صفحه 73 از 89 نخستنخست ... 23636465666768697071727374757677787980818283 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 721 تا 730 , از مجموع 886

موضوع: پذیرش در مقطع فوق لیسانس و سال سوم لیسانس

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

پیش فرض پاسخ : پذیرش در مقطع فوق لیسانس و سال سوم لیسانس

نقل قول نوشته اصلی توسط atiyenejadebra نمایش پست ها
    سلام دوستان. من در دانشگاه Paris Descartes University پاریس برای مستر دوم نوروساینس اکسپت گرفتم. میخواستم بدونم از کجاها میتونم برای scholarship ثبت نام کنم و کجاها برای کار ثبت نام کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنین. بعد من با همسرم میخوام برم، به نظرتون با کار کردن میتونم هزینه های زندگی رو کاور کنم؟
    سلام

تبریک میگم.
    برای اسکالرشیپ (بورس ایفل) با بخش فرهنگی سفارت فرانسه تماس بگیرید. برای روشهای دیگر با مدیر گروهتون یا با بخش بین الملل دانشگاه تماس بگیرید. متاسفانه اسکالرشیپ در فرانسه تعدادش زیاد نیست و شرایط سختی داره. با توجه به این که پاریس تشریف می برید و زوج هستید نیاز به 20 تا 24 هزار یورو بودجه دارید(نفری 1000 یورو در ماه - 7500 برای یک سال مال شهرستانه... و به سختی هم کافی خواهد بود)... بیشتر رشته ها در مستر 2 بین 4 تا 6 ماه کارآموزی دارند که براش حقوق دریافت خواهید کرد ولی این مبلغ (حداقل 560 یورو در ماه... ممکنه بالای 1000 هم بره ولی بعیده در رشته شما) برای زندگی دو نفر در پاریس کافی نخواهد بود.
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    سلام

تبریک میگم.
    برای اسکالرشیپ (بورس ایفل) با بخش فرهنگی سفارت فرانسه تماس بگیرید. برای روشهای دیگر با مدیر گروهتون یا با بخش بین الملل دانشگاه تماس بگیرید. متاسفانه اسکالرشیپ در فرانسه تعدادش زیاد نیست و شرایط سختی داره. با توجه به این که پاریس تشریف می برید و زوج هستید نیاز به 20 تا 24 هزار یورو بودجه دارید(نفری 1000 یورو در ماه - 7500 برای یک سال مال شهرستانه... و به سختی هم کافی خواهد بود)... بیشتر رشته ها در مستر 2 بین 4 تا 6 ماه کارآموزی دارند که براش حقوق دریافت خواهید کرد ولی این مبلغ (حداقل 560 یورو در ماه... ممکنه بالای 1000 هم بره ولی بعیده در رشته شما) برای زندگی دو نفر در پاریس کافی نخواهد بود.
    خیلی ممنون از اینکه وقت میزارین و پاسخ های خیلی خووبی میدین. راستش من چند جای دیگه هم اکسپت گرفتم ولی به خاطر همین مشکل بورس، ترسیدم که برم. ولی این دانشگاه چون هم خود دانشگاه رنک خوبی داره هم استادش خیلی خوبه و روی موضوعات خووبی کار میکنه، خیلی جذب کرده منو. به نظر شما حالا با یک کم بالا و پایین میشه رفت یا بازم شانسم رو برای مثلا آلمان و جاهای دیگه برای سال های دیگه امتحان کنم؟ هرچند از نظر سنی خیلی هم وقت ندارم. اصلا کلا این مشکل بورس، مساله اصلیه منه. ممنون میشم راهنماییم کنین.

