صفحه 84 از 89 نخستنخست ... 3474757677787980818283848586878889 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 831 تا 840 , از مجموع 886

موضوع: پذیرش در مقطع فوق لیسانس و سال سوم لیسانس

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پذیرش در مقطع فوق لیسانس و سال سوم لیسانس

سلام. وقتی برای مستر 1 اقدام کنیم و پذیرش بگیریم بعد از یک سال باید دوباره برای مستر دو اقدام کنیم؟

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahsa_94A نمایش پست ها
    سلام. وقتی برای مستر 1 اقدام کنیم و پذیرش بگیریم بعد از یک سال باید دوباره برای مستر دو اقدام کنیم؟
    ببینید... شما برای مستر 1 پذیرش گرفتید و رفتید درستون رو خوندید و ایشالا واحدها رو با موفقیت گذروندید. در این حالت برای سال آخر مستر، هم در دانشگاه خودتون و هم در دانشگاههای دیگه انتخابهایی دارید. فقط حواستون باشه که سال دوم مستر در دانشگاه های فرانسوی، اولین جاییه که پرونده و صلاحیت علمی شما بررسی میشه. یعنی اگه مستر درجه یک از دانشگاههای درجه 1 بخواید باید نمره هاتون خوب باشه (اقلاً 12). اگه درستون خوب باشه پذیرش در دانشگاه خودتون تقریباً قطعی و ساده است. ولی اگه دانشگاه دیگری می خواید باید پرونده جدید بفرستید.
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

سلام دوستان من چند وقتی هست تحقیقاتم رو برای گرفتن پذیرش از فرانسه شروع کردم. سوالم درباره موسسه فرانس کامپوس در تهران هست. میشه بگین نقش این مرکز برای فرایند اخذ پذیرش و ویزا پیه؟ با سایت انگلیسیش آشنا هستم و رشته مورد نظرم رو همونجا دارم جستجو میکنم. ولی چند جا توی صفحات همین سایت دیدم کاربران درباره این مرکز در تهران صحبت کرده بودند .ممنون میشم راهنمایی کنید

دوستان من یه سوال دیگه هم دارم. الان توی این سایت https://pastel.diplomatie.gouv.fr/et...?codeLangue=EN دیدم نوشته متقاضیان غیر اروپایی تحصیل در فرانسه از سال 2019 باید برای لیسانس 2770 یورو و برای فوق لیسانس 3770 یورو شهریه بدن. یعنی تحصیل رایگان در فرانسه تموم شد؟

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط yaserbah نمایش پست ها
    سلام دوستان من چند وقتی هست تحقیقاتم رو برای گرفتن پذیرش از فرانسه شروع کردم. سوالم درباره موسسه فرانس کامپوس در تهران هست. میشه بگین نقش این مرکز برای فرایند اخذ پذیرش و ویزا پیه؟ با سایت انگلیسیش آشنا هستم و رشته مورد نظرم رو همونجا دارم جستجو میکنم. ولی چند جا توی صفحات همین سایت دیدم کاربران درباره این مرکز در تهران صحبت کرده بودند .ممنون میشم راهنمایی کنید
    کامپوس فرانس بخشی امکانات دولت فرانسه برای اعتلای موقعیت علمی و پژوهشی این کشور در دنیاست و به متقاضیان تحصیل در و یا به فرانسه مشاوره و خدمات میده. در حال حاضر برای گرفتن پذیرش از تقریباً تمام دانشگاههای دولتی و بخش عمده ای از موسسات آموزش عالی دولتی (مثل بسیاری از مدارس عالی مهندسی، بازرگانی، هنر و معماری)در مقاطع زیر دکترا باید با دفتر کامپوس فرانس ایران تماس بگیرید. در موارد دیگر هم (پذیرش دکترا یا پست داک/ پذیرش از مدارس عالی خصوصی یا مستقل و همینطور یادگیری فرانسه به صورت فول تایم و ...) برای دریافت ویزای دانشجویی باید به کامپوس فرانس ایران مراجعه بفرمایید. در عین حال این مرکز خدمات دیگری از جمله برگزاری کلاسهای زبان فرانسه، نشستهای پژوهشی، جلسات معرفی رشته ها و موسسات فرانسوی و البته دسترسی به کتابخانه فرانسوی رو هم ارائه میده
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط yaserbah نمایش پست ها
    دوستان من یه سوال دیگه هم دارم. الان توی این سایت https://pastel.diplomatie.gouv.fr/et...?codeLangue=EN دیدم نوشته متقاضیان غیر اروپایی تحصیل در فرانسه از سال 2019 باید برای لیسانس 2770 یورو و برای فوق لیسانس 3770 یورو شهریه بدن. یعنی تحصیل رایگان در فرانسه تموم شد؟
    قانونش هنوز تنفیذ نشده و خیلی دانشگاهها در فرانسه بهش اعتراض دارن ولی اگه می خواید اقدام کنید، بله... مگر در صورت یک اتفاق بسیار خاص، تحصیل در فرانسه برای دانشجویان خارجی مستلزم پرداخت شهریه است

