صفحه 18 از 68 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425262728 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 673

موضوع: پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در آلمان

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در آلمان

پذیرش رو نمی شه واسش زمان تعیین کرد مثل پیدا کردن کار میمونه بستگی به شرایط شما و تا حدی زبانتون داره و البته رشته ای که میخواهید از همه مهمتره، رشته های ماژور راحتتره مثل داخلی و جراحی عمومی و بیهوشی
    اینجا یکسال داخلی واسه همه رشته ها مورد قبول است و البته خیلی بهتون کمک میکنه و زبانتون خوب می شه و با سیستم آشنا می شید و سابقه کار تو آلمان پیدا می کنید که بعدش می تونید واسه رشته دیگه درخواست بدید که امکان موفقیت بیشتر می شه.
    اجازه کار هم 2-3 ماه طول می کشه و ویزا هم 2-3 ماه کار داره!

Member reza85 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    حسابداری دانشگاه اصفهان

سلام دوستان
    مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی من ریاضی و فیزیک هستش و لیسانسم رو در رشته غیرمرتبط و در دانشگاه سراسری گرفتم.

سوالی که دارم این هستش که آیا برای گرفتن پذیرش تحصیل در رشته دندانپزشکی حتماً باید دوره ی یکساله کالج رو در آلمان بگذرونم؟ یا اینکه میشه یه دیپلم تجربی در ایران بگیرم و دیگه احتیاجی به کالج نداشته باشه؟

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط reza85 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی من ریاضی و فیزیک هستش و لیسانسم رو در رشته غیرمرتبط و در دانشگاه سراسری گرفتم.

سوالی که دارم این هستش که آیا برای گرفتن پذیرش تحصیل در رشته دندانپزشکی حتماً باید دوره ی یکساله کالج رو در آلمان بگذرونم؟ یا اینکه میشه یه دیپلم تجربی در ایران بگیرم و دیگه احتیاجی به کالج نداشته باشه؟
    شما حتما برای پذیرش در رشته دندانپزشکی باید لیسانس مرتبط داشته باشید. ولی چون لیسانس شما غیر مرتبط هست باید دوره 1 ساله کالج رو بگذرانید. در ضمن با توجه به اینکه دیپلم و پیش دانشگاهی شما ریاضی هست فکر کنم برای پذیرش در کالج هم شرایط ندارید.

Member reza85 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    حسابداری دانشگاه اصفهان

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    شما حتما برای پذیرش در رشته دندانپزشکی باید لیسانس مرتبط داشته باشید. ولی چون لیسانس شما غیر مرتبط هست باید دوره 1 ساله کالج رو بگذرانید. در ضمن با توجه به اینکه دیپلم و پیش دانشگاهی شما ریاضی هست فکر کنم برای پذیرش در کالج هم شرایط ندارید.
    ممنون بابت جوابی که دادین
    اگر بشه دیپلم تجربی بگیرم دیگه مشکلی نداره؟ من رشته ام ریاضی بوده اما کنکور سراسری تجربی دادم و وارد یه رشته غیرمرتبط شدم. اینم ملاک نیست؟

اگر بشه دیپلم تجربی بگیرم دیگه مشکلی نداره؟ من رشته ام ریاضی بوده اما کنکور سراسری تجربی دادم و وارد یه رشته غیرمرتبط شدم. اینم ملاک نیست؟
    فک نمیکنم اینجوری که دوستمون گفتن باشه.
    کلا اگر یک فردی لیسانس حالا در هر رشته ای داشته باشه میتونه توی آلمان هر رشته ی دیگه ای رو از ابتدا بخونه. این رو من نمیگم سال قبل برای چندتا دانشگاه آلمان میل دادم و اونا اینو گفتن. فقط اینو گفتن که خیلی رقابتیه.

رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط bahadur نمایش پست ها
    فک نمیکنم اینجوری که دوستمون گفتن باشه.
    کلا اگر یک فردی لیسانس حالا در هر رشته ای داشته باشه میتونه توی آلمان هر رشته ی دیگه ای رو از ابتدا بخونه. این رو من نمیگم سال قبل برای چندتا دانشگاه آلمان میل دادم و اونا اینو گفتن. فقط اینو گفتن که خیلی رقابتیه.
    دوست عزیز با توجه به اینکه رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی به شدت رقابتی هستند و تنها 8% ظرفیت دانشگاهها مربوط به دانشجویان غیر اروپایی هست به همین دلیل مرتبط بودن رشته لیسانس بسیار حائز اهمیت میباشد . من چند ماهه پیش به برلین سفر کردم و اونجا با یکی از دوستان که داره تو برلین پزشکی میخونه صحبت کردم. به من گفت که آلمانیها این رو میگن که شما میتونین اپلای کنید ولی اگه لیسانس غیر مرتبط داشته باشید بلافاصله ریجکتتون میکنن.

