صفحه 20 از 68 نخستنخست ... 101112131415161718192021222324252627282930 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 673

موضوع: پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در آلمان

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

پیش فرض پاسخ : پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط moonsky نمایش پست ها
    ببخشید ، شرمندم بازم سوال دارم .
    معدل دوران پزشکی تو ایران ، تبدیل به معدل تو المان میشه ؟
    یعنی فرمول خاصی هست که معدل رو تبدیل میکنن ؟ اصلا ایا این معدل نیاز به تبدیل داره ؟
    و اینکه ایا 18 ماه دوران اینترنی تو ایران ، سابقه کار محسوب میشه ؟
    خیلی ممنونم ازتون
    االبته معدل و سابقه تحصیلی مهمه. حقیقتش روش تبدیل معدل ایران به آلمانی اینطوریه : (20-معدل شما )/10 بعد حاصل رو در 3 ضرب میکنیم و با 1 جمع میکنیم.

Member reza85 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    حسابداری دانشگاه اصفهان

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    ببینید پرستاری هم مثل همون رشته های پزشکی میشه. پرستاری بسیار رشته محبوبی هست در اروپا و به خصوص آلمان. کلا درآمد پرستارها بالا هست. ببینید دوست عزیز چون شما میخواید از لیسانس برای رشته جدیدی اقدام کنید حتما باید لیسانس داشته باشید اما در رشته های مرتبط. اما چون شما مهندسی خوندید مسملما شانس کمتری نسبت به افرادی دارید که با رشته های مرتبط درس میخونن. ولی من اگه جای شما بودم شانسم رو امتحان میکردم. در ضمن برای پرستاری به مدرک B2 نیاز دارید.
    بازم ممنون از جوابی که دادین

ببینید مقصد نهایی من دندانپزشکی هستش و همانطور که قبلاً براتون تعریف کردم مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ریاضی و فیزیک دارم. لیسانس غیرمرتبط هم دارم.
    (شاید ذکر این نکته خالی از لطف نباشه که اون سالی که من اون سالی که وارد دانشگاه شدم کنکور علوم تجربی دادم اما رشته غیرمرتبط قبول شدم، این کنکور سراسری تجربی به من هیچ کمکی نمی کنه؟)

با توجه به اینکه شما فرمودین با دیپلم ریاضی نمیتونم وارد کالج پزشکی بشم من چندتا راه جلوی پام می بینم:
    1. برای اخذ دیپلم مجدد (رشته علوم تجربی) اقدام کنم
    2. طبق گفته شما برای یک پذیرش یک رشته غیررقابتی مثل شیمی در آلمان اقدام کنم.

خودم فکر می کنم این راه اول شاید مناسب تر باشه. در حین اینکه زبان آلمانی می خونم دیپلم مجدد هم می گیرم

با توجه به اینکه من 28 سالمه شما کدوم راه رو به من پیشنهاد می کنید؟

با تشکر

رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط reza85 نمایش پست ها
    بازم ممنون از جوابی که دادین

ببینید مقصد نهایی من دندانپزشکی هستش و همانطور که قبلاً براتون تعریف کردم مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ریاضی و فیزیک دارم. لیسانس غیرمرتبط هم دارم.
    (شاید ذکر این نکته خالی از لطف نباشه که اون سالی که من اون سالی که وارد دانشگاه شدم کنکور علوم تجربی دادم اما رشته غیرمرتبط قبول شدم، این کنکور سراسری تجربی به من هیچ کمکی نمی کنه؟)

با توجه به اینکه شما فرمودین با دیپلم ریاضی نمیتونم وارد کالج پزشکی بشم من چندتا راه جلوی پام می بینم:
    1. برای اخذ دیپلم مجدد (رشته علوم تجربی) اقدام کنم
    2. طبق گفته شما برای یک پذیرش یک رشته غیررقابتی مثل شیمی در آلمان اقدام کنم.