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Architecture

سلام دوستان!
    من میخواستم برای یکی از دوستانم ،رشته ی مدیریت تو یکی از دانشگاهای فرانسه اقدام کنم (بکراند تحصیلیش لیسانس مکانیک)! کسی میتونه لطفا راهنمایی کنه و اگه لیستی از دانشگاهایی که این رشته رو دارن در اختیار داره با من به اشتراک بزاره؟
    ممنونم

Junior Member

سلام خسته نباشید. من بیشتر صفحات فاروم رو خوندم ولی این سوال برام جانیفتاده. قبلا هم یکی از دوستان پرسیده بودن و جوابشم تو این لینک داده شده . میخواستم بدونم برای ورود به مقطع دکترا حتما باید m2 رو گذرونده باشیم یعنی نمیشه مستقیما از m1 بریم دکترا؟؟ ولی طبق جوابی که تو لینک زیر داده شده گفتن میشه و ربطی نداره ولی...

http://www.applyabroad.org/forum/sho...6%D8%B3/page71
    ولی من درست متوجه نشدم. چون یه جا دیگه دیدم این سوال پرسیده شده بود و گفته بودن که فرق بین m1 , m2 اینه که بعد از m1 نمیتونی بری دکترا.باید حتما M2 رو هم بخونی . برا همین دوباره میپرسم. ممنون میشم جناب کاوه جواب بدن که رفع ابهام بشه. با تشکر فراوان

Junior Member

یه سوال دیگه هم داشتم. من لیسانس دارم آیا اگه من بدون خوندن مستر1، واسه مستر 2 پذیرش بشم و بخونم بعد که برگردم ایران مدرکم فوق لیسانس ارزشیابی میشه ؟ ممنون از پاسختون

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط dezir نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید. من بیشتر صفحات فاروم رو خوندم ولی این سوال برام جانیفتاده. قبلا هم یکی از دوستان پرسیده بودن و جوابشم تو این لینک داده شده . میخواستم بدونم برای ورود به مقطع دکترا حتما باید m2 رو گذرونده باشیم یعنی نمیشه مستقیما از m1 بریم دکترا؟؟ ولی طبق جوابی که تو لینک زیر داده شده گفتن میشه و ربطی نداره ولی...

http://www.applyabroad.org/forum/sho...6%D8%B3/page71
    ولی من درست متوجه نشدم. چون یه جا دیگه دیدم این سوال پرسیده شده بود و گفته بودن که فرق بین m1 , m2 اینه که بعد از m1 نمیتونی بری دکترا.باید حتما M2 رو هم بخونی . برا همین دوباره میپرسم. ممنون میشم جناب کاوه جواب بدن که رفع ابهام بشه. با تشکر فراوان
    ببینید، مقطع مستر در سیستم مشترک اروپایی 2 ساله است. به سال اولش میگن M1 و به سال دومش میگن M2. در عین حال در خیلی رشته ها که گرایشهای مختلف دارن یا اصلاً بین رشته ای هستن، این دو رو میشه از هم جدا کرد. پایان سال اول فوق لیسانس یا مستر 1 به شما مدرک مستر نمیده و عملاً در صورت رضایتبخش بودن نمره هاتون بهتون اجازه تحصیل در مقطع فوق لیسانس رو خواهد داد. در عوض، به پایان بردن M2 به معنای اخذ دانشنامه فوق لیسانسه و مدرکش در همه جای دنیا به همین شکل قابل ارزش گذاریه. یعنی اگر شما لیسانس دارید ولی مدیر گروه شما مجاب شد که شما می تونید پذیرش مستقیم مستر 2 بگیرید، انگار از یک سال فوق لیسانس جهشی رد شدید و در صورت قبولی، مدرک فوق لیسانستون همه جا قابل ارائه است.(این تعریف فوق لیسانس یک ساله است که نباید با M1 اشتباه بشه)
    قاعدتاً تا اینجا متوجه شدید که M1 به تنهایی اصولاً مدرک نیست و مثل اینه که بعد از خوندن سال اول فوق لیسانس، انصراف داده باشید. پس دکترا گرفتن بدون M2 بسیار غیر معموله

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)