رشته و دانشگاه
    medicine

شما باید هم دیپلم و هم پیش دانشگاهیتون تجربی باشه و قبولی دانشگاه سراسری در یکی از رشته های شاخه تجربی رو داشته باشید.

دوست عزیز با توجه به اینکه رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی به شدت رقابتی هستند و تنها 8% ظرفیت دانشگاهها مربوط به دانشجویان غیر اروپایی هست به همین دلیل مرتبط بودن رشته لیسانس بسیار حائز اهمیت میباشد . من چند ماهه پیش به برلین سفر کردم و اونجا با یکی از دوستان که داره تو برلین پزشکی میخونه صحبت کردم. به من گفت که آلمانیها این رو میگن که شما میتونین اپلای کنید ولی اگه لیسانس غیر مرتبط داشته باشید بلافاصله ریجکتتون میکنن.
    شاید این چیزی که شما میگید درست باشه ولی دلیل نمیشه که اگه شما رشتتون ریاضی باشه و یک رشته تجربی رو قبول شید(سراسری) و برید کالج بخونید و قبول هم بشید بعد اون موقع بگن "ببخشید شما همه چیزتون درسته ولی رشتتون تجربی نیست خداحافظ خداحافظ"
    به نظر من نه با عقل جور درمیاد و نه خود آلمانی ها هم اینو نمیگن.
    به نظر شما آسون تر نیست که بگن فقط تجربی در حالی که گفتن هر کسی هر رشته ای...

رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط bahadur نمایش پست ها
    شاید این چیزی که شما میگید درست باشه ولی دلیل نمیشه که اگه شما رشتتون ریاضی باشه و یک رشته تجربی رو قبول شید(سراسری) و برید کالج بخونید و قبول هم بشید بعد اون موقع بگن "ببخشید شما همه چیزتون درسته ولی رشتتون تجربی نیست خداحافظ خداحافظ"
    به نظر من نه با عقل جور درمیاد و نه خود آلمانی ها هم اینو نمیگن.
    به نظر شما آسون تر نیست که بگن فقط تجربی در حالی که گفتن هر کسی هر رشته ای...
    دوست عزیز شما مثل اینکه منظور من رو کاملا متوجه نشدید. گفتم ایشون با توجه به اینکه دیپلمشون ریاضی هست ممکنه پذیرش کالج بهشون ندند. من نگفتم که میتونه بره کالج و بعد بگن نمیتونی بیای دانشگاه. ایشون باید حتما دیپلم و پیش دانشگاهیشون تجربی باشه تا پذیرش M-Kurse بگیرن.

دوست عزیز شما مثل اینکه منظور من رو کاملا متوجه نشدید. گفتم ایشون با توجه به اینکه دیپلمشون ریاضی هست ممکنه پذیرش کالج بهشون ندند. من نگفتم که میتونه بره کالج و بعد بگن نمیتونی بیای دانشگاه. ایشون باید حتما دیپلم و پیش دانشگاهیشون تجربی باشه تا پذیرش M-Kurse بگیرن.
    ببخشید sss666 عزیز با تمام احترامی که براتون قائلم با نظر کلیتون مخالفم.
    این چند نمونه ایمیلی که در جواب سوال من که بسیار شبیه به همین موضوعه داده شده:
    دانشگاه کییل :
    when you have finished your studies will you have a Bachelor degree?
    If yes, you have the university entrance qualification for Germany. Then you don't need to go to studienkolleg.
    But you have go learn German in your homecountry in order to apply for the German course at Christian-Albrechts-Universität zu Kiel, because we do not offer German course for beginners.
    و یک جای دیگه گفتند:
    the better your marks are when you have finished your bachelor, the better chances you have.
    Please keep in mind that you have to have sufficient German language knowledge.
    دانشگا ه بوخوم هم خیلی صریح پاسخش این بود:
    in case you have obtained a Bachelor-Degree in Engineering, you don’t have to study the M-Course at Studienkolleg.
    In order to apply for Medicine you will need a Bachelor Degree and a passed German language Test (like TESTDAF).
    Please note. You need very good marks in your Bachelor-Studies.

If you don’t have a passed German Language test you can apply for a Language Course.
    Attached You will find a pdf-file. It explains the application procedure for the language course.

I guess you should have a degree with at least 85% or higher in order to have a chance to get a place in Medicine.

if you have obtain a Bachelor Degree in your home country you are free to choose a subject.
    You can apply at Studienkolleg for the M-Course if you like, but Bochum doesn’t offer the M-Course. We offer only the T-Course.
    Here on this webpage you can inform yourself:
    http://www.studienkollegs.de/en/
    من نمیدونم با این شرایط آیا واقعا جای سوالی میمونه.؟

من نمیگم اون دوستتون درست یا غلط میگن ولی واقعیاتی که تو این ایمیلا میگه چیزه دیگه ای رو نشون میده.
    با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)