلمان پزشکی بخونم ؟
    من قبلا هم ذکر کردم در مورد پزشکی چون رقابت زیاده حتی دانشگاه هم میگه با هر معدلی نمیشه قطعا نظر داد که شما پذیرفته می شید یا نه ! چون معدل رقابتی بررسی میشه و باید سعی کنید بهترین عملکرد رو در دروه پیش دانشگاهی داشت باشید تا شانستون بالا بره ! دانشگاه معدل 3 سال دبیرستان و سال پیش دانشگاهی شما رو + سطح زبان + انگیزه شما برای تحصیل پزشکی رو به طور مقایسه ای با بقیه متقاضیان خارجی چک میکنه و از کل متقاضیان خارجی حدودا بین 2 تا 5 نفر رو برای دوره پزشکی انتخاب میکنه ! پس از الان نمیشه گفت می تونید یا نمی تونید ولی میشه گفت رقابت زیاده برای پذیرش در این رشته و فکر این باشید که اگه پزشکی نشد برای یک رشته دیگه هم اپلای کنید.

Junior Member

با درود به دوستان عزیز.
    دوستان من سوالم در مورد پزشکی خوندن در آلمان هست . میخوام بدونم برای گرفتن پذیرش از کالج آلمان و بعدا تحصیل در این رشته نیاز هست که ما در کنکور سراسری ایران در رشته پزشکی پذیرفته شده باشیم ؟؟ یا کلا هر رشته ای که مرتبط با رشته تجربی باشه اگر ما در کنکور قبول بشیم میتونیم راحت برای کالج های مخصوص آلمان که برای رشته های پزشکی ، دندان و... و بعد از آن برای ورود به دانشکده پزشکی اقدام کنیم ؟
    با سپاس .

ببخشید تورو خدا ...
    من کل معدل دبیرستانمو به سیستم آلمان حساب کردم حدود 1.3 میشه .. که تقریبه خوبه ! به نظرت از نظر معدلی شانسی دارم ؟
    اگه قبول شمو برم کالج ، معدل کالج با این جمع میشه ؟ حالا اون موقع معلوم میشه میتونم تو اون جا پزشکی بخونم و دانشگاه قبولم میکنه ؟
    ( من میخوام با مدرک B2 معدلمو پوشش بدم به نظرت میشه ؟ ) ... کسی پزشکی آلمان قبول شده تا حالا ؟ ..

ببخشید تورو خدا ...
    من کل معدل دبیرستانمو به سیستم آلمان حساب کردم حدود 1.3 میشه .. که تقریبه خوبه ! به نظرت از نظر معدلی شانسی دارم ؟
    اگه قبول شمو برم کالج ، معدل کالج با این جمع میشه ؟ حالا اون موقع معلوم میشه میتونم تو اون جا پزشکی بخونم و دانشگاه قبولم میکنه ؟
    ( من میخوام با مدرک B2 معدلمو پوشش بدم به نظرت میشه ؟ ) ... کسی پزشکی آلمان قبول شده تا حالا ؟ ..
    1.3 در سیستم آلمانی همون 19 در سیستم خودمون هست. اگه معدلتون 19 باشه آره شانستون بالا است ولی همینطور که گفتم تضمینی در کار نیست ! شما نمره زبانی که می گیرید هم مهمه، نمره کالج هم بعدا مهمه. فقط می تونم این توصیه رو انجام بدم که اگه برای پزشکی اپلای می کنید برای یه رشته دیگه مثل زیست شناسی هم اپلای کنید که اگه پزشکی نشد بتونید این رشته رو در کالج پزشکی بخونید و بعدا (حتی بعد از اخذ مدرک لیسانس زیست شناسی) امکان اپلای برای رشته پزشکی رو داشته باشید.

رشته پزشکی نیازی به داشتن مدرک انگلیسی هم داره ؟
    معمولا چه زمانی از سال باید برای پذیرش از دانشگاه اقدام کرد و مدارک فرستاد ( شمسی ) ؟ ...
    دانشگاه های پزشکی چه زمانی ترم هاشونو شروع میکنن ؟
    ممنون ...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)