خودم فکر می کنم این راه اول شاید مناسب تر باشه. در حین اینکه زبان آلمانی می خونم دیپلم مجدد هم می گیرم

با توجه به اینکه من 28 سالمه شما کدوم راه رو به من پیشنهاد می کنید؟

با تشکر
    دوست عزیز من به شما پیشنهاد میکنم که سریعتر و با هزینه کمتر به هدفتون برسین. شما میتونین در کشوری مثل هند با هزینه خیلی کم و حتی در جایی مثل چین درس بخونید که دیگه مسائل از این دست هم در پروسه پذیرش وجود نداره و راحت وارد دانشگاه میشید. شما تا بخواین تمام این پروسه ها رو طی کنین راحت میتونین درستون رو تو هند یا چین تموم کنید و مشغول به کار بشید.

Junior Member

االبته معدل و سابقه تحصیلی مهمه. حقیقتش روش تبدیل معدل ایران به آلمانی اینطوریه : (20-معدل شما )/10 بعد حاصل رو در 3 ضرب میکنیم و با 1 جمع میکنیم.
    بسیار ممنونم از جوابتون . پس معدل : 15.05 تو سیستم المان 2.48 هست. ببخشید ، شرمندم ، این معدل برای تخصص پزشکی خوب محسوب میشه ؟
    سوالم رو برای اینترنی اینجوری مطرح میکنم ، ایا اینترنی سابقه کار محسوب میشه ، یا جزو دوران تحصیل هست ؟
    خیلی ممنونم ازتون که وقت میذارین و جواب میدین . لطف میکنین
    ویرایش توسط moonsky : September 27th, 2013 در ساعت 04:04 PM

رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط moonsky نمایش پست ها
    بسیار ممنونم از جوابتون . پس معدل : 15.05 تو سیستم المان 2.48 هست. ببخشید ، شرمندم ، این معدل برای تخصص پزشکی خوب محسوب میشه ؟
    سوالم رو برای اینترنی اینجوری مطرح میکنم ، ایا اینترنی سابقه کار محسوب میشه ، یا جزو دوران تحصیل هست ؟
    خیلی ممنونم ازتون که وقت میذارین و جواب میدین . لطف میکنین
    دوست عزیز برای تحصیل در تخصص پزشکی شما باید در بیمارستان کار کنید و در واقع باید دنبال پوزیشن خالی در بیمارستانها باشید. حقیقتش معدلتون خیلی خوب نیست اما این برمیگرده به اینکه زبانتون چقدر خوب باشه و اینکه در زمینه تحصیلیتون چقدر ماهر باشید. میتونید پوزیشن های خالی در بیمارستانها رو در این سایت چک کنید. http://www.medi-jobs.de/jobs/Aerzte/

من اگه کارشناسی یکی از رشته های پیراپزشکی به احتمال زیاد اتاق عمل یا پرستاری رو داشته باشم میتونم پزشکی در آلمان بخونم؟
    یعنی اگه بشه واحدامو تطبیق بدن و از اول پزشکی رو نخونم
    اگه میشه حدودا چند سال از دوره ی پزشکی میمونه?
    منتظرم

رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط javad04 نمایش پست ها
    من اگه کارشناسی یکی از رشته های پیراپزشکی به احتمال زیاد اتاق عمل یا پرستاری رو داشته باشم میتونم پزشکی در آلمان بخونم؟
    یعنی اگه بشه واحدامو تطبیق بدن و از اول پزشکی رو نخونم
    اگه میشه حدودا چند سال از دوره ی پزشکی میمونه?
    منتظرم
    بله میتونید.و باید از اول شروع کنید. در صورتی که رشته پزشکی رو در جای دیگه ای خونده باشید میتونید واحدهاتون رو تطبیق بدید. البته به شرط اینکه معدل لیسانستون 19 باشه. اگه زیر 18.5 باشه شانس کمس دارید.

