صفحه 64 از 89 نخستنخست ... 14545556575859606162636465666768697071727374 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 631 تا 640 , از مجموع 886

موضوع: پذیرش در مقطع فوق لیسانس و سال سوم لیسانس

پیش فرض پاسخ : پذیرش در مقطع فوق لیسانس و سال سوم لیسانس

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    Supelec شاه رشته های برقیه در فرانسه... ولی از اونجا که شما مستر می خونی و نه دیپلم مهندسی، خیلی فرقی نمی کنه... دانشگاهها و مدارس عالی شهرهای گرنوبل، تولوز، لیل، نیس، نانسی و البته پاریس و لیون در این مقطع در سطح فوق العاده بالایی هستند و البته همونطور که بارها گفتم سطح علمی دانشگاهها در فرانسه بسیار به هم نزدیکه و اگه UPMC رو 100 بگیری، دور افتاده ترین دانشگاهی که همون رشته رو داشته باشه سطح علمیش 85-90 اه و این تفاوت بیشتر در کیفیت دانشجوهای جذب شده اش اند تا سطح استادا و امکانات.

فقط اگه بخوای دفاع بکنی باید کارت تا ماکزیمم تا اوایل تیر ماه تموم بشه و مدرکت تا مرداد آماده باشه... مستر 2 معمولاً توی سپتامبر (و گاهی اکتبر اگه بین سال اول و دوم استاژ اجباری داشته باشن) شروع میشه و برای اون باید مدرکت دستت باشه
    GERNOBLE INSTITUE OF TECHNOLOGY اساتید ازش تعریف می کنن .مستر 2 هم داره ؟یا فقط دیپلم مهندسی

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyant نمایش پست ها
    GERNOBLE INSTITUE OF TECHNOLOGY اساتید ازش تعریف می کنن .مستر 2 هم داره ؟یا فقط دیپلم مهندسی
    تنبلی نکن خودت یه سر به سایتش بزن
    http://ense3.grenoble-inp.fr/masters...=1268062653598

تنبلی نکن خودت یه سر به سایتش بزن
    http://ense3.grenoble-inp.fr/masters...=1268062653598
    بله ازمایشگاهش رو هم قبلادیدم G2ELAB .ولی انگار مستر نداره

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyant نمایش پست ها
    بله ازمایشگاهش رو هم قبلادیدم G2ELAB .ولی انگار مستر نداره
    پس لینکی که برات فرستادم چیه؟

پس لینکی که برات فرستادم چیه؟
    بله درسته. از نظر علمی معلومه در سطح مطلوبیه

Junior Member

سلام ...
    من میخوام برای سال دیگه مدرک زبان بگیرم تا بتونم واسه دیپلم مهندسی یکی از اکول ها اقدام کنم ..ترم دیگه لیسانس عمران میگیرم ..
    برا مدرک زبان میخوام tef امتحان بدم .
    .میشه مهارت پغله رو کلا امتحان ندم و ب جاش وقتم و بزارم فقط روی مهارت های اجباری و اکخي ????برا پذیرش و ویزا مشکلی پیش نمیاد ???
    آخه کاوه جان گفتن برا اکول ب دو تقریبا الزاميه ..و من میخوام سال اول فوق بخونم..
    خیلی ممنون که وقت ميزارين

سلام دوستان. بنده لیسانس مکانیک از دانشگاه ازاد دارم با معدل 16. هیچ سابقه کار پژوهشی و مقاله ندارم.هدفم خواندن فوق لیسانس در یک کشور اروپایی هست که برای دکتری به دانشگاهی خوب در امریکا بروم. اینطور که مطالعه کردم دانشگاه های فرانسوی زبان هزینه تحصیل انها بعضا رایگانه. من هزینه خیلی برام مهمه . میخوام بدونم من این شانس را دارم که اگه زبان فرانسه بخونم فاند بگیرم؟ و این فاند ایا نیاز به خرج دیگری از جیب هم میخواهد ؟ با تشکر.

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedelon نمایش پست ها
    سلام دوستان. بنده لیسانس مکانیک از دانشگاه ازاد دارم با معدل 16. هیچ سابقه کار پژوهشی و مقاله ندارم.هدفم خواندن فوق لیسانس در یک کشور اروپایی هست که برای دکتری به دانشگاهی خوب در امریکا بروم. اینطور که مطالعه کردم دانشگاه های فرانسوی زبان هزینه تحصیل انها بعضا رایگانه. من هزینه خیلی برام مهمه . میخوام بدونم من این شانس را دارم که اگه زبان فرانسه بخونم فاند بگیرم؟ و این فاند ایا نیاز به خرج دیگری از جیب هم میخواهد ؟ با تشکر.
    معدلتون خوبه... برای فوق خوندن هیچ نیازی به داشتن مقاله و غیره ندارید. هزینه دانشگاههای دولتی در فرانسه بسیار پایینه ولی رایگان نیست. شانس فاند بسیار پایینه و از اونجا که معدلها در فرانسه به طور کلی پایینه، فرانسه بهترین انتخابتون برای دکترای امریکا نیست.

ممنون. از کسی پرسیدم گفت فرانسه خوبه. نمیدونم والله. یعنی شما می فرمایید فوق را در امریکا بگذرونم بهتره ؟ و اینکه می فرمایید برای فوق مقاله نمیخواهد در تمام دنیا منظورتون بود یا فقط فرانسه؟ با تشکر.

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedelon نمایش پست ها
    ممنون. از کسی پرسیدم گفت فرانسه خوبه. نمیدونم والله. یعنی شما می فرمایید فوق را در امریکا بگذرونم بهتره ؟ و اینکه می فرمایید برای فوق مقاله نمیخواهد در تمام دنیا منظورتون بود یا فقط فرانسه؟ با تشکر.
    ببینید، من پاسخ شما رو بر اساس تجربیات خودم و بر اساس سوال شما می دم. به طور کلی مقاله دوره لیسانس و فوق لیسانس ارزش پژوهشی خیلی کمی داره در فرانسه... شاید از 1000 تا مقاله فوق لیسانس 5 تا کار اوریجینال در بیاد. در لیسانس از این هم کمتر. مقاله ها تو ایران سر اینه که پایه اساتید و پابلیکیشنشون بالا بره. داشتن مقاله برای دانشگاههای انگلوساکسون البته امتیاز بزرگیه. برای کشورهای دیگه مثل آلمان و فرانسه امتیاز هست ولی نه خیلی بزرگ. اگه هدفتون گرفتن دکترا در امریکاست فوق لیسانس رو خصوصاً در فرانسه نخونید چون معدلتون در بهترین حالت چیزی حدود 14-15 بشه که برای فرانسه سطح خوب محسوب میشه ولی برای دانشگاههای بزرگ امریکایی خیلی جذاب نیست. مگر استفاده از برنامه های تبادل دانشجو با دانشگاههای همتراز امریکایی که در اون یک ترمی که اونجا (امریکا) هستید بهتر بشناسنتون... در فرانسه با معدل 13 فوق هم می تونید دکترا بخونید... سطحشون بالاست... کیفیت کار بالاست ولی نمره عالی آوردن بسیار سخته چون باید کار عملی، تکلیف، امتحانای کلاسی و امتحان ترم و پروژه هاتون همه عالی باشه که نمره تون به 16-17 برسه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)