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط atiyenejadebra نمایش پست ها
    خیلی ممنون از اینکه وقت میزارین و پاسخ های خیلی خووبی میدین. راستش من چند جای دیگه هم اکسپت گرفتم ولی به خاطر همین مشکل بورس، ترسیدم که برم. ولی این دانشگاه چون هم خود دانشگاه رنک خوبی داره هم استادش خیلی خوبه و روی موضوعات خووبی کار میکنه، خیلی جذب کرده منو. به نظر شما حالا با یک کم بالا و پایین میشه رفت یا بازم شانسم رو برای مثلا آلمان و جاهای دیگه برای سال های دیگه امتحان کنم؟ هرچند از نظر سنی خیلی هم وقت ندارم. اصلا کلا این مشکل بورس، مساله اصلیه منه. ممنون میشم راهنماییم کنین.
    ببینید،
    برای فوق لیسانس و برای دانشجویان خارجی متاسفانه بورس در فرانسه بسیار محدوده. اون سال رو که به خوبی و خوشی رد کنید و پذیرش دکترا بگیرید، مشکل مالیتون تا حد زیادی حل میشه... ولی از این هزینه میشه گفت گریزی نیست... خصوصاً در پاریس. عددی رو هم که گفتم، سال گذشته مشکل مشابهی برای یکی از دوستان نزدیک پیش اومد و من مجبور شدم مستقیماً با مسوول ویزای سفارت فرانسه تلفنی صحبت بکنم. عدد 1000 یورو در ماه برای هر نفر رو ایشون به من اعلام کردند. حالا اگه شما پول کمتری دارید، میشه سرش کمی چونه زد (با اعلام درآمدتون از استاژ - مثلاً 6 ماه حداقل 560 یورو که یعنی جای 24000 یورو با 20000 تا هم بهتون ویزا بدن...) یا این که تشریف آوردید، با رسماً حداقلها بسازید و خونه دورتر و کوچکتر بگیرید که هزینه هاتون روی ماهی 1200-1500 یورو بمونه... ولی با این وجود لازمه که این مقدار رو شده با قرض کوتاه مدت، زمان اقدام برای ویزا تو حسابتون داشته باشید ... (مثلاً 5000 یورو قرض کنید، و سر آخر با فقط 15000 یورو بیاید... ولی این کار به هر حال ریسکه و روی سطح زندگیتون تاثیر خواهد داشت) از طرف دیگه اگه نمی تونید ظرف یک سال آینده میزان کسری ارزیتون رو جور کنید، پیشنهاد می کنم منتظر نشید و با قرض و قوله هم که شده خودتون رو برسونید. در عین حال لازمه که خودتون و همسرتون، خودتون رو برای شرایط بسیار دشوار برای سال آینده آماده کنید.
    به طور کلی اگه امکانش وجود داره، این که همسرتون یک سال ایران منتظرتون بمونند رو اصلاً پیشنهاد نمی کنم... ظرف یک سال بعیده دری به تخته بخوره و شما حتی با فرض قبولی دکترا شرایط لازم و کافی برای آوردن ایشون به فرانسه رو داشته باشید... با هم بیاید ولی خودتون رو برای سختی کشیدن و فداکاری برای ساختن آینده بهتر آماده کنید... یعنی باید انگیزه هر دوتون خیلی قوی باشه
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Junior Member SAFA021 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نرم افزار تهران

دوستان عزیز سلام و عرض ادب
    مرسی از کاوه جان بابت پاسخ گویی به سوالات
    بنده دارای معدل 15.5 رشته کارشناسی نرم افزار از دانشگاه ازاد تهران هستم
    سال بعد تموم میشه به لطف خدا
    میخواستم برای یکی از دانشگاه های شهر لیل در شمال شرقی فرانسه برای مستر 1 یا 2 اقدام کنم
    و قصد ادامه تحصیل در رشته خودم رو دارم و به برنامه نویسی به زبان جاوا هم تا حدودی تسلط دارم و اماده برای گرفتن مدرک B2 هم دارم میشم و زبان انگلیسی نسبتا خوبی دارم

سواال من اینه که میتونم با این معدل و رشته در یکی از دانشگاه های دولتی شهر لیل ثبت نام کنم؟

