صفحه 62 از 68 نخستنخست ... 125253545556575859606162636465666768 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 611 تا 620 , از مجموع 673

موضوع: پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در آلمان

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

پیش فرض پاسخ : پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط niktoreh نمایش پست ها
    سلام دوستان. من فارغ التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه سراسری زنجان هستم. طرحم رو هم در ایران رفته ام اما سالی که من طرحم تموم شد دیگه اجازه ی کار دائم نمی دادند و من اجازه ی کار رو برای بیمارستان ای که درش می خواستم کار کنم گرفتم که البته الان اعتبارش تموم شده.

من در حال حاضر در آلمان تحصیل میکنم (دکترای تحقیقاتی) و می خوام برای Aprobation پزشکی (اجازه ی کار در آلمان) اقدام کنم. اما در مدارک لازمه (همون طور که دوستان اشاره کردند) نوشته که باید اجازه ی کار یا همون Aprobation دائم و معتبر رو برای ایران داشته باشم. من ندارم و فکر هم نمیکنم بتونم تهیه کنم. کسی تجربه ای مشابه یا اطلاعاتی در این مورد داره؟
    می تونین من رو کمک کنید؟
    سلام وقت بخیر. داشتن اجازه کار یا همون لایسنس از کشوری که در اون تحصیل کردین اجباری هست برای دریافت approbation و بدون اون نمیتونین ریجستر بشین در سیستم آلمان.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر. داشتن اجازه کار یا همون لایسنس از کشوری که در اون تحصیل کردین اجباری هست برای دریافت approbation و بدون اون نمیتونین ریجستر بشین در سیستم آلمان.
    ممنونم از پاسختون. منظورتون از لایسنس همون داشتن کارت و شماره ی نظام پزشکی است یا *پروانه ی دائم*؟

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط niktoreh نمایش پست ها
    ممنونم از پاسختون. منظورتون از لایسنس همون داشتن کارت و شماره ی نظام پزشکی است یا *پروانه ی دائم*؟
    منظور همون پروانه طبابت هست.

Junior Member

سلام من دیپلمموگرفتم و پارسالم کنکور سراسری قیول شدم ونرفتم و موندم برای امسال ولی نظرم عوض شد و قصد خوندن دندون پزشکی توی المانو دارم و دارم زبان یاد مییگرم معدل دیپلمم 19.90 هستش میخاستم بدونم اگه اینجا یه سال توی ی دانشگاه سراسری دوترم بخونم ک رشتمم زیر شاخه ی تجربی باشه دیگه نیاز ب دادن امتحان ورودی و رفتن بکالج هست یا نه؟و این ک ائن دشته ای ک اون یه سال میخونیم زسر شاخه تجربی باشه کافیه یا اینکه مهمه چی باشه دقیقا ممنون میشم اگه جوابمو بدین
    ویرایش توسط hivak : May 28th, 2018 در ساعت 07:24 PM

سلام دوستان من پزشکیم رو سراسری تهران تموم کردم الانم سربازم تا مدرکم ازاد شه یه ۷-۸ ماهی مونده المانی هم همینطوری تفریحی نه خیلی جدی دارم میخونم میشه راهنماییم کنید برای ادامه تخصص تو آلمان و یا اتریش از کجا میتونم شروع کنم و باید چه مراحلی رو طی کنم؟

Junior Member

سلام دوستان، تمام ۶۲ صفحه رو مطالعه کردم، اطلاعات چندانی راجع‌به انتقالی داخل خود اروپا نیست. لطفا دوستانی که اطلاعات دارند راهنمایی کنند خصوصا عزیزانی مثل sss666 که شرایط مشابه داشتن.

—من مجارستان پزشکی میخونم، امکانش هست که به المان انتقالی گرفت؟
    اگر‌ بله،
    —چندترم با واحد باید در مجارستان گذرونده باشم؟
    —معدل دانشگاه مجارستانم در چه حدودی باید باشه؟ معدل دیپلم و پیش در انتقالی تاثیر دارد؟؟ یا صرفا دانشگاه؟؟
    —سن و سال چقدر آهمیت داره؟
    —بین دندانپزشکی و ‌پزشکی کدام برای انتقالی راحت‌تر هستن؟

ممنون

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_ash نمایش پست ها
    سلام دوستان، تمام ۶۲ صفحه رو مطالعه کردم، اطلاعات چندانی راجع‌به انتقالی داخل خود اروپا نیست. لطفا دوستانی که اطلاعات دارند راهنمایی کنند خصوصا عزیزانی مثل sss666 که شرایط مشابه داشتن.