Junior Member

نه فکر کنم همون B2 کافیه. نیاز به C1 نیست.
    یرای تخصص پزشکی ، مدرک B2 در اغلب ایالتها برای گرفتن اجازه کار کافیه، ولی در بعضی ایالتها مثل هسن برای ثبت نام در امتحان Gleich ازتون C1 میخوان.
    البته B2 واسه کار کردن تو بخش و فهمیدن حرف بقیه کافی نیست!!!

Junior Member

با سلام

من فارغ التحصیل پزشک عمومی سال 1384 از ایران هستم. از یک ماه قبل شروع به خواندن المانی کردم. با توجه به اینکه من از طریق ویزای GR1 اقامت 3 ساله دانمارک رو دارم هر موقع که بخواهم چه برای کلاس زبان و چه برای interview بدون نیاز به ویزا میتونم بیام المان.

فقط چند نکته مبهم بود که ممنون میشم اگه کسی از دوستان خصوصا Dr Atiba منو راهنمایی کنن.

1) +10 سال از زمان فارغ التحصیلی که در امریکا و کانادا بسیار مهم و یک نکته منفی به حساب میاد توی المان اهمیت نداره؟

2) مدارک مراکز privat که قطعا تو ایران قابل ارزشیابی نیستن و مراکز Uniklinikum بر عکس قابل ارزیابیه ولی مراکز Academisch چی؟

3) ایا اصلا پذیرش بدون حقوق میتونه یه position رزیدنتی باشه تو المان یا بدون حقوقها همه پزشک مهمان و یا Hospitant هستند؟

چون از نظر قانونی اگه کسی رو تحت عنوان Assistentarzt پذیرش کردن اون شخص باید بره و از شهرداری اجازه کار بگیره برای شروع دوره تحصیلیش . از نظر قوانین المان هم کسی که کار میکنه و اجازه کار براش صادر شده پس باید حقوق بگیره !! با این اوصاف پس یه position بدون حقوق نمیتونه یه position رزیدنتی باشه و حتما Gastarzt یا Hospitant باید باشه ؟

Junior Member

سلام

فکر کنم با ویزاتون نمی تونید بیشتر از 3 ماه تو آلمان بمونید و باید درخواست اقامت بدید ، البته شما واسه کلاس زبان اگر فشرده باشه میتونید اینجا بمونید
    1- +10 سال از زمان فارغ التحصیلی اینجا هم پوئن منفی است مگر اینکه تو اون رشته سابقه داشته باشید یا کارتون خوب باشه
    2- مدارک Uniklinik و Akademische Lehrkrankenhaus هر دو تو ایران قابل ارزیابی است، البته لازم نیست کل دوره تو این مراکز باشه ، میشه چند سال آخر باشه!!!
    3- تفاوت Gastarzt با Assistent تو اغلب مراکز فقط حقوق است، هر دو میتونن امتحان Facharzt بدن!
    اينجا همه أجازه كار پليس رو بايد داشته باشن، ربطي به حقوق نداره، هر كس تو آلمان بهر عنواني ميخواد كار كنه بايد Arbeitserlaubnis بگيره، واسه همه شغل هاست نه فقط پزشكي

Berufserlaubnis مربوط به شغله، در واقع تو اغلب ايالتها وقتي واسه Berufserlaubnis تقاضا ميديد، خودشون واستون Arbeitserlaubnis درخواست ميكنن ولي بعضي جاها شخص بايد خودش درخواست كنه

هيچ stelle اي بدون حقوق معني نداره و أصلا جرمه، براي Gastarzt هم بايد نامه بورسيه داشته باشيد، و
    براي تمديد ويزا هم چك ميكنن كه آيا بورس رو دريافت كردي يا نه؟
    Hospitant هم كه فقط براي مدت كوتاهي هست مثلا ٢-٣ ماه

امیدوارم جوابتون رو داده باشم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)