و هزینه زندگی در لیل به چه صورته؟

بهترین شهر برای رشته و مقطع مستر برای من بجز لیل کدوم شهر میتونه باشه؟

با برنامه نویسی میتونم اونجا همراه با تحصیل کار کنم یا نه؟

برنامه CAF هنوز هم پا برجاست؟

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط SAFA021 نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام و عرض ادب
    مرسی از کاوه جان بابت پاسخ گویی به سوالات
    بنده دارای معدل 15.5 رشته کارشناسی نرم افزار از دانشگاه ازاد تهران هستم
    سال بعد تموم میشه به لطف خدا
    میخواستم برای یکی از دانشگاه های شهر لیل در شمال شرقی فرانسه برای مستر 1 یا 2 اقدام کنم
    و قصد ادامه تحصیل در رشته خودم رو دارم و به برنامه نویسی به زبان جاوا هم تا حدودی تسلط دارم و اماده برای گرفتن مدرک B2 هم دارم میشم و زبان انگلیسی نسبتا خوبی دارم

سواال من اینه که میتونم با این معدل و رشته در یکی از دانشگاه های دولتی شهر لیل ثبت نام کنم؟

و هزینه زندگی در لیل به چه صورته؟

بهترین شهر برای رشته و مقطع مستر برای من بجز لیل کدوم شهر میتونه باشه؟

با برنامه نویسی میتونم اونجا همراه با تحصیل کار کنم یا نه؟

برنامه CAF هنوز هم پا برجاست؟
    سلام!
    آفرین بر شما... خوبی جاوا اینه که اگه J2EE رو خوب بدونید همیشه پروژه های بزرگ به گل نشسته ای پیدا می کنید که دنبال برنامه نویس کاربلد باشن
    من سه سال از بهترین سالهای عمرم رو در دانشگاه Lille 1 سپری کردم (البته من اونجا برق می خوندم نه کامپیوتر)... هم شهر خوبیه و هم دانشگاه خیلی خوبیه.
    شما با این معدل برای مستر 1 به راحتی شانس دارید... برای مستر 2 شانستون خیلی پایینه. با این وجود بسیار بهتره که دوسال مسترتون رو در فرانسه بخونید تا یه فوق لیسانس از ایران بگیرید و بعد دوباره مجبور شید سال آخر فوق رو تکرار کنید.
    در خصوص هزینه ها فکر می کنم دوستانی که لیل هستند می تونند جواب دقیقتری بهتون بدن... ولی زندگی با 600 یورو در ماه و حتی کمتر کاملاً امکانپذیره به شرطی که خوابگاه رو از کروس بتونید بگیرید.
    البته توجه کنید که نرم افزار فقط برنامه نویسی نیست. بد نیست در سایت مکتب خونه درسهای دکتر رامتین خسروی رو نگاه کنید. خصوصاً برنامه نویسی پیشرفته رو... ایشون کلاساشون کاملاً آپ تو دیته و کلی مفاهیم پایه امروز مهندسی نرم افزار رو میشه ازشون یاد گرفت... انگلیسی تون رو هم خیلی قوی کنید... خصوصاً خوندن و شنیدنش رو...
    با همه اینها تمام دانشگاههای فرانسه سطحشون واقعاً خیلی بالاست (نه از لحاظ شاگردا لزوماً... ولی از نظر متریالی که درس میدن) و رشته های مهندسی نرم افزار از معدود رشته هایی اند که برای 50 سال آینده براشون کار تضمین شده هست.... به شرطی که طرف بلد باشه deliver کنه. اینه که هر جایی جز پاریس اوکیه... حالا اگه شهر نسبتاً بزرگی (مرکز استان) بود خب بهتر.
    اگه واقعاً برنامه نویس خوبی باشید بله... ولی نیاز داری که وقت فراوان بذارید که هم از درس عقب نمونید و هم ماکزیمم حدود 20 ساعت کار در هفته فاکتور کنید (با حدود هفته ای 25-30 ساعت کلاس میشه 1.5 شیفت کار یه جورایی... تازه هاگه کار گیر بیاد و به مشکل نخوره)
    CAF هم هنوز که برنامه ای برای قطعش نیست تا جایی که می دونم... ولی خب من دیگه تحت پوشش CAF نیستم و خبر دقیق ندارم