—من مجارستان پزشکی میخونم، امکانش هست که به المان انتقالی گرفت؟
    اگر‌ بله،
    —چندترم با واحد باید در مجارستان گذرونده باشم؟
    —معدل دانشگاه مجارستانم در چه حدودی باید باشه؟ معدل دیپلم و پیش در انتقالی تاثیر دارد؟؟ یا صرفا دانشگاه؟؟
    —سن و سال چقدر آهمیت داره؟
    —بین دندانپزشکی و ‌پزشکی کدام برای انتقالی راحت‌تر هستن؟

ممنون
    سلام
    به نظر من خیلی بعید هست برای شما (مجارستان به مجاری می خونید؟ تابعیت مجارستان دارید؟ متولد المان هستید؟) ولی در تئوری همیشه شانس هست و در عمل هم میتونید شانس داشته باشید. اگر بتونید که سال یک و دو برید بهتر هست واقعا. چون که میدونید پزشکی المان به این صورت هست: سال1- سال2 - ستیت اگزم 1- سال 3-سال 4- سال 5- سال 6- ستیت اگزم 2
    ستیت اگزم یک هم تئوری و شفاهی (توسط برد) هست (لینک). من نمیدونم بدون این امتحان چطور میتونید انتقالی بگیرید (شاید برخی دانشگاه ها اکی باشند). من بعید میدونم شما بتونید برای بعد از سال دو انتقالی بگیرید ولی شاید شرایطی وجود داشته باشه که من چون تجربه ندارم مطلع نیستم. ولی در این لینک مثل انکه میتونید به لهستان انتقالی راحت. مجدد اطلاعات من ناقص هست. شما با این تماس بگیرید و وضعیت خودتون توضیح بدید و راهنمایی بخواهید. لینک های مرتبط خودتون پیدا کنید. من چند لینک برای شما قرار دادم (1 - 2). امارها در سایت هست. توصیه من این هست که شش سال به پایان برسونید و برای تخصص به المان تشریف بیارید.
    پی نوشت: به نظر من چون خیلی دوستان پیگیر این نوع انتقالی داخل اتحادیه هستند شما که مشکلی برای ویزا المان ندارید تشریف ببرید چند دانشکده پزشکی و بپرسید ایا مورد انتقالی داشتند که اگر بتونید حضوری صحبت کنید خیلی کمک کننده هست.
    موفق باشید

سلام دوستان
    باتوجه به اينكه ديگه پروانه دايم نميدن تو ايران اونم فقط برا يه شهر خاص ميدن تكليف چيه؟؟
    جزو مدارك حتما باسذ پروانه دايم طبابت داشته باشيم؟؟

سلام
    ممنون از شما كه انقد دلسوزانه جواب ميدين هميشه
    من طرحم چند ماه ديگه تموم ميشه و دارم الماني ياد ميگيرم
    به من بعد از طرح پروانه طبابت دايم نميدن
    المان حتما پروانه دايم ميخواد،؟
    اين مشكل رو چطور حل كنم؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar_03 نمایش پست ها
    برادر شما باید برن کالج پزشکی و M-Kurs بخونن که پیش نیازش داشتن مدرک B1 و در اکثر مواقع B2 در زبان آلمانی هست. نوع مدرک رو کالج تعیین میکنه.
    کالجهای پزشکی معمولا امتحان ورودی دارند چون رقابت برای کالج هم به شدت بالاست. بعد از قبولی در کالج، دو ترم در کالج درس میخونن و یه معدل در پایان کالج به دست میارن. اون معدل کالج + معدل ایران میشه و در نهایت یه معدل به دست میاد که باهاش میشه برای موقعیت های مختلف من جمله پزشکی، دندون و دارو اپلای کرد.
    پزشکی و دندون دیگه زیر معدل 1.3 خیلی سخته. هر چند با این معدلها هم خیلی از افراد بیرون میمونن هر سال.
    البته برادر شما معدلش همون 1.3 هست تقریبا. ولی معدل کالج هم شرطه. ولی به هر حال برای دارو شانس بهتری داره.
    وقت بذارین مطالب فروم آلمان و صفحات قبلی رو مطالعه کنین. همش توضیح داده شده که هزینه چه قدره و ...
    نحوه پذیرش هم ملاک و منبع شما سایت کالج باشه و بس. به حرف هیچ کس دیگه گوش ندیدن.
    برای شروع :
    کالج بن : http://www.studienkolleg-bonn.de/m-t-w-kurs
    کالج مونیخ : http://www.studienkolleg.mhn.de/n1_kursangebot.html

با عرض سلام
    ازمون ورودی کالج ها به چه صورت برگزار میشه؟ در ایران یا در آلمان؟ و من که امسال کنکور دادم و به احتمال زیاد پزشکی قبول میشم به نظر شما میتونم در این ازمون قبول بشم؟ واین ازمون کلا از چه مباحثی است؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)