موفق باشید

رشته و دانشگاه
    مهندسی نرم افزار تهران

کاوه جان مرسی از لطفت
    بنده جاوا 8 رو از Paul_Deitel_,_Harvey_Deitel_Java به زبان انگلیسی مطالعه کردم که حدودا 1300 صفحس
    امیدوارم بتونم در هنگام تحصیل برنامه نویسی کنم در لیل
    و اما در مورد مستر هم حق باش شماست بنده در کل میخواستم برای مستر1 اقدام کنم حتی اگه مستر 2 رو هم اکسپت میکردن
    دانشگاه Lille1 دولتیه دیگه دررسته؟(مهندسی نرم افزار هم داره ایا)؟
    برای کار نمیشه برنامه نویسی کرد؟
    شهریه هم همون 470 الی 480 یورو برای هر سال دانشگاست؟(بیمه + هزینه ثبت نام)

Moderator

رشته و دانشگاه

کاوه جان مرسی از لطفت
    بنده جاوا 8 رو از Paul_Deitel_,_Harvey_Deitel_Java به زبان انگلیسی مطالعه کردم که حدودا 1300 صفحس
    امیدوارم بتونم در هنگام تحصیل برنامه نویسی کنم در لیل
    و اما در مورد مستر هم حق باش شماست بنده در کل میخواستم برای مستر1 اقدام کنم حتی اگه مستر 2 رو هم اکسپت میکردن
    دانشگاه Lille1 دولتیه دیگه دررسته؟(مهندسی نرم افزار هم داره ایا)؟
    برای کار نمیشه برنامه نویسی کرد؟
    شهریه هم همون 470 الی 480 یورو برای هر سال دانشگاست؟(بیمه + هزینه ثبت نام)
    عالی... اما مطالعه کردن کافی نیست... تجربه و نمونه کار/سابقه خوب می خواد. شما می تونید برنامه نویسی freelance کنید یا دنبال کار نیمه وقت باشید. اشکال جاوا اینه که براش مثلاً به اندازه جاواسکریپت و پایتون کار نیمه وقت نریخته. ولی کار گیر بیارید می تونید ساعتی 20-30 یورو هم بگیرید.
    دانشگاه لیل 1 کاملاً دولتیه... اصولاً تقریباً همه دانشگاههایی که اسم شهر + یه شماره دارن دولتی اند و شاید 90% دانشگاهها! مدارس عالی و موسسات اند که معمولاً شانس دولتی نبودنشون بالاتره.
    شهریه رو حدود 500 یورو در نظر بگیرید

رشته و دانشگاه
    مهندسی نرم افزار تهران

عالی... اما مطالعه کردن کافی نیست... تجربه و نمونه کار/سابقه خوب می خواد. شما می تونید برنامه نویسی freelance کنید یا دنبال کار نیمه وقت باشید. اشکال جاوا اینه که براش مثلاً به اندازه جاواسکریپت و پایتون کار نیمه وقت نریخته. ولی کار گیر بیارید می تونید ساعتی 20-30 یورو هم بگیرید.
    دانشگاه لیل 1 کاملاً دولتیه... اصولاً تقریباً همه دانشگاههایی که اسم شهر + یه شماره دارن دولتی اند و شاید 90% دانشگاهها! مدارس عالی و موسسات اند که معمولاً شانس دولتی نبودنشون بالاتره.
    شهریه رو حدود 500 یورو در نظر بگیرید
    سپاس فراوان از لطفت کاوه عزیز حداکثر تا 2 سال دیگه درسم تمومه و الان 20 سالمه...دقیقا نمونه کار هم لازمه واسه همین از سال بعد به کار هم مشغول خواهم شد
    به نظرت میتونم در کنار درس و کارهای دانشگاه ...کار نیمه وقت هم بکنم؟..شما که تو لیل بودی وضعیت رو مناسب کار و درس میبینی؟

شهریه زیاد مسئله ساز نیست ...سالی 500 یورو واقعا خوبه..من اینجا ترمی 320 یورو دارم خرج میکنم
    کاوه جان تو تاپیک ها خوندم که تو لیل هم بودی...به نظر خودت لیل واسه رشته من و کاری که میخوام بکنم و هزینه زندگی مناسبه؟
    چون اگه بشه بعد مستر قصد ادامه در دکترا رو هم دارم به امید خدا
    خودت به شخصه لیل رو مناسب میدونی؟؟؟
    به امید خدا هروقت خواستم بیام اگه شد باهات شخصی هم صحبت میکنم

Moderator

رشته و دانشگاه

سپاس فراوان از لطفت کاوه عزیز حداکثر تا 2 سال دیگه درسم تمومه و الان 20 سالمه...دقیقا نمونه کار هم لازمه واسه همین از سال بعد به کار هم مشغول خواهم شد
    به نظرت میتونم در کنار درس و کارهای دانشگاه ...کار نیمه وقت هم بکنم؟..شما که تو لیل بودی وضعیت رو مناسب کار و درس میبینی؟

شهریه زیاد مسئله ساز نیست ...سالی 500 یورو واقعا خوبه..من اینجا ترمی 320 یورو دارم خرج میکنم
    کاوه جان تو تاپیک ها خوندم که تو لیل هم بودی...به نظر خودت لیل واسه رشته من و کاری که میخوام بکنم و هزینه زندگی مناسبه؟
    چون اگه بشه بعد مستر قصد ادامه در دکترا رو هم دارم به امید خدا
    خودت به شخصه لیل رو مناسب میدونی؟؟؟
    به امید خدا هروقت خواستم بیام اگه شد باهات شخصی هم صحبت میکنم
    ببینید صفا جان... من تو دو تا جوابی که به سوالاتت دادم فکر می کنم جواب همه سوالاتت رو دادم. لیل (متروپلش: یعنی خود شهر و شهرهای اطرافش که از یک سری سرویس مشترک استفاده می کنند) در مقیاس اروپا شهر بزرگیه... کار کامپیوتری توش گیر میاد... آینده رشته ات هم بسیار خوبه... کار نیمه وقت بیش از هر چیز بستگی به این داره که تو چقدر در هفته بتونی کار بکنی... بعضی آدما سختکوشن و می تونن هفته ای 60 ساعت هم برای اهدافشون وقت بگذارن... بعضی ها نه... سر کلاسهاشون هم به زور میرن. به هر حال توصیه می کنم که برای مخارجت روش حساب نکنی اقلاً سال اولت رو... اگه کار گیر اومد زمان دانشجوییت که فبها... نشد هم اقلاً لنگ نمی مونی. برای ادامه تحصیل هم خیلی خوبه اگه هدفت مشخص باشه. در هر صورت من در خدمتت هستم اگه کمکی از دستم بر بیاد

رشته و دانشگاه
    مهندسی نرم افزار تهران

ببینید صفا جان... من تو دو تا جوابی که به سوالاتت دادم فکر می کنم جواب همه سوالاتت رو دادم. لیل (متروپلش: یعنی خود شهر و شهرهای اطرافش که از یک سری سرویس مشترک استفاده می کنند) در مقیاس اروپا شهر بزرگیه... کار کامپیوتری توش گیر میاد... آینده رشته ات هم بسیار خوبه... کار نیمه وقت بیش از هر چیز بستگی به این داره که تو چقدر در هفته بتونی کار بکنی... بعضی آدما سختکوشن و می تونن هفته ای 60 ساعت هم برای اهدافشون وقت بگذارن... بعضی ها نه... سر کلاسهاشون هم به زور میرن. به هر حال توصیه می کنم که برای مخارجت روش حساب نکنی اقلاً سال اولت رو... اگه کار گیر اومد زمان دانشجوییت که فبها... نشد هم اقلاً لنگ نمی مونی. برای ادامه تحصیل هم خیلی خوبه اگه هدفت مشخص باشه. در هر صورت من در خدمتت هستم اگه کمکی از دستم بر بیاد
    مرسی کاوه عزیز....واقعا ازت ممنونم که راهنمایی کردی..منم زیاد رو کار حساب باز نمیکنم مگر از سال دوم

فقط یه چیز دیگه من از سایت دانشگاه Lille1 یک فایل pdf گرفتم که تو اون نوشته شده رشته من و بسیاری از رشته ها رو به انگلیسی درس میدن اما این رشته ها زیر نظر سازمان دانشگاه ملی فرانسه هستن و بدون شهریه بجز 500 یورو بیمه و ثبت نام

درسته که به زبان انگلیسی هم تدریس ملی دارن